List otwarty do Polaków w kraju i na emigracji o poparcie dla Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Kraj

Drodzy Rodacy,

My – Kresowianie, rozsiani po całym świecie potomkowie obrońców kresowych stanic przed systemami autorytarnymi gardzącymi naszą wiarą i wartościami, dziś - w obliczu kolejnej historycznej próby przed jaką staje nasz naród, zgodnie opowiadamy się za kontynuacją prezydentury Andrzeja Dudy.

Czynimy to w poczuciu potrzeby wyjątkowego zjednoczenia sił niezależnie od miejsca, w którym dzisiaj przyszło nam żyć: nadal na Kresach Wschodnich, w wolnej Ojczyźnie, czy też w nowych ojczyznach: Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, krajach Ameryki Południowej i Europy.

Nasza wielopokoleniowa Wspólnota Kresowa pokonała próbę czasu i próby zniewolenia podejmowane przez wrogów Polski. Doświadczyliśmy gehenny ludobójstwa Polaków na Kresach i wypędzenia ze stron ojczystych. Nasze wspólne korzenie, wspólny los i doświadczenia każą nam stanowczo stanąć po stronie dobra i prawdy w tych decydujących o przyszłości Polski wyborach. Nie możemy być obojętni w tej historycznej chwili !

W imieniu organizacji kresowych – ponownie; - tak jak to miało miejsce w 2015 roku udzielamy poparcia kandydatowi, który jest dla nas oczywistym gwarantem kontynuacji prezydentury upodmiotawiania Polaków we własnym państwie, budowania silnej pozycji Polski na arenie międzynarodowej i dalszego pieczołowitego pielęgnowania naszych wartości i tradycji.

Rozwaga i solidarność, którymi kieruje się w swoim postępowaniu Andrzej Duda, wielka troska o bezpieczny byt polskich rodzin, realizowanie w tym względzie nauki Świętego Jana Pawła II – każą nam, członkom rodzin kresowych, mających swój wymierny udział w prawdziwości stwierdzenia „Polska rodziną silna” - mobilizować się raz jeszcze w obronie najświętszych dla nas spraw i mieć swój niezaprzeczalny udział w zwycięstwie wyborczym Andrzeja Dudy!

Apel o mobilizację kierujemy do wszystkich, dla których dobro Polski i Polaków stanowi największą wartość.

-Jan Skalski – prez. Światowego Kongresu Kresowian i przew. Europejskiej Unii

Uchodźców i Wypędzonych

-Witold Listowski – prezes Patriotycznego Związku Org. Kresowych i Kombatanckich

- Krzysztof Przybylski – wiceprezes Związku Wypędzonych z Kresów Wschodnich II RP

- Szczepan Siekierka – prez. Stow. Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów

- Józef Sadowski - prezes Stowarzyszenia Dobro Ojczyzny

 

Bytom 15 czerwiec 2020 r.

 

List otwarty jest dostępny na stronie:

https://www.rdc.pl/wp-content/uploads/2020/06/List-otwarty-SKK-w-sprawie-poparcia-dla-Prezydenta-RP-Andrzeja-Dudy.pdf

 

I tytułem mojego gorącego komentarza do powyższego Listu otwartego Kresowian, którzy zawsze i konsekwentnie bronili i będą bronić prawdziwego, biblijnego obrazu rodziny:

 

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło i Boguś Linda.....

 

.....czyli co mają wspólnego elity i współcześni celebryci III RP Pomrocznej z narodem, który w wielkim wysiłku dźwiga się z nędzy i poniżenia?! Otóż w ostatnich swoich komentarzach na forum, zgodziłem się się z tezą o wszechobecnym w naszej polskiej polityce cieniem zgubnej naiwności. Symbolem stała się do jakiegoś stopnia owa głośna już rejterada Jolanty Turczynowicz-Kieryłło, która w ostatnich dniach obróciła się przeciwko Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie. Zwróciłem uwagę, iż nie może być inaczej w szeregach partii politycznej, tworzonej w centrum polityki polskiej. Tam zawsze będą się ścierać poglądy bliskie i pobliskie, w których łatwo skrywać swoje różne odcienia. To naturalna słabość każdej partii centrum, jak i jej zarazem siła. Wszystko zależy od koniunktury politycznej.

Niestety ojczyzna nasza nie ma szans w najbliższym czasie na silną, ideową partię prawicową, bo musimy spokutować dlugie lata zniewolenia komunistycznego i ów straszny czas III RP Pomrocznej. Zastanawiałem się żywo, czy nie ma zatem dla nas nadziei i uznałem, iż jest taka. Moim zdaniem, jedyna szansa w czynniku samozachowawczym Polaków! Jeśli jednak nie pojmiemy w czas, że "trzaskający się na lewicy i liberałach", to prawdziwa i b. realna zguba dla naszego zbiedzonego kraju, rzeczywiście czeka nas b. ciężki, brzemienny w skutkach czas i wiele, wiele łez, a u wielu też rozpacz i załamanie.

W tym czarnym scenariuszu, zacznie się od walki na śmierć i życie, pomiędzy nowym Prezydentem (a tfu...), wspieranym przez nieszczczęsny Senat z Rządem RP Mateuszem Morawieckim i Sejmem RP. To będzie wojna na czas, niezwykle brutalna i wyniszczająca. Dopiero wtedy ludzie otworzą zaślepione oczy, lecz będzie już za późno. Brak jakiejkolwiek decyzyjności sprawczej, będzie owocował pogłębiającym się chaosem, za który UE i niejaki Tusk, stale będą obwiniać wyłącznie Rząd RP i Sejm. Nic nie pomoże wtedy przebudzenie się narodu, który obecnie śpi, karmiony nieczystością, nienawiścią, zawiścią i wszelkim kłamstwem przez zatrute media. Sytuacja będzie patologiczna, wielu będzie się zatem skłaniać, ku nowym wyborom ale owe nic nie przyniosą, bo pod żyrandolem będzie siedział, ów bezwzględny i zakłamany krwiopijca naszego narodu, szermujący na lewo naszą kasą, LGBT i tym podobnymi programami z piekła rodem. Mniemam po temu, iż tylko prawda może nas jeszcze uratować! Prawda naga, nawet brutalna w swej czystości i to do bólu! Tej prawdy oni się boją!

Drugim przykładem może być owa aura nadzwyczajności, roztaczana od dziesiątków lat wokół znanych celebrytów, jak choćby Bogusia Lindy twardziela od mokrej roboty i faceta z jajami. Wspomniała o tym mimochodem na forum w ostatnich dniach blogerka contessa, zamieszczając wymowną grafikę z przełamaną bułą i znaczącym dopiskiem: „Trzask i po Rafale”. Odpisałem chętnie, iż sam bym "trzaskającego się na lewicy i liberałach" do ust nie wziął, bo bym to ciężko niezwykle odchorował i zapewne na zawsze wrodzony smak utracił. Niestety tak już jest w naturze, iż sól która smak utraci na nic już się nie zda, a jedynie na wyrzucenie i sromotne podeptanie przez ludzi.

Trzeba jednakowoż wielkiej pokory osobistej, by to wiedzieć i by zniżyć się do poziomu owej ubogiej kobiety kananejskiej, zbolałej matki, która na kolanach i ze łzami błagała Jezusa o ratunek dla chorej b. poważnie córki. Owszem nie ma ludzi straconych, lecz oni muszą wpierw właśnie błagać o ratunek, muszą się chcieć nawracać, ukorzyć głęboko. I bywa, że wtedy dzieją się prawdziwe cuda, nawrócenia, uzdrowienia, spadają po prostu owe okruchy chleba ze stołu Niebieskiego Jerusalem.

To jednak wymaga też odwagi! Trzeba coś stracić, by coś zyskać! Są tylko dwa sztandary! I nie da się stać pod dwoma na raz, to zawsze wymaga osobistej decyzji i życiowego wyboru! Dziś mamy Prezydenta RP Andrzeja Dudę i owego "trzaskającego się na lewicy i liberałach". Od nas tylko zależy, pod jakim sztandarem w tych dniach i w następnych latach staniemy...... . Wrażliwym dodam, iż osobiście nie gardźę owym "trzaskającym się na lewicy i liberałach" ale konsekwentnie zwracam się przeciwko złym czynom jego, jak i jego popleczników, wyborców i środowisk, które za nim stoją i które go od lat wspierają. A to nie tylko moje prawo przed Bogiem, ojczyzną i historią ale i żywe obowiązki!

Póki co, ów celebryta III RP Pomrocznej Boguś Linda, znany b. dobrze skąd inond z gęstego rzucania mięsem na lewo i prawo (takie jego role filmowe), jakoś cicho siedzi i nie w smak mu obecna kampania prezydencka. Może się zestarzał, przejadł i znudził oklaskami fanów......, a może się nieborak zatruł oparami z filmowych kadrów i scen?! Podobnie wielu innych celebrytów! Wszak mięso wyrzucone na zewnątrz utlenia się dość szybko, psuje się, śmierdzi! Wtedy jest bida! Dlatego lepiej sprzątać zawczasu, bo w owej mitologicznej stajni Augiasza tylko silny nurt rzek Alfios i Penejos, coś zdziałać mógł jeszcze. W tym chlewie demonicznej ideologii gender własne tylko siły, widły, łopata, taczka i wiadro to za mało. Tu trzeba katolickiej kontrrewolucji, świętego oporu, solidarnej pracy wszystkich, pracy od podstaw, pracy organicznej. Alternatywą owych jest potop! Lecz jeśli płynie rzeka.... . Boże miej nas w swojej opiece!

