Kłamstwo smoleńskie - gorycz i nadzieja

Obrazek użytkownika zbinie
Historia

Trudno mi się odpędzić od myśli, że tak już było.Wszechobecne kłamstwo , w które już prawie nikt nie wierzy.Co nie znaczy że się głośno do tej niewiary przyzna.Stagnacja i ruina, patowa sytuacja międzynarodowa.Nikt nie chce prawdy, dlatego ,że jest tysiąc spraw ważniejszych, że może później,i że to takie straszne i co z tym zrobić jak się całkiem ujawni?

Kłamstwo katyńskie dojrzewało długo. Tak długo ,że gdy już wszystko było jawne,gdy każdy mógł zobaczyć rozkazy z podpisami , listy ofiar i gdy postawiono pomnik na miejscu zbrodni to wróciła niepamięć.

Prawda nie jest drogocennym manuskryptem , który się oprawi w skórę i ukryje w szklanej gablocie ,żeby wycieczki podziwiały okładkę i karty tytułowe.

Prawda jest jak krystaliczna woda, która wydostanie sie spod skał, rozleje i popłynie tam gdzie chce -gdzieś coś zniszczy , gdzieś utworzy bajoro , w którym będą się taplać świnie,taka jest cena,aby każdy może się obmyć i orzeźwić.Nie można jej racjonować i dawkować po kropelce.

Solidarność od początku była skazana na klęskę. Uschła jak młode pnącze z wątłym korzonkiem. Zabrakło wejścia wgłąb przeszłości. Żywiła się tylko rosą,tylko kropelkami prawdy.

Bo prawda o Katyniu jest tylko przedsionkiem , bo dalej jest prawda o setkach tysięcy zamordowanych ,często zresztą w ten sam sposób,o żołnierzach wyklętych, powstańcach warszawskich...Prawda o zbrodniarzach , o nikczemności i o zdradzie.

Prawda domaga się sprawiedliwości i jeśli niemożliwą jest druga Norymberga to conajmniej tego aby nie ulegać sentymentalnemu bajaniu i cynicznym spekulacjom ,nie wstydzić łez ani gniewu- tak gniewu bo od początku świata do jego końca są czyny , które nigdy nie będą wybaczalne.
Nie trzeba było śpiewać głupiej bluźnierczej zarozumiałej piosenki - od gniewu i nienawiści ,uchroń mnie Panie.
Bo "pan" wysłuchał i z tych wszystkich małych kapusi i konformistów, kapłanów "załatwiających" wyjazd do Rzymu, gnoji i złodzieji, swołoczy kierowników niższego szczebla,ynteligencji nigdy nie pracującej a zawsze usłużnej -z takiej gliny ulepił Golema-wodza-no co oni sobie myśleli ,
że co się da zbudować na okruchu prawdy,na "pamiętamy o Katyniu"?

Dzisiaj 30 lat później można mieć wiecej nadzieji. Dlatego , że nadzieja opiera sie na prawdzie.Dzisiejsza prawda jest pełniejsza.
W tym znaczeniu ,że jeśli ktoś dojrzewa do prawdy to do pełniejszej.

Że przemiana z kundla (kto wymyślił lemingi? - przecie to kundle - od kogo micha temu merdają) autentyczniejsza.

Duża w tym zasługa IPN, duża wielu indywidualnych wysiłków.

I może jest w tym też jakiś palec Boży - wszystkie kanalie zebrały się do kupy w obronie ordynarnego kłamstwa?
To taki mały cud - jakby nagle wszystkie psie łajna rozrzucone po trawnikach rozjarzyły sie czerwonym światełkiem -
łatwo byłoby sprzątać .

Brak głosów

Komentarze

Poseł Antoni Macierewicz może sobie mówić o zamachu co chce bo ma immunitet.

Co innego jak trzeba odpowiadać przed prokuratorem .

Wtedy już nie można opowiadać  co po pomyśli lub nie pomyśli głowa  dlatego,że  można się znaleźć w stanie oskarżenia.
Tak więc ekspertom przed prokuraturą zmiękła rura i z ich dowodów powoli nie zostaje nic.

 

Kazek

Vote up!
0
Vote down!
0

Kazek

#384490

Widzę Kaziu, że właśnie "rozjarzyłeś się czerwonym światełkiem". Po raz kolejny ;-)))!

Vote up!
0
Vote down!
0
#384491

VERITAS ODIUM PARIT!

