Żądamy usunięcia z KUL ks. prof. Alfreda Wierzbickiego!

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Kraj

Kierownik Katedry Etyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ks. Prof. Alfred Wierzbicki znany jest od dawna ze wspópracy ze środowiskami „katolicyzmu otwartego”. Jednakowoż czytaj: „katolicyzmu liżącego zakmniętych na prawdę”, tak będzie lepiej dla Ciebie i innych.

Otóż ów ks. Wierzbicki ponownie stał się bohaterem mediów, po tam jak w ostatnich dniach stanął w obronie Michała Sz. ps. „Margot”, tęczowego aktywisty, który dopuszcza się chuligańskich wybryków. Nie dość że poręczył za łobuza, ale bronił „Margota” nawet po tym, gdy ten wyszedł już z aresztu i niezwykle wulgarnie obrażał Polskę i polski naród. Tak właśnie zrodziła się wśród wiernych przemożna potrzeba wystosowania petycji z żądaniem usunięcia z KUL ks. prof. Alfreda Wierzbickiego! Z inicjatywą wystąpiła Fundacja Życie i Rodzina.

Ja sam właśnie podpisałem tę b. ważną i b. potrzebną petycję i jestem gdzieś w okolicy nr 3917. Podpisz i Ty! Nie zwlekaj! Liczy się każdy głos w naszej walce o prawdę i czystą miłość. Na ten moment już 6109 osób podpisało się pod apelem do władź KUL-u i samego Rektora ks. Prof. dr. hab. Mirosława Kalinowskiego. Oto adres pod którym możesz podpisać tę petycję:

https://www.twojepetycje.pl/petycje/zadamy-usuniecia-z-kul-ks-prof-alfreda-wierzbickiego/

 

Nie pytajmy czy coś jest dobre czy złe tylko czy nam się podoba

 

Michał Sz. to już b. dobrze znany nad Wisłą ptaszek, podejrzewany o rozboje oraz serię profanacji. Promuje ideologię gender, twierdząc, że nie jest ani mężczyzną, ani kobietą i każe mówić do siebie jak do kobiety. Współpracuje z innymi bojówkarzami LGBT i inspiruje działaczy tego środowiska do kolejnych zamieszek. I taką oto kreaturę (przez własne czyny) wspiera wypasiony kierownik Katedry Etyki KUL. No świat się wali! Nic zatem dziwnego, że znalazł się jeden sprawiedliwy, który postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Na działania ks. Wierzbickiego zareagował ks. Prof. Ryszard Sztychmiler, emerytowany profesor KUL, który w liście otwartym do rektora uczelni wezwał do wyrzucenia ks. Wierzbickiego z pracy.

W rozmowie z red. Pawłem Chmielewskim ks. Prof. Sztychmiler tak mówił o swoich motywacjach: „Jestem świadom, że jest to krok radykalny, ale podchodzę do tego jak lekarz. Gdy lekarz leczy przeziębienie, to daje tabletkę, ale jeśli sprawa jest poważna, to bierze się za operację, by ratować życie. Ja jestem absolwentem KUL, tam robiłem doktorat, tam robiłem habilitację, tam pracowałem przez szereg lat. To bliska mi uczelnia, także ze względu na św. Jana Pawła II. Zależy mi na tym, żeby miała dobrą opinię.

Od pewnego czasu obserwuję to, co promieniuje z KUL, to są nieraz smutne obrazy. To nie jest tak, że teraz ks. prof. Wierzbicki wychylił się z takimi wypowiedziami czy zachowaniami; to dopełniło pewnej czary boleści. Kilka razy wcześniej słyszałem wypowiedzi ks. Wierzbickiego, które były dla mnie dziwne – nie tylko jako dla katolickiego teologa, ale także dla etyka. Na płaszczyźnie etyki powinno się odróżniać dobra i zła, a tam widziałem tego pomieszanie. To taki nowoczesny prąd: nie pytajmy, czy coś jest dobre, czy złe, tylko czy nam się podoba. Ta tendencja się rozlewa. Dlatego bolałem, że ksiądz Wierzbicki, a także ks. Adam Boniecki, podpisali poparcie [...]”

I dodał dalej jasno i stanowczo o posłudze ks. Wierzbickiego: „[...] posługuje się pojęciami, które ta ideologia stosuje. Można zatem domniemywać, że on także jest zwolennikiem tej ideologii. Nie twierdzę tego na pewno, ale jego zachowanie świadczy, że ma on pełne zrozumienie albo akceptację dla tej ideologii. [...]

Jestem świadom, że ja nie występuję o udzielenie mu nagany czy upomnienia, ale wystąpiłem bardzo ostro, że powinno się takiego człowieka posłać, by sobie znalazł inną pracę, w „Wyborczej” czy TVN, a jeszcze wygodniej do „Tygodnika Powszechnego”. Ja z tym apelem wystąpiłem tak, jakby karetka na sygnale jechała. Trzeba pilnie i szybko działać. [...]

Wyobrażam sobie, że jeżeli rektor KUL nie zareaguje, to ks. Wierzbicki będzie uważał, że tak może i będzie tak postępował nadal. Od koronawirusa się chronimy, a tutaj będzie zainfekowanie innych, znajdą się młodzi studenci i naukowcy, którzy za tym pójdą. Epidemia będzie się rozszerzała. Dlatego uważam, że potrzebna jest reakcja. Czy ona będzie, nie wiem. Zobaczymy.”

W Lublinie zatem gotuje się już nie tylko na słynnej uczelni, która jednak wiele straciła w oczach ludzi wierzących przez ostatnie lata. Nadto założona przez Kaję Godek Fundacja Życie i Rodzina sfinansowała samochód z banerami, na których widoczne jest żądanie usunięcia ks. Alfreda Wierzbickiego z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Samochód służy fundacji do informowania mieszkańców Lublina o zaistniałej sytuacji. Dobra robota! Tak trzymać!

Nie ma bowiem akceptacji dla kogoś kto w naszej ojczyźnie promuje demoniczną ideologię gender, ideologię LGBT, współpracując tym samym ze środowiskami wrogimi wobec Kościoła! I dlatego zdecydowanie żądamy za Fundacją Życie i Rodzina w tej b. pożytecznej petycji, usunięcia z KUL ks. prof. Alfreda Wierzbickiego! A oto treść petycji:

 

Żądamy usunięcia z KUL ks. prof. Alfreda Wierzbickiego!

 

Magnificencjo!

W związku z ostatnimi zachowaniami ks. prof. Alfreda Wierzbickiego – nielicującymi z powagą i misją Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – domagam się zwolnienia księdza Wierzbickiego z KUL oraz natychmiastowego odsunięcia go od pracy ze studentami!

W swojej działalności publicznej ks. Wierzbicki od lat wypowiada się niezgodnie z nauczaniem Kościoła Katolickiego, promuje ideologię gender, a ostatnio poręczył za podejrzanego o szereg przestępstw Michała Sz., pseudonim „Margot”. Michał Sz. decyzją sądu przebywał w areszcie w Płocku. Jest podejrzany o rozboje oraz serię profanacji. Promuje ideologię gender twierdząc, że nie jest ani mężczyzną, ani kobietą i każe mówić do siebie jak do kobiety. Współpracuje z innymi bojówkarzami LGBT i inspiruje działaczy tego środowiska do kolejnych zamieszek.

Poręczanie za osobę podobnej proweniencji przez wykładowcę katolickiej uczelni jest rzeczą skandaliczną. Wpisuje się w kampanię od dawna prowadzoną przez ks. Wierzbickiego, a mającą na celu oswajanie społeczeństwa z ideologią skrajnej lewicy i przesuwanie debaty publicznej w stronę akceptacji postulatów LGBT. Do tej kampanii ks. Wierzbicki wykorzystuje autorytet pracownika naukowego KUL. Udziela wywiadów mediom jawnie nieprzychylnym Kościołowi Katolickiemu - nie w celu obrony Kościoła, ale po to, by siać zamęt, co do jego nauki. Matkę Bożą nazywał „matką gender”, o aresztowanym Michale Sz. wypowiadał się per „ona” przyjmując jako własną optykę płci społeczno-kulturowej.

Jest oczywiste, że zachowujący się w ten sposób wykładowca przynosi hańbę uczelni, na której pracuje. Z uwagi na wywoływanie publicznego zgorszenia powinien też zostać natychmiast odsunięty od pracy ze studentami.

Odcięcie się władz KUL od wypowiedzi i działań podległego pracownika nie wystarczy, szczególnie, iż uczelnia wydaje komunikat w sprawie ks. Wierzbickiego nie po raz pierwszy. Wnoszę więc o usunięcie ks. Wierzbickiego z funkcji Kierownika Katedry Etyki oraz z grona wykładowców Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Z poważaniem,

Sławomir Tomasz Roch

 

Adresaci petycji:

J.M. Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

ks. prof. dr. hab. Mirosław Kalinowski

 

P.S.

Podkreślenia w tekście petycji Fundacji Życie i Rodzina pt.: „Żądamy usunięcia z KUL ks. prof. Alfreda Wierzbickiego!”, pochodzą wyłącznie od autora bloga S. T. Roch. Kontakt z Fundacją Życie i Rodzina: kontakt@zycierodzina.pl

 

O relanym i b. ostrym konflikcie na KUL-u w programie: „Którędy do nieba?”, po tym jak ks. Prof. Alfred Wierzbicki poręczył za „Margot!. I po tym jak sam Rektor KUL-u ks. Prof. dr. hab. Mirosław Kalinowski niby się od tego odciął! Próba także odpowiedzi na b. ważną kwestię, czy Sodomia jest jeszcze grzechem? Filmik opublikowany 9 września 2020 r. przez Idź Pod Prąd TV, a zatem:

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:24)

Komentarze

Z jednej strony jestem ZA, bo nie popieram stanowiska tego ks. prof. i jedtem przecie ideologii LGTBe w każdej postaci i w każdym miejscu.

Z drugiej strony jest to takie samo postępowanie, jak w przypadku usuwania z uczelni świeckich profesorów, którzy nie popierają gender i LGTBe.

Czy to własciwa decyzja? Czy nie bardziej na miejscu byłyby debaty, rozmowy, polemiki, które miałyby na celu udowodnienie ks. prof., że błądzi? A przy okazji pokazania tego innym, szczególnie tym, którzy nie są tego pewni, mają watpliwości, ulegają presji otoczenia i propagandzie?

Tak tylko pytam, dla kolegi. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1644161

.....inaczej przeżują nas, po czasie wyplują, a potem zwyczajnie brutalnie przejdą po nas. Demoniczna ideologia gender to jest b. groźna rewolucja, oparta na nieznoszącej sprzeciwu ideologii kłamstwa. Naturalnie, że w cywilizowanym świecie zasiada się przy słoneczku do stolika, zaparza się kafkę, stawia się na talerzyku pyszne ciasta i delicje, a potem miło i długo, owocnie się dyskutuje, prowadzi dialog, wymienia poglądy. I to było i jest od lat!

Tymczasem środowiska LGBT+ stają się dzień w dzień coraz b. agrsywne, a wspeirane przez gigantyczne pieniądze, przez zepsute elity Zachodu, zmieniają swoje metody działania w rewolucyjne jatki. Dla przykładu w Szkocji religia już musi z wolna ustąpować prawu do własnego stylu życia seksualnego. Tu już brakuje miejsca na dialog ze strony genderystów, lada moment zacznie się już relane, namacalne, odczuwalne prześladowanie chrześcijan.

Tu gdzie mieszkam Kościół już obawia się pojęcia „materiały prowokacyjne”, którym operuje nowe prawo. Jeśli zostanie ono przyjęte, za materiały prowokacyjne z łatwością będzie można uznać Pismo Święte oraz katechizm, bo nie aprobują one aktów homoseksualnych. Lecz to nie wszystko, bo w opinii bp Johna Keenana katolicy w Szkocji już teraz niechętnie dzielą się swymi opiniami, w obawie, by nie popaść w konflikt z prawem.