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:24)

Komentarze

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1635850

Serwus Husky. Dzięki za ten link! Zobacz i to! Przed tą inwazją otwarcie ostrzega prezes Ordo Iuris! Otóż Ideologia LGBT istnieje! Jej celem jest zburzenie świata opartego na naturalnym porządku i całkowite „przewartościowanie” naszego życia. Totalna wolność, bez zahamowań, powszechna seksualizacja, także dzieci. Tego też naturalnie chce „trzaskający się na lewicy i liberałach” i jego poplecznicy! Ten film pokazuje prawdę i otwiera oczy. Z mec. Jerzym Kwaśniewskim, prezesem Instytutu Ordo Iuris rozmawia Piotr Relich. Wywiad opublikowany 25 czerwca 2020 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1636040

Apeluje do wszystkich co zależy im na Polsce i  tych co zwyczajowo nie głosują. Glosujcie na prezydenta Dudę. Jest gwarantem zmian na lepsze.

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-2
#1635878

Czy kiedykolwiek Polonia głosowała "źle"? Dlatego nie do Poloni apeluj tylko do władz. 

Znów władze tak bezmyślnie podeszły do głosowania za granicami, jak podeszły do Polonii po rozpoczęciu walki z wirusem korona. Nie będę do tego wracał bo jeszcze wylewu dostanę... Natomiast głosowanie - nie wiem skąd ten brak profesjonalizmu, brak przemyślenia, rozpoznania, odpowiedniej reakcji na sytuację... amatorszczyzna która będzie kosztowała dziesiatki tysięcy głosów. Głosów których może zabraknąć.

Nie wiem w jakim świecie żyją ambasadorzy, ale nie zwalnia ich to z obowiązku sprawdzenia jak funkcjonują poczty w wielu krajach w czasie wirusa. Zarówno ja jak i moja żona odesłaliśmy karty do konsulatu w dniu w którym je otrzymaliśmy. Mam jednak pewność że nie dojdą na czas. Amerykańska poczta potwierdziła ze szanse są minimalne. Dzisiaj w USA i w Kanadzie list express idzie nawet do 2 tygodni. List zwykły.. nie chcę myśleć. Dlatego nawet wysyłając expresem mamy poniżej 50% szans że nasze karty dojdą na czas. Nie sądzę jednak by ludzie byli skłonni płacić 25 dolarów od przesyłki aby mieć jakąkolwiek szansę dostarczenia jej na czas (mnie i żonę kosztowało to $50!), dlatego myślę że na czas dotrze może 30% głosów.

Mój przyjaciel, kapitan statku który tydzień temu poleciał na statek do UK donosi że tym razem nie może głosować. Zawsze wcześniej mógł. 

Nie wyobrażam sobie by jakikolwiek kraj anglosaski podszedł w tak amatorski sposób do tak ważnej sprawy i do swoich obywateli.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3
#1635895

Przebywam niestety jeszcze w UK. 

Zgadzam się z Panem, dziękuję za godny uwagi wpis.

Ostatnio mogłam oddać swój głos , tym razem niestety z " nieznanych" mi przyczyn, odebrano mi ten przywilej niby zgodnie z "prawem"= " dla mojego ....dobra... sorry, my darling ... ?.. aż bierze mnie na wymioty.. wszakże moje zdrowie jest dla UK tak ważne........KORONAwirus.. .../ post scriptum, ten wirus był , jest i będzie....... no cóż to też nie przypadek........nawet wirus opryszczki i innych wirusów wyglądają podobnie.../.

Dodatkowo oglądając BBC,  też bierze mnie na ..... / jak w Polsce dawano darmową.......o jacy filantropi.. ...".my darling ":/...METRO w środkach komunikacji miejskich......też brałam, mówiąc : propagandę tez warto poznać/.....

:W BBC każdego tygodnia serwowana jest część, która jest poświęcona 

/ ABSOLUTNIE NE WODĄ ŚWIĘCONĄ........w innym wypadku jak  mniemam telewizor by wybuchnął.........ps. dziekuję za opiekę nade mną.......hmm.....:health and safety policy.../ sorry za dygresję.......chyba jestem chora.

Pozwolę sobie na powtórzenie treści .......chyba jeszcze pozostała mi to wolność......

W BBC każdego tygodnia serwowana jest część, która jest poświęcona ważnym wydarzeniom, które miały miejce w " historii" w dniach - rocznic, przypadających na dni minionego tygodnia.

To był czas 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II..........

Ku mojemu zdziwieniu nic o TYM WIELKIM WYDARZENIU,  nawet !!! nie wspomnieli!!!.

Może to i dobrze........Nie rzuca się Perły między wieprze.....

post scriptum........." historię piszą zwycięzcy"

Pozdrawiam serdecznie,

Z PANEM BOGIEM !

Agnieszka Nowak

PRZYNAJMNIEJ MY POLACY PAMIĘTAJMY PRZESŁANIE NASZ|EGO WIELKIEGO RODAKA ....

......abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy........

:http://idn.org.pl/zspksd/Pol.htm

Apeluję do Rodaków którzy JESZCZE ! mają TĘ WOLNOŚĆ....JESZCZE ! - Głosujcie za Andrzejem Dudą !!

Tu się ważą losy Polski- BYĆ czy NIE BYĆ ?!

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1636034

Oto treść oficjalnego oświadczenia podpisanego przez organizacje polonijne i ich przedstawicieli. Sygnatariusze piszą w nim i wyrażają swoje poparcie:

"My, Polacy, mieszkający w Ameryce, uczestniczący w jej politycznym, społecznym, kulturalnym i naukowym życiu, przesyłamy list deklarujący nasze wsparcie dla kandydatury Pana Andrzeja Dudy na Prezydenta Rzeczypospoilitej w wyborach 2020 roku.

W naszym przekonaniu, jest to najlepszy kandydat, który jest w stanie sprostać obecnym politycznym I społecznym wyzwaniom, stojącymi przed Polską. Gwarantuje współpracę z Rządem i innymi organami Państwa. Jego wybór może uspokoić nastroje i skonsolidować społeczeństwo.

Wspieramy zdecydowanie kandydaturę Pana Andrzeja Dudy w wyborach. Zwracamy się do Polaków, mieszkających zarówno w Polsce jak i za granicą, do osób, które utożsamiają się z polskimi korzeniami kulturowymi, o poparcie kandydatury i sygnowanie tego swoim podpisem pod załączonym przesłaniem. Proszę nie zapominać, ze to właśnie podczas Prezydentury Pana Andrzeja Dudy zostały uruchomione nowe relacje i programy współpracy z Polonią i Polakami mieszkającymi za granicą.

Bardzo prosimy pamiętać, że to Państwa podpis i jasna deklaracja oraz zgodnie z nimi oddany głos na właściwego kandydata podczas wyborów zdecyduje o przyszłości Polski! Ten apel i przesłanie kierujemy również do naszych Rodaków, mieszkających w Polsce.

Głosujmy!"

Podpisano:

Marek Rudnicki, profesor chirurgii z Chicago

Waldemar Priebe, profesor onkologii z Houston

Jacek Zurada, profesor Informatyki z Louisville

Waldemar Biniecki, dziennikarz z Kansas City

Paweł Kaliński, profesor Onkologii z Buffalo

Jan Cytowski, b. prezes Rady Polonii Świata z Toronto

Ryszard Bąk, Dyrektor Nowy Jork

Polsko-Słowiańska Unia Kredytowa

Zygmunt Staszewski, działacz polonijny z Miami

Zbigniew Wszołek, profesor neurologii z Jacksonville

Józef Cikowski, Prezes Związku Podhalan Am. Północnej z Chicago

Jan Kopeć, Prezes związku Klubów Polskich z Chicago

Jim Mazurkiewicz, profesor agrokultury z College Station

Andrzej Pityński, rzeźbiarz z Nowego Jorku

Witold J. Lukaszewski, profesor politologii z Houston

Bogdan Ogórek, Fundacja Kultury Tatrzańskiej z Chicago

 

Liist z poparciem jest dostępny na stronie: https://prawy.pl/109153-polonia-poparla-andrzeja-dude-oficjalne-oswiadczenie/

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1635908

Jestem Polakiem i najważniejsza jest dla mnie polska racja stanu.

Każdy Polak, uczciwy i samodzielnie myślący wie, że nie ma alternatywy.

MUSIMY GŁOSOWAĆ NA ANDRZEJA DUDĘ

Nieuczynienie tego wiąże się z szybką ruiną kraju i końcem nadziei na pełny dobrobyt Polaków.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1635940

Jakie to szczęście, że są Tacy Ludzie , którzy mówią "Jestem Polakiem i najważniejsza jest dla mnie polska racja stanu.

