"Strajk nauczycieli" to hucpa podobna do "marszów kobiet" czy szKODników...

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Gdyby tzw. totalna opozycja nie istniała naprawdę to Pan Prezes Kaczyński musiałby ją stworzyć. Nic bowiem lepszego nie mogło się rządowi PiS przydarzyć niż ta odmóżdżona gromada nieudaczników, wrzeszcząca każdego dnia o kolejnych zagrożeniach dla "demokracji" i organizująca w związku z tym "masowe protesty". Po "wkurzonych kobietach", które miały obalić masową akcją w całym kraju rząd pani premier Szydło, po kurczących się lawinowo "protestach" szKODu, przyszedł czas na dinozaury komunizmu zgrupowane w ZNP. Ten skansen starych nauczycieli płci obojga to już tylko biurokracja związkowa, oderwana przed dekadami od tablic i walcząca tylko o zachowanie przywilejów. Niestety podobnie wygląda sprawa w nauczycielskiej "Solidarności", gdzie dominują działacze, który rozbrat z realną pracą w szkole wzięli jeszcze w 1990 roku. Tak na przykład jest w moim miasteczku, gdzie przewodniczącą nauczycielskiej "S" jest od 27 lat ta sama osoba, która od dawna nabyła praw emerytalnych. Ale ad rem - "związkowcy" tow. Broniarza napięli się, nadmuchali me(n)dialny balon, ogłosili sukces strajku jeszcze przed strajkiem i...wyszło jak zwykle u totalnych. Według danych z kuratoriów w kraju w "proteście" wzięło udział 11% nauczycieli szkół polskich. Wychodzi z tego, że zdecydowana większość nauczycieli rozumie i wspiera wprowadzaną właśnie reformę oświaty. To dobry sygnał, pokazujący poza tym, że me(n)dialna zasłona polskojęzycznych stacji i gazet pęka szybko a Polacy obudzili się z narkotycznego snu z lat 2008-2015. Pomimo, że pewnie tow. Mazguła, brodaty alimenciarz, kolesie z PO, "nowośmieszne" paniulki a może i sam Swetru także przypadkowo dziś "protestowali" - to kolejna hucpa totalnego "gangu Olsena" zakończyła się jak zwykle klęską. Na nic zdały się "podrasowane sondaże" pokazujące ogromny skok PO-mafii i spadek poparcia dla PiS, robione w przededniu "strajku". Polacy mówią - "nie z nami te numery Soros"...

Martwi mnie natomiast niezrozumiała dla zwykłych ludzi awantura między panem prezydentem a panem ministrem ON. Nawet jeśli pojawiają się różnice zdań, pomysłów na realizacje programu to czy nie lepiej porozmawiać osobiście i wyjaśnić wszystko, zamiast dawać żer me(n)dialnym szakalom ? Sztuka epistolarna jest w cenie, ale czasami okazuje się, że złotem jest...milczenie. Zaróno bowiem pan prezydent jak i Pan Antoni sprzątają w ciężkiej pracy bagno pozostawione przez Komorowskiego, Tuska, Kopacz-kę i Siemoniaka. Niełatwa to praca. Dlatego dyskrecja jest tu szczególnie wskazana.

I na koniec - charyzmatyczny niemal tak samo jak Buzek czy Mazowiecki pan wicepremier Gowin raczył zakwestionować sztandarowy pomysł PiS o nowelizacji ordynacji wyborczej do samorządów a dotyczącej dwukadencyjności burmistrzów i wójtów. Nagle pan Gowin poczuł, że musi zaprotestować i proponuje wprowadzenie tej zasady w ....2022 roku!!! Każdy kto zna stan zasitwienia Polski samorządowej wie, że bez radykalnych rozwiązań nie da się ukrócić korupcji, nepotyzmu czy zwykłego zPOdziejstwa. Panie Gowin - a słyszał Pan może o aferze reprywatyzacyjnej w Warszawie? Takich i podobnych afer są tysiące w samorządach wszystkich szczebli. Tylko usunięcie "dożywotnich" samorządowców, od razu, z biegu daje szansę na zmianę. I wcale nie chodzi o skok PiS na kasę sejmików (no może trochę też) ale tylko "świeża krew" w samorządach daje szansę na normalizację sytuacji tu na dole. Obrosłe tłuszczem sitwy lokalne muszą stracić punkt oparcia - a tym są "dożywotni" burmistrzowie, prezydenci i wójtowie, wiedzą o tym dobrze kolesie i dlatego wrzeszczą i protestują. Dajmy im łazić po ulicach i skarżyć się do UE czy weneckiej komisji a sami zrealizujmy ten pomysł. Inaczej nic tu na dole nie drgnie. Jeżeli pan Gowin to kolejny "kret" elyty III RP, podobny do Marcinkiewicza, Zdradka, Kaczmarka, Michała Kamińskiego, Kluzik- Guzik itd. to chyba za wcześnie się odkrył Panie Prezesie. Jego dziewięć "szabel" w Sejmie da się pewnie dość szybko zastąpić innymi. A jeśli to tylko podbijanie politycznej, pokerowej stawki to ok. - damy radę...
 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (19 głosów)

Komentarze

Towarzyszu Broniarz

Vote up!
15
Vote down!
0
#1536128

to stary smierdzacy PGRem  komuch od bardzo dawna na tym samym  stołku.Co taka kukła moze wiedziec o swiecie współczesnym i  Polsce?

