Szkocja wprowadza diabła do szkół za pontyfikatu papieża Franciszka

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Świat

Sodomia w szkockiej szkole staje się faktem. Obowiązkowa promocja LGBT w programach nauczania, to już nie jakieś science fiction, to realna i piekielna rzeczywistość. Otóż w ten sposób Szkocja stanie się pierwszym krajem na świecie, który w szkolnym programie nauczania umieści obligatoryjne nauczanie o „prawach” lesbijek, tak zwanych gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i interseksualnych.

Te rewelacje jako pierwszy opublikował portal: “The Guardian”. Zgodnie z nowym prawem oświatowym w Szkocji, obowiązkiem szkół państwowych, będzie nauczanie młodych pokoleń według narracji ruchów homoseksualnych oraz pokrewnych. Młodzi Szkoci poznawać mają „pasjonującą” historię ideologii równości oraz ruchów LGBTI, jak również sposoby: „radzenia sobie z homofobią i transfobią oraz odkrywania tożsamości LGBTI”. To wszystko efekt pełnej akceptacji ministrów wobec zaleceń grupy roboczej, w której pierwsze skrzypce grała prohomoseksualna kampania: „Time for Inclusive Education”. Nadto w opinii portalu theguardian.com. nie będzie żadnych zwolnień ani wyjątków wobec polityki, która umożliwi środowiskom LGBTI włączanie swojej edukacji do programów nauczania.

W ten oto sposób na naszych oczach bezkompromisowo niszczy się zankomitą i mądrą ustawę z 1988 roku, zakazującej władzom lokalnym w Wielkiej Brytanii promowania homoseksualizmu. Wspomniane prawo zostało uchylone w Szkocji w 2001 roku, zaś w pozostałej części Zjednoczonego Królestwa dwa lata później.

Wiceminister John Swinney pozwolił sobie publicznie nawet na takie słowa: “Szkocja jest już uważana za jeden z najbardziej postępowych krajów w Europie pod względem równości LGBTI. Z przyjemnością ogłaszam, że będziemy pierwszym krajem na świecie, w którym edukacja zintegrowana z LGBTI zostanie włączona do programu nauczania.”

I to wszystko dzieje się za potyfikatu papieża Franciszka! Szkocja wprowadza diabła do szkół! Obrazu spustoszenia dopełnia fakt, iż już 2016 r. była liderka szkockiej Partii Pracy, Kezia Dugdale, określiła rodzimy parlament jako „najzdolniejszy na świecie”. Jak podaje także ów portal czterech na sześciu przywódców szkockich partii, było zadeklarowanymi homoseksualistami, lesbijkami bądź biseksualistami. Źródło: theguardian.com

Wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/sodoma-w-szkockiej-szkole--obowiazkowa-promocja-lgbt-w-programach-nauczania,64165,i.html#ixzz5WuWNXWow

 

Dziwy jakoweś się dzieją za tego pontyfikatu Franciszka dziwy!

 

Od pewnego czasu jesteśmy zaskakiwani wciąż nowymi trendami! Holender dla przykładu chce zmienić wiek w dokumentach. Powołuje się na przepisy dotyczące „zmiany płci”. Emile Ratelband z Arnhem, 69-letni obywatel Holendii walczy dzielnie i chce, aby podano po prostu wiek 49 lat. Twierdzi bowiem, że uważa się za osobę właśnie w takim wieku. Nadto w wywiadzie dla Washington Post stwierdził, że współcześnie w Europie czy Stanach Zjednoczonych ludzie są wolni i mogą podejmować decyzje zgodnie z własną wolą.

Obecnie samotny, ojciec 7 dzieci twierdzi, że czuje się jak 40-45 latek i pragnie zmienić swoje życie. Tymczasem jego wiek obniża jego wartość na portalu randkowym, a nie chce uciekać się do kłamstwa. Co więcej, mężczyzna podkreśla, że jego wiek sprawia, że klienci uważają go za mniej kompetentnego, niż jest w rzeczywistości. Zatem zwyczajnie stara się przekonać władze, że myśli poważnie. Jego starania przyniosły już b. pozytywne (w jego opinii) skutki! Doczekał się poważnego podejścia ze strony sędziów. Tymczasem jak zauważa portal Life Site News, samo rozpatrywanie jego sprawy i poważne potraktowanie, stanowi kolejny przełom w sporze między ideologią tożsamości a obiektywną rzeczywistością.