Każdy Polak, uczciwy i samodzielnie myślący wie, że nie ma alternatywy."

DZIĘKUJĘ,

pozdrawiam , z Panem Bogiem

a propos, też jestem " konserwą " - chyba dobrze........

Konserwa – potoczne określenie produktu żywnościowego w puszce, słoju lub plastikowym pojemniku, charakteryzującego się wydłużonym okresem przydatności do spożycia. Trwałość produktów zapewnia proces sterylizacji oraz szczelność opakowania chroniąca przed dostępem powietrza i zanieczyszczeń.Wikipedia

O ! jestem spokojna,

to lepsze niź maska na COVID

a propos, tu w UK ludzie są uczeni jak je robić ze skarpetek.....

No cóź............media nauczą cię wszystkiego 

ps. nauczą ? ......... jak robot . ZOMBI. ....krok po kroku ......bezmyślnie......zrobisz........jak posłuszny niewolnik...... 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1636058

Jakie to szczęście, że są Tacy Ludzie , którzy mówią "Jestem Polakiem i najważniejsza jest dla mnie polska racja stanu.

Każdy Polak, uczciwy i samodzielnie myślący wie, że nie ma alternatywy."

DZIĘKUJĘ,

pozdrawiam , z Panem Bogiem

a propos, też jestem " konserwą " - chyba dobrze........

Konserwa – potoczne określenie produktu żywnościowego w puszce, słoju lub plastikowym pojemniku, charakteryzującego się wydłużonym okresem przydatności do spożycia. Trwałość produktów zapewnia proces sterylizacji oraz szczelność opakowania chroniąca przed dostępem powietrza i zanieczyszczeń.Wikipedia

O ! jestem spokojna,

to lepsze niź maska na COVID

a propos, tu w UK ludzie są uczeni jak je robić ze skarpetek.....

No cóź............media nauczą cię wszystkiego 

ps. nauczą ? ......... jak robot . ZOMBI. ....krok po kroku ......bezmyślnie......zrobisz........jak posłuszny niewolnik...... 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1636059

Jakie to szczęście, że są Tacy Ludzie , którzy mówią "Jestem Polakiem i najważniejsza jest dla mnie polska racja stanu.

Każdy Polak, uczciwy i samodzielnie myślący wie, że nie ma alternatywy."

DZIĘKUJĘ,

pozdrawiam , z Panem Bogiem

a propos, też jestem " konserwą " - chyba dobrze........

Konserwa – potoczne określenie produktu żywnościowego w puszce, słoju lub plastikowym pojemniku, charakteryzującego się wydłużonym okresem przydatności do spożycia. Trwałość produktów zapewnia proces sterylizacji oraz szczelność opakowania chroniąca przed dostępem powietrza i zanieczyszczeń.Wikipedia

O ! jestem spokojna,

to lepsze niź maska na COVID

a propos, tu w UK ludzie są uczeni jak je robić ze skarpetek.....

No cóź............media nauczą cię wszystkiego 

ps. nauczą ? ......... jak robot . ZOMBI. ....krok po kroku ......bezmyślnie......zrobisz........jak posłuszny niewolnik...... 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1636060

Jakie to szczęście, że są Tacy Ludzie , którzy mówią "Jestem Polakiem i najważniejsza jest dla mnie polska racja stanu.

Każdy Polak, uczciwy i samodzielnie myślący wie, że nie ma alternatywy."

DZIĘKUJĘ,

pozdrawiam , z Panem Bogiem

a propos, też jestem " konserwą " - chyba dobrze........

Konserwa – potoczne określenie produktu żywnościowego w puszce, słoju lub plastikowym pojemniku, charakteryzującego się wydłużonym okresem przydatności do spożycia. Trwałość produktów zapewnia proces sterylizacji oraz szczelność opakowania chroniąca przed dostępem powietrza i zanieczyszczeń.Wikipedia

O ! jestem spokojna,

to lepsze niź maska na COVID

a propos, tu w UK ludzie są uczeni jak je robić ze skarpetek.....

No cóź............media nauczą cię wszystkiego 

ps. nauczą ? ......... jak robot . ZOMBI. ....krok po kroku ......bezmyślnie......zrobisz........jak posłuszny niewolnik...... 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1636061

Jakie to szczęście, że są Tacy Ludzie , którzy mówią "Jestem Polakiem i najważniejsza jest dla mnie polska racja stanu.

Każdy Polak, uczciwy i samodzielnie myślący wie, że nie ma alternatywy."

DZIĘKUJĘ,

pozdrawiam , z Panem Bogiem

a propos, też jestem " konserwą " - chyba dobrze........

Konserwa – potoczne określenie produktu żywnościowego w puszce, słoju lub plastikowym pojemniku, charakteryzującego się wydłużonym okresem przydatności do spożycia. Trwałość produktów zapewnia proces sterylizacji oraz szczelność opakowania chroniąca przed dostępem powietrza i zanieczyszczeń.Wikipedia

O ! jestem spokojna,

to lepsze niź maska na COVID

a propos, tu w UK ludzie są uczeni jak je robić ze skarpetek.....

No cóź............media nauczą cię wszystkiego 

ps. nauczą ? ......... jak robot . ZOMBI. ....krok po kroku ......bezmyślnie......zrobisz........jak posłuszny niewolnik...... 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1636062

Przepraszam za powielone wpisy; mam problem ale przynajmniej z komputerem...

Dla ciekawostki z wyspy Elba jak ją nazywam w UK niedługo ma być przegłosowana ustawa.

Kaźdy obywatel "pełnoletni ".........tu ZNAK ZAPYTANIA ....???........może .zmieinią kryteria  " pełnoletności"

będzie miał " prawo" .....OUT OF DIGNITY......bierze mnie na wymioty...........

zmienic swój birth certificate.........imię, nazwisko.......no i płeć.......

NIE WAŻNE, czy będzie facetem z piersiami....

no cóż , po fast food-ach, kurczakach w szczególności, ..........nie będzie to chyba niczym niepokojącym ; zważywszy, że wielu chłopców już mają nabrzmiałe piersi. .......hmm....dobra nowina......mogą zrezygnować z operacji...........

Z Panem Bogiem,

WALCZMY O POLSKĘ !

ps.moze to nie przypadek ,ze wpis pojawił się zwielokrotniony....

GŁOSUJMY NA DUDĘ !!!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1636073

 Miłego czwartku

Dwóch prezydentów składa wieniec pod pomnikiem polskich bohaterów

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1635960

Otwarte intencje - warty ważnej prezydencji (trwają) - nie trwoniąc wartościowych wart - Polaków odpowiedzialnych - pilnych w pilnowaniu prawdy czynności (przygowawczych prokuratur) - otwartych na dowodzenie czynów intencji - dobrych zmian w "wymiarach sprawiedliwości"...

Otwarte zapowiedzi ważnej prezydencji, warte są uznania Polaków- znających prawdziwe problemy (pro kuracyjne kuracjuszy "funkcjonariuszy - konstytucyjnego" - artykułu 44...)

- Od 1997 roku oczekujących... na dobre skutki - oczek kujących - oczek = ogniw kutych skutków - w ogniu (goRączki) skutych w łańcuch (sądzących) - symBOlicznie zdobiąc tułowie poddawane otwartym sprawdzianom - dziełami dla powodzian (bezprawia) - istniejących instytucji <sądownictwa> (in statu nascendi) - miejmy nadzieję w <dobrą zmianę> - w powstawanie niezawisłości sędziów od antypolskości - fałszyZmów, takich jak rafa ł​​​​​​owców kamienic - do haratania DNA (do)statku sprawiedliwości żeglowania - po oceanach ocen łowców - sądzących otwarte intencje wart prezydencji, wartej fascyNacji ojczystych otWartości wart - wart Polaków.

Pozdrawiam. J. K.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1635982

Trzaskowski wiceminister w rządzie PO PSL, obecny zastępca Tuska w Partii Ludowej, wiceprzewodniczącym PO (jak on to łączy, chyba, że tylko odbiera wypłatę), jak wygra wybory będzie wetował wszystkie ustawy z sejmu i wrócą jego koledzy Tusk, Nowak, Neuman, Gawłowski i ich afery: afra vat (Nowak przygotowywał i wprowadzał przepisy umożliwiające straty w budżecie), hazardowa, paliwowa, amber gold, melioracyjna, autostradowa- stracili polscy przedsiębiorcy,
afera mieszkaniowa w Warszawie i innych miastach- bezprawne przejmowanie kamienic, sprzedaż majątku za bezcen (np.Ciech), Tusk i Pawlak podpisali umowę na najdroższy gaz w Europie, Kopacz podpisała niekorzystny pakiet klimatyczny (kazał jej Tusk), którego wynikiem jest drogi prąd.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

Dodaj własny artykuł do naszego bloga http://bazafirmy.pl/blog/ . Wejdź do wybranej kategorii i kliknij "dodaj tekst"

#1636101

wybory zagranica moga być niemożliwe dla wielu, my nie dostaliśmy kart do głosowania (jest piątek popołudnie przed niedzielnymi wyborami także nasze głosy nie bedą policzone.
https://twitter.com/PolishEmbassyUK/status/1275393001758642176?s=20
akceptuja tylko doreczone przez poczte lub kurierów do niedzile godz 21
i rząd sam przyznaje że w UK ok 35 tys Polaków zostało pozbawionych głosów:
https://twitter.com/PolishEmbassyUK/status/1276460112152981504?s=20
"Już 85 tys. kopert z głosami oddanymi w wyborach prezydenckich otrzymały polskie konsulaty w Wielkiej Brytanii, co stanowi ok. 65 proc. wszystkich wysłanych do wyborców. To stan na koniec dnia w czwartek."