Zobacz cały wpis, który jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/szkocja--spelniaja-sie-obawy-orwella--czy-pismo-swiete-bedzie-zakazane-,78297,i.html#ixzz6XafEooIn

Dzięki Kryspin za komentarz. Kto pyta nie błądzi! Pozdrawiam b. serdecznie STRoch

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1644168

A teraz porównajmy te „damy” z Gdańska z Białorusinkami, które na ulicach Mińska żądają wolności dla swojego kraju.

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1644177

Ładnie wygląda, ale to tylko kwestia czasu kiedy po zwycięstwie "demokracji" pojawią się tam całkiem inne panie.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1644209

Radny zamieścił nagranie z wulgarną tęczową aktywistką. Wiesław P... - 14 Września, 2020 - 08:33
Teraz spotyka się z pogróżkami. Wczoraj przez Gdańsk przeszła kolejna parada środowisk LGBT, niosąca m.in. wizerunek waginy z koroną. Na Twitterze radny Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska, Daniel Nawrocki, zamieścił nagranie, na którym widać wulgarne zachowanie jednej z uczestniczek manifestacji. Teraz młody działacz spotyka się z pogróżkami i żądaniami usunięcia filmu z mediów społecznościowych.
W sobotę odbyła się manifestacja "Gdańsk dla wszystkich - wspólnie przeciw wykluczeniom", organizowana m.in. przez środowiska LGBT. Wśród grupy zebranych osób wyróżniała się kobieta niosąca wizerunek waginy z koroną./ W pobliżu zgromadzenia zorganizowanego przez stowarzyszenie "Wszystko dla Gdańska" manifestowali działacze Młodzieży Wszechpolskiej. Demonstrujący mieli ze sobą duży transparent z napisem "Gdańsk przeciwko tęczowej agresji". Skandowali m.in. "Stop tęczowej prowokacji", "Wolność słowa dla patriotów", "LGBT Pomorze mówi nie" oraz "Stop tęczowej hipokryzji". Jak poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku asp. sztab. Mariusz Chrzanowski przed sądem za zakłócenie porządku publicznego odpowie... mężczyzna, który próbował wyrwać tęczowej aktywistce transparent z waginą. Ponadto funkcjonariusze podjęli interwencję wobec kobiety, która zakłóciła legalne zgromadzenie. Oprócz tego policja wylegitymowała także 23 osoby ze zgromadzenia, które nie zostało wcześniej zgłoszone do Urzędu Miejskiego./

https://twitter.com/i/status/1305095228400054273

https://niezalezna.pl/351718-radny-zamiescil-nagranie-z-wulgarna-teczowa-aktywistka-teraz-spotyka-sie-z-pogrozkami
Ps...W Danzig tęczowa POlicja? Marksistowskie żydokomunistyczne bojówki czuja się coraz bardziej bezczelne cyniczne i bezkarne bo na to pozwalają obecne władze w Polsce, które surowo karzą prostych zwykłych Polaków, tych którzy próbują się przeciwstawiać i czynnie aktywnie bronic swojej wiary i symboli religijnych. Natomiast wobec tęczowej zarazy władze RP są bardzo delikatne i wyrozumiale i ulegle taka jest prawda. Kiedy Rząd PODEJMIE decyzję o DELEGALIZACJI takiej pochodów i marszy lgbt i innych zboczeń. Czy demokracja = samowola i deprawacja? Najwyższa pora zrobić z tym porządek! To oglądają i słuchają dzieci! Trzeba nareszcie zacząć radykalnie zwalczać tych DEWIANTÓW i lewacką HOŁOTĘ, która ich wspiera. A czytał ktoś z aktywistów LGBT raport Regnerusa?! Napewno znają treść tego raportu, ale boją się tego jak diabeł święconej wody! Tam są opisane badania, które Regnerus prowadził na grupie ludzi zarówno homo jak i hetero. Wyniki są zupełnie inne, niż nam chcą wmówić aktywiści LGBT! Najczęściej dzieci z takich pedałozwiązków są wykorzystywane seksualnie, co dobitnie pokazała para lesbijek bodajże z Kanady, które zamęczyły na śmierć małego chłopca. Z kolei dwa pedały-pedofile przez kilka lat gwałciły chłopca, którego "wychowywali". Takich przypadków jest bardzo wiele na świecie. Tylko lewacy nie widzą ścisłego związku między homoseksualizmem a pedofilią, albo nie chcą tego widzieć! Żeby było jasne te awanturnicze środowiska lewackich KOD-erastów i wyjątkowo nie tolerancyjnych i agresywnych wynaturzonych dewiantów z LGBT to nie są Polacy, to są przybłędy PO-miotów bolszewickich i KO-olaborantów szwabskich– które niszczą demokrację w Polsce. Ich zadanie to niszczenie, deptanie i pogarda dla wartości narodowych i kulturowych oraz wyznaniowych Polaków gdzie pod patronatem poubeckoesbeckiego miotu żydolewaka R. Trzaskowskiego w Warszawie – zorganizowano prześmiewczą paradę mszy św. To jest deptanie kulturowości 1100 letniej tradycji chrześcijańskiej Narodu polskiego i obrażanie uczuć religijnych ludzi wierzących. Podobnie w Gdańsku parada wynaturzeń i dewiacji LGBT pod patronatem tępej ukrożydówki i alkoholiczki A. Dulkiewicz parodiowała procesję ludzi wiary katolickiej demonstrując wobec nich głęboką nienawiść i pogardę bezczeszcząc święte obrazy naszej kultury chrześcijańskiej w Polsce. Terrorystyczne działania tych lewackich środowisk posuwają się również do przeszkadzania i utrudnianie celebrowania świąt narodowych oraz celebrowania miesięcznic zaginionym w zamachu Smoleńskim , dokonują aktów wieszania tęczowych flag na pomnikach państwowych i kultu religijnego żeby poniżać wartości Narodu Polskiego , pozwalają sobie nawet na szarpanie, popychanie i kopanie policjantów pilnujących porządku publicznego, Terroryzowanie społeczeństwa dokonywane jest także poprzez burdy i zadymy uliczne , bandyckie napady na ludzi, niszczenie ich mienia i samochodów a wszystko to dzieje się za aprobatą i w towarzystwie przedstawicieli posłów tzw. opozycji targowickiej z lewicy i PO. Czy do nikogo nie dociera, że środowiska promotorów dewiacji skupiają ludzi, z którymi nie da się rozmawiać? Oni po prostu MUSZĄ postawić na swoim, innej opcji nie widzą. Jednym ze sposobów działania jest jak najczęściej pchać się na afisz, jak najczęściej bulwersować i obrażać, bo w końcu ludzi to męczy i przyzwyczajają się. Wtedy dają przyzwolenie, dla świętego spokoju chociażby, na wszystkie lewackie postulaty. Od co najmniej siedmiu lat o tym piszę na tym portalu. Od lat przy okazji każdych wyborów moje nadzieje są rozbudzane, że może w końcu ktoś coś z tym zrobi i zacznie chronić Naród przed zalewem marksizmu kulturowego, przed zniszczeniem jakie sieje lewacka ideologia. I od lat się zawodzę. Politycy to szuje. Kłamcy, którzy dla głosów zrobią wszystko. Potem tylko kombinują, jakby tu się wycofać z tego , co obiecali lub sugerowali Narodowi. Na ulicach mamy parady promotorów dewiacji i wieczne obrażanie i plucie na wszelkie wartości, na których wyrosła nasza cywilizacja. Ale to nie jest najgorsze, bo w polityce mamy jedną, wielką i nieustającą paradę oszustów i mataczy, hipokrytów i zwykłych kłamców, drani, którzy do perfekcji opanowali mamienie nas mamoną i sprowadzili naszą moralność do wdzięczności za srebrniki. Rację miał św Tomasz stawiając demokracje obok oligarchii i tyranii wśród ustrojów niesprawiedliwych, choć nie miał pojęcia , jak demokracja może funkcjonować w czasach inżynierii społecznej, masowych , kłamliwych mediów, i politycznego bydła, które na tym wszystkim wyrosło.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1644378

Większość komuchów i ich pacholęcia zmienili kolor czerwony na tęczowy. 99% tych protestujących nie są orientacji LGBT. To zwykli zadymiarze. Widać wyraźnie, że lgbt to prowokatorzy szkolenie przez chłopaków ze WSI, więc i poziom taki jak ich szkoleniowców. Przecież „ojczulkiem” pedalstwa w Danzing był Budyń, od niego zaczęła się promocja tego chlewu. Czy to kopia ukrożydówi, alkoholiczki tępej Dulkiewicz?! Język na pewno! Gdańsk to miasto PRYMITYWÓW! Zaczynając od Bolka Wałęsy! W Gdańsku ci wszyscy co nie ogarniają i nie nadają się do normalnej pracy zatrudniani są w Urzędzie miejskim i chodzą na manifestacje LGBT na których musza się wykazać. Na takie cyrki pozwalają nieudacznicy rządzący Polską. Pouciekali ze Szwecji przed „Szwedami”. Kult krocza to twarz LGBT. Jak długo jeszcze będę to oglądać? Policja powinna lać tych zboczeńców a nie ochraniać. Jak długo jeszcze rząd i policja będą się nimi cackać. Woda, gaz i rozpędzić dziadostwa w cztery wiatry. Czy po wyskoku ze zwierzątkami następnym krokiem „dobrego człowieka” będzie legalizacja małżeństw LGBT? Jak postęp to postęp. PiS sam pozwala, propaguje i wprowadza stopniowo tęczowe ściery. Pomaga mu w tym policja. Gdyby chciał już dawno wystąpiłby z Konwencji Stambulskiej. Zrobiły to inne kraje. Stolica Warszawa stała się siedliskiem neo-marksistowskich lewackich pedofili, a główny sponsor żyd-spekulant Soros największy pedofil XXI wieku. Co w tej sprawie robi PiS oraz rząd? Nie widzę i nie słyszę, żeby była planowana jakaś ustawa antyterrorystyczna. Czekam i tracę cierpliwość. Organizacja LGBT to terroryści! „Nie jesteśmy tutaj, aby się podobać. Jesteśmy po to, aby zniszczyć społeczeństwo” - hasło z paryskiego marszu LGBT. Transparent podpisano: „Trans - Bi - Pedały - Lesbijki”. Nowy GenderMacho tłumów, pan Wice PO, herbu Czajka i jemu POdobni wspierają tych lewacko-żydowskich terrorystów specjalnymi przywilejami oraz uczestniczą w ich marszach nienawiści, gdzie profanuje się narodowe symbole Polaków. Kiedy wreszcie „untouchable” z sekty POgardy narodu staną się karalni?! Poza tym uważam, że) Kastę żydobolszewicką z jej miotem wsobnym należy zniszczyć!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1644381

RPO wywołał burzę. Kowalski: "Proszę o służbę dla Polski, a nie tęczowych środowisk". Pawłowicz: "Ustawy o zmianie płci NIE MA". „Postępowania w sprawach o ustalenie płci. Przewodnik dla sędziów i pełnomocników” - tą oto publikacją pochwalił się na Twitterze RPO Adam Bodnar. Jego wpis spotkał się z mocną odpowiedzią sędzi TK prof. Krystyny Pawłowicz i wiceministra Janusza Kowalskiego. Adam Bodnar, którego pięcioletnia kadencja Rzecznika Praw Obywatelskich zakończyła się w środę, opublikował na Twitterze wpis, w którym pochwalił się publikacją… na temat procedur prawnych związanych z „ustaleniem płci”. „Postępowania w sprawach o ustalenie płci. Przewodnik dla sędziów i pełnomocników” - to przygotowany przez ekspertów BRPO zbiór aktualnego orzecznictwa sądów polskich i europejskich, uzupełniony o komentarze i rekomendacje w tym zakresie napisał RPO, dodając przed wpisem ikonkę tęczowej flagi.