I choć wiek i płeć są naturalnie niezależne od woli człowieka, wpływowa część mieszkańców współczesnego Zachodu nie może tego zaakceptować. Nie mogą bowiem znieść istnienia żadnych ograniczeń dla własnej woli. Ich mottem mogłyby stać się słowa Fryderyka Nietzschego: „jeśli Bóg jest, to jakbym zniósł, gdybym nim nie był”. Źródło: lifesitenews.com

Wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/holender-chce-zmienic-wiek-w-dokumentach--powoluje-sie-na-przepisy-dotyczace-zmiany-plci,64074,i.html#ixzz5WvdDYv7w

 

Kobieta z Los Angeles ogłosiła się mężczyzną a następnie psem

 

To już szaleństwo transgenderyzmu! Rewolucja obyczajowa przekroczyła kolejną granicę obłędu. Kobiecie uznającej się za mężczyznę nie wystarczyła transpłciowość. Teraz postanowiła ogłosić się psem. Pochodząca z Los Angeles McGinn (kobieto-mężczyzno-pies) twierdzi, że psy symbolizują „wszystko, co czyste na świecie”. Oficjalnie jako już niby facet znajduje się w związku z mężczyzną i jak podajeDaily Mail, jego partner akceptuje jego psią, nową tożsamość. Ta para ma oprócz tego 3 psy i określa je mianem „bio-psów”.

Nadto “ów Tony McGinn” przekonuje, że jego psia tożsamość nie ma wymiaru seksualnego, lecz o dziwo pozwala ona na bliższe relacje z partnerem. Dla przykładu, aby zyskać jego aprobatę, wystarczy na przykład rzucić piłkę. Tony i „mąż” Andrew należą od kilku lat do klubu: „LA Pony and Critter Club”. Służy on odtwarzaniu ról zwierzęcych.

Gołym okiem widać tu, iż to bezgraniczna pycha, posunięta już do pogardy dla naturalnego ładu i zdrowego rozsądku. Demoniczna ideologia gender akceptuje bowiem zmianę płci na żądanie, a owa zmiana tożsamości z ludzkiej na zwierzęcą, to tylko kolejny krok. Niewiarygodne! Źródło: dailymail.co.uk, Sieci

Wpis jest dostępny pod adresem: https://www.pch24.pl/szalenstwo-transgenderyzmu--kobieta-oglosila-sie-mezczyzna--a-nastepnie-psem,63630,i.html

 

CDN

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)

Komentarze

Takie słowa wypowiedział, może dwa lata temu, ateista, prof. B. Wolniewicz, o naszych Biskupach, którzy za wszelką cenę, pracują "nad dialogowaniem ekumenicznym", przy okazji rezygnując z własnego depozytu wiary.

Myślę, że z pewną ostrożnością, ale jednak coraz śmielej można tak rzec o pontyfikacie obecnej głowy Kościoła, która wydaje wiele trujących owoców.  

"Kobieta z Los Angeles ogłosiła się mężczyzną a następnie psem"

Przypomniało mi to moje stare czasy, gdy prawie 30 lat temu, mój licealny kolega zapalił pierwszą trawkę na jakiejś imprezie. W pewnym momencie, zaczął chodzić na czworakach, z nisko pochyloną głową i chrząkać jak świnia.

Kiedy oprzytomniał, powiedział, że czuł się prawdziwą świnią, ale nie było to coś przyjemnego.

Abstrahując, chyba na naszych oczach spełnia się Apokalipsa. Jedyną odpowiedzią musi być dla wierzących różaniec, zerwanie z grzechem  i jeszcze mocniejsze przylgnięcie do Chrystusa i Maryi. 

A resztę zostawić Bogu, powtarzając (bez lęku) słowa świętego kapłana "Jezu, Ty się tym zajmij".

Ci co mają uszy, usłyszą, ci co mają oczy, zobaczą i widzą, co się dzieje.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Hoyt

#1575826

rządy złego ducha

 

kogo opanował zły duch

nim według swej woli rządzi

kto ma zdrowy rozsadek

według niego niech sądzi

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1575881

Heh, niby wiedziałem, że zachód umiera ale jednak udało Ci się mnie zaskoczyć.

Ręce opadają, Papież jakoś cichy i nie słychać go w tych sprawach szczególnie.