Skandal, który okazuje jak poronionym pomysłem sa wybory korespondencyjne.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Grzesiek

#1636226

dopiero dzisiaj dostałem pakiet do głosowania,odesłałem,mam nadzieję że dotrze na czas.

pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

mirek

#1636307

Zasada zachowania pędu:

1.Suma wektorowa pędów wszystkich elementów układu izolowanego pozostaje stała.

2.Układ izolowany to taki układ, na który nie działają siły zewnętrzne lub siły te się równoważą

Mam nadzieję, że dzięki Pana patriotycznej determinacji

:uda się :-) do odkrycia neutrino Pl

post scriptum, nie sądzę jednak by był on nazwany neutrino PL 

pozdrawiam 

:-)

 

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1636573

Słynny bramkarz narodowy Jan Tomaszewski w 2010 roku wspierał Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich, rok później dostał się do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości. Kręte drogi poltyczne i osobiste zawiodły go w 2015 roku w szeregi Platformy Obywatelskiej, ale nie uzyskał poselskiej reelekcji.

W II turze wyborów prezydenckich w 2020 zmierzą się przedstawiciele właśnie tych dwóch formacji. Otóż Jan Tomaszewski mówi odważnie i wprost SportowymFaktom: „Jestem zaskoczony, że Andrzej Duda, który moim zdaniem jest najlepszym prezydentem w powojennej Polsce, nie wygrał w pierwszej turze.” I dodaje szczerze: „Prezydent jest od reprezentowania nas wszystkich i Andrzej Duda przez ostatnią kadencję reprezentował nas najlepiej ze wszystkich prezydentów, których mieliśmy do tej pory. Nie było żadnych wpadek, ‘filipińskich chorób’, szogunów. Ach! Po prostu jest wzorem, który jest szanowany na całym świecie.”

Nadto przyznaje i wylicza: „Prezydent Duda doprowadził do tego, że podpisał ustawy o 500+, 300+. Bardzo dużo zrobił dla Polski i dziwię się, że Polacy nie odwdzięczyli mu się.” A całą sprawę Jan Tomaszewski, 63-krotny reprezentant Polski, uczestnik mistrzostw świata w 1974 i 1978 roku, kwituje po prostu w tych słowach: „Dla mnie nie ma innego wyjścia niż Andrzej Duda. Tym bardziej, że kontrkandydat - Rafał Trzaskowski - powiedział, że jak zostanie prezydentem, to doprowadzi do zalegalizowania związków partnerskich. A co za tym idzie - o czym my nie zdajemy sobie sprawy - do adopcji. Dla mnie to nie do przyjęcia, kompromitacja.”

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/888431/byl-w-pis-byl-w-po-jan-tomaszewski-juz-wie-na-kogo-zaglosuje-w-ii-turze-wyborow-

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1636993

Na konferencji prasowej 30 czerwca Przewodniczący PKW Sylwester Marciniak przekazał wyniki głosowania na podstawie danych ze wszystkich 27 tys. 230 obwodowych komisji wyborczych. Prezydent RP Andrzej Duda uzyskał 43,5 proc. głosów, Rafał Trzaskowski - 30,46 proc., a Szymon Hołownia - 13,87 proc. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Krzysztof Bosak - 6,78 proc.; Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,36 proc.; Robert Biedroń - 2,22 proc. Inni poniżej 0,3 proc.: Stanisław Żółtek - 0,23 proc., Marek Jakubiak 0,17 proc., Paweł Tanajno 0,14 proc., Waldemar Witkowski 0,14 proc., Mirosław Piotrowski 0,11 proc. - dodał Marciniak. Co b. ważne frekwencja wyniosła 64,51 proc.

Swój głos oddałem korespondencyjnie w II oddziale wyborczym w Edynburgu w Szkocji. Głosowałem naturalnie na Prezydnta RP Andrzeja Dudę, gdyż jestem przekonany o wielkim niebezpieczeństwie dla ojczyzny, ze strony „trzaskającego się na lewicy i prawicy” oraz ciągnącej się za nim całej plejady genderystów. Precz z gender, precz z demoniczną ideologią! Jestem też osobiście ogromnie wdzięczny obecnemu Prezydentowi Dudzie oraz rządzęcej formacji PiS na czele z Prezesem Jarosławem Kaczyńskim, iż 22 lipca 2016 r. postanowiono i uchwalono, że dzień 11 lipca będzie Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to ogromnie ważne dla prawdy, dla dziejowej sprawiedliwości, dla żywej pamięci o Tych, którzy tam za graniczną rzeką Bug pozostali, już na wieczną wartę. Takich rzeczy nie zapomina się nigdy, jak i tego iż przez całe dziesięciolecia formacje PZPR, SLD, UP, SD, UD-UW-PO, ZSL, PSL i wiele innych nie chciały, lub nie potrafiły z różnych powodów tego uczynić.

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://niezalezna.pl/338073-pkw-podala-ostateczne-wyniki-wyborow-duda-435-proc-trzaskowski-3046-proc

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1637083

Witold Bohdan Stański rodem z Wołynia napisał mi, Kresowianom i innym rodakom dziś w osobistym liście: „Szanowni Państwo, mam nadzieję, że zainteresuje Państwa praca dyplomowa napisana w 2013 roku, która pokazuje dobitnie osobę Juliana Tuwima, jako osobę przez wielu krytykowaną ale bardzo wartosciową.

Szkoda, ze Julian Tuwim zmarł za wcześnie w 1953 roku pozostawiając swoją żonę oraz adoptowaną corkę Ewę, która w 1958 roku zdała maturę w XXXVII Liceum Ogólnokształcącym imienia Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. Miałem przyjemność zdać maturę również w tej samej szkole w 1959 roku i poznać Ewę Tuwim, która była miłą i przez wszystkich szanowaną koleżanką.

Mam nadzieję, że pomimo pewnych zastrzeżeń co do prezydenta Andrzeja Dudy uda mu się wygrać wybory 12 lipca i że Polska będzie mogła się coraz lepiej rozwijać i poprawiać sytuację wszystkich Polaków a nie tzw. elit.

Nie ma ludzi bez wad ale co obserwujemy w Polsce, a szczególnie w innych krajach kapitalistycznych w ciagu ostatnich lat woła o pomstę do Boga. Witold Bohdan Stański”

Dla zainteresowanych adres e-mailowy:

Stanski@t-online.de

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1637101

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w niedzielnych wyborach prezydenckich zdobył 2,36 proc. głosów. Na konferencji po obradach NKW PSL oświadczył: „My stoimy, ja stoję po stronie demokratycznego państwa, wartości konstytucyjnych, wartości jakie za sobą niesie to wszystko, co wiąże się z przyzwoitością i ta przyzwoitość musi nam towarzyszyć do ostatniego dnia.”

I dodał: „Debata o przyszłości Polski powinna być wyrazem szacunku dla wyborców. Ta debata jest nieodzowna przed II turą i do takiej debaty pomiędzy dwoma kandydatami, którzy znaleźli się w II turze wyborów wzywamy i takiej debaty oczekujemy. Wiem, że dla moich wyborców to będzie na pewno bardzo ważne i wiem o tym, że zachowają się przyzwoicie.”

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://niezalezna.pl/338220-kogo-poprze-kosiniak-kamysz

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1637131

W Parzniewie pod Warszawą 30 czerwca 2020 r. odbyło się posiedzenie Krajowej Rady Izb Rolniczych, w której wziął udział Prezydent RP Andrzej Duda. Resort rolnictwa poinformował zarazem: "Krajowa Rada Izb Rolniczych przyjęła stanowisko, w którym popiera kandydaturę Andrzeja Dudy w drugiej turze wyborów prezydenckich".

Podczas spotkania głos zabrał ubiegający się o reelekcję prezydent Duda, który powiedział: "Nie ukrywam, że nie tylko mam nadzieję, ale wierzę w to głęboko, że zostanę wybrany na następną kadencję".

Uczestniczący w posiedzeniu KRIR minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski powiedział: „Bardzo dziękuję moim koleżankom i kolegom z samorządu rolniczego za przyjęcie tego stanowiska. Przypomnę, że zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych i Prezydent Andrzej Duda podpisali porozumienie programowe, dotyczące rozwiązywania najważniejszych problemów polskiego rolnictwa. Polscy rolnicy w zdecydowanej większości akceptują działania inicjowane i wspierane przez prezydenta Andrzeja Dudę w czasie jego dotychczasowej kadencji.”

Co ważne Minister Ardanowski poinformował, że w pierwszej turze wyborów na Andrzeja Dudę zagłosowało 71,4 proc. polskich rolników.