https://pbs.twimg.com/media/Ehx03wOWsAAY2RM?format=jpg&name=900x900

https://wpolityce.pl/polityka/517472-rpo-wywolal-burze-pawlowicz-ustawy-o-zmianie-plci-nie-ma

Ps...Rzecznik Praw Ideologii LGBT @Adbodnar (nie mylić z Rzecznikiem Praw Obywatelskich) daje kolejne dowody, jak skompromitował ten ważny konstytucyjny organ. Widzieliście wydany przez ekspertów BRPO przewodnik dla poszkodowanych obywateli działaniami mafii reprywatyzacyjnych? Gdyby istniała Polska, to ludzie tacy jak ukrożyd, kryptopedał Bodnar, Róża Thun albo Michnik (jeden i drugi) nie mogliby działać publicznie. Bo albo znaleźli by się przed sądem z oskarżeniem o zdradę, (to przypadek, gdyby istniała Polska w postaci wolnego państwa), albo dostali by kulkę w łeb (w przypadku, gdyby istniało Polskie Państwo Podziemne, jak np, w czasie niemieckiej okupacji). Ale Polski po prostu już nie ma. Zdrajcy wysługują się swoim zagranicznym mocodawcom całkowicie jawnie, i są całkowicie bezkarni. Naród polski przypatruje się temu bezsilnie i nic nie jest w stanie zrobić. Jaki (Nie-do …)Rzecznik POdnar, tacy jego „eksperci” i ich wyPOciny. Wartość ich intelektualnych wypróżnień warta tyle, co to, co od Trzaśniętego Wisłą płynie. Gamoń i marksista Bodnar, podlany sokiem z buraka, nie potrafi rozróżnić płci. Zasłużył na Nobla podważając dwudzielność płciową rodzaju ludzkiego. Bodnar, ty durniu, płeć ustala się w sposób bardzo prosty: wystarczy zdjąć majtki. A przypadki wątpliwe hermafrodytyzmu to domena lekarzy a nie prawników. Za publiczne pieniądze Bodnar napisał przewodnik dla sędziów, który jest bublem prawnym, bezwartościową makulaturą. Zmarnowane pieniądze podatnika. Sprawa dla prokuratury. Ten obleśny niedorzecznik podobnie jak część sędziów w sposób oczywisty działa przeciwko zdrowemu rozsądkowi i przeciw narodowi. Tak się dzieje, bo problem „Kasty” na nasze nieszczęście nie został w porę rozwiązany, na skutek „okrągłostołowej” ustawki z postkomunistycznym reżimem, a potem sejmowej zdradzieckiej „nocnej zmiany” i to się na Polsce ciągle mści! Osławione wyjście sędziów w mafijnym towarzystwie z siedziby Platformy Obywatelskiej, to nie był tylko kompromitujący ich incydent. Tam odbywała się ważna narada spiskujących przeciwko demokratycznie wybranym władzom, aby jak najdotkliwiej w nie uderzyć tak w kraju, jak i z uruchomieniem instytucji UE, dla piętnowania nas i ew. wprowadzenia drakońskich kar dla Polski kosztem całego społeczeństwa. Nie wiadomo jaki „cyrograf” w tej sprawie podpisano i czy odbyło się to dopiero w czasie owej narady, ale zwróćcie Państwo uwagą, jak od tego momentu wzmogły się ataki tej całej sitwy i próby destabilizacji kraju. Warto też zauważyć, że w najbardziej spektakularnych i kontrowersyjnych działaniach „kasty”, oraz w największych skandalach politycznych stale powtarzają się te same nazwiska, głownie uczestników tej „sławnej” narady. Ponadto nagrana wypowiedź Neumana, o bezkarności „swoich” przez sądami potwierdzają, że moja teza o ich mafijnej współpracy nie jest jakąś urojoną teorią spiskową…Pytanie czyim służbom na świecie służą „tęczowe” elity. Jaka elita taka profanacja - Gdańsk, tam dominowała vagina a dlaczego nie odbyt? Przecież każdy to ma a pederaści uwielbiają odbyt. Prezydent miasta z odbytem na sztandarach to NOWA ELITA, a i PENISA ZABRAKŁO. Państwo ukrożydówka i alkoholiczka tępa Dulkiewicz i ubeckoesbecki miot i żydolewak, nierób i kryptopedalska ciota Trzaskowski to Elita ELIT ona (ta elita) nas przekona do tego, że jest 56 płci, że Polacy mordowali żydów, że jesteśmy faszystami, że nasza Elita to śmierdzący niedomyty żyd Najsztub (pogromca i oszczerca 77 letnich staruszek). Gratulacje np. ubeckoesbecki miocie, żydolewaku, nierobie i kryptopedalska cioto Trzaskowski jesteś prawdziwym siłaczem trzymasz z silnymi - bo tylko siłacz prawdziwy potrafi przekonać Babcię, że jest winna temu, że weszła na pasy, tak to potrafi tylko „prawdziwy siłacz”- super elita ! A i tylko prawdziwy siłacz pokona 25 000 młodych ludzi, Polaków, że są śmieciami nie wartymi życia i strzeli im w tył głowy, tylko prawdziwy siłacz da za to premię Cioci na nowe fanaberie aby raiła starym pedofilom młodych chłopców za pieniądze miasta. Gratulacje NOWA ELITO. Jesteś wielka, silna i solidarna.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1644387

"Z drugiej strony jest to takie samo postępowanie, jak w przypadku usuwania z uczelni świeckich profesorów, którzy nie popierają gender i LGTBe."  -  Oczywiście nie jest to takie samo postępowanie, gdyż na świeckiej uczelni dopuszczalne są różnorodne poglądy więc usuwanie ludzi o prawicowych poglądach jest bezprawne! Natomiast na uczelni katolickiej nie może być promowana ideologia antykatolicka. A więc pan Wierzbicki powinien być usunięty natychmiast i to nie tylko z uczelni, ale i ze stanu kapłańskiego.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

1normalnyczlowiek

#1644666

... uniwersytetu to prowadzi zdaje się rektor . Niestety usuwanie przeciwników ideologicznych  ,czy listy potępiające ,to budzą dosyć nieciekawe skojarzenia z ustrojem słusznie minionym . No ale gdyby ktoś chciał tam studiować , czy polecać KUL ,albo gdy będzie "taca" na tę uczelnię , to warto uwzględnić ,czy nie wspiera się "zinstytucjonalizowanej demoralizacji" i wchodzi się przez to w łańcuszek poręki "za Margota" .

Ale z drugiej strony ,to chyba lepiej wiedzieć gdzie są oponenci i jak jawnie wyrażają swoje stanowiska. Mimo fundamentalnych różnic . A takie akcje ,to niestety mogą chyba spowodować groźniejszą niejawną "krecią robotę" .

W każdym razie to ks. prof. Wierzbicki mógłby wytłumaczyć ,czy ręczy za to ,że osoba która nożem dziurawi opony w cudzym samochodzie nie powinna być ścigana przez policję ?

Czy ręczy ,że hasła na pojazdach fundacji pro Prawo do życia są niewłaściwe

itd.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1644170

Odpowiedzmy mmkkmmkk słowami znowu ks. Prof. Ryszarda Sztychmilera, emerytowany profesor KUL, gdyż powyżej najwyraźniej nie wystarczyło, a zatem: „[...] uznałem to ‘odcięcie się’ za kategorycznie zbyt słabe. To oznacza tylko tyle: nie przejmujcie się, bo nie wszyscy tak myślą na KUL, że to nie jest oficjalne stanowisko KUL, bo na KUL mogą być tacy, którzy tak głoszą, ale i inni. Ja to przyjmuję do wiadomości, ale to dla mnie bardzo zła wiadomość, że tacy są tolerowani. [...]

Proszę sobie wyobrazić, że zachęcałby Pan brata czy syna do pójścia na KUL. Gdy ktoś idzie na KUL to ma prawo się spodziewać, że tam otrzyma pogłębienie i analizę prawdziwej nauki Kościoła. Podobnie jak jest z katechezą w szkole. Tymczasem z tego oświadczenia rektora wynika, że się dopuszcza, że na KUL takie poglądy mogą być głoszone. Pan redaktor zauważył, że ks. Wierzbicki tego nie wygłosił z katedry. Dobrze, gdyby nawet przyjąć, że to jest jakieś jego prywatne zdanie, poza uczelnią, to co – na uczelni będzie mówił co innego? To jakieś rozdwojenie psychiczne, obłuda, że prywatnie uważa co innego, a na uczelni będzie mówił inaczej? To też jest dla mnie nie do przyjęcia i dlatego też właśnie wystąpiłem. [...]”

A jeszcze wcześniej ks. Prof. Sztychmiler zauważył: „Ja jestem prawnikiem, więc nie potrafię zrozumieć tego, co powiedział ks. Wierzbicki: że nie potrzeba zastanawiać się jak karać, ale zastanawiać się, dlaczego Michał Sz. to zrobił, kto go do tego doprowadził, że winni są wszyscy, i Polska, i Kościół. Gdyby to przyjąć za słuszne, to należałoby zlikwidować cały wymiar sprawiedliwości, nie byłoby żadnych kar zakładach pracy i w społeczeństwie; runąłby cały porządek społeczny.”

I dodał nie bez powodu: „Jestem świadom, że inni, młodsi, którzy jeszcze pracują, mogą się bać, czy pracodawca nie wyciągnie od nich konsekwencji, może wyrzuci z pracy… Ja już od szeregu miesięcy nie pracuję i nie boję się wyrzucenia z pracy. Za komuny Kościół mówił za całą opozycją – i teraz ja jestem głosem tych, którzy chcieliby to powiedzieć, ale nie mają odwagi, boją się konsekwencji. To był dla mnie dodatkowy argument.”

Czy teraz mmkkmmkk ta sytuacja, w której już wszyscy jakoś tkwimy, jak w owym tęczowym gównie, po same uszy, czy teraz jest dla Ciebie więcej klarowna, bo nietypowo pachnąca?! Jeszcze jakieś moralne wątpliwości?!

Cały wpis jest dpstępny na stronie: https://www.pch24.pl/ks--sztychmiler-dla-pch24-pl--oczekuje-zwolnienia-ksiedza--ktory-poreczyl-za--margot,78392,i.html#ixzz6XoLvWTda

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1644172

... granic "tolerancji" i profil "ideowy" uniwersytetu odpowiada rektor . Wtrącanie się w zakes nie swojej odpowiedzalności jest wątpliwe ,bo mimo wszystko ma się dosyć ograniczone informacje co do stanu rzeczy i narusza się w ten sposób resztki feudalnego  porządku przez coś na kształt rabacji ,co samo w sobie jest już "kosztowne" i sic! "po myśli marksistowskich wywrotowców"  .

Czy to już czas na "larum grają" i "pospolite ruszenie" ? Rzeczywiście ta ideologia jest dosyć inwazyjna więc trudny problem ,ale warto doceniać też tę "uniwersytecką wolność wyrażania nawet absurdalnych poglądów" .

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1644173

My mamy jeszcze czas mmkkmmkk. Od nas dziś zależy co z tym czasem zrobimy. Czy weźmiemy sprawy w swoje ręce, czy pozwolimy sobie, jak ciepłe kluchy te ręce zwyczajnie związać: prawem, nową kulturą. Pytasz dobrodusznie mmkkmmkk., czy już „larum grają”. No właśnie tacy jesteśmy! Nam się powstania narodowe zawsze, od wieków marzą! A tu tymczasem trzeba raczej pilnej pracy pozytywnej, trzeba odwagi, mądrości, wysiłku, ooooo.... ale z tym to już u Polaków trudniej. Łatwiej bowiem złapać szabelkę i zręcznie, czy niezrącznie wymachiwać (różnie bywało), bo tu szybciej bohaterem można zostać. A konsekwencje, a ktoby się nimi przejmował: „Wszak zastaw się a postaw się”. To ci dopiero bohaterstwo!