Cieszmy się, że żyjemy w Polsce. Pilnujmy naszej Ojczyzny aby to się do nas nie wdarło, aby ta zaraza nie zaraziła naszego kraju. Trzeba informować o każdym takim lewackim idiotyzmie ale z jednoczesną przestrogą aby nie zostało to w końcu odbierane jako jakaś nowa "norma" (bo inni tak robią). Pilnujmy szkoły, bo od szkół a nawet przedszkoli się zaczyna - oni wiedzą, że "czym skorupka za młodu nasiąknie..." i dlatego coraz częściej wbijają się ze swoją zarazą do najmniejszych, bardzo często pod pozorem niewinnych warsztatów edukacyjnych, a nawet wyjść do kina. Dopiero potem się dowiadujemy, że dziecko będąc w kinie wcześniej wysłuchało prelekcji o "tolerancji", a film miał "drugie dno". To już się dzieje w Polsce, więc PILNUJMY NASZYCH DZIECI< PILNUJMY POLSKI

Ps. kiedyś może coś więcej o tym napiszę.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1578226

Brawo! Słynny Uniwersytet Oxfordzki w Wielkiej Brytanii odrzucił żądania studentów domagających się usunięcia z grona wykładowców 77-letniego Prof. Johna Finnisa, jednego z najważniejszych współczesnych filozofów prawa. Oburzenie studentów spowodowane jest krytyką relacji homoseksualnych, jaką można znaleźć w artykułach naukowych profesora.

Jednakowoż potwierdza się raz jeszcze, iż co na skale zbudowane, to nie zachwieje się nawet w obliczu ataków i otwartego prześladowania. Prof. John Finnis nie zaparł się prawdy w prawo naturalne! W wypowiedzi dla gazety „Oxford Student” potwierdził swoje poglądy, zaznaczając klarownie, że nie ma w nich żadnych fobii. Podkreślił, że w swoich wypowiedziach krytykuje on – z pozycji filozoficznych – wszelkie pozamałżeńskie relacje seksualne.

Tymczasem zdaniem agresywnych środowisk studenckich, które pod swoją petycją zebrały już 350 podpisów, krytykujące homoseksualizm wypowiedzi profesora Finnisa mają charakter „dyskryminujący”.

Na szczęście jest jeszcze miejsce dla rozumu i zdaniem Uniwersytetu Oxfordzkiego dynamiczna debata akademicka nie może prowadzić do napastowania, a powinna być prowadzona z szacunkiem i bez naruszania godności innych. Nic dodać, nic ująć! KAI

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/#ixzz5cTr8VofC

Nadto rodaku, niepoprawny blogerze, blogerko, nasz sympatyku gorąco polecam ten wywiady Prof. Johna Finnisa: 1) „What is New Classical Natural Law Theory?”, opublikowany 11 grudnia 2016 r., a zatem:

2) Prof. John Finnis: On Reason, Revelation, and the New Testament

3) Prof. John Finnis: How did the renewal of your faith affect your academic work?

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1578433

Pracujący jako magazynier 37 – letni Kaz James ogłosił, że jest psem. Pochodzący z Manchesteru Kaz James nie jest zwykłym magazynierem bowiem przebiera się w warte po kilka tysięcy funtów stroje, stosuje specjalnie przygotowane gadżety oraz zachowuje się jak pies. Otóż na codzień je z psiej miski, szczeka na innych ludzi oraz nosi w zębach różne przedmioty. Nadto spotyka się w gronie podobnych osób, oraz sam jest autorem książki „How to train a human pup” (ang. jak wytresować ludzkie szczenię).

Cała sytuacja nie jest jednak śmieszna. Okazuje się, że w tłumaczeniu swojego zachowania mężczyzna stosuje identyczną retorykę jak środowiska tzw. osób transgenderowych. Podstawą takiego myślenia jest uznanie, że biologia ma drugorzędne znaczenie w stosunku do tego jak ktoś się czuje. Jonathon van Maren na łamach LifeSiteNews pisze o tym demonicznym zjawisku: „Wraz ze swoimi urojonymi przyjaciółmi uważają, że w przeszłości czuli się jak psy, o czym oczywiście nie mogą mieć pojęcia ponieważ nie są psami”. I dodaje już b. klarownie: „Nie ma znaczenia, że nienormalne jest stwierdzenie jakoby James wiedział, jak czuje się pies. Tak samo nienormalne jest stwierdzenie, że mężczyzna uważa się za kobietę ponieważ zawsze czuł się jak kobieta, z definicji nie może mieć o tym pojęcia, ponieważ nie jest kobietą”.