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://niezalezna.pl/338225-rolnicy-za-andrzejem-duda-jest-oficjalne-poparcie-przed-druga-tura-wyborow-prezydenckich

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1637132

Tak! Mam święte prawo być zgorszony, gdybym nie był, stałbym się podłym i obrzydliwym kłamcą, jak wszyscy owi, którzy zgorszeni nie są! Mam zatem obowiązek być zgorszony, inaczej po prostu już nie można! Otóż niejaki Hołownia właśnie publicznie zapowiedział, iż o zgrozo zagłosuje na Trzaskowskiego od demonicznej ideologii gender. Na święte rany Chrystusa Pana, ów co to obnosi się z swoją niby to wiarą katolicką, staje oto zarazem otwarcie i w zupełnej wolności pod sztandarem szatańskich celów i szatańskiej ideologii. Ten celebryta ostatnich dni i tygodni powiedział: „Karta wyborcza jest zredagowana tak jak jest zredagowana przez wyborców, a więc nie głosując na Dudę, głosuje się na Trzaskowskiego (...). Powiedziałem, że oddam głos, będzie to głos ważny, nie zagłosuję na Andrzeja Dudę, co oznacza zagłosowanie na Rafała Trzaskowskiego, natomiast zrobię to, jak to mówią, bez przyjemności, dlatego, że nie mam w II turze swojego kandydata.”

Dla jasności jeszcze dodał: „Ale oczywiście, że będę głosował na Trzaskowskiego i to mówię wprost, natomiast mówiąc, że będę głosował przeciw Dudzie chcę wyjaśnić motywy tego głosowania i być uczciwym wobec siebie i wobec wyborców.” Źródło: Polskie Radio

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/holownia-zaglosuje-na-trzaskowskiego--tak-sie-koncza-bajki-o-bezpartyjnym-ruchu-obywatelskim-,76902,i.html#ixzz6Qx58xOTz

P.S.

I cóż teraz powie, napisze nam wszystkim ów administrator parafii Trójcy Świętej o. Piotr Ziewiec OCD, który tak ochoczo i publicznie wyrażał swoje ubolewanie w związku z zamieszaniem powstałym w styczniu 2020 r. podczas udzielania Komunii Świętej Szymonowi Hołowni w Warszawie

Otóż ten publicysta i dziennikarz skarżył się, opisał w mediach społecznościowych, jak to podczas wieczornej mszy w kościele karmelitów bosych na warszawskim Solcu, celebrans odwrócił się do niego bokiem i nie udzielił mu Komunii, komentując, że nie pozwala mu na to sumienie z powodu głoszonych przez Hołownię poglądów. Po rozmowie, jak relacjonował publicysta: "pogroził mu publicznie palcem, po czym wzdychając, udzielił Komunii, kręcąc głową".

Zatem teraz ja pytam przewielebnego O. Piotra Ziewca OCD, jak to się mianowicie teraz zachowa, nadal będzie podawał do ust owego psudo katolika święte ciało i krew naszego Pana?! To nie są żarty, to jak być albo nie być nas katolików! Nie da się ustawicznie żyć w kłamstwie! Ktoś kto z grzechem ciężkim przyjmuje Komunię Świętą, winien jest świętokradztwa. Dziś nie ma już żadnych wątpliwości, iż program Trzaskowskiego i jego cele są w wielu miejscach wprost demoniczne. A kto by temu świadomie i dobrowolnie przeczył , to zwyczajnie kłamie i de facto grzeszy, lecz zapłatą za grzech jest śmierć! Z Panem Bogiem

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1637270

Biskup pomocniczy diecezji płockiej Mirosław Milewski wypowiedział się w RMF FM, o aferze wokół biskupa Edwarda Janiaka, który jest oskarżany o tuszowanie pedofilii wśród księży: „Jestem wdzięczny papieżowi Franciszkowi za to, że podjął taką decyzję. Mamy wreszcie przełom w tej sprawie. Tak dalej być po prostu nie mogło.” Póki co obowiązki bp Janiaka zgodnie z czwartkową decyzją papieża Franciszka (25 czerwiec 2020 r.) przejął metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

Tymczasem bp Milewski odnosząc się do wydarzeń w diecezji kaliskiej, stwierdził, że: "to co tam się działo, to jest przykład działania lawendowej mafii w Kościele. Homoseksualiści kryją homoseksualistów. Tuszują afery i udają, że nic się nie dzieje i żyją w innym świecie. Nie jest to świat Kościoła".

Co niezwykle ważne odniósł się także do listu bp Janiaka, który ordynariusz kaliski rozesłał do wszystkich biskupów w Polsce, a w którym skrytykował działania prymasa Polski abpa Wojciecha Polaka. Oświadczył wprost: „Uczestniczyłem w tych obradach podczas tych głosowań. To jest list pełen kłamstw, przekłamań.” Po czym przyznał jeszxze ze smutkiem: "w obliczu ostatnich wydarzeń zabrakło głosu episkopatu, że jesteśmy z naszym delegatem, którego sami wybraliśmy" [...] "polski episkopat ma wolę walki z pedofilią w Kościele", [...] "tej determinacji jest wciąż za mało".

Po czym podsumował wszystko w mocnych b. słowach: "rewolucja moralna w myśleniu biskupów, że już nie ma czasu na zastanawianie się: czy, jak – tylko, jak bardzo musimy iść do przodu w tych sprawach. Trzeba karać pedofilów zdecydowanie bardziej surowo" [...] "jeśli kapłanowi, który opuścił się czynów haniebnych, udowodniono czy stwierdzono, że popełnił przestępstwo, absolutnie z automatu powinien być usuwany z szeregów kapłańskich" [...] Trzeba odciąć wreszcie zasilanie szeregów kapłańskich przez księży o skłonnościach homoseksualnych.”

Bp Mirosław Milewski przypomniał jednocześnie słowa papieża Benedykta XVI sprzed 15 lat. Powiedział on wtedy, że: "nie mogą być przyjmowani, nie mogą być święceni ci mężczyźni, którzy mają skłonności homoseksualne".

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://niezalezna.pl/337529-bp-milewski-jestem-wdzieczny-franciszkowi

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1637280

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz jasno i klarownie wypowiedział się o „trzaskającym na lewicy i liberałach”, odniósł się również do wypowiedzi szefa PO Borysa Budki, który nagle diametralnie zmienił swoje zdanie o uczestnikach Marszu Niepodległości. Stowarzyszenie zorganizowało konferencję prasową przed siedzibą PO w Warszawie w reakcji na wypowiedzi Borysa Budki o uczestnikach Marszu Niepodległości. W poniedziałek w Polsat News Budka powiedział: "Należy odróżnić środowiska skrajne, które niestety 11 listopada dopuszczały się w mojej ocenie czynów przestępczych. To były bardzo małe grupy osób, których później zachowanie rzutowało na cały Marsz Niepodległości".

Wobec tak przebiegłej gry Budki w obowiązku poczuą się Robert Bąkiewicz który ocenił: "Mamy apel do naszych sympatyków, do patriotów w całej Polsce - nie dajcie się nabrać na te fałszywe umizgi. Przypominamy, jak w latach 2010-2015 policja nas gazowała, pałowała, przywożono 'antifiarzy', terrorystów z Niemiec, po to, żeby nas bić".

Nadto jego zastępca Tomasz Kalinowski ocenił, że PO liczy na krótką pamięć wyborców, stosuje techniki socjotechniczna, a ostatnie wypowiedzi jej polityków o środowisku narodowców: "są wyborczymi kłamstwami zakłamanej partii".

Po czym Kalinowski b. słusznie wypomniał owemu, że 11 listopada 2018 r. właśnie ów Budka napisał na Twitterze, że: "trzeba być skończonym idiotą, by 100 lat niepodległości świętować pod sztandarami zdelegalizowanej przed wojną organizacji wspólnie z nacjonalistami z innych krajów, i jeszcze nazywać ich przyjaciółmi".

Przypomniał też, że Trzaskowski, odnosząc się do Marszu Niepodległości, powiedział podczas kampanii samorządowej w 2018 roku w Warszawie: "Nie dla faszyzmu w Warszawie". Zwrócił też uwagę na poparcie przez Trzaskowskiego decyzji ówczesnej prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz "o zakazaniu Marszu Niepodległości" i opowiedział się za: "polityką 'zero tolerancji dla nacjonalistów'".

Robert Bąkiewicz pytany dalej o rekomendację na II turę wyborów, podkreślił, że: "nie można głosować na osoby, które ze środowiskiem patriotycznym, czy w ogóle z myślą patriotyczną, narodową, propolską nie są związane".