Po temu gorąco polecam Tobie mmkkmmkk i innym ten cały wywiad ks. Prof. Ryszarda Sztychmilera w rozmowie z Pawłem Chmielewskim pt. „Oczekuję zwolnienia księdza, który poręczył za ‘Margot’” . Opublikowany dziś 12 września 2020 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1644190

... mamy jeszcze czas ,a i dodatkowo będziemy mogli obserwować negatywne efekty działania ideologii LGBT/gender na  zachodzie . Co także może mieć efekt "trzeźwiący" , w końcu jakeś pozytywy zapóźnienia . Więc może nie ma co się tak przejmować . Społeczność akademicka KUL bez zbytniego nacisku zewnętrznego przytemperuje ,co wymaga "wyprostowania" ...

Jednak ,to lepiej żeby stempel markistowskiego ducha był w postępowaniu UMK wobec prof. Nalaskowskiego ,a trupy w szafie polskiej nauki jak to Bauman i Kołakowski wyrzucali z uniwersytetu reakcyjnego prof. Tatarkiewicza ,a później zostali wyrzuceni przez "marcowych docentów"(rewolucja pożerająca własne dzieci)  ,to tradycja od której należałoby trzymać się jak najdalej . A ks. prof. Wierzbicki nie poręczy za kolegą po fachu myślozbrodniarzem z UMK ?

PS.

Może warto byłoby zapytać tych "marcowych docentów" jak im teraz się paraduje w nieekologicznych feudalnych gronostajach ... :-) . Hichot historii .

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1644195

Nie byłbym aż takim optymistą. Chyba jedynie na opóźnienie tego procesu? Tak przynajmniej uważają mądrzejsi ode mnie.

Co do księdza, byłbym jednak za złożeniem mu propozycji - albo wycofa się z popierania LGTBe i Margota, albo ma sam złożyć wypowiedzenie. Można to załatwić od ręki przy jednej rozmowie - choćby jutro - w 10 minut. Wyrzucając go, tworzymy jednak nowego "męczennika". W TVNie i GieWu tylko na takich czekają. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1644384

... Sodomie i Gomorze ,to KUL chyba mógłby być zaliczony w poczet tych w jakmiś stopniu sprawiedliwych. A i tam "rodzynkuf" pewnie nie brakuje . No ale listy protestacyjne/poparcia to mogą chyba bardziej zaszkodzić niż pomóc w dosyć koronkowej ideologicznej "szermierce intelektualnej".

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1644386

Dlatego to przełożeni i Kościół powinien go ukarać naganą- jeśli uznają wykroczenie. Domaganie się wywalenia z roboty nie jest zbyt mądre i moralne. KUL od dawna nie jest uczelnią tylko katolicką, dla katolików i kierowaną przez katolików. A co więcej, nie jest tylko prawicowy, tak jak są najróżniejsze opinie księży, z czym wielu się nie pogodzi. Tu jednak chodzi, czy autorytet uczelni i ew. księżowski ma prawo być użyty do uwalniania podejrzanych, a to wcale nie jest oczywiste, bo powinno chodzić nie tyle o prawomyślność, co o skuteczność w walce z przestępczością. Ale póki co, mamy walkę prawicy z lewicą a nie dyskusję o ew. wytyczne episkopatu nt kazuistyki poręczania.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1644624

Też wydaje mi się dobrym pomysłem. W karaniu powinno być jakieś stopniowanie. Wyrzucenie to ten ostatni stopień. Ale może - jak już koś tu napisał - pora na bardziej łagodne reakcje się skończyła. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1644767

 

Założę się,że jest to agent SB,który został zainstalowany w kościele aby rozbić katolicyzm! Błąka się jeszcze ich trochę i niedobitki jeszcze próbują realizować swoje partyjne zadania! Na szczęście jest ich już niewiele!

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1644176

"Margot" nagrał film skierowany do Norwegów: Polscy politycy chcą nas zabić. Polscy rządzący politycy chcą opowiedzieć historię, że jesteśmy gwałcicielami dzieci i generalnie chyba chcą nas zabić mówi /pomiot żydolewacki/Michał Szutowicz w nagraniu skierowanym do norweskich działaczy LGBT. Znany z agresywnych wystąpień żydolewicowy działacz wraz ze swoją partnerką "Lou" nagrał film, w którym opowiada Norwegom o ostatnich wydarzeniach w Polsce. Gadamy sobie w całkiem specyficznych czasach, nie wiem jak u was, ale u nas trwa absolutnie najbardziej popierdolona nagonka na osoby LGBT, polscy rządzący politycy chcą opowiedzieć historię, że jesteśmy gwałcicielami dzieci i generalnie chyba chcą nas zabić. Nie jest za fajnie mówi żydolewak, pospolity kurwiarz i nierób Michał Szutowicz na nagraniu.

https://twitter.com/i/status/1305046911913734144 https://twitter.com/i/status/1305049599795757059

Żydolewak, pospolity kurwiarz i nierób Michał Szutowicz twierdzi, że dziesiątki aktywistów LGBT jest prześladowanych i bitych przez polską policję. Działacz zaprosił Norweskich aktywistów do Polski. Mam nadzieję, że przyłączycie się do jakiejś zarazy. Poniszczmy jakieś rodziny mówi "Lou", a żydolewak, pospolity kurwiarz i nierób Michał Szutowicz dodaje, że "policja to nasi wrogowie".

Ps..Skoro cwelik grozi, że będą niszczyć rodziny, to natychmiast do zamknięcia w Gostyninie. Tam Trynkiewicz i Pękalski czekają na świeży otwór do przeczyszczenia. Słowo pederasta pochodzi z greckiego od 3000 lat. I znaczy miłośnik dzieci. Masz szczęście gnoju, że nie trafiłeś w moje ręce bo bym ci łeb urwał przy samej dupie! Ten sam styl co niedomyty i śmierdzący żyd Najsztub. Co tydzień słuchając jego wyziewów mam wrażenie, że to starszy Margot. Szukanie jeleni na piczkę ciąg dalszy. W kraju się skończyło to trzeba szukać poza jej granicami. Debil żyje za darmo dzięki debilom. Cwaniak co znalazł sposób na życie dojenie tępaków. Norwegowie to przygłupy, więc uwierzą we wszystko. W Szwecji Norweg to jak nasz przysłowiowy rusek z kawałów. Gdyby nie złoża ropy żyliby w nędzy i głodzie jak przed wiekami. Cwany kindybał doi cweli w Polsce i za granicą, żyje jak lord za ich kasę i dmucha w odbytnice małolaty wciskając im genderowski kit. Gdyby Margot nagle poczuł się kozą, to by miał wzięcie w norweskich strefach szariatu. Dawniej takie dziwolągi siedzieli w Zakładach Zamkniętych a dzisiaj paradują w miejscach publicznych. Jeżeli nie są groźni to mogą ale jeśli wchodzą w konflikt z prawem to muszą ponosić konsekwencje. Mamy plagę chuliganów, graficiarzy, meneli,itp itd. Władza musi im przykręcić a obywatele egzekwować. Oglądałem reportaż o japońskim żulu, który sprzątał po sobie! Różne Niebieskie Ptaszki muszą stosować się do zasad. Ten tzw Margot może za ten film dostać Oskara wystarczy żeby był wystarczająco antypolski w zgodzie z neożydobolszewicką pseudoideologia LGBT. Podobnie jak ta ukrożydówka Tokarcuk czy Gross dla faszysty zawsze się Nobelek znajdzie! Gdyby w Polsce była nagonka to marsze aktywistów LGBT (zawsze tych samych kilkuset osób) nie byłyby ochraniane przez policję. Po prostu. A Margot robi biznes na wyimaginowanym uciśnieniu, grantach i żebraninie ze zbiórek. Jest zresztą heteroseksualnym mężczyzną w związku z tą panną z kolorowymi włosami Łanią. A udaje homoseksualistę, bo to się opłaca. Róbcie tak dalej zboki z LGBT...W latach 30- tych żydzi też tak podskakiwali. Kto cię pedale zrobił? Powiedz. Pomścimy! Ten zboczeniec jest dla PiS nietykalny od kiedy poręczył za niego żyd Schudrich. Może sobie robić co chce, bezkarnie pluć na Polskę i Polaków jak każdy żydowski protegowany w tym pisowskim bajzlu! Zresztą Schudrich poręczył za niego pewnie dla tego, że zboczeniec "poczuł się żydem". Bo w sumie czemu nie? Ileż to roboty dla niego? Albo po prostu jest pomiotem jakiegoś żydowskiego kata Polaków, czerwonej stalinowskiej świni, od warchlaka chowanym w nienawiści do wszystkiego co polskie! Bo ta zboczona świnia powinna siedzieć i nie byłoby problemu! Jednak ten pseudorząd błaznów i żydowskich pachołków jest zbyt śmieszny, zbyt słaby i zbyt uległy wobec swoich mocodawców, żeby wyegzekwować prawo wobec gnoja, za którym stoją pederaści z całej Europy. Za to chętnie pałuje polskich patriotów bo wie, że za to to tęczowe bydło poklepie go po plecach. A nikt nie jest tak łasy na pochwały z Zachodu jak te żałosne, zakompleksione pisowskie śmiecie! Jestem za późną aborcją i natychmiastową eutanazją wśród lewicy i takich żydowskich wywrotowców. Po co to produkuje co2? Żeby tylko ludzi wkurwiać? Proste pytanie - co robi ratusz z W-wy chroniąc lewackich ćpunów i nierobów z antify z Wilczej! Uwolnić Breivika i wpuścić go do warszawskiego squota. Czemu toto jeszcze chodzi po ulicach? Czas najwyższy naprawdę kurwę utłuc.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1644379

gratuluje promowania IPP, czyli tv ZAJADLE ANTYPOLSKIEJ I ANTYKATOLICKIEJ sekty samozwańczego pastora chojeckiego, od którego odcinają się nawet sami radykalni protestanci. facet jest chamem szkalującym Polaków przy każdej okazji a szczególnie znany jest z częstego nawiązywania do fekaliów, niczym zboczeniec lub opętaniec. nawiasem mówiąc trwa postępowanie przygotowawcze przeciw sekcie ale naturalnie bez takich arcykatolików jak ty, dla których widocznie nie ma problemu i chętnie wspomogą niszczenie KK z Polską. powoływanie się na niego przez rzekomego katolika to obrzydliwy policzek dla godności ludzkiej. wiadomo, że oglądasz takich, więc nawet nie udawaj, że nie mogłeś pominąć bądź załączyć dowolnego innego newsa czy filmiku.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1644181

Zdecydowanie wobec tego co dzieje się na KUL-u i w samym Lublinie ciekawie i z zębem napisał właśnie dzeinniakrz i publicysta Jan Bodakowski: [...] Kierownik Katedry Etyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ''ksiądz'' Wierzbicki poręczył za chuligana, który napadał i pobił przeciwnika pedofilii, oraz, który sprofanował figurę Chrystusa, wieszając na niej tęczową szmatę (symbolizującą afirmacje wsadzania penisa w odbyt). [...]

Poręczanie za osobę podobnej proweniencji przez wykładowcę katolickiej uczelni jest rzeczą skandaliczną. Wpisuje się w kampanię od dawna prowadzoną przez ks. Wierzbickiego, a mającą na celu oswajanie społeczeństwa z ideologią skrajnej lewicy i przesuwanie debaty publicznej w stronę akceptacji postulatów LGBT. Do tej kampanii ks. Wierzbicki wykorzystuje autorytet pracownika naukowego KUL. Udziela wywiadów mediom jawnie nieprzychylnym Kościołowi Katolickiemu — nie w celu obrony Kościoła, ale po to, by siać zamęt, co do jego nauki. Matkę Bożą nazywał „matką gender”, o aresztowanym Michale Sz. wypowiadał się per „ona”, przyjmując jako własną optykę płci społeczno-kulturowej. [...]

Oczywiście ''księdza'' Wierzbickiego poparło środowisko posoborówców (zwolenników antykatolickich herezji w ''duchu soboru'', niemających wiele wspólnego z uchwałami drugiego soboru watykańskiego). [...]