Niestety teprzejawy nienormalności spotykają się z afirmacją liberalnych mediów I tak oto: „Elity niszczą podstawy zachodniej cywilizacji w imię tolerancji, współczucia i różnorodności”. Źródło” lifesitenews.com / YouTube

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/gender-to-za-malo--37-letni-brytyjczyk-twierdzi--ze-od-zawsze-czul-sie-psem,67428,i.html#ixzz5kspES66k

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1586186

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1586188

film jest niedostępny

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1633237

To może spotkać i na pewno dopadnie polskie dzieci! Matka 13-letniej córki z niepokojem opisuje sytuację w szkole w Zjednoczonym Królestwie. Głównym tematem z życia szkolnego są perypetie związane ze zmianą „gender”. Dzieci są narażone na propagandę mniejszości seksualnych.

Suzanne Glover opublikowała na łamach Daily Mail artykuł, w którym ujawnia zwierzenia przerażonej matki o dzisiejszej szkole w Zjednoczonym Królestwie. Zauważa ona, że współcześnie rozmowy z jej 13-letnią córką-uczennicą dotyczą głównie kwestii polityki seksualnej i tzw. zmian gender. To radykalna zmiana zainteresowań uczniów w porównaniu z czasami, gdy ona sama chodziła do szkoły. Wówczas poruszano głównie tematy sportów w szkołach, studiów i życia społecznego.

Nadto okazuje się wg samej13-latki (SIC), iż szacuje, że około 12 procent jej koleżanek z rocznika (w szkole żeńskiej) ujawniło się jako homoseksualiści, biseksualiści czy transgenderowcy. Podobnie dzieje się w innych szkołach, zarówno dysedukacyjnych jak i koedukacyjnych.

Jak dalej zauważa zatroskana matka, jej córka uczestniczyła w seminarium o preferencjach seksualnych prowadzonych przez przedstawicieli mniejszości. Nie było zaś odpowiedniego „szkolenia” z punktu widzenia „normalnej orientacji seksualnej". Ta jest przedstawiana jako jedna z równorzędnych opcji: obok transgenderyzmu, aseksualizmu et cetera.

Sytuacja w brytyjskich szkołach, to przestroga także dla polskich rodziców. Do takiej patologii może dojść bowiem również w naszym kraju, jeśli zgodzimy się na forsowanie ideologii gender. I trzeba dodać, że na pewno dojdzie i to dość szybko! Źródła: dailymail.co.uk

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/przerazona-matka-o-promocji-gender-w-brytyjskiej-szkole--to-moze-spotkac-polskie-dzieci-,67823,i.html#ixzz5me1TOxZS

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1588193

Wybudowany na początku XX wieku kościół pw. św. Szymona Piotra w Glasgow, zwany też kościołem polskim, gdyż od ponad 70 lat modli się w nim b. liczna Polonia, został niestety poważnie sprofanowany.

Kościół znajdujący się na West Endzie w czasie II wojny światowej służył polskim żołnierzom skoszarowanym w Yorkhill Barracks. Stąd też do dziś uznawany jest za duchowe centrum Polonii w Glasgow.

Atak miał zapewne miejsce w poniedziałek 29 kwietnia 2019 r. w godzinach między 1pm-3.30pm. W trakcie włamania sprawcy dokonali profanacji kościoła. Zniszczyli figurę Jezusa oraz Ołtarz boczny z kopią obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Sprawę bada policja. Informację o zdarzeniu jako pierwszy przekazał portal tvp.info. Wspólnota przy kościele św. Szymona zapewniła PCh24.pl, że modli się za nieszczęśników, którzy ulegli pokusom zła. Źródło: tvp.info

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/polski-kosciol-pw--sw--szymona-w-glasgow-sprofanowany--sprawcy-nieznani,67898,i.html#ixzz5meX0JB5h

P.S.

Jest mi osobiście szeczególnie przykro, gdyż przez 9 lat (2005-2014) mieliśmy okazję z żoną Marią b. często modlić się w tej pięknej, zabytkowej perełce wiary. Wczoraj wieczorem rozmawialiśmy z jednym z naszych znajomych z Glasgow, o tym wadarzeniu. Napisaliśmy też krótką wiadomość do O. Mariana Łękawy SAC, pasterza polskiej wspólnoty w Glasgow od 40 lat, zapewniając go o naszym bólu, solidarności, o naszej gorącej modlitwie i o naszej pamięci.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1588195

Jennifer Brysson to na razie jedna z nielicznych, brytyjskich działaczy sportowych, która ostro i zdecydowanie sprzeciwiła się akcji promowania tęczowej ideologii, oraz każdej innej politycznej agendy , poprzez rozgrywki angielskiej Premier League.

