TAJNE PRZEZ POUFNE...

Obrazek użytkownika fotoamator
Kraj

Oto pierwsza informacja : (...)

Zakończyła się ekshumacja ciała Przemysława Gosiewskiego na powązkowskim Cmentarzu Wojskowym w Warszawie - poinformował pełnomocnik rodziny mec. Rafał Rogalski. Na powązkowskim Cmentarzu Wojskowym od ok. 5 rano trwała ekshumacja ciała Przemysława Gosiewskiego. Na miejscu byli m.in. prokuratorzy i inspektor sanitarny. Wszystkie wejścia na cmentarz są zabezpieczone przez żandarmerię wojskową, która nie wpuszcza nikogo na teren nekropolii. (...)

www.wprost.pl/ar/311668/Ekshumacja-Gosiewskiego-prokuratura-sprawdza-czy-Rosjanie-popelnili-bledy/

a oto informacja , a właściwie apel, który opublikowałem na Niepoprawnych 16 marca br. :

" Apeluję do Warszawiaków aby, jeśli ktoś może to uczynić, udał się na cmentarz i obejrzał oraz sfotografował dokładnie grób Przemysława Gosiewskiego. W odniesieniu do ostatnich informacji o ekshumacji (planowanej rzekomo) a także o odmowie udziału niezależnego biegłego, oraz nieoficjalnych informacji o przeprowadzonej już sekcji zwłok - sprawa jest bardzo ważna. Istotne są szczegóły - czy nie ma świeżych śladów otwierania grobowca, świeżych łączeń płyt nagrobnych itp. Apeluję także do niezależnych mediów, aby uczyniły wszystko, aby, jeśli nie są prawdą informacje które posiadam, zrobiły wszystko, aby obserwować, choćby nawet z pewnej odległości, przeprowadzaną ekshumację"

To zaś jest mój komentarz pod tekstem 1Maud :

16.03.2012 16:45

1maud Mnie,

oprócz całej tej beletrystyki komentarzy pod Twoją notka interesuje precyzja informacji dziennikarskich. Bo, to rzecz zasadnicza, czym innym jest ekshumacja, a czym innym przeprowadzenie sekcji. Moje informacje są inne od dziennikarskich i zastanawia mnie, dlaczego ekshumację P. Gosiewskiego otacza tajemnica. A pytanie jest takie - dlaczego proces badania zwłok sie przeciąga ? Zwłaszcza, jesli ekshumacji juz dokonano - choć oczywiście nikt oficjalnie tego nie potwierdza - ani rodzina, ani prokuratura. Widze w tym jakieś matactwo, tylko nie wiem jeszcze dlaczego i komu zależy na tym, aby ukrywać pewne okoliczności związane z badaniem zwłok. Wiekszość komentujących rozwodzi się nad tym tematem , lecz meritum nikt się nie zajął - a może zwłoki sa juz od dawna we Wrocławiu ? Stawiam to pytanie nie bez powodu i nie bez pewnej wiedzy, trochę inne od tej podanej w komunikacie oficjalnym.

1maud.salon24.pl/399893,prokuratorzy-wojskowi-staneli-pod-sciana

Jak rozumiem, nie znalazł się nikt, kto mógłby potwierdzić przeprowadzenie w dniu dzisiejszym ekshumacji Przemysława Gosiewskiego. Żadne niezależne media nie zainteresowały się tym faktem, że cmentarz został zabezpieczony co najmniej tak, jakby z wizytą miał przyjechać potajemnie Barack Obama. Dlaczego cmentarz został zabezpieczony w taki sposób, by nikt nie mógł potwierdzić, że ekshumacja się odbyła w dniu dzisiejszym? Z informacji o tym "fakcie" nie wynika, że w ekshumacji uczestniczyła rodzina, lub pełnomocnicy rodziny. Czy polska prokuratura miała coś do ukrycia, czy wykonywała polecenia przełożonych z Kremla ?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Które? Czy wszystkie? DLACZEGO?
I to z urzędu, nawet wbrew woli rodzin?
Potajemnie, bez udziału ekspertów proponowanych przez rodziny?
To i do trupów swych bliskich nie mamy już prawa?
Czy mamy jeszcze jakiekolwiek prawa - z racji tego, że jesteśmy ludźmi ...wolnymi?

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#237175

Pamietasz chyba bezczelne oswiadczenie Grasia, ktory lamanym rosyjskim oswiadczyl towarzyszom z Moskwy, ze trumny ofiar katastrofy nie beda otwierane.

Teraz biedny, rzadowy ciec bedzie musial sie im tlumaczyc z tego otwierania.

* Droga cierniowa zamachu smolenskiego !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#237176