Warto przypomnieć, że kierownik Katedry Etyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ''ksiądz'' Wierzbicki, delikatnie mówiąc, mija się z prawdą, twierdząc, że cytaty ze standardów edukacji seksualnych WHO są ''fałszywymi sloganami''. Trudno też zgodzić się z twierdzeniem, że zachowania szkodliwe dla zdrowia (czyli wsadzanie penisa w odbyt, które wiąże się z większym ryzykiem zarażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową czy uszkodzeniami zwieracza powodującymi mimowolne popuszczanie kału) jest realizacją godności człowieka – równie dobrze kierownik Katedry Etyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego mógłby inne szkodliwe dla zdrowia uzależnienia, jak narkomanie czy alkoholizm opisywać w kategoriach godności człowieka.

''Ksiądz'' Wierzbicki w swoim artykule stwierdza, że „każdy człowiek bez wyjątku zasługuje na szacunek”. To prawda. Warto jednak przypomnieć, że szacunek, wbrew temu, co wmawiają nam posoborowcy i inni heretycy, nie może polegać na gloryfikowaniu, zrównywaniu ich z dobrą aktywnością, grzechów, zachowań szkodliwych dla zdrowia, antykatolickiej i antypolskiej agresji. Wyrazem szanowania człowieka jest informowanie gejów, narkomanów czy alkoholików, że ich uzależnienie jest szkodliwe dla ich zdrowia, i stanowi grzech.

Kierownik Katedry Etyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ''ksiądz'' Wierzbicki i jemu podobni posoborowcy niestety nie są niczym niezwykłym. Ich ekscesy to wyraz kryzysu, w jakim się znajduje Kościół katolicki, w którego elitach są ludzie, których celem jest usuniecie z Kościoła katolicyzmu. Moim zdaniem ich postawa jest nieuczciwa. Uczciwie by było, gdy z racji na to, że katolicyzm się im nie podobał, dokonali apostazji i założyli swój posoborowy związek religijny, a nie udawali katolików, i występowali pod fałszywym szyldem katolicyzmu, który tak napełnia ich odrazą.”

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://prawy.pl/110369-fundacja-zycie-i-rodzina-chce-usuniecia-ks-wierzbickiego-z-kul-za-wspieranie-teczowego-chuligana-i-bluzniercy-petycja/

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1644196

Ostatni akapit to jest samo sedno bo na tym polega ta ich działalność - najdłużej jak się da podszywają się pod katolików i wprowadzają zamęt rozkładając Kościół od środka.
Ale na uczciwość z ich strony to nie ma co tu liczyć, zamiast dzielić włos na czworo to tutaj trzeba im pomóc z zewnątrz, już choćby ze względu na ludzi, których swoimi "naukami" wiodą na manowce. Tym bardziej, że wskazania są tutaj bardzo proste i jednoznaczne:

"Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt
i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową.
Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej,
którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!
Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię:
Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!" Ga 1,7-9

Natomiast co do samego KULu to wygląda, że tam problemem są przede wszystkim władze uczelni, a ten ks.Wierzbicki to tylko objaw choroby.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1644208

1. W czyich rękach już jest KUL?

2. Czy władze KUL nie podzielają poglądów "księdza" Wierzbickiego?

3. Czy "ksiądz" Wierzbicki nie jest wystawiony w celu sprawdzenia, jak daleko można się posunąć w degradacji Kościoła Katolickiego?

4. Czy wreszcie "ksiądz" Wierzbicki nie wyłudził świętokradczo święceń kapłańskich?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

maleucik

#1644329

Dziękuję za wartościowy wpis,

pozdrawiam serdecznie,

z Panem Bogiem,

AVE MARYJA !

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1644363

a może ten "księżulo" sam nie wie kim jest?

Sam ma wątpliwości co do swojej płci?

Może TU pogrzebany ten "etycki" pies.

WON!

Z Uniwersytetu i będzie

 THE BEST! 

 

To on jest na tym obrazku co wyżej???

wygląda na szatańskie nasienie. "ksiądz" - że zacytuję fragment z Księgi Ksiąg

:

SZATAN CZĘSTO PRZYBIERA POSTAĆ ANIOŁA ŚWIATŁOŚCI, A JEGO SŁUDZY POSTAĆ SŁUG SPRAWIEDLIWOŚCI. koniec cytatu.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1644385

https://media.wplm.pl/thumbs/7ef/OTYwL3VfMS9jY180Mjk2Mi9wLzIwMjAvMDkvMTMvODI4LzUwNS9iNzE3MjdhNjQ1YTA0ZmNlOTJiMzBmODFkOWExOGYxYy5qcGVn.jpeg

Tęczowy aktywista znów manipuluje! W tle pobicie i LGBT. Staszewski: "Tak wygląda ochrona oprawców". Jest odpowiedź policji! Bart Staszewski znów manipuluje! Aktywista LGBT zamieścił na Twitterze zdjęcie osoby, która miała zostać pobita w Krakowie. Z relacji Staszewskiego wynika, że policja nie udzieliła żadnej pomocy ofierze. A jak było naprawdę? Poznajcie Serhiia, mieszka w Krakowie. W nocy napadło na niego dwóch facetów. Dostał w twarz, został pobity z wyzwiskami „pedał”. Pobity pojechał na komendę - tam od policjanta usłyszał, że to nie jego rewir i żeby przyszedł z rana. Tak wygląda ochrona oprawców
grzmi na Twitterze aktywista LGBT. Na wpis zareagowała krakowska policja, która wyjaśniła całą sytuację. Pan przyszedł na komisariat niemal godzinę po zdarzeniu, miał 2 promile i nie chciał podać danych. Pomocy medycznej nie chciał. Uzgodniono, że zawiadomienie złoży na następny dzień, po wytrzeźwieniu. A z tym rewirem…sprawę będzie prowadził sąsiedni komisariat właściwy miejscowo wyjaśniła policja.

Ps..Nie dość, że dewiant to jeszcze pijak.

Ale resztki stosownego makijażu zachował i okulary dziwnym trafem ocalały, bo takie okulary- rzecz krucha i droga. Szkoda, że pokrzywdzony nie trafił na izbę wytrzeźwień albo do szpitala na izbę przyjęć. Policja miała go zaopatrzyć? A skąd pewność, że to nie zwykła bójka dwóch przedstawicieli LGBT podczas pijackiej imprezy? Przecież znamy te osoby z ogromu agresji jaka okazują na każdym niemal kroku. A prowokacje typu „zmartwychwstanie” to już niemal klasyka w ich wykonaniu. Pedalska ciota Staszewski kłamstwo ma we krwi. Ten pederasta Staszewski, żydolewacki zadymiarz kłamie i manipuluje a to jest bardzo szkodliwe dla Polski, dlatego powinien być surowo ukarany, bo Polska to nie zabawka dla kogokolwiek! To terroryzm lewacki! Znajoma mówiła mi, że za ścianą jej mieszkania mieszkało dwóch pedałów, nie szło czasem wytrzymać tak się wzajemnie bili. Także te wszystkie niby pobicia to jest ich samych robota.
Cioty pobiły ciotę. Pobiły się cioty o partnera. Afera. Trzeba by dać temu Sergiejowi mapę z wyrysowaną drogą powrotną na Ukrainę. Tam zapewne by mu miejscowa milicja pomogła. Czas się zastanowić kto płaci pedałowi Staszewskiemu za te bzdury. Czy mam zgadywać, że to fundacja Batorego czyli Soros? W ostateczności jedna z fundacyjek podpiętych pod nią. Lista tęczowych „organizacji” wspieranych przez Sorosa to już kilkaset pozycji. Z samych odpisów podatkowych 1% cwaniak zgarnął jakieś 1.5 miliarda w 2019. Dziwi was, że tęczowa zaraza ma się dobrze? Żyją i mieszają z naszej wspólnej kasy. Naród nie jest zainteresowany, żadnymi pedalskimi ekscesami. Podobno ciotki są bojowe i jak zdejmą z chudych nóżek szpilki, to potrafią agresora natłuc aż miło. Niektórych „aktywistów” należałoby zrzucić ze skały. Zacząłbym od Margota i barta.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1644398

Nadal broni aktywisty LGBT ale nie tylko! Ks. Alfred Wierzbicki, teolog i etyk z Katedry Etyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (KUL), zapewnił we wtorek 15 września 2020 r. na antenie TVN24, że nie żałuje swojej decyzji. Mówił jednoznacznie: „Nie żałuję udzielenia poręczenia, dlatego że doszedłem do takiego rozeznania, że w stosunku do Margot zastosowano nieproporcjonalnie środki – chyba nie ma potrzeby wyjaśniania, rozwijania tego – i że jest to represja.”

Nawet tłumaczył, że ręcząc za aktywistę LGBT Michała Sz., chciał w ten sposób dać wyraz swojego sprzeciwu wobec „eskalacji nienawiści” wobec tzw. osób LGBT i „narastającej w Polsce homofobii”.

Pytany natomiast przez Monikę Olejnik na temat inicjatywy przedstawicieli Fundacji Życie i Rodzina, którzy domagają się usunięcia go ze struktur KUL-u, miał powiedzieć: „Nie wiem, czy wiele osób domaga się mojego wyrzucenia z KUL-u. Mam wrażenie, że to jest jednak jakaś hałaśliwa garstka.”

Ks. Alfred Wierzbicki miał być zdziwiony wulgarnym i agresywnym zachowaniem Michała Sz. po jego wyjściu z więzienia: „To nie jest właściwy język. To moim zdaniem język, który szkodzi sprawie LGBT, temu środowisku naprawdę bardzo dzisiaj napiętnowanemu.”

Na koniec z ust ks. Wierzbickiego wylała się już obrzydliwa, demoniczna pycha, kiedy mówił o Michale Sz., jak o kobiecie i go komplementował: „Ja nie znam jej, nigdy jej nie spotkałem, ale słyszałem, że ma wielki potencjał intelektualny i to też jest w jakimś kontraście.” Źródło: TVN24, DoRzeczy.pl

Cały wpis jest dpstępny na stronie: https://www.pch24.pl/ks--alfred-wierzbicki-broni-aktywisty-lgbt-michala-sz---ma-wielki-potencjal-intelektualny,78460,i.html#ixzz6YC3qRzmC

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1644609

Łajdak wylewa pomyje na Polskę i podle kłamie, że homoseksualistów w Polsce się morduje, ba robi na nich łapanki. Tenże „Margot” wraz z inną dziewczyną nagrali w ostatnich dniach film, który przetłumaczyli szybko działacze LGBT w Norwegii. Na filmie sprawca brutalnych napadów opowiada bzdury, jakoby: „Nie wiem jak u was, ale u nas trwa absolutnie po*****lona nagonka na osoby LGBRT. Polscy rządzący politycy chcą opowiedzieć story, że jesteśmy gwałcicielami dzieci i generalnie chyba chcą nas zabić. Nie jest za fajnie.” I tak fantazjuje sobie dalej: „W ciągu ostatniego miesiąca dziesiątki aktywistów było bitych, wyłapywanych przez policję.”

Zaś towarzysząca mu dziewczyna kontynuuje kłamstwo i przekonuje, że: "próbuje się nam powiedzieć, że jesteśmy tematem zastępczym i że teraz zatrzymuje się tych aktywistów tylko dlatego, że w tej chwili temat LGBT jest na topie". Po czym zachęciła też norweskich bojówkarzy, aby: "wpadli tutaj", znaczy do Polski.

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://prawy.pl/110401-gigaskandal-michal-sz-ps-margot-tworzy-materialy-dla-zagranicznego-lgbt-i-klamie-ze-homoseksualistow-w-polsce-sie-morduje-i-robi-na-nich-lapanki/

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1644621

Bojówkarz Michał Sz. :
- Jeb.ć pały i sąd cały
- Wypie..lać
- Jeb..ć psy
- Rozpier..lić Polskę,Polsko,ty hó..u
- Poniszczmy jakieś rodziny
- Tak,jestem wulgarny..itd.