I de facto to chyba pierwszy taki sprzeciw wobec dyktatu LGBT w piłce nożnej! Nadto w odpowiedzi na coroczną akcję „rainbow laces” (ang. tęczowe sznurówki), mającą promować LGBT jeden z brytyjskich działaczy sportowych postanowił sprzeciwić się promowaniu tęczowej agendy w futbolu.

Otóż Jennifer Brysson odpowiada za to, iż na oficjalnej stronie sportowej czytamy: „Symbol tęczy lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych (LGBT) nie jest elementem boiska, ani ubioru zawodnikow w piłce nożnej”. Namawia tam zarazem aby poprzez inicjatywę Let All Play (ang. niech grają wszyscy) rezygnować z promowania politycznej, szkodliwej dla zwłaszcza kobiecego futbolu akcji.

Przy czym nadto wielce rozumnie uzasadnia swoją inicjatywę obowiązującymi obecnie przepisami: „Tęcza LGBT jest symbolem politycznym. Zgodnie z Przepisami Gry Międzynarodowego Związku Piłki Nożnej (IFAB) Na ubiorze nie mogą znajdować się żadne treści o charakterze politycznym, religijnym, osobistym lub oświadczenia czy ilustracje (Artykuł 04.5). Przepisy FIFA dotyczące sprzętu dodają, że zakaz obejmuje jakiegokolwiek symbole polityczne lub podobne (Artykuł 8.3). FIFA powinna egzekwować swoje własne zasady”.

Jak co roku w grudniu w ramach akcji „raibow laces”, piłkarze angielskiej Premier League mają obowiązek noszenia tęczowych sznurówek, niektóre drużyny zobowiązują swoich kapitanów do noszenia opasek w kolorach tęczy, a reprezentacje umieszczają na swoich koszulkach symbole homoseksualizmu.

Cenna nioezwykle nicjatywy Let All Play przedstawia argumenty przeciwko promowaniu jakiejkolwiek agendy:. „Nie wszyscy zgadzają się z treściami reprezentowanymi przez tęczę LGBT. Gracze, którzy odmówili noszenia symbolu tęczy LGBT w międzynarodowych i ligowych rozgrywkach, byli nękani i teraz ryzykują, że będą w gorszej sytuacji zawodowej”.

I jeszcze w innym akapicie czytamy tam: „Niektórzy nie zgadzają się z poglądami reprezentowanymi przez symbol tęczy LGBT, z powodów religijnych lub sprzeciwiają się zagrożeniu jakie transgenderyzm stwarza dla piłki nożnej dla dziewcząt i kobiet. Te oraz inne osoby nie powinny być wykluczane z gry w piłkę nożną tylko dlatego, że mają opinie, które są sprzeczne z zwolennikami ruchu LGBT i vice versa”.

Inicjatorzy akcji na koniec b. słusznie apelują: „Nikt nie powinien być zobowiązany do noszenia symbolu politycznego, z którym się nie zgadza (…) FIFA i IFAB muszą zagwarantować, że wszyscy są mile widziani”. Źródło: lifesitenews.com / letallplay.org

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/wielka-brytania--sprzeciw-wobec-dyktatu-lgbt-w-pilce-noznej,72502,i.html#ixzz67dSRTFi0

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1611323

Ultraortodoksyjni rabini w Wielkiej Brytanii sprzeciwiają się pro-homoseksualnym programom nauczania. Jak donosi „The Jewish Chronicle” przeciwko planom rządu brytyjskiego, rabini wydali w połowie lutego stosowne oświadczenie. Twierdzą w nim otwarcie, że ich szkoły: „nie mogą opisywać stylów życia uczniów, zabronionych przez Torę”. Otóż żydowskie placówki powinny dopilnować, by inspektorzy rządowi nie poruszali tych kwestii, należy ich potraktować grzecznie, ale i stanowczo poinformować o odmowie prowadzenia takich zajęć. Tymczasem tzw. ustawa o równości w Wielkiej Brytanii wymaga nawet od niezależnych szkół przekazywania informacji o osobach, których preferencje seksualne nie wpisują się w tradycyjny model.

jest zatem b. trudna i niezwykle kontrowersyjna, budzi sprzeciw! Otóż szkoły, które przyjmą te wytyczne, to wprost oznacza, że dzieci w wieku pięciu lat dowiadywałyby się o „rodzinach” homoseksualnych praktycznie na każdych zajęciach. To dlatego angielscy rabini otwarcie walczą o zwolnienie ich placówek z tego wymogu. Rabinat Chinuch UK podjął nawet konieczne negocjacje z władzami. I wydawało się, że uniknięto ryzyka zamknięcia placówek, okazało się jednak szybko, że sytuacja pozostaje napięta. David Landau w rozmowie z „Jewish Cronicle” wyraził zaniepokojenie działaniami kuratorów.