Vote up!
0
Vote down!
0
#384498

(NIE)ściganie POstaci POdżegających korPOrację korpusów „prokuratorów” = do (nie)ścigania przestępstw Politycznych - przeciwko ŻYWOTnim i ekonomicznym INTEResom ludności Polski …

- dOcenia Konstytucja RP, która obiecuje Obywatelom RP, TO: ŻE - żaden sprawca przestępstw nie ucieknie od sprawiedliwego wyroku - tylko z tego względu, ŻE -bezwzględnie panujący w danym czasie - układ polityczny - korupcyjnie (ciągiem "odpowiedzialności władzy") wyłącza możliwość - proKURATORskiego pociągnięcia przestępców do odpowiedzialności ...

- za POlityczny współudział : np. w urzędniczym POplecznictwie ludobójstwa, lokalnie zorganizowanego w „lecznictwie” otWARTym ...

Otwartym - na doświadczenia czerpane z wiedzy historii i serc : anaLogicznych administratorów - platform obozów śmierci - z czasu II WŚ.

POmyślcie nad przyczynami POlitycznego POcenzurowania ... „niepoprawnej politycznie” (?) dyplomatycznej wyPOwiedzi Wł.Putina (z Westerplatte dnia 1.09.2009r) - do światowej gawiedzi - przedstawicieli kilkudziesięciu delegacji międzynarodowych - państwOwych dyplomacji …

LIST OD WARTY – PRAWDY ( wart - uzasadnienia - pokojowej nagrody Nobla) ...

Wł Putin : ””W STOSUNKACH MIĘDZYNARODOWYCH NIE POWINNIŚMY POSTĘPOWAĆ TAK JAK „LEKARZE” - KTÓRZY ZAKAŻAJĄ PACJENTÓW CHOROBAMI – ABY NA „LECZENIU” ZARABIAĆ””…

Pozdrawiam +10.

Vote up!
0
Vote down!
0
#384530

gość z drogi

a dla rosyjskiej Prawdy pisanej polskimi czcionkami...powiem jak niegdyś mawiała ś.p Babcia ....won

 

 pozamieniane ciała w zalutowanych trumnach..to też ...nic?

ARABski Gras i ten co to Znak ma  w herbie to   tak dla żartu obiecywali Rosjanom,że trumny,,,,,nie bedą w Polsce otwierane...?

Autor... smoleńska dycha...

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#384537

Konstytucja RP;

art. 43.
Zbrodnie wojenne (POwojenne)i zbrodnie przeciwko ludzkości nie podlegają przedawnieniu.

Art. 44.

Bieg przedawnienia w stosunku do przestępstw, NIE ściganych z przyczyn politycznych, popełnionych przez funkcjonariuszy publicznych lub na ich zlecenie, ulega zawieszeniu do czasu ustania tych przyczyn.

Vote up!
0
Vote down!
0
#384541

Masz Waść słuszność, te psie gówna mocno świecą na naszym trawniku i łatwo je teraz rozpoznać. Narobiły je wściekłe psy z tzw awansu społecznego, awansu zbrodniarzy rozsiadłych na grobach ich ofiar. Nowa "elita", pachołki bolszewickie, niewolnicy umysłowi i mentalni. Oni zawsze bali się jak każdy śmierdzący tchórz, ten strach jest ich dziedzictwem i torzsamością. Rozpleniła się ta czerwona zaraza i skaziła nasz kraj. Nie dziwota że posługują się kłamstwem, kazdy niewilnik, tchórz zanużony jest w kłamstwie jak w gównie i świata poza tym nie dostrzega.
On prawdy nigdy nie doświadczył i jak piszesz nadzieji mieć nie będzie, ani wiary w tę prawdę.
Za to świetnie posługuje się kłamstwem, które go tak upadla. Zatem godzien jest pogardy?
Nie! Godzien jest współczucia i modlitwy za jego marną duszę.

Póki dech póty nadzieja

Vote up!
0
Vote down!
-1

Póki dech póty nadzieja

#384535

Trzeba współCzuć – współczynnikami społecznymi - nieegoistycznymi pryncypiami Ojczyzny ludzkiej ...

- OJ, CZY ZNAnej (? )za ŻYWOTa ...

Tej przeszłości, której należałoby żałować, w pełni wsPÓŁczuć, aby wiedzieć : coś o tym - jak rzetelnie naprawić szkody masowe - POczynione Obywatelom Polski i Niewyborcom ...

Vote up!
0
Vote down!
0
#384549