Nie o zemstę ale o pamięć wołają groby...

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

No i stało się. Po raz pierwszy w tej kadencji zazgrzytało w maszynerii Dobrej Zmiany,.Rozumianej nie tylko jako wymiana ludzi, ale przede wszystkich zmiana standardów, przyjęcie prawdy i przyzwoitości jako drogowskazów działania. Część działaczy PiS pokazała dziś, że nadal wierzy w "TKM" i stawia "polityczną poprawność" nad prawdę i zasady. Poszło o uchwałę upamiętniająca ofiary banderowskiego ludobójstwa na Kresach. Do tego, jak zapowiadało PiS w czasie kampanii 11 lipca stanie się świętem, przypominającym tamten straszny czas. To samo obiecywał pan prezydennt Duda w kampanii wyborczej. Bo przecież "nie o zemstę ale o pamięć wołają ofiary". A także patriotyczne w większości środowiska Kresowian, rodziny i bliscy bestialsko pomordowanych Polaków w latach 1939-47.

Cóż więc się stało, że niektórzy z liderów PiS wycofują się rakiem z obietnic? Już spotkanie marszałków Sejmu i Senatu w Trembowli z delegacją parlamentu ukraińskiego nie wróżyło niczego dobrego. Jednym z uczestników spotkania był syn głownego organizatora etnicznych czystek na Polakach - Romana Szuchewycza - Jurij. Powie ktoś - no tak, ale on jest deputowanym. To prawda, ale Wierchowna Rada liczy 450 posłów, nie musieli marszałkowie polskiego parlamentu ściskać dłoni syna ludobójcy.  A już na pewno nie przyjmować jego punktu widzenia. Co by się stało gdyby na spotkaniu z niemieckimi deputowanymi tamtą stronę reprezentowali synowie Rudolfa Hoessa czy Hansa Franka? Też by tak było, zgodnie i bez refleksji? Panie Kuchciński ! Panie Kostrzewski! panowie reprezentujecie suwerena, na którego tak często się powołujecie. To zapytajcie go najpierw czy życzy sobie byście bratali się z epigonami banderowców.

Dzisiejsze kuriozalne wystąpienie sejmowe wiceministra Sellina to pokaz wyjątkowego koniunkturalizmu i...tchórzostwa. Bo jak można proponować połączenie w jedno święto 11 lipca i 17 września? A co ma sowiecki piernik do ukraińskiego wiatraka? W ten sam sposób można 17 września obchodzić niemiecki atak na Westerplatte, będzie taniej i szybciej. Wiem jak ciężko pracowali na Ukrainie niektórzy posłowie PiS z Michałem Dworczykiem na czele. Jak asertywnie i godnie bronili polskich racji, jak wielokrotnie prawdę stawiali ponad partyjniactwo. I co? Panowie Kuchciński, Kostrzewski, Sellin machnęli na to ręką. Wszak liczą się sejmowe szachy, "polityka" robiona przez ludzi, którzy już zapomnieli kto i po co ich wybierał w ubiegłym roku. Mało było ośmiu lat zamilczeń i zakłamań w tej sprawie ze strony PO- różnych Syczów, Siemoniaków i Święcickich? Trzeba iść ich śladem? Pan marszałek Kuchciński ustalił, że uchwała o 11 lipca będzie głosowana ...19 lipca. Czyli osiem dni po rocznicy "krwawej niedzieli" na Wołyniu....Jeżeli połączone zostaną banderowskie i sowieckie ludobójstwa to - rzecz trzeba nazwać po imieniu - kłamstwo zwycięży. Przykro mi bardzo...

 Od lat piórem walczę z patologiami PO-PSL, z Tuskiem, Komorowskim, Kopacz-ką itd. Być może i moje pisanie było maleńkim wkładem w odsunięcie PO-sitwy od władzy. Po to by było prawdziwie, suwerennie w wolnym państwie. Ale nie jestem lemingiem PiS-u i gdy dziś okazuje się, że koninkturalizm (bredzienie Sellina, że trzeba pamiętać o wojnie Rosji z Ukrainą i wobec tego to nie jest czas, to nie jest moment) milczeć nie będę.  Panowie - a Smoleńsk? Pamiętacie jak PO traktowała rodziny ofiar? Jak wspólnie oburzaliśmy się na takie zachowanie, jak walczyliśmy z tą PO-wską pogarda i zakłamaniem. A teraz? Rodziny Kresowych ofiar muszą poczekać na lepszy moment? Czekają już 73 lata...Panowie - jeżeli nie wiecie jak się zachować, jeżeli prawdę i honor Polski uzależniacie od ukraińskich humorów, to pamiętajcie - nie wiedząc jak się zachować, spróbujcie zachować się po prostu przyzwoicie. Tego dziś zabrakło ...