Czwartkowe oświadczenie obejmuje londyńską Unię Ortodoksyjnych Kongregacji Hebrajskich (UOHC), Federację Synagog oraz społeczności Gateshead i Manchester Charedi. Źródła: cnsnews.com / thejc.com

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/wielka-brytania--ortodoksyjni-zydzi-przeciw-przymusowej-edukacji-genderowej,74089,i.html#ixzz6EPLq4mbv

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1619254

Szok! Skandal! Polscy katolicy w Wielkiej Brytanii zostali pozbawienia możliwości udziału w forum na temat stosunków polsko-brytyjskich po Brexicie i wspólnych wartości, które łączą oba społeczeństwa.

W sprawie wypowiedział się ks. Stefan Wylężek, rektor Polskiej Misji Katolickiej na Wyspach: „W sprawie forum nikt z nami nawet nie próbował się kontaktować. A jesteśmy przecież i liczną, i licząca się tu wspólnotą o jasno sprecyzowanych, trwałych wartościach. Organizatorzy powinni brać to pod uwagę.”

Okazuje się zarazem, iż Misja polska na Wyspach obecnie to aż 120 księży w 220 parafiach i ośrodkach duszpasterskich na terenie Anglii i Walii, dlaczego zatem pominięto ją w Polish-British Belvedere Forum?! Tym bardziej, że stare polskie, ludowe, mądre przysłowie wszak głosi: „Nic o nas bez nas!”. Jak się okazuje jednak to nic nowego bowiem, w zeszłym roku również nie zapraszono na podobne forum strony kościelnej. Co ciekawe nawet Katolickie Biuro Medialne Konferencji Biskupów Anglii i Walii odmówiło odpowiedzi na pytania dotyczące forum i nie zaproszenia na nie polskiego Kościoła.

Tymczasem sponsorowane zarówno przez rząd brytyjski, jak i polski forum, odbędzie się w dniach 3-4 marca w Londynie. Jak podają organizatorzy weźmie w nim udział ponad 300 gości – parlamentarzystów, naukowców, aktywistów z organizacji pozarządowych, biznesmenów oraz media.

Ks. Wylężek na łamach magazynu „The Tablet” powiedział, że omówi wykluczenie katolików z Forum Belvedere podczas rozmów, które odbędą się pod koniec lutego z przedstawicielami Konferencji Episkopatu Polski. Rzecznik Archidiecezji Warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński już powiedział, że wykluczenie przedstawicieli Kościoła ze „sfery wspólnego dialogu i działania” jest „obrazą”. Źródło: „The Tablet”

Przeczytaj osobiście i tam jeśli masz ku temu wolę i sposobny czas: http://www.pch24.pl/wielka-brytania--polscy-katolicy-wykluczeni-z-waznego-forum-o-brexicie,74167,i.html#ixzz6EsYm8Gvo

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1619672

Niestety. Prawdziwy dramat niewinnych dzieci w Szkocji, które będą obowiązkowo uczone (indoktrynowane) w szkołach o historii ruchu LGBT. Zgroza! Demoniczny świat kładzie właśnie brudną łapę na naród Szkotów. Tutejszy rząd ogłosił, że jest pierwszym na świecie, który wprowadza tego rodzaju przedmiot. Koszmar, który jeszcze niedawno, kilkadziesiąt lat temu, byłby śmiesznym, czarnym jedynie żartem. Otóż historia LGBT pojawi się w szkockich szkołach w roki 2021. Będzie obowiązkowa dla wszystkich uczniów. Tymczasem Biblia, jak i obowiązujący Katechizm Kościoła Katolickiego (KKK), podpisany przez św. Jana Pawła II, jasno i b. klarownie wypowiada się o grzechu czynów homoseksualnych, mówi wprost że jest gzrch śmiertełny, wołający o pomstę do Nieba.