Vote up!
11
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1536135

na gazeta.pl już ani słowa o broniarzowym strajku. "Krótki to był zryw".
Bardziej aktualnym i wciąż grzanym niusem jest 27:1

Vote up!
7
Vote down!
0
#1536138

Ruszenie skrzepniętej magmy w samorządach jest kluczowe dla kraju, zwłąszcza dla młodego pokolenia. Dziś jest tak, że zamrożone czyli zablokowane sa drogi awansu luddzi młodych, którzy wlaśnie na szczeblu samorządowym mogą "przetestować się" i sprawdzić, nabrać doświadczenia w pracy dla małej społeczności: wioski, małego miasta, gminy. Teraz jest blok zupełny. Stare struktury siedzą, jak trafnie pisze Yagon obrośnięte w tłuszczi nie chcą nic zmieniać w swym "dobrostanie". Wejście ludzi młodych w te struktury jest konieczne i im szybciej to nastąi tym lepiej.wielu.

Natomiast wypowiedź Gowina uważam za rytualne gry. Musi jakoś odróżniać się od PiSu. O żadnej secesji nie ma mowy. Zresztą Kaczyński się trochę ubezpieczył infiltrując odstępców od Kukiza. On ma na głowie naukę i szkolnictwo wyższe i tu nie ma do odnotoania pozytywnych zmian których te sektory potrzebują. Inna sprawa, że o pożądane zmiany tam trudno.

Vote up!
7
Vote down!
0

Traczew

#1536134

Totalna klęska i klapa "tzw. strajku nauczycieli" Tzw. bo wcale nie chodziło o nauczycieli-ich to akurat stary komuch Broniarz ma w d..pie, a o wywołania zamętu w kraju i dokopania PiS-owi. Współczuję tym 11% nauczycieli którzy strajkowali, że dali się przez POlszewików i komuchów wpuścić w maliny. A swoją drogą kuratorów oświaty którzy nawoływali do strajku, to bym wyrzucił na zbity pysk. Co do Gowina to nie mam złudzeń, podobnie jak Kukiz-są to POlszewickie wtyki-zauważcie, że podobnie zachowują się w krytykowaniu kluczowych i strategicznych dla państwa zadań które chce wprowadzić PiS i rząd. Ale najbardziej śmieszą mnie kolejne sondaże obwieszczające, że PiS stracił 5%, POlszewiki zyskali 10%, Nowośmieszni stracili 10% (akurat tyle ile zyskali POlszewiki). Śmiechu warte, zwłaszcza, że towarzysz Lis śmiertelny wróg PiS-u z Newsweeku podał parę dni temu, że w ichnim sondażu PiS ma 60% poparcia a POlszewiki 3 razy mniej, przez co Lis od razu posiwiał, podobnie jak Aaron Szechter z przejechaniem ciężarnej zakonnicy na pasach przed wyborami prezydenckimi. Martwi mnie bardzo całkowite nieangażowanie się kościoła w poparcie naszego rządu z PBSz i PAD. To zaczyna wyglądać na skandal.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1536156

Jacek Żakowski w TOK FM uzasadniając protest ZNP:

PiS wprowadza do szkół idiotyczny kult żołnierzy wyklętych...

Vote up!
5
Vote down!
0
#1536166

Nie ma tygodnia aby nie odbywały się jakieś "'strajki,protesty"" tylko o co?to czego te małpiszony chcą jest juz dawno w planach i programie rządowym zapisane i zbiegiem czasu jest realizowane .
Ta banda strajkujących , ""protestujących ""zachowuje się jak stado wyjców , wyje aby narobić harmidru i szumu .
Jak widać coraz mniej ludzi popiera te grupę oszołomów gdyż dochodzą do wniosku ze nie ma o co strajkować i protestować , gdyż kłamstwa betonowej, zewnętrznej opozycji są tylko kłamstwami i fałszem w ogłupianiu ludzi a z rzeczywistością to wszystko nic nie ma wspólnego .
Gowinowi rosną rogi i zaczyna niebezpiecznie straszyć tymi rogami , aby nie doprowadził do rozłamu i upadku rządu tak jak to zrobił pewien adwokacina o końskim łbie .

Vote up!
5
Vote down!
0
#1536167

Vote up!
8
Vote down!
0
#1536168

Vote up!
5
Vote down!
0
#1536201

Wyslać tow.broniarza na łubiankę niech się tłumaczy z fiasku strajku.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1536228