bóg honor ojczyzna

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Kraj

Ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie, kto Cię stracił, jak to zdrowie, kto gorący i w duszy wzniosły, kto Cię szczerze w sercu kocha i kto nadto uczynkiem szlachetnym o Ciebie zabiega. Wolność, suwerenność ojczyzny i rodzimej zagrody jest darem nieprzecenionym ale jak słusznie się przypomina, trzeba ją starannie pielęgnować, chronić, gdyż nie jest nam dana raz na zawsze.

Wdzięczne obchody 100...

4.6
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (11 głosów)
Obrazek użytkownika miarka
Kraj

Bloger nikander uważa że koniecznym jest:

"Przewrócenie wyborcom, a nie jakiemuś bytowi chimerycznemu jak „na­ród” roli suwerena".

http://nikander.neon24.pl/post/138894,face-lifting-konstytucji-rp 

 

Nie wolno tak mówić. Naród nie jest bytem chimerycznym. To nasi wrogowie chcą go takim widzieć i likwidować, zastępować na początek wyborcami, a docelowo oligarchią, a w szczególności korporacjami...

4.55
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (6 głosów)
Obrazek użytkownika miarka
Idee

Honor – to poczucie przynależności do duchowej elity.

To z jednej strony godność osobista dotycząca naszej osoby postrzeganej jako szczególna wyodrębniona indywidualność stojąca na straży moralności jako panującej nad sferami prawości i sprawiedliwości, broniąca związanych z nimi doświadczeń, tradycji, przykazań i testamentu do realizacji, oraz podążania za ich duchem.  

Honor to z drugiej...

4.25
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.3 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Historia

Moja pamięć sięga 1930 r., gdy narodził się mój braciszek Stasio, do dziś pamiętam jego chrzciny w naszym kościele par. pw. Narodzenia Najświetszej Maryi Panny w Swojczowie. Byłam wtedy na tej uroczystości i była tam także cała nasza rodzina. To była piękna i słoneczna niedziela, poza tym niewiele rozumiałam z tego, co się właśnie działo. Pamiętam także narodziny Lodzi i Krysi, byłam już dużym...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

 

Poseł PIS Stanisław Pięta udzielił wywiadu dziennikarzowi Nizinkiewiczowi Jackowi, którego aktywność wywiadowcza na Onecie zaowocowała awansem do redakcji Rzepy.

 

Wywiadowca Nizinkiewicz zapędził się nieco, zadając posłowi pytanie:

Podpisuje się pan pod hasłem skinheadowskim: „Bóg, honor, ojczyzna"?

http://wpolityce.pl/artykuly/60553-wszyscy-jestesmy-skinheadami-dziennikarz-rzeczpospolitej-...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Martin Antofagasta
Historia

 

Witaj Jutrzenko swobody, za tobą zbawienia Słońce
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Korytarz w Szkole Podchorążych,
przez cala sceny szerz szeroki,
do pół drugiego planu w głąb:
Z lewej księżyca zieleń wpada
przez oknu ścianę szklaną;
pośrodku brama, nad tą, bramą
chorągwi czworo w pęk złożono;
giwery w rzędów dwa pod ścianą.
Noc - wieczór - pusto; - szum od pola,
z Łazienkowskiego parku...
...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika esperance
Kraj

1 marca: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Wewnątrz mżącej mgły, w środku miasta w głębi przestronnego placu, staliśmy w oczekiwaniu na rozpoczęcie spotkania, w wyjątkowy dzień – święto, którego powinno nie być.

Święto – pośmiertne zadośćuczynienie, gorzkie podwójnie. Tak późno ustanowione, tyle czekali bliscy Bohaterów i Ci ostatni z Nich jeszcze żyjący na te okruszki jawnej pamięci....

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Martin Antofagasta
Idee

W liście do małego Henryka (Edmondo de Amicis, Serce, 1886):

Dlaczego kocham Włochy? Kocham Włochy, bo matka moja jest Włoszką; bo krew, która płynie w moich żyłach jest włoska; bo włoska jest ziemia, w której pogrzebani są ci, po których płacze moja matka i których czci mój ojciec; bo miasto gdzie sie urodziłem, bo język jakim mówię, książki, z których się uczę, brat mój, moja siostra, moi...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Homo Polacus
Idee

Jakimi wartościami kreowana jest dzisiaj nasza droga i dokąd owa prowadzi? 

Kto dzisiaj dokonuje animacji naszych poczynań i jakimi one są w konsultacji z naszą, polską tradycją, z tradycją, która od zarania naszej państwowości była połączona z Kościołem? 
Jaką czcionką zapisze się nasze pokolenie w historii naszego państwa, które dzisiaj ze swojej państwowości posiada już nic? 

Bóg, Honor i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ciri
Kraj

Przechodzimy jak co roku ważny okres rocznicowy dla naszej Ojczyzny. Dopiero co był Wielki Polski Sierpień, a w tle 1920 rok i Pierwsza Wspaniała Solidarność.

Tam walka na śmierć i życie z ucieleśnionym złem i opętanymi wrogami Polski. Tu wołanie o wolność solidarną czerpiące z wielkich czynów przeszłości i wolnych serc Polaków i pragnienie odwojowania Polski z rąk namiestniczych i okupanckich.

...

0
Brak głosów