Nauczanie o dziejach homoseksualistów ma być elementem wpajania młodym Szkotom tolerancji wobec mniejszości seksualnych. Dzieciom będzie się też mówić, w jaki sposób mają radzić sobie z homo-, bi- i transfobią. Będą ponadto poznawać „szczegóły z życia” społeczności LGBT. O takich zmianach poinformował wicepremier kraju i sekretarz gabinetu ds. edukacji, John Swinney.

Homoseksualna rewolucja zaczęła się w tym kraju w roku 2005, wraz z wprowadzeniem legalnych jednopłciowych związków partnerskich. W roku 2009 pozwolono im adoptować dzieci, a w roku 2014 zapisano ustawowo prawo do tzw. homomałżeństw. Źródło: edinburghlive.co.uk

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/dramat-w-szkocji--dzieci-beda-obowiazkowo-uczone-historii-ruchu-lgbt,76437,i.html#ixzz6OaDsvmqu

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1633226

Szkocja pogrąża się niestety w otchłani zła! Zakłamanie może stać się lada moment obowiązujące pod karą. Otóż do takich wniosków doszła sama Konferencja Biskupów Szkocji, która stwierdziła, że „niski próg” dla tzw. przestępstw z nienawiści, jaki określa projekt ustawy: „może zagrozić wolności słowa, religii i sumienia”.

Co więcej biskupi zauważyli, że w świetle tych przepisów Biblia i Katechizm mogą być zakwalifikowane jako materiały „wzniecające nienawiść”. Duchowni zwrócili uwagę, że definicja nienawiści w ustawie jest niejasna, dlatego wyrażanie stanowiska Kościoła w takich kwestiach jak tożsamość płciowa także może zostać w przyszłości uznane za przestępstwo.

Ustawa o przestępstwach z nienawiści, opracowana przez administrację rządzącej Szkockiej Partii Narodowej i przedłożona pod obrady parlamentu 23 kwietnia br., rozszerza istniejące przepisy dotyczące nienawiści rasowej, tworząc nowe przestępstwo „wzbudzania nienawiści” wobec chronionych grup. Kategorie objęte ochroną w ustawie obejmują rasę, religię, orientację seksualną i tożsamość płciową.

Tymczasem wg rządu, nowe przepisy nie zaszkodzą wolności słowa, a posiadanie Biblii nie stanowiłoby przestępstwa. Rzecznik przekonuje: „Przekonania religijne są integralną częścią szkockiego społeczeństwa i ta ustawa nie zmienia tego w żaden sposób”. Źródło: KAI

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/szkocja--projekt-ustawy-o-przestepstwach-z-nienawisci-zagraza-swobodzie-wyznawania-religii,77592,i.html#ixzz6U0pCppLZ

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1640450

Szok! Zgroza! I to się dzieje za pontyfikatu papieża Franciszka, który przed Bogiem bierze za to odpowiedziałność moralną w skali upadającej właśnie Europy ale i w skali całego świata. W znaczeniu tego co zrobił, co uczynił, co powiedział, ogłosił publicznie, by do tak strasznych rzeczy, czynów nie dochodziło!

Wiceprzewodniczący Episkopatu Szkocji bp John Keenan, odnosząc się do projektu nowego prawa przeciw podżeganiu do nienawiści bije na alarm. Jego zdaniem w społeczeństwach zachodnich już teraz dzieje się to, przed czym ostrzegał Orwell w „Folwarku zwierzęcym”, czyli że niby wszyscy są równi, ale niektórzy są równiejsi. Otóż swoboda sumienia i wyznawania religii muszą ustąpić miejsca prawu do własnego stylu życia seksualnego. Hierarcha podkreśla, że nowe prawo przygotowywane w Szkocji stanowi zagrożenie dla Kościoła. Nie pozwala też wielu ludziom być wiernymi swym sumieniom i swobodnie wyrażać własną opinię.

Kościół zdaniem bp Keenana nie ma nic przeciwko zapobieganiu nienawiści, ale obawia się, że nowe prawo poważnie ograniczy wolność słowa. Niepokojące jest to, że aby uznać czyjąś winę, sąd nie będzie musiał wykazać, że oskarżony rzeczywiście chciał podżegać do nienawiści. Wystarczy, że jego gest czy zachowanie zostaną zinterpretowane w ten sposób.