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:19)

Komentarze

Znowu wygrywają jakieś banderowskie interesy, panowie z PiS to hańba a dzisiejsze wywody p. Selina w Sejmie to jakieś bredzenie i bzdety. Źle się dzieje w państwie, które nie potrafi a może nie chce nazwać ludobójstwa ludobójstwem i uchwalić 11 lipca Dniem Pamięci Ludobójstwa na Kresach Wschodnich II RP. Panowie 17 września jest już upamiętniony a i o zarodniach Rosjan wiemy prawie wszystko. Proszę nie rozmydlać i nie łączyć ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców ze zbrodniami Rosjan, to nie uchodzi ze względu na pamięć pomordowanych. Wchodzicie w buty PO i robicie to co oni robili po Tragedii Smoleńskiej, tego wam Kresowiacy nie zapomną. Spisane będą czyny i rozmowy - jak pisze poeta - od siebie dodam również wasze niedotrzymane słowo.
Obawiam się, że za trzy lata Zjednoczona Prawica obudzi się z przysłowiową ręką w nocniku!
 

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1516048

Obecnie rządzącym brakuje nie tylko odwagi, ale i patriotyzmu (patrioci drugiego gatunku). Dalej widzimy zwykły koniunkturalizm, a przez to pobłażanie banderyzmowi.

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/161363,nie-dla-promocji-banderyzmu.html

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1516050

Kuchciński, Kostrzewski Sellin.

Myślałem, że ciut więcej oleju w jednej
drugiej i trzeciej głowie.....
No cóż, zawiedli się Polacy.
Wy chyba kuchcińskie macie 
wodogłowie.
POdałeś się marszałku na
tacy........................................
 
http://cdn16.se.smcloud.net/t/pics/t/2009/03/26/EN-00154762-091_22868954.jpg
 
 
Wydaje mi się, że tu jest oczywista oczywistość. TO marszałkowe, kuchcińskie bzdo, które zamierzają  głosować te mężyki stana 19 Lipca, należy totalnie zignorować. 
NARÓD SUWEREN, POLACY, Wszyscy Ci, dla Których Pamięć Jest RZECZĄ FUNDAMENTALNĄ, UWAŻAJĄ BEZ ŻADNEJ DYSKUSJI ! Że Dzień Pamięci Ofiar Wołynia ma być teraz i na wieki wieczne, obchodzony 11 Lipca każdego roku.
 
Amen !
 
Pamiętamy   http://old.niepoprawni.pl/blog/1601/genocidium-atroxwolyn-1943
 
Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1516054

Wstyd i zażenowanie z powodu podłego zachowania się posłów PiS-owskich w sprawie mordow na kresach ukraińskich siepaczy .
Myślałem ze PiS-owcy bez żadnych zastrzeżeni i kombinacji , fałszu wyjaśnią te sprawę lecz się zawiodłem i jest mi cholernie przykro .
Selin powinien podać się do dymisji

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1516055

przez ukraińców!

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Polacy-pobici-na-granicy-z-Ukraina-wstrzasajaca-relacja-swiadka,wid,18410372,wiadomosc.html?&ticaid=117527

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1516057

Ja nie mam co do PiSu w kwestii Kresów, a juz szczególnie ludobójstwa na Polakach NIE tylko z Wołynia (!), ale i z Małopolski Wsch., Lubelszczyzny, Podkarpacia złudzeń:
więzy (oj, zeby nie polityczny stryczek) obłąkanej "doktryny Giedroycia", każącej wyprzeć z pamięci Kresy i ich martyrologię w imię sojuszu z najgorszą, nacjonalistyczną ukraińską, litewkską, białoruską ekstremą krępują nie tyko ruchy, ale i pomyślunek.

No cóż - rok temu byłem na Marszu Wołynskim,  - i może 500 nas przeszło z pl. 3 Krzyży pod tablicę wołyńską na Domu Polonii
Ale dziś o 13 przed sejmem będzie nas - jak sądzę - więcej. Duzo więcej.

PiS i Duda już mojego głosu nie dostaną, ale im to, pardon - powiewa.
Ale sytuacja na świecie jest niestabilna, kto wie co tam nam pisane i może być i tak, że Polacy będą PiS przeklinać.

A tak na marginesie: internet nie zapomina - o partyjnym karierowiczu Sellinie napisałem tekst dokładnie...6 lat temu. I - co smutne - ciagle pozostaje aktualny.

http://ewarystfedorowicz.salon24.pl/207755,kalendarz-bociana-kalendarz-sellina

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Ewaryst Fedorowicz

#1516061

 Witam! Wobec oczywistej prawdy nie powinno być moralnego przyzwolenia na zakłamania! Wołyń,to było ludobójstwo! Tę zbrodnię popełnili Ukraińcy! Także nie zgadzam się ,że mordowali hitlerowcy,nacjonaliści Niemieccy,gestapowcy! Krótka definicja. To byli Niemcy! W 1939r.na Polske zbrojnie napadli Niemcy i Rosja! W obecnych czasach na Ukrainę zbrojnie napadła Rosja,a nie zielone ludziki! Nie wolno się nam bać prawdy,bo zakłamanie wyrządza niepowetowane szkody w stosunkach między ludzkich,także między narodowych. Pozdrawiam! 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1516065

Rodziny kresowych ofiar czekają naprawdę
73 lata i wszystko wskazuje na to, ze będą
czekać dalej. Widać, że nie tylko prawda
czy sprawiedliwość a zwyczajna przyzwoitość
- nie jest drogowskazem postępowania ludzi
„dobrej zmiany” - naszych ukochanych elit.