I dodał stanowczo: "Taką osobą na pewno jest pan Rafał Trzaskowski. Wielokrotnie umizgiwał się do środowisk politycznych w Niemczech, wielokrotnie bardziej cenił Brukselę, niż Warszawę, to jego środowisko donosiło na Polskę w Brukseli, w Unii Europejskiej. Na takich ludzi, na takiego prezydenta Polska nie może sobie pozwolić"

Cały wpis jst dostępny na stronie: https://niezalezna.pl/338381-ostro-o-platformie-budce-i-trzaskowskim-szefowie-marszu-niepodleglosci-umizgi-zaklamanej-partii

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1637285

Właśnie podpisałem się pod tą b. ważną petycją i jestem na pozycji 18458. Petycja jest przygotowana przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi jako: „Nie dla antyrodzinnej presji eurokratów na polskie samorządy!”. Jest żywą reakcją na skandaliczny szantaż wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej Very Jourowej. Czeska polityk, pod pozorem walki z dyskryminacją środowisk LGBT, chce odciąć unijne dotacje polskim województwom, które podpisały Samorządową Kartę Praw Rodziny. Protest w tej sprawie można podpisać na stronie protestuj.pl.

Tymczasem Samorządowa Karta Praw Rodziny stwierdza m.in. konieczność powołania Rzecznika Praw Rodziny, stworzenia samorządowego systemu zgłaszania naruszeń praw rodziny czy wykluczenie prawnej dyskryminacji małżeństw i wychowywanych przez nie dzieci w polityce społecznej samorządu. Naturalnie „trzaskający się na lewicy i liberałach” tylko czeka, by z wielkim wyczuciem wsłuchać się w obiekcje unijnej komisarz Very Jourovej. Pozbawmy go tej kolejnej szansy, nie oddając swojego głosu 12 lipca na niego!

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/juz-ponad-17-tysiecy-osob-podpisalo-apel-do-unijnej-komisarz-w-sprawie-dyktatury-lgbt,76814,i.html#ixzz6Qz9cUG6d

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1637324

Premier RP Mateusz Morawiecki spotkał się wieczorem 1 lipca 2020 r. z mieszkańcami Łosic na Mazowszu. Po raz kolejny zaapelował o głosowanie w drugiej turze wyborów na prezydenta Andrzeja Dudę. Powiedział jasno i klarownie: „Proszę, bądźmy 12 lipca razem z naszym panem prezydentem z Andrzejem Dudą. Nie dajmy sobie wcisnąć tego kitu, który oni wciskają.”

Zarzucił przy tym swoim politycznym przeciwnikom, że zachowują się agresywnie, konfrontacyjnie: „Sami to powiedzieli i tego słowa dotrzymują akurat: kij w szprychy tam, gdzie się da, piach w tryby sypany tam, gdzie się da.” I dodał jeszcze zdecydowanie: „Tak, jak premier Donald Tusk, pamiętacie, walczył z prezydentem Lechem Kaczyńskim, tak jak organizował cały przemysł pogardy, jak prezydent Kwaśniewski walczył z AWS-em, taka obstrukcja byłaby dzisiaj.”

Dlatego jak ocenił Premier Morawiecki: „Tylko prezydent Andrzej Duda jest gwarantem, że Polska będzie się dalej rozwijać tak szybko jak przed epidemią, wtedy szybko możemy wrócić do tamtej normalności, tak jak błyskawicznie zareagowaliśmy i uratowaliśmy firmy, uratowaliśmy miejsca pracy. Tak dzisiaj idziemy na podbój tymi firmami po nowe miejsca pracy.”

I znów słusznie uczulał Polaków: "Bardzo was proszę, nie dajmy sobie zamydlić oczu tym kuglarzom, fałszerzom, pójdźmy 12 do wyborów, bo wtedy będzie szansa walki o jeszcze lepszą, silniejszą, bardziej dostatnią Polskę; Polskę dumną, sprawiedliwą i solidarną, Polskę pana prezydenta Andrzeja Dudy".

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://niezalezna.pl/338466-premier-morawiecki-nie-przebiera-w-slowach-przed-ii-tura-wyborow-nie-dajcie-sobie-wcisnac-kitu

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1637325

Brawo! Jeszcze jedna dobra wiadomość! Tak trzymać! Unia Polityki Realnej w II turze wyborów prezydenckich poprze Andrzeja Dudę. Dziś podczas konferencji lider UPR, Bartosz Józwiak zapowiedział: „Stoimy po raz kolejny przed bardzo ważny wyborem. Wybór w II turze, to jest wybór tego, jaka będzie Polska na przyszłość i to w perspektywie długofalowej; jaka ta Polska będzie również dla naszych dzieci. W tej sytuacji bardzo trudno byłoby, żeby jakiekolwiek ugrupowanie polityczne, szczególnie konserwatywne, konserwatywno-wolnościowe, stało z boku i nie podjęło decyzji jaką wizję Polski chciałoby, żeby była realizowana przez przyszłego prezydenta Polski.”

I jeszcze dodał jasno i klarownie: „Rada Główna Unii Polityki Realnej jednogłośnie podjęła decyzję o tym, aby poprzeć kandydaturę prezydenta Andrzeja Dudy w II turze wyborów. Stajemy po stronie pana prezydenta, chcemy z panem prezydentem współpracować.”

W moim odczuciu sało się bardzo dobrze, gdyż dziś potrzeba naszej jedności w walce z tęczowym smokiem o wielu głowach. Nie oszukujmy się, ów „trzaskający się na lewicy i liberałach” to tylko pionek wielkich tego niemoralnego świata, a jest to smok straszny o wielu głowach i wielu rogach, złote diademy zdobią jego lice. Dlatego musimy tę walkę wygrać z myślą o naszych rodzinach i korzeniach.

https://niezalezna.pl/338636-unia-polityki-realnej-poprze-andrzeja-dude-to-wybor-tego-jaka-bedzie-polska-w-przyszlosci

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1637405

....mówił dziarsko mediom i dlaczego nie mogą one, zgodnie z jego „oświeconym umysłem” maszerować po Warszawie. To było ledwie rok temu, no po prostu, miodzio, rewelacja! Jak to się mówi niekiedy: czarno na białym! Rafał Trzaskowski był gościem „Salonu politycznego Trójki" i kandydatem na prezydenta Warszawy. Mówił o tym, że chciałby zdelegalizować ONR. Polityk tłumaczył również, co chciałby zmienić w Warszawie, w porównaniu do rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz, a także tłumaczył się z wpisu o tym, że "budowę autostrady można wstrzymać". W rozmowie poruszono też wątek reprywatyzacji. Gorąco polecam wysłuchanie tego wywiadu, opublikowany już 9 sierpnia 2018 r. przez Polskie Radio, a zatem:

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1637431

Zarząd śląsko-dąbrowskiej "Solidarności" zaapelował do członków związku w regionie o poparcie w drugiej turze wyborów prezydenckich Andrzeja Dudy. Związkowcy ocenili, że ubiegający się o reelekcję prezydent jest gwarantem wysłuchania ich głosu.

Rozesłaną dzisiaj uchwałę zarządu śląsko-dąbrowskiej Solidarności przyjęto podczas jego wtorkowego posiedzenia 30 czerwca 2020 r.. W tekście stanowiska podkreślono, że: „Prezydent wielokrotnie udowodnił, że sprawy pracownicze i związkowe są mu szczególnie bliskie i - co niezwykle ważne - dotrzymał większości obietnic, które składał, a to jest ważne świadectwo jego wiarygodności”

Jednocześnie reprezentanci śląsko-dąbrowskiej Solidarności sformułowali oczekiwanie, że w nowej kadencji prezydent Duda, zechce silnie zaangażować się w projekt gospodarczej transformacji regionu. Mianowicie w rządowy Program dla Śląska, zakładający m.in. budowę nowoczesnego przemysłu. Tak to ujęto w oświadczeniu: „To w istocie też byłoby działanie prospołeczne, bo budując na Śląsku nowoczesny przemysł, buduje się dobrobyt społeczny mieszkańców regionu i całego kraju. Wszechstronne wsparcie dla tej idei zarówno ze strony rządu, jak i ze strony prezydenta z pewnością ułatwi jej urzeczywistnienie"

I dodałi: „Swoisty patronat prezydenta RP nad tym przedsięwzięciem byłby nie tylko niezwykle cennym wsparciem, ale też jasno wskazywałby, jak wielką wagę państwo polskie przywiązuje do gospodarczej transformacji Śląska. Stanowiłby również gwarancję, że związane z transformacją sprawy społeczne, pracownicze i związkowe nie zostaną zaniedbane”.

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://niezalezna.pl/338801-slasko-dabrowska-s-popiera-andrzeja-dude-jest-gwarantem-wysokiego-poziomu-dialogu-spolecznego

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1637542

A to właśnie narkotyzująca się Polska, wychowywana przez lata całe na Owsiakowym: „Róbta co chceta!”. Mazowieckie. Zaatakował matkę siekierą. Zgroza! Co jeszcze wyczytamy w konteście, tak beztrosko wychowanych młodych roczników?!

Otóż policjanci z Wołomina zostali powiadomieni o poszkodowanej kobiecie, która została zaatakowana w miejscu swojego zamieszkania. Mundurowi pojechali na miejsce i zastali 55-latkę z raną głowy. Kobieta poinformowała, że została brutalnie zaatakowana przez swojego syna po tym, gdy zwróciła mu uwagę, w jakim stanie wrócił do domu. Okazuje się, iż wg wyjaśnień biednej matki, syn miał problemy z narkotykami. W pewnym momencie po prostu wpadł w furię, wziął siekierę i uderzył ją w głowę.

Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie Tomasz Sitek poinformował: „Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wołominie złożył wniosek do sądu o jego tymczasowy areszt. Sąd wniosek rozpatrzył pozytywnie i nakazał umieścić mężczyznę na okres 3 miesięcy w areszcie śledczym. Grozi mu teraz kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.”.

Tak! Stawiajmy dalej na takich ludzi jak Owsiak, Tusk i Trzaskowski, a wszelkiego rodzaju lewicowe i liberalne subkultury, będą się mnożyć w naszej zbolałej ojczyźnie, jak owe przysłowiowe grzyby po deszczu. Niestety wielu naszych rodaków to czyni, popatrzmy jak wielkie popracie jest dla „trzaskającego się na lewicy i liberałach”. I niech nikt więcej na naszym portalu nie waży się przeczyć, iż pokaźna część naszego narodu dosłownie sfiksowała. To są nagie fakty tych dni!

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.o2.pl/informacje/mazowieckie-zaatakowal-matke-siekiera-34-latek-aresztowany-6528362826250976a

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1637614

Adam Słomka Przewodniczący Konfederacji Polski Niepodległej – Niezłomni, w rozmowie z Aldoną Zaorską 2 lipca 2020 r. na antenie telewizji internetowej PL1.TV o Rafale Trzaskowskim wypowiedział się jasno i klarownie: „reprezentuje układ wprost funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, bo ich zatrudnia w urzędzie miasta (…) Jeden jest moim osobistym oprawcą zresztą (…) Trzaskowski powiedział, że to są fachowcy i będzie ich zatrudniał (…) to jest człowiek służb, zresztą rodzina jest z układu ubckiego”.

Po czym dodał, iż Konfederaci będą popierać w drugiej turze obecnego Prezydenta RP Andrzeja Dudę, stwierdził b. konkrenie: „Będziemy go popierać nie dlatego, że on jest kochany, cudowny i jest antykomunistą, i zrobi dekomunizację, tylko dlatego, że ten drugi jest jeszcze gorszy”

Adam Słomka to więzień polityczny PRL, poseł na Sejm RP I, II, III kadencji i członek Komisji Konstytucyjnej Zgromadzenia Narodowego.

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://prawy.pl/109309-adam-slomka-rafal-trzaskowski-reprezentuje-uklad-ubecki-konfederaci-popieraja-andrzeja-dude/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1638044

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski ostro i zdecydowanie o II turze wyborów prezydenckich 3 lipca 2020 r. na swoim blogu: „W Gazecie Prawnej o kryzysie w Kościele polskim, tuszowaniu pedofilii i skandali homoseksualnych, stłamszonej lustracji, sojuszu ołtarza z tronem i blokowanych przez Elżbieta Witek wyborach członków komisji ds. pedofilii. Też o braku pochówków ofiar ludobójstwa Polaków przez UPA i SS Galizien. Z tych powodów nie zagłosuję ani na Andrzeja Dudę, ani na Rafała Trzaskowskiego z PO. [...]”

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://isakowicz.pl/o-wzajemnych-powiazaniach-politykow-i-koscielnych-hierarchow-w-polsce/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1638045

W dniu 7 lipca 2020 roku odbyła się konferencja prasowa Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, która cała stała się apelem do większości Polaków o poparcie tego kandydata, który gwarantuje obronę wartości chrześcijańskich.

Konferencję rozpoczął rzecznik prasowy ZChR, Paweł Czyż, prezentując ugrupowanie jako partię chadecką. Senator Bogdan Pęk z kolei wystosował apel do wszystkich byłych członków Ligi Polskich Rodzin, aby poszli do wyborów i zagłosowali na Prezydenta RP Andrzeja Dudę, który jest gwarantem Państwa suwerennego. Zaznaczył, że Rafał Trzaskowski gwarantuje podległość wobec Niemiec. Zwracając się się do dawnego elektoratu Ligi Polskich Rodzin powiedział z naciskiem: „Polską racją stanu jest wolna, suwerenna Polska, realizacja tego programu, który Państwo popieraliście”.

Przemówił też Bogusław Rogalski, prezes ZChR, który określił te wybory jako najważniejsze w historii III Rzeczpospolitej, zaapelował do dawnego elektoratu LPR: „nie bądźcie bierni, głosujcie zgodnie z naszym sumieniem narodowym, chrześcijańskim, poprzyjcie Andrzeja Dudę, który gwarantuje nam obronę tych wartości. Nie zachowujcie się jak Krzysztof Bosak, nie umywajcie rąk, gest Piłata jest zły w tych wyborach”.

Nadto i Urszula Krupa opowiadała o LPR i rodzinie kochającej się, spostrzegając, że: „ideologia gender jest jedną z najgorszych ideologii lewicowych jakie były – niszczy dziecko, zanim ono zacznie być świadome tego, co się dzieje”. I dodała jasno i klarownie: „prawda bez miłości jest zabójcza, zabija tego, kto ją wypowiada i tych, którzy jej słuchają.”

Prezes ZChR zakończył konferencję zapraszając wszystkich w imieniu Redaktora Naczelnego portalu Prawy.pl, ks. Ryszarda Halwy i swoim własnym – na Mszę Świętą za Najjaśniejszą Rzeczpospolitą i Prezydenta. Podkreślił, że trzeba zwrócić się do Opatrzności Bożej.

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://prawy.pl/109361-pilne-poprzyjmy-wartosci-chrzescijanskie-relacja-z-konferencji-prasowej-zjednoczenia-chrzescijanskich-rodzin/

 

Poza tym gorąco polecam te trzy filmiki, opublikowane 7 lipca 2020 r. przez Jan Bodakowski Video, a zatem: 1) Senator Bogdan Pęk popiera Dudę, 2) Urszula Krupa popiera Dudę, 3) Prezes ZChR Bogusław Rogalski popiera Dudę:

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1638128

Niezwykle cenny wywiad, który publicysta Paweł Chmielewski przeprowadził w tych dniach z Tomaszem Rowińskim (magazyn „Christianitas”), opublikowany 9 lipca 2020 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), polecam:

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1638140

W sprawie wyborów prezydenckich 2020 Stowarzyszenie Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu z siedzibą w Zamościu, rekomenduje 24 czerwca 2020 r. na swojej stronie, co następuje:

Stowarzyszenie identyfikuje się z apelem Narodowego Forum Kresowego, które reprezentuje pan Stanisław Srokowski, a ogłoszonym w dokumencie pod tytułem „Na kogo głosujemy”.

My cudem ocalałe sieroty Wołynia, których najbliższe rodziny zostały pomordowane w okrutny sposób w czasie II Wojny Światowej na Wołyniu i wschodnich terenach II Rzeczpospolitej przez ludobójców z OUN-UPA, już przez 77 lat nie możemy się uwolnić od tych bolesnych przeżyć. Tkwią one nadal w naszej pamięci. Ludobójstwo na Wołyniu trwało nieprzerwanie z różnym natężeniem już od 1939 roku i aż do 1945, a w Małopolsce Zachodniej aż do Operacji „Wisła” w 1947 roku i pochłonęło na samym tylko Wołyniu ok. 60-70 tys. polskich ofiar. Pomijanie tych tragicznych wydarzeń przez kolejne rządy i prezydentów przez blisko 30 lat, z punktu widzenia polskiego interesu narodowego jest amnezją historyczną i odebraniem zamordowanym prawa do katolickiego pochówku i krzyża na nagrobku. Wszak jest to powinność państwa polskiego, a Ojczyzna to przecież „ludzie i groby”.

My bezpośredni świadkowie ludobójstwa zostaliśmy pokrzywdzeni dwukrotnie. Raz przez ukraińskich oprawców, a drugi raz przez zupełnie niezrozumiałą, niepojętą i nie dającą się logicznie niczym uzasadnić politykę każdej ekipy sprawującej władzę. Rządzący nami w „pozornie” suwerennej Polsce nie uczynili nic dla godnego upamiętnienia ofiar, napiętnowania oprawców oraz ich ideowych kontynuatorów i powstrzymania fali bonderyzacji, która zalewa Polskę. Szczególnie mamy żal do polityków rządzących i Pana Prezydenta aktualnej kadencji, którzy nie uczynili nic dla przywrócenia sprawiedliwości wobec ofiar oraz ich rodzin.

W kampanii wyborczej 5 lat temu składana była obietnica „godnościowa” dotycząca ujawniania prawdy historycznej. Także Wołynia i polskich Kresów Wschodnich. Pan Prezydent Andrzej Duda nie dotrzymał słowa i zwyczajnie okłamał nas. To co nas szczególnie boli, to faktyczne zniszczenie nowelizacji ustawy o IPN w punkcie dotyczącym penalizacji banderyzmu. Pan prezydent kierując znowelizowaną ustawę do Trybunału Konstytucyjnego nie wiedział kim byli ukraińscy nacjonaliści, a także nie znał terminu geograficznego i historycznego „Małopolska Wschodnia” ??? Ma to swoje negatywne konsekwencje, Polska przegrywa bitwę o prawdę, co dalej niesie negatywne konsekwencje w innych obszarach, nie wyłączając także interesu ekonomicznego. Nie uczynił pan Prezydent nic w sprawie wydobycia z dołów śmierci szczątków naszych przodków, rodziców i dziadków, którzy w liczbie w liczbie około 70 tys. na samym tylko Wołyniu nadal oczekują na katolicki pochówek.