Ks.A.Wierzbicki,ETYK w KATOLICKIM Uniwersytecie w Lublinie  w TVN24

: „M. Sz to osobą o wielkim potencjale intelektualnym”

https://twitter.com/KrystPawlowicz/status/1306215778987970561

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1644635

Oni nie odpuszczają! To są te same siły! Mroczne zauki niektórych członków Kościoła katolickiego, które niestety istnieją i które b. śmierdzą grzechem, kłamstwem, wszelkiego rodzaju łajdactwem. A my mamy mówić: „To nie moja sprawa! Je nie będę osądzał! A co to właściwie chodzi?” Jeśli tak będziemy postępować, to na pewno daleko nie zajedziemy, chyba że do piekła i to już tu na ziemi. Nadto w wywiadzie też o tym jaka jest w tym wszystkim niechlubna rola ks. kard. Stanisława Dziwisza, który przezcież winien świceć najlepszym przykładem. Wywiad opublikowany dziś 16 września 2020 r. przez Media Narodowe:

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1644648

Warto posłuchać i tego wywiadu w tym czasie, coraz to większego zamieszania kulturowego, a nawet zagubienia wielu mających przed nazwiskami wielkie tytuły naukowe. Wiara i rozum! Na program PRAWY PROSTY zaprasza Łukasz Karpiel. Wywiad opublikowany dziś 16 września 2020 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1644660

"Osobą o wielkim potencjale intelektualnym". Odpowiedziała mu prof. Pawłowicz. Ks. Alfred Wierzbicki brnie dalej w obronę „Margot”. Wykładowca KUL powiedział, że słyszał iż działacz LGBT jest „osobą o wielkim potencjale intelektualnym”. Ks. Wierzbicki był gościem „Kropki nad i”. Gdzie w rozmowie z Moniką Olejnik mówił o swoim wsparciu dla Michała Szutowicza pseud. „Margot”. Doszedłem do takiego rozeznania, że w stosunku do Margot zastosowano nieproporcjonalnie środki i że jest to represja powiedział. Ja nie znam jej, nigdy jej nie spotkałem, ale słyszałem, że jest to osoba o wielkim potencjale intelektualnym i to też jest w jakimś kontraście dodał.

Odpowiedź Pawłowicz Do zachowania ks. Wierzbickiego odniosła się prof. Krystyna Pawłowicz, która przypomniała na Twitterze zachowanie Michała Szutowicza:

Bojówkarz Michał Szutowicz: - Jebać pały i sąd cały - Wypierdalać - Jebać psy - Rozpierdolić Polskę, Polsko, ty hóju - Poniszczmy jakieś rodziny - Tak, jestem wulgarny..itd. Ks.A.Wierzbicki,ETYK w KATOLICKIM Uniwersytecie w Lublinie: „M. Szutowicz to osoba o wielkim potencjale intelektualnym” czytamy we wpisie Pawłowicz.

Ps..Brawo pani prof. Pawłowicz - doskonałe zestawienie dwóch wypowiedzi - strzał w dziesiątkę. Czy ten niby ksiądz jest pedałem? Takich księży za PRL-u było sporo, właśnie następny się ujawnił. Tacy ludzie jak Wierzbicki doprowadzą do schizmy w Kościele Katolickim. Lewactwo i lawendowa mafia chcą zabrać Kościół wiernym i nie może się to dobrze skończyć. Ekskomunika dla tego gostka. Co na to EP, pod stołami się ukryli?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Wiesław P

#1644677

Tu ks. Prof. Alfred Wierzbicki może spokojnie szukać b. wpływowego poparcia. W takich czasach przyszło nam żyć! Otóż Przewodniczący Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej, kard. Jean-Claude Hollerich, chciałby zwołania Synodu Europejskiego. Zgromadzenie miałoby zająć się takimi kwestiami jak: zniesienie celibatu, kapłaństwo kobiet, odrzucenie moralności seksualnej, przekazanie dużej władzy kościelnej w ręce świeckich. Kard. Hollerich powiedział, że pytania stawiane na Drodze Synodalnej uważa za ważne i potrzebne, gdyż: „Gdy widzę, że niektórzy niemieccy biskupi myślą o błogosławieniu par homoseksualnych, i słyszę, co na takie tematy mówią biskupi w Polsce - to robi się trudno.”

Ideę Synodu Europejskiego pierwszy podjął publicznie werbista o. Michael Heinz, szef wpływowej niemieckiej organizacji charytatywnej Adveniat. Pomysł ten przedstawił w listopadzie 2019 r. bp Franz-Josef Bode, a w czerwcu roku 2020 mówił o nim bp Georg Bätzing, szef Episkopatu RFN. Teraz temat podjął sam kard. Hollerich, zatem idea jest wśród modernistycznie nastawionych europejskich hierarchów coraz bardziej popularna.

Kard. Jean-Claude Hollerich jest arcybiskupem Luksemburga. Święcenia biskupie otrzymał w roku 2011. Biret kardynalski wręczył mu w roku 2019 papież Franciszek.

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/kard--jean-claude-hollerich-chcialby-zwolania-synodu-europejskiego,78495,i.html#ixzz6YKYRZRGX

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1644802

Dlatego trzeba działać! Trzeba iść z innymi na Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny. Polska stała się areną brutalnego starcia między cywilizacją życia a cywilizacją śmierci. Katolicy są opluwani przez tęczowych rewolucjonistów wspieranych przez wielkie międzynarodowe koncerny. Na to nie może być zgody. O tym mówi Paweł Ozdoba prezes Centrum Życia i Rodziny w rozmowie z Pawłem Chmielewskim. Wywiad opublikowany16 września 2020 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1644805

Potrafiliście Państwo tymi komentarzami de omnibus et de nihilo rozwalić ważny temat. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1644865

....genderystów i ks. Prof. Alfreda Wierzbickiego z KUL-u, o której to ks. Prof. Zieliński publicznie na naszym portalu mówi w swoim ostatnim wpisie na swoim blogu, że to nie jego sprawa. No to kogo to na miłość Boską sprawa?! Czy może ks. Prof. Zieliński być łaskaw i dać nam wszystkim niepoprawnym blogerom i blogerkom b. wyczerpującą odpowiedź. miast zbywać nas jak dotąd milczeniem?! Czekamy.... z Panem Bogiem STRoch

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1644866

10 września 2020 r.

Szanowny Panie,

Drogi Obrońco Życia Dzieci!

 

Są takie chwile, gdy nie można milczeć, bo milczenie jest formą przyzwolenia na zło, które dzieje się wokół nas.

Ta sprawa jest szokująca...!

Już od wielu lat na katolickiej uczelni jako kierownik katedry etyki wykłada osoba, która swoim działaniem niszczy Kościół i promuje ideologię LGBT!

Z pewnością domyśla się Pan, o kim piszę... Oczywiście o ks. prof. Alfredzie Wierzbickim, pracowniku naukowym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. To przerażające, że kolejne roczniki studentów uczy i formuje wykładowca jawnie wspierający polityczny ruch homoseksualny!

W ubiegłym miesiącu ks. Wierzbicki poręczył za znajdującego się wówczas w areszcie Michała Sz., pseudonim Margot. Wypowiadając się o aresztancie wykładowca KUL używał formy ona, choć Michał Sz. jest mężczyzną. W ten sposób wsparł ideologię gender, w myśl której płeć nie jest zjawiskiem biologicznym, wrodzonym i niezmiennym, ale konstruktem, który każdy może sobie wybrać i samodzielnie określić. Kierownik Katedry Etyki na katolickiej uczelni uległ neomarksistowskiej wizji świata i przyjął ją jako swoją.

Szanowny Panie!

Nie pierwszy raz ks. Wierzbicki w swojej działalności oswaja społeczeństwo z postulatami skrajnej lewicy i pomaga przyzwyczajać Polaków do najbardziej radykalnych pomysłów. Już kilka lat temu w wywiadzie dla Gazety Wyborczej (sic!) nazwał Matkę Bożą matką gender. Popierał także ratyfikowanie przez Polskę Konwencji Stambulskiej i wzywał Kościół do tego, aby zaakceptował ten groźny ideologiczny dokument.

To jedno z moich największych marzeń o Kościele: żeby nie bał się być współczesny - mówił w jednym z wywiadów ks. Wierzbicki.

Z kolei na antenie TVN24 postulował włączanie środowiska LGBT do Kościoła. Krytykował Abp. Marka Jędraszewskiego, a jego słowa o tęczowej zarazie określał mianem sprzecznych z katechizmem.

Widać więc, że lubelski etyk został dyżurnym autorytetem mediów wrogich wobec Kościoła. Gości w nich nie po to, aby nauki katolickiej bronić, ale po to, aby ją stopniowo rozmywać i coraz bardziej wypaczać.

Jakie wartości może przekazać swoim studentom?

Z jakiej przyczyny wciąż wykłada w murach uniwersytetu, który ma w nazwie słowo katolicki?

Dlaczego rektor KUL ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski na to wszystko pozwala???

Od wczoraj po Lublinie jeździ przyczepa z banerem informującym, że domagamy się zwolnienia ks. Wierzbickiego z KUL. Wczoraj była ona obiektem dużego zainteresowania ze strony mediów, dzięki temu jej zdjęcia obiegły całą Polskę. Będzie jeździła tak długo, aż wszyscy w mieście dowiedzą się, że KUL zatrudnia promotora gender.

Przygotowaliśmy także petycję, w której domagamy się odsunięcia ks. Wierzbickiego od pracy ze studentami i usunięcia go z uczelni. Stoimy na stanowisku, że działalność księdza jest szkodliwa zarówno dla społeczności uczelni, jak i dla jej renomy. Bronimy dobrego imienia KUL, bronimy studentów tej uczelni, aby mogli kształcić się i wychowywać do służby Bogu i Ojczyźnie w duchu wartości katolickich, poznając prawdziwą naukę Kościoła, a nie wypaczające ją interpretacje.

Proszę Pana o złożenie podpisu pod tą ważną petycją.

Jest ona umieszczona pod linkiem:

https://www.twojepetycje.pl/petycje/zadamy-usuniecia-z-kul-ks-prof-alfreda-wierzbickiego/.

Po podpisaniu proszę przesłać ją wszystkim, którzy mogą chcieć wesprzeć walkę o utrzymanie katolickiego charakteru KUL.

Nasza bierność w tej sprawie będzie oznaczała, że milcząco zgadzamy się na skandale, jakich dopuszcza się ks. Wierzbicki.

Przed stu laty włoski komunista Antonio Gramsci rzucił hasło długiego marszu przez instytucje. Po latach widzimy, że skrajna lewica dociera nawet na katolickie uniwersytety. Stanowczo musimy zapobiec zawłaszczaniu kolejnych dziedzin życia przez lobbystów neomarksizmu. Dlatego domagajmy się od rektora KUL usunięcia z grona wykładowców osoby, która promuje homoideologię.

Serdecznie Pana pozdrawiam!

Kaja Godek

Inicjatywa #ZATRZYMAJABORCJĘ

Inicjatywa #StopLGBT

Fundacja Życie i Rodzina

zycierodzina.pl

 

P.S.

Niezwykle sobie szanuję ten powyższy list, który otrzymałem pocztą elektroniczną w ostatnich dniach od Kai Godek z Lublina. Podkreślenia w treści tego listu pochodzą wyłącznie od autora bloga STRoch

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1644867

Nie wolno milczeć na zło, gdyż to końcy się zawsze pekłem! Pozdrawiam STRoch

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1644870

... powinien zajmować się ideologią gender/LGBT !

 

 

PS.