Koniunkturalizm i tchórzostwo czy jawna
sprzeniewierzenie narodowego interesu -
zdrada i zaprzaństwo?. Nazwijmy rzeczy
po imieniu - to już - „jawna kolaboracja”
z dziedzicami banderowskiej tradycji.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1516067

Prawda jest prawdą i nie ma znaczenia, czy moment jej wygłoszenia jest właściwy , czy niewłaściwy. Ale niektórzy politycy ( niestety również z PiSu ) widocznie tego nie rozumieją. Takich ludzi PiS musi  się czym prędzej pozbyć. Tacy ludzie pasują najbardziej do PO. Prawda o zamachu w Smoleńsku jest najlepszym przykładem do czego może prowadzić jej  zatajenie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1516077

Działania posłów PiS popierajacych interesy banderowskie jest haniebne . Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tego typu postawy . Jest to albo zła wola wobec patriotycznej części społeczeństwa polskiego albo toatalna niewiedza . Mozę któryś z tych móżdżków jak orzeszek,  zajarzałby do jakiegoś opracowania i przeczytał na temat OUN i UPA : http://kanon24.pl/4724,oun-i-upa-pod-skrzydlami-iii-rzeszy.html

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

kanon24.pl

#1516080

Słuszna notka. Zwłaszcza tytuł: "Nie o zemstę ale o pamięć wołają groby...".

 

Zemsta, czy przebaczenie to są sprawy drugorzędne.

Tylko dzięki niezłomnemu staniu w prawdzie można się zabezpieczać przed ponownymi skrzywdzeniami przez innych, czy przez własną głupotę. Bo prawda i miłość, dobro i mądrość, piękno i życie, człowieczeństwo i pokój - wszystko to jest jedna bliska rodzina ludzkich wartości zakorzeniona w prawdzie.

 

Cała tu propaganda naszych okupantów zmierza do przekonania nas, że powinniśmy przebaczyć i zapomnieć - pozostać głupimi, a nawet głupszymi jak przed szkodą - nie tylko nie zyskującymi żadnych gwarancji nawrócenia naszych krzywdzicieli, przemiany ich w ludzi godnych zaufania, że pragną życia w pojednaniu i pokoju, to i oni sami przy takiej okazji nabywają poczucia bezkarności, choćby dopuszczali się najgorszych zbrodni.

 

To co się dzieje wokół prób wyciszenia prawdy o zbrodni banderowskiej, to największa hańba III RP, powód do obalenia dokładnie każdej włady politycznej, która nie przywóci prawdy o tym ludobójstwie w powszechnej świadomości Narodu i moralnym wychowaniu młodzieży, oraz w polityce międzynarodowej Państwa Polskiego.

 

Pierwszorzędna sprawa to jest pamięć - to z pamięcią wiąże się prawda, a tylko na prawdzie można budować konstrukcyjną przyszłość.

Tylko prawda czyni nas realistami i ludźmi mądrymi. Tylko prawda jest materiałem do przetwarzania przez nasz rozum, abyśmy mogli podejmować świadome, a więc i mające zdolność bycia odpowiedzialnymi decyzje naszej wolnej woli.

Prawda prowadzi nas najprostszą drogą ku wolności. "Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli".

 

Prawda to linia, która oddziela polityczne od społecznego, i duchowego - dopiero prawda czyni politykę sensowną z ludzkiego punktu widzenia.

Hańba fałszerzom prawdy. Hańba uprawiającym "politykę historyczną". To zdrajcy tych, którym są zobowiązani służyć, nas zdrajcy, nasi wrogowie wewnętrzni. Nie ma gorszych, bardziej niebezpiecznych. Ich typowe postawy to (fałszywa) przyjaźń i czynienie (fałszywego) pokoju, a faktyczne usypianie naszej czujności, by potajemnie (lub w świetle kłamliwej propagandy) otwierać granice wrogom, którzy chcą nas zniewolić, wywłaszczyć z doóbr wspólnych i własności prywatnej, pozbawić przestrzeni życiowych, zawładnąć po bezkarność krzywdzenia i faktyczne ludobójstwo (oczywiści zwane depopulacją, czy gospodarowaniem zasobami ludzkimi). To przed nimi najpierw musimy się skutecznie obronić.

 

Groby to prawda niepodważalna. Grobów zakłamać się nie da. Ojczyzna to przede wszystkim ziemia i groby.

"Jeślibym o nich zapomniał, Ty Boże zapomnij o mnie". 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1516082

Okazało się, że refleksje w temacie tej notki poprowadziły mnie do rozbudowania powyższego swojego komentarza do wymiaru samodzielnej notki własnej. Zapraszam:

http://niepoprawni.pl/blog/miarka/po-co-nam-upamietnianie-zaznanych-krzywd

Pozdrawiam

miarka

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1516100