Kopacz-ka pod stołem "składa się na Grecję"...

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Zacząć wypada od innego spojrzenia na Ruch Kukiza. Ostatnie wypowiedzi a przede wszystkim działania muzyka napawać zaczynają optymizmem. Po pierwsze Ruch poparło kilka znaczących i uczciwych postaci jak Kornel Morawiecki czy ks. Tadeusz Isakowicz- Zalewski. Nawet ci, co z dystansem patrzą na Ruch Narodowy (a zwłaszcza przywódców) czy Kongres Nowej Prawicy nie mogą odmówić im ducha "antysystemowości" czy negacji patologii III RP. Po wtóre ujawnione nazwiska kukizowych koordynatorów referendalnych też uspokajają. I w końcu - odsunięcie się Kukiza od patologicznej sitwy, nazywającej siebie "bezpartyjnymi samorzadowcami" dobrze rokuje. Ci "samorzadowcy"- Raczyński, Wild, Hałaczkiewicz, Roman itd. od lat lawirują i przyklejają sie do tego, co daje szanse na finansowe bonusy i stanowiska. Nie mają żadnych pogłądów, są indyferentni, raz są sprzymierzeńcami PO, innym razem Dutkiewicza. Samorząd, szczegolnie wojewódzki, traktują jak synekurę. Dobrze, że Kukiz ich pogonił - niech Pan o nich zapomni Panie Pawle - sami niczego nie utworzą, bo nie potrafią. Moim zdaniem przykleją sie w ostatnim momencie przed wyborami do "banksterów.pl" pana Petru.

 Pani premiera poleciała do Hiszpanii i Polacy odetchnęli na chwilę. W "ważnych" negocjacjach zagranicznych "pomaga" jej inna gnida, umoczona po uszy w smoleńskie kłamstwa - gruby jak tucznik Arabski. Gdyby rzeczywiście spotkanie miało jakieś znaczenie nikt przytomny nie wysyłałby Kopacz-ki. I tak wyrwało jej się przed kamerą, że PO-lska "dołoży się" do "pakietu pomocowego" dla Grecji. Żaden łżennikarz nie zadał pani premierze prostego pytania - a czemu III RP ma dokładać Grecji skoro problem dotyczy strefy euro?? Dwa lata temu Tusk wraz z Vincentem "dołozyli się" z polskiego budżetu (7,2 mld euro) na "pomoc "dla Grecji. Kasa zniknęła w czarnej dziurze MFW i słuch po niej zaginął. Juz za to tylko Tusk i Rostowski pwinni bez zbędnych procedur trafić pod ścianę. A teraz znowu, w "imię europejskiej solidarności" mamy się "dokładać". Kopacz-ka zupełnie idiotycznie tłumaczyła, że ta "pomoc" nie obciązy budżetu i obywateli. To skąd PO-szuści wezmą kasę? Bo przecież i te pieniądze nie trafią do Greków ale do niemieckich czy francuskich banków jak zwykle. Zwracam uwagę na jeden fakt! Otóz od tygodni Kopacz-ka jeździ po kraju i obiecuje wszystko wszystkim. Rozdaje pieniądze, obiecuje "dopłaty", "obniżenie podatków" a nawet dokładanie z budzetu do najniższych pensji. A tu proszę - przyszedł rozkaz z Berlina - dawać kasę! i w środku kampanii "bycia bliżej ludzi" Kopacz-ka bez słowa wykonuje polecenia obcych mocodawców. Trzeba lepszego przykładu na niesuwerenność III RP? Przez litość ograniczę się tylko do haseł - pamiętacie Państwo "umowę gazową", "pakiet klimatyczny" czy "dekarbomizację"? Te "sukcesy " Tuska i ferajny czynią z Polski kolonię mocarstw i skansen Europy.

 Robiący za "misia" na basenach w Arłamowie "mędrzec Europy" był łaskaw ujawnić swe skryte marzenie. Otóz ni mniej ni więcej, Wałęsa marzy, że doczeka dnia gdy z Polski i Niemiec powstanie jedno państwo. Wiadomo, że od nadmiernego opalania i zachłyśnięcia wodą mozna odjechać od rzeczywistości, ale aby tak mocno? Panie Bolesławie - kąp się pan do woli w miejscu "swych cierpień" ze stanu wojennego, rób pan sobie fottki z plazowiczami. Ale na Boga - nie mów pan nic więcej! Pomysł na jedno państwo niemiecko -polskie niedawno przecież w zycie wcielił Hitler i wiadomo z jakim skutkiem dla polskiego narodu. Panie Wałęsa! Przeciez pan urodziłeś się za okupacji - rodzice nic nie opowiadali o tym jak żyje sie w takim wspólnym polsko- niemieckim państwie? A jeżeli pani liczysz na jakieś "stanowisko" w tej nowej GG to wybacz pan, ale Niemcy podobnie jak większość Polaków znają pańskie mozliwości intelektualne i nie ma co marzyć o namiestnictwie na Wawelu - szczególnie gdy ma się by WA"> dyplom ukończenia szkoły podstawowej dla doroslych...Na Nobla starczyło, ale Niemcy umieją wyciagać wnioski...

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

Co to znaczy duch "antysystemowców"? Ja pamiętam Pawła Kukiza, gdy był zwolennikiem PO  i jego teksty ubliżajace na melodię, "Pan Jezus już się zbliża" ! Kongres Nowej Prawicy..? Jesli można, to proszę mi przybliżyć termin "antysystemowcy"! Bo jak znam życie, kilkanaście milionów ludzi chciałoby Polskę zmienić! Pozostałe kilkanaście, zdaje się na złotoustych przyrzekaczy i zaklinaczy rzeczywistości, aby tylko ktoś za nich zdecydował, bo bardzo by chcieli, ale nie wiedzą kto piękniej bajeruje! Nie na darmo dla bajerantów pracują całe sztaby socjotechników, a przyszli wybrańcy płacą grube pieniądze, aby zrobiono z nich wieszczów narodu! Panie Yagon 12, Pana nie posądzam o zachłystniecie się bajerantami, dlatego czasem nie mogę pojąć pańskich wpisów!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

viki

#1487974