Tak jak Józef Maria Bocheński zajmował się marksizmem . A jak nawet jakiś wyznawca genderyzmu tam jest na miejscu  ,to nie trzeba szukać "polemistów" za progiem. Podejmowane się obrony tej antyracjonalnej ideologii jest dosyć karkołomnym zadaniem. Może być narzucana tylko siłą/podstępem/emocjonalnym szantażem "współczucia" itd. .  Jeśli ks. prof. Wierzbicki chce być rzecznikiem , to niech próbuje  . Tylko niech nie nasyła Margota/Bełkota lub "nieznanych sprawców" na tych co się z nim nie zgadzają . :-) Ks. prof. Bortkiewicz zdaje spotkał się z nieprzychylnymi opiniami ze strony genderystów ,no ale te opinie były wyrażane na tak niskim poziomie ,że szkoda wspominać . Potencjał intelektualny ks. prof. Wierzbickiego mimo wszystko powinien być bardziej "zauważalny" . :-)

Może Ks. prof. Wierzbicki ,prof. Hartman versus ks. prof. Bortkiewicz i ks. prof. Oko "Człowiek według gender" ??? (Tylko bez podpórek "potencjałem" Margota :-))

PS2.

Milczenie nie , no ale raczej także nie pyskówki z Margotem .  A wymiana ciosów w postaci usuwania z katedr ,to ze względu na skrajną nadreprezentację "skorumpowanych" "genderem" szczególnie na "świeckich" uczelniach będzie ... przeciwskuteczna. Łamańce , szpagaty i piruety do których będą zmuszeni ,ci co będą na poważnie i chociaż minimalnie uczciwie  próbowali bronić "genderu" ... warte obejrzenia ,niestety najczęściej tak bywa z postmodernistycznymi prądami

"(...)

Wszystko wolno! Hulaj dusza!

– Oj, nie wolno rzeczy wielu,
Kiedy celem jest – brak celu…
"

(http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/postmodernizm/)

:-)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1644899

...ale pasuje do tej dyskusji:

Kisiel o moralności

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1645402

Wieloletni przewodniczący Episkopatu Włoch kard. Camillo Ruini w rozmawie z tygodnikiem „Tempi”, przywołał słowa Jana Pawła II: „Wiara, która nie staje się kulturą, jest wiarą nie w pełni przyjętą, nie w całości przemyślaną, nie przeżytą wiernie”.

Tymczasem jego zdaniem dziś mamy do czynienia we Włoszech, z kulturową i polityczną diasporą wierzących. Problemy Kościoła wynikają po prostu z faktu, że wiara przestała wpływać na kulturę Italii ale i innych krajów w Europie, a także na politykę. A nawet od kilkunastu lat Kościół zaniedbuje kształtowanie chrześcijańskiej tożsamości.

Wiekowy porpurat (89 lat) zakończył apelem, iż katolicy we Włoszech potrzebują silnego lidera, który odważyłby się iść pod prąd. No cóż, papież Franciszek chyba jednak rzeczywiście od dawna nie wyrabia.....

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://niezalezna.pl/352830-wlochy-katolicy-potrzebuja-lidera

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1644966

Ma służyć prawdzie i tylko prawdzie, a nie kłamstwu (fałszowaniu rzeczywistości)! Ma umacniać braci w wierze, a nie siać zgorszenie (wprowadzanie w błąd przez niedopowiedzenia, przez głoszenie niepełnej prawdy)! A tymczasem papież Franciszek spotkał się z rodzicami osób LGBT, którym powiedział ważne słowa: „Bóg kocha wasze dzieci, ponieważ są one dziećmi Boga.”

W środę 16 września 2020 r. ok. 40 członków stowarzyszenia "Tenda di Gionata" przyjechało do Watykanu. Papież Franciszek miał im wtedy też powiedzieć: "Kościół nie wyklucza ich, ponieważ gorąco je kocha". Ojciec święty przyjął również prezenty: tęczową koszulkę ze słowami z 1. Listu św. Jana: "w miłości nie ma lęku" oraz książkę ze świadectwami osób homoseksualnych.

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://wiadomosci.wp.pl/papiez-franciszek-spotkal-sie-z-rodzicami-osob-lgbt-padly-wazne-slowa-6555433515731488a

 

I mój komentarz dziś na gorąco:

Jeśli to prawda papież Franciszek nie mówi całej prawdy i w tym znaczeniu wprowadza biednych ludzi w błąd, znaczy okłamuje tanio ludzi, oszukuje! A prawda ewangeliczna jest taka, że nasz Bóg Jezus Chrystus kocha wszystkie dzieci, to prawda ale ten sam Bóg nienawidzi śmiertelnego grzechu nieczystości. Każdy kto grzeszy czynami hmoseksualnymi jest dzieckiem diabła. I takich czynów Bóg nie tylko nie kocha ale je stanowczo potępia. Bóg wzywa takich ludzi do nawrócenia właśnie z miłości do nich, więc niech papież Franciszek łaskwie naśladuje naszego Boga Chrystusa Pana i niech łaskawie głosi całą prawdę. Niech wzywa ich homoseksualistów do porzucenia grzechu i nawrócenia. A ludzi dobrych, uczciwych, sprawiedliwych niech nie gorszy!

Nadto Kościół katolicki nie wyklucza nigdy nikogo, potępia jednak zawsze śmiertelny grzech i grzeszników śmiertelnych z Komunii Świętej wyklucza (naturalnie do momentu oczyszczenia w spowiedzi świętej).

Z Panem Bogiem

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1645008

... że Bóg kocha grzeszników pomimo ich grzeszności . Zdaje się także w rozlicznych pismach KRK m.i. w KKK jest jasno wyłożone ,że przejawem miłości Boga jest karanie tych co dopuszczają się przewin i obrzydliwości . Także obowiązkiem nas zwykłych szarych członków Kościoła jest "upominanie błądzących" . W czym proszę nie ustawać . Tylko z  wyręczaniem Pana Boga w obowiązkach karania to jednak bym osobiście trochę uważał i "powściągał zapędy" .

Z Panem Bogiem

PS.

A ,że wypowiadane słowa można różnie rozumieć ,to warto umieszczać w kontekście dokumentów KRK wypowiedzi nawet samego papieża .

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1645011

 

STR robi z siebie taliba i poprawia samego papieża. Z opisu wynika jasno, że spotkanie było w duchu chrześcijaństwa i naprawdę przy każdej okazji spotkania rodzin nieheteronormatywnych nie trzeba drzeć japy jak nawiedzony kaznodzieja i wygrażać im piekłem. No niestety, ludzie zaburzeni, fanatycy czy odcięci od świata nie mają nawet pojęcia, że stosunek do osób homoseksualnych to nie żadna nowinka w Kościele i że zwykle oni sami słyszeli o grzechu.

Zacznij od siebie, piszesz o nieczystości a na pewno sam trzepałeś kapucyna, pukałeś nie tylko w celu rozrodu i oglądałeś pornografię. Pewnie też pożądałeś inne samice a kto wie, czy nie schlapałeś się w bezbożnego kondoma. Na wypadek spotkania- kapłan powinien zatem zacząć od porządnej zjebki, by STR czuł się usatysfakcjonowany i nie zarzucał oszustwa. To samo, gdy będzie to spotkanie z rodziną grzesznika! Przecież trzeba im dokładnie wytłumaczyć grzeszność STR, co nie? Inaczej będzie to, jak tu napisano, wprowadzanie w błąd i oszustwo.

Jeśli to prawda papież Franciszek nie mówi całej prawdy i w tym znaczeniu wprowadza biednych ludzi w błąd, znaczy okłamuje tanio ludzi, oszukuje!

 

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1645088

Już tyle razy upominałem Cię kontrik na forum, iż grzechem by było marnotrawić czas cenny. Nie ma bowiem u Ciebie tej koniecznej, widocznej poprawy. Ostrzegałem Cię także na forum publicznie wiele razy, iż masz mnie przeprosić i co i nic. Taki już jesteś kontrik, nie zważasz nawet na b. poważne ostrzeżenia, że będzie z Tobą coraz to gorzej i oto wszyscy widzimy, że jest znacznie gorzej. Oto do pieniaczej (zawziętej) osobowości dorzucasz jeszcze kloszarny język i styl. Współczuje Ci kontrik ale to są właśnie konsekwencję zła, które czynisz, a za które nie chcesz przeprosić publicznie przed forum niepoprawnych blogerów i blogerek. Mówię Ci zatem dobrodusznie enty raz: nawróć się kontrik, nim będzie za późno! Pozdrawiam STRoch

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1645393

A merytorycznie? To ja jestem jedyną osobą, która pokazuje, że coś nie tak. Papieża nawracasz, bo czegoś w notce prasowej zabrakło? Bo sam na jego miejscu palnąłbyś wykład o grzechu? Piszesz, że oszukuje i kłamie. Może tak łaskawie zastanowisz się najpierw nad sobą, to przecież napisałem. A może wrócimy do czegoś- pokazałeś te swoje dawne brednie spowiednikowi, ew. proboszczowi? Z tą swoją obsesją przepraszania sam byś nie nadążył z własnymi grzechami. Zachciało się być sędzią innych i wypisywać o nich bzdury. Może ja zacznę wypisywać coś o twojej starej? Poza tym nie wiem, co robiłeś za komuny, ale za poglądy nie powinno się wywalać z uczelni ani pracy, nawet jak takie marzenia sprawiają ci przyjemność.

Co do języka, to zadbaj o własny. "Kloszarny"? Kloaczny, kloszowy (?), ew. kloszardowy. To już nowy język wymyślasz?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1645413

Zaciągasz winę poważną, a potem wypierasz się na forum, iż nie ma żadnej sprawy. Klasyka kontrik klasyka oszusta! Sprawa jest i jest zapisana na moim blogu w dziesiątkach komentarzy. Jesteś tam soczyście wielokrotnie upominany i nie ściemniaj, bo wszyscy już cię na naszym portalu, na forum znają. Radzę Ci kontrik opamiętaj, się, nawróć się, przeproś za zło które czynisz i które uczyniłeś, a zaraz Ci się poprawi, znów będziesz dzieckiem Bożym. Co prawda o powadze Twojej winy osobistej nie mnie osądzać, ale przepraszać masz za co. I jeszcze raz radzę Ci człowieku nie pogarszaj swojej sytuacji.... . Pozdrawiam STRoch

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1645415

No koń by się uśmiał! Otóż papież Franciszek rozwija społeczne nauczanie Kościoła, odchodząc od pojęcia solidarności, które się trochę zdewaluowało i było nadużywane, na rzecz braterstwa. Co ważne, pojęciem tym obejmuje już nie tylko ludzi, ale cały świat stworzony. Wskazuje na to ks. Bartolomeo Sorge, wieloletni dyrektor miesięcznika „La Civiltà Cattolica” i ekspert z zakresu społecznej nauki Kościoła.

Jego zdaniem taką ewolucję w nauczaniu Papieża ujawniają już jego środowe katechezy w nowym cyklu o uzdrowieniu świata. Wskazał bowiem, że „papież Franciszek, który jeszcze bardziej poszerzył zakres, przechodząc od solidarności między ludźmi do pojęcia braterstwa, które jego zdaniem obejmuje również spotkanie ze światem stworzonym. Wydaje się, że papież jest w tym zainspirowany Biedaczyną z Asyżu, który rozmawiał ze zwierzętami i oswajał wilka, a słońce, ogień, księżyc i wodę nazywał braćmi i siostrami. W społecznym nauczaniu Kościoła dokonał się zatem ogromny postęp”.

Ks. Bartolomeo Sorge usłuje znaleźć się w tym wszystkim na nieco szerszej, bezpiecznej platformie i zauważa: .„Leon XIII w Rerum novarum koncentruje się przede wszystkim na godności człowieka i jego niezbywalnych prawach. Pius XI i Pius XII poszerzają horyzont i analizują różne modele społeczeństwa. Nie zajmują się już wyłącznie prawami jednostki, ale modelami społecznymi, takimi jak komunizm i liberalizm, proponując trzecią drogę, chrześcijańską.