Co więcej Kościół obawia się również pojęcia „materiały prowokacyjne”, którym operuje nowe prawo. Jeśli zostanie ono przyjęte, za materiały prowokacyjne z łatwością będzie można uznać Pismo Święte oraz katechizm, bo nie aprobują one aktów homoseksualnych. Nowe prawo jest bowiem bardzo nieprecyzyjne i w praktyce uniemożliwia wyrażanie jakichkolwiek negatywnych opinii na temat kwestii „genderowych”.

Tymczasem w opinii bp Johna Keenana katolicy w Szkocji już teraz niechętnie dzielą się swymi opiniami, w obawie, by nie popaść w konflikt z prawem. Źródło: VaticanNews.va / KAI

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/szkocja--spelniaja-sie-obawy-orwella--czy-pismo-swiete-bedzie-zakazane-,78297,i.html#ixzz6XafEooIn

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1643830

Brytyjka Kristie Higgs otrzymała w 2019 r. wypowiedzenie z pracy w szkole za „rażące wykroczenia”. Kobieta skrytykowała w dwóch postach zamieszczonych na Facebooku wprowadzenie do szkół podstawowych w Anglii obowiązkowej „edukacji seksualnej” zawierającej treści ideologii LGBT.

Dzielna matka dwójki dzieci walczy teraz zażarcie w sądzie pracy, pozwała byłego pracodawcę, Farmor’s School w Fairfax, Gloucestershire, Anglia. Słusznie bowiem zarzuciła dyrekcji szkoły dyskryminację i nękanie ze względu na chrześcijańskie przekonania. Rozprawa w tej sprawie toczy się od poniedziałku 21 września 2020 r. w sądzie w Bristolu i zakładano, że potrwa pięć dni.

A było tak iż w październiku 2018 r. Higgs zaniepokoiła się planem wdrożenia programu edukacji seksualnej pro-LGBT: „No Outsiders” w religijnej szkole podstawowej, do której uczęszczał jej syn. Dlatego jako zatroskana i roztropna matka napisała 24 października 2019 r. na Facebooku: „Proszę przeczytajcie to! Robią pranie mózgów naszym dzieciom”. I jeszcze dodała jasno i klarownie w kolejnym poście: „(…) Dzieci będą uczone, że wszystkie związki są równie ważne i normalne, więc małżeństwa osób tej samej płci (sic!) są dokładnie tym samym, co tradycyjne małżeństwo, z kolei płeć jest kwestią wyboru, a nie biologii, więc że to od nich zależy, jakiej są płci”.

Kristie Higgs uznała, iż program edukacji seksualnej zagraża realnie chrześcijańskim przekonaniom pod pretekstem, że: „są one sprzeczne z nową moralnością i są postrzegane jako indoktrynacja na rzecz religijnej bigoterii”. Dlatego przestrzegła, że program seks-edukacji w proponowanej formie byłby: „okrutną formą totalitaryzmu, którego celem jest zdławienie chrześcijaństwa i usunięcie go z przestrzeni publicznej”.

Co więcej, zachęciła znajomych z Facebooka do podpisania petycji CitizenGO skierowanej do Sekretarza Stanu Anglii ds. Edukacji, prosząc o poszanowanie prawa rodziców do nauczania ich dzieci zgodnie z ich przekonaniami religijnymi.

Tymczasem jedna ze znajomych z Facebooka przesłała skany wpisów Higgs do szkoły, w której była zatrudniona z anonimową informacją, że: „członek Waszego personelu, który pracuje bezpośrednio z dziećmi, publikuje homofobiczne i dyskryminujące poglądy na temat społeczności LGBT na Facebooku”. Po spotkaniu z dyrektorem, Higgs została najpierw zawieszona, a następnie zwolniona. Szok! Zgroza! To nie do pomyślenia, co już dzieje się na Wyspach.

Na szczęście Higgs jest reprezentowana przez prawników z Christian Legal Centre. Jeszcze przed zwolnieniem była długo przesłuchiwana przez trzech przedstawicieli zarządu szkoły. Zarzucono jej nietolerancję i wysyłanie „pro-nazistowskich” postów. Mało tego relacjonowała w sądzie: „Kiedy próbowała wyjaśnić kontekst swoich chrześcijańskich przekonań, powiedziano jej: trzymaj swoją religię z dala od tego”. Źródło: lifesitenews.com

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/nauczycielka-stracila-prace--bo-skrytykowala-na-facebooku-program-seksedukacji,78678,i.html#ixzz6ZBd3MY7h

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1645878