Potem od Jana XXIII, poprzez Sobór Watykański II, aż po Pawła VI, Jana Pawła II i Benedykta XVI, społeczne nauczanie Kościoła dalej poszerzało horyzont, nie skupiając się już na modelach społecznych, lecz ogarnęło cały świat. Dokonano analizy relacji między bogatą Północą i biednym Południem w globalizującym się świecie”. KAI

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/ks--sorge--franciszek-rozciaga-pojecie-braterstwa-rowniez-na-stworzenie,78560,i.html#ixzz6YfXC64Ml

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1645399

Św. Franciszka też wyśmiewasz? Ale sobie ulżyłeś. To, że nie masz pojęcia, to naprawdę nie moja wina ani nawet papieża, którego szkalujesz.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1645414

.....mu tłumaczył, on i tak na koniec dnia zapyta cię raz jeszcze: a o co chodzi". No widzisz kontrik to właśnie cała klasyka Ciebie. Pozdrawiam  STRoch

P.S

Braterstwo św. Franciszka do stworzenia ma wymiar wyłącznie kulturowy (poezja chrześcijańska, szacunek osobisty). Takie postawy są naturalne! Sprowadzają się w życiu do oczywistych zasad: nie rozgniataj mrówek jeśli nie muszisz! Wie o tym zwykły Kaziu z Szopinka Kuzia Wólka. Do tego by to wiedzieć, nie trzeba zaraz być papieżem! Panimajesz?! Nie trudź sią kontrik nic tam więcej nie znajdziesz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1645416

Jeśli jesteś wzburzony użyciem określenia "Biedaczyna z Asyżu", to uwagi powinieneś kierować do ks. Bartolomeo Sorge. To jego słowa były cytowane w komentarzu STR. Na marginesie, św. Franciszek jest nazywany Biedaczyną z Asyżu (pisane dużą literą) i nie jest to określenie prześmiewcze.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1645452

Niezwykle mocne słowa o homoheretykach w Kościele. Gościem programu Prawy Prosty jest ks. Prof. Dariusz Oko. Na program zaprasza Łukasz Karpiel. Wywiad opublikowany 23 września 2020 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1645606

Ks. Prof. Alfred Wierzbicki Kierownik Katedry Etyki z Katolickiego Uniwersytety Lubelskiego (KUL) w rozmowie z tvn24.pl „zasłynął” z obrony agresywnego aktywisty LGBT Michała Sz. ps. „Margot”. Teraz w rozmowie z tvn24.pl zastanawiał się publicznie, czy nie winno się zrewidować poglądu, że sodomia i gomora są złe, diabelskie. Jego zdaniem dziś nauka mówi nam więcej, niż wiedział człowiek biblijny. Mówi zatem ks. Wierzbicki jedynie o nauce, jakby Boga nie było w tym wszystkim, ani aniołów, ani Abrahama ojca naszej wiary, ani Lota i jego rodziny. Zgroza! Obrzydliwość! Piekło na ziemi.

Okazuje się, że już wcześniej w rozmowie z onet.pl ks. Wierzbicki miał pleść takie oto farmazony: „zamiast powtarzać ciągle, że homoseksualizm jest grzechem, Kościół powinien być bardziej ostrożny i poważniej traktować to co na ten temat mówi nauka”. I jeszcze wapy się podkreślać: „Tu rysuje się poważny konflikt między antropologią chrześcijańską, a nauką. Jeszcze nie czas na ostateczne konkluzje, powinno się na ten temat debatować, prowadzić gruntowne badania.”

Mało tego, bp ów ks. Wierzbicki miał nawet czelność publicznie skwitować, że: „Katechizm nawet nie nazywa homoseksualizmu grzechem, tylko mówi że istnieją osoby o takich skłonnościach. Stwierdza fakt, a o czynach homoseksualnych mówi, że są one moralnie nieuporządkowane”.

Nie cofnął się nawet przed takim bluźnierstwem: „Mógłbym zaakceptować związki partnerskie, które dotyczą przecież nie tylko osób homoseksualnych. Czy uderzyłoby to w rodzinę? Uważam, że nie.”

Na takie diabelskie, gorszące wypowiedzi winien zdecydowanie zaregować, zaprotestować, wyciągnąć głębokie konsekwencje dyscyplinarne nie tylko KUL ale także sam abp Stanisław Budzik, Pasterz Lublina i Ziemi Lubelskiej.

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/od-obrony-margot-po-zwiazki-partnerskie--ks--prof--wierzbicki-nie-przestaje-szokowac,78723,i.html#ixzz6ZKdfB3yH

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1646058

księdza, jednak przychylam się do głosów ludzi, któzy domagają się reakcji ze strony władz KUL. Pierwszą powinno być chyba odebranie temu człowiekowi kierowctwa Katedry Etyki.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1646441

Mieszkańcy Lublina i okolic, Roztoczanie, Podlasiacy i inni, co się stało z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL)? Oto jest pytanie, lecz jest ich coraz to więcej. Dla przykładu dlaczego kierownik Katedry Etyki na tej uczelni, ks. Prof. Alfred Wierzbicki, bezkarnie hasa w lewicowych mediach, gdzie podważa katolickie nauczanie? Problem jest pryz tym coraz to głębszy, coraz to b. gorszący! I o tym mówi Paweł Chmielewski w nowym wydaniu programu "Na straży", opublikowanym dziś 28 września 2020 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1646062

Na warszawskiej "patelni" członkowie Krucjaty Młodych, grając na dudach i trzymając swoje proporce, zbierali w ostatnich dniach podpisy pod projektem "Stop LGBT". Zaczepiła ich banda agresywnych lewaków, którzy zachowywali się jak zwierzęta, konkretnie szczekali tłumnie na młodych konserwatystów. Hitem w sieci staje się nagranie pokazujące to kuriozalne zachowanie.

Dominik Cwikła zastanawia się zatem: „Czy to nie jest przypadkiem przyznanie zgody na stwierdzenie, że lewacy to zwierzęta?”

Osobiście nigdy nie powiedziałbym, iż ludzie owi są jak zwierzęta, jednakowoż ich zachowanie jest daleko ponożej poziomu człowieczeństwa.

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://prawy.pl/110645-hit-dzialacze-lgbt-szczekaja-przyznanie-sie-ze-lewacy-to-zwierzeta-wideo/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1646112

Kolegium Rektorskie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II wreszcie zajęło się treścią wypowiedzi medialnych księdza dr. hab. Alfreda Wierzbickiego, zatrudnionego na wydziale kościelnym. Sprawa już została przekazana do oceny Uczelnianej Komisji Dyscyplinarnej ds. Pracowników.

Nadto Kolegium Rektorskie KUL zaznaczyło, że wypowiedzi ks. Wierzbickiego są traktowane przez władze uczelni jako działania szkodzące misji KUL. W specjalnym komunikacie podkreślono: „Kolegium rektorskie odcina się od tych słów i apeluje, aby nie traktować ich jako stanowiska uniwersytetu".

I dalej: „Katolicki Uniwersytet Lubelski w swojej działalności naukowej i dydaktycznej jest podporządkowany misji zawartej w sentencji ‘Deo et Patriae’. Od 100 lat misja ta jest przekazywana kolejnym pokoleniom naukowców, studentów i pracowników administracji, którzy tworzyli i aktualnie tworzą środowisko akademickie KUL".

Podstawą skierowania sprawy ks. Wierzbickiego do oceny Uczelnianej Komisji Dyscyplinarnej ds. Pracowników jest Statut KUL, zgodnie z którym: „na wydziałach kościelnych Uniwersytetu mogą być zatrudnione jako nauczyciele akademiccy te osoby, które należą do Kościoła katolickiego i odznaczają się nieskazitelnością życia, czystością doktryny i pilnością w pełnieniu obowiązków. Nauczyciele akademiccy, którzy nauczają spraw dotyczących wiary lub moralności, zobowiązani są do wykonywania swoich zadań w pełnej wspólnocie z Nauczycielskim Urzędem Kościoła" (§47.5).

Bogu niech będą dzięki! Tak dłużej być nie mogło, bo zgorszenie wiernych rosło w stopniu zastraszającym.

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/kolegium-rektorskie-kul--wypowiedzi-ks--wierzbickiego-skierowane-do-oceny-komisji-dyscyplinarnej,78755,i.html#ixzz6ZRxhu4RT

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1646212

A wszystko za pontyfikatu papieża Franciszka. Poza tym jak Kościół katolicki zmienia się w czasie pandemii koronawirusa oraz czy ks. Prof. Alfred Wierzbicki poniesie odpowiedzialność za sprzyjanie środowiskom LGBT? Nadto co oznacza dymisja kard. Angelo Becciu? W programie „Ja, katolik. EXTRA” sytuację w Kościele katolickim komentują najlepsi katoliccy publicyści: Paweł Lisicki, Grzegorz Górny i Krystian Kratiuk. Wywiad opublikowany 30 września 2020 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1646378

"półżartem półserio" *) ,to chyba to zaczyna wymykać się to "klasycznemu podejściu" .

http://youtu.be/JgM965OGTCg

Zdaje się przynależność katolika do lóż masońskich automatycznie bez konieczności stwierdzania stawia to poza wspólnotą katolicką .

A sakrament wączania do wspólnoty odprawiony przez kogoś spoza wspólnoty ... to już jakiś zombi-katolicyzm chyba , a'la

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kot_Schr%C3%B6dingera

 

Może to jakiś "klucz" do "Open Catholicism & Open Society by G. Soros" . Gdy taka "przypadłość" dotyka "pasterzy" ,to zdaje się jest to dużo ogroźniejsze niż w przypadku "owieczek" nawet tych  czarnych .

:-)

Inicjacja katolicka , inicjacja masońska -  "wektory ortogonalne" rozpinające przestrzeń . "Stany mieszane" to tylko w "momencie pomiaru" zyskują definitywną wartość . Pewnie "miłe złego początki" ,ale piekielne katusze wiecznego stanu zmieszanego ,to nie do pozazdroszcenia ,a czym bardziej wyrównany udział wykluczających się możliwości ,tym bardziej nieprzyjemny "proces pomiarowy" . ...  Chyba bez "aparatu matematycznego" mechaniki kwantowej ... "nie rozbieriosz" .

PS.

Obawiam się ,że może być "jeszcze gorzej" ,tzn masoński odpowiednik kota Schrodingera (może reprezetowany przez upiorną mumię w mauzoleum na placu czerwonym ( http://youtu.be/W0C31lYeiXE ))  w postaci kotki ,która równocześnie jest i nie jest w "stanie błogosławionym" ,bo "niebinarność" płci to jak widać  "mainstreaming-u (gender)" jest już. Za Ferdynandem Kiepskim "to się nie śniło nawet fizjologom"

:-)

PS2.

Może także warto wziąć do serca Mt 7,1 ... "Nie dokonujcie pochopnie ,bez potrzeby pomiaru ,albowiem to zmienia stan układu mierzonego jak i aparatury pomiarowej" ale oczywiście przypominać trzeba ,że będzie "Dzień Pomiaru" Mt 24,36  ,a wtedy  tylko "binarne observable" się liczą .

To taka może mało udolna próba wyrażenia ewangelicznych rad w  formalizmie kwantomechanicznym . Jak "kwantować" to "po całości" ,a nie tylko jakieś fragmentaryczne ideologie  utkane z wyrwanych ze zdaje się z kwantowego  kontekstu analogii ,gdzie to wygodne manipulatorom. A całościowe "skwantowanie" to nie wygląda wcale tak źle .

:-)

Bo jednak ta "obłość" , "relatywność" , "dualizm korpuskularno-falowy" , ( α*|tak>  +β *|nie> )    ,w którym trzeba na codzień brodzić troszkę odbiega od rajskiego ostrego "tak-tak nie-nie"  ,na co chyba trzeba zasłużyć i poczekać  na  "... świetliste kręgi chóry i stopnie abstrakcji ..." ( http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze-inni-autorzy/sprawozdanie-z-raju/ ) na melodię http://youtu.be/JgMwfA-IaLs ?

:-)

 

 

 

 

*) w sensie  sqrt(1/2) * |żart> + sqrt(1/2) * |serio>

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1646640