Obciążamy również Pana Prezydenta Andrzeja Dudę, że przyczynił się do uwiarygodnienia w Polsce i na forum światowym prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki, który wyniósł banderowców na szczyty władzy na Ukrainie, podnosząc tę ludobójczą ideologię do rangi programu politycznego współczesnego państwa ukraińskiego. Przez swą bierność sprzyjał upowszechnieniu kłamstwa wołyńskiego, chociażby w czasie prowokacji w Sahryniu 8 lipca 2018 roku, które relatywizowało rocznicę Krwawej Niedzieli z działaniami AK i BCh broniącymi mordowanej ludności polskiej. To również miało swoje konsekwencje, bo w starciu z banderyzmem na tej hucpie-ukraińskiej prowokacji Petra Poroszenki w Sahryniu nasze Stowarzyszenie nie otrzymało również wsparcia państwa polskiego. Przez 5 lat kadencji pan Prezydent Andrzej Duda nie wyraził zgody na objęcie patronatem uroczystości rocznicowych upamiętniających ludobójstwo Polaków na Kresach organizowanych społecznie przez liczne organizacje kresowe, skąd płynęła prawda o ludobójstwie bez cenzury. Nigdy przez 5 lat nie pochylił Pan głowy, nie oddał honoru i nie wspomniał o bohaterach - Polakach, którzy zostali zamordowani przez ukraińskich nacjonalistów.

My nie wiemy ilu nas Wołyniaków dożyje do końca kolejnej kadencji. Nie chcemy jednakże aby nasze uczucia, ból, niezaspokojone pragnienie sprawiedliwości były wykorzystywane przez różne formacje polityczne w tym obszarze krzywdy dziejowej do gry przeciwko naszej Ojczyźnie. Wiemy, że nie ma poparcia dla naszych sprawiedliwych oczekiwań także wśród innych formacji politycznych. Jednak chcemy stanowczo powiedzieć, że Pan Prezydent Andrzej Duda w czasie upływającej kadencji nie zrobił nic dla pomordowanych.

Pomimo tego zarząd Stowarzyszenia postanowił aby rekomendować wybór wedle własnego, rozumnego rozeznania sytuacji, kierując się wolną wolą i w zgodzie z sumieniem, tak, aby go nie obciążyć dokonanym wyborem. Niech każdy indywidualnie zadecyduje w jaki sposób ma się zachować podczas najbliższych wyborów, a jeżeli ktoś postanowi wziąć udział w głosowaniu, to na kogo oddać głos. W pierwszej turze nie będzie to problematyczne, znajdziemy takich kandydatów. Druga tura będzie jednak już dużym dylematem. Pan Prezydent Andrzej Duda u kresowiaków budzi silne negatywne emocje. Pozostawiamy naszym członkom i sympatykom decyzję do indywidualnego wyboru. Życzymy rzetelnego namysłu i podjęcia sensownej decyzji.

W imieniu zarządu,

Prezes Stowarzyszenia:

Janina Kalinowska

Rekomendacja Stowarzyszenia jest dostępna pod adresem:

https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Upami%C4%99tniania-Polak%C3%B3w-Pomordowanych-na-Wo%C5%82yniu-833942940035501/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1638231

Prof. Paweł Skrzydlewski w rozmowie z Pawłem Chmielewskim nie owija w bawełnę ale mówi jak jest: „Jeśli Pan Trzaskowski jest zwolennikiem aborcji – a jest – eutanazji, wszystkich tych rzeczy, które wprost godzą w ludzkie życie, jeśli jest zwolennikiem homo-związków, adopcji dzieci przez te pary, to jest to złamanie naturalnego prawa i jest to prosta droga do budowania piekła na ziemi. Niestety to piekło wielu polityków, z panem Trzaskowskim na czele, stara się wprowadzać i to jest totalitaryzm, bo totalitaryzm jest tam, gdzie osoba ludzka jest pozbawiana swoich przyrodzonych praw i redukowana do jakiegoś tworzywa.” Opublikowany 10 lipca 2020 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1638302

W poniedziałek rano 13 lipca 2020 r. Państwowa Komisja Wyborcza przekazała najnowsze informacje dotyczące wyborów prezydenckich 2020. Sylwester Marciniak podał do publicznej wiadomości podliczone głosy z 99% lokali wyborczych, oświadczył: „Mamy cząstkowe i nieoficjalne wyniki. Andrzej Duda otrzymał 51,21 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 48,79 proc.”. Naturałnie ten wynik jest już właściwie ostateczny i zwycięzca jest już tylko jeden, to Przeydent RP Andrzej Duda i patriotyczna część naszego narodu! Bogu niech będą dzięki! Brawo mieszkańcy Podkarpacia, Lubelskiego i Gór Świętokrzyskich ale i wielkie dzięki bogatym i b. liczebnym Mazowszu i Śląskowi, gdzie b. wielu opowidziało się za Polską katolicką i tradycyjną, a Trzaskowski wygrał tam tylko minimalnie. To zdecydowało o ostatecznym zwycięstwie i ogromnej, obecnej radości!

Ojczyzna nasza będzie teraz w miarę bezpieczna przez następne 5 lat, zapewniony jest też w marę harmonijny wzrost i rozwój. Niepokoje spłeczne, napięcia oczywiście będą, bo to są znamiona każdej rewolucji, jednak zęby genderystm zostały wybite! Demoniczna ideologia gender, póki co w natarciu gwałtownym na nasz kraj, skutecznie zatrzymana! Dziękujemy Ci Panie. Ogromna mobilizacja narodu, rekordowa frekwencja, a dziś widzimy oto wyraźnie, iż liczył się dosłownie każdy nasz głos i każda nasza aktywność w ostatnich dniach i tygodniach. Raz jeszcze wielkie, naprawdę wielkie dzięki dla wszystkich Kresowian, dla niepoprawnych blogerów i blogerek, naszych rodzin, znajomych i sympatyków.

A tak głosowały województwa: z danych PKW, Rafał Trzaskowski wygrał w dziesięciu województwach, Andrzej Duda - sześciu.

Oto lista województw, które poparły Andrzeja Dudę:

województwo podkarpackie (70,92 proc. głosów)

województwo lubelskie (66,31 proc.)

województwo świętokrzyskie (64,41 proc.)

województwo podlaskie (60,14 proc.)

województwo łódzkie (54,46 proc.)

województwo małopolskie (59,75 proc.)

Z kolei Rafał Trzaskowski wygrał w następujących województwach:

województwo pomorskie (59,84 proc.)

województwo lubuskie (59,8 proc.)

województwo zachodniopomorskie (58,66 proc.)

województwo dolnośląskie (55,39 proc.)

województwo opolskie (52,64 proc.)

województwo wielkopolskie (54,92 proc.)

województwo kujawsko-pomorskie (53,23 proc.)

województwo warmińsko-mazurskie (53,16 proc.)

województwo śląskie (51 proc.)

województwo mazowieckie (51,31 proc.)

Wpis jest dostępny na stronie: https://wiadomosci.wp.pl/wyniki-wyborow-2020-tak-glosowaly-wojewodztwa-6531585860998785a

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1638527

Socjolog Andrzej Zybertowicz w TOK FM zwrócił pilną uwagę nas wsyzstkich na wiele mówiącą symbolicznną scenę w stolicy: "małym wstrząsem było, że 50 procent moich głosujących rodaków głosowało na kandydata, w którego sztabie nikt nie uznał za stosowne pojawienie się na wieczorze wyborczym z flagą Polski".

I dodał znacząco: „Myślałem, naiwnie być może, że to jest spór między dwoma wizjami Polski, dwiema koncepcjami roli Polski w Europie, ale mam wrażenie, że dla politycznego zaplecza Rafała Trzaskowskiego, gra nie szła o wizję Polski w Europie, tylko o wizję wyprowadzenia nas z polskości.”.

Dlatego zdaniem dr Andrzeja Zybertowicza trzeba czuwać ponieważ jest to czytaelnym znakiem, iż Trzeaskowski właśnie: "zdjął owczą skórę z twarzy i pokazał, że Polska jest mu obojętna". Po czym ukazał jasno i klarownie powagę tej obecnej sytuacji: „To, co się wydarzyło tego wieczora, to pokazanie, że kontrkandydat prezydenta Dudy nie mówi: ‘jestem częścią Polski, będę walczył z moimi wyborcami o lepszą Polskę’. Nie, on mówi: ‘będę walczył o jakąś inną rzeczywistość, w której Polska, nasze 1000-letnie dziedzictwo jest zapomniane’”.

O najbliższej przyszłości Prezydenta RP Andrzeja Dudy, zaś powiedział: „w drugiej kadencji prezydenci są bardziej niezależni nie tylko od bezpośredniego zaplecza politycznego, ale też od wyborców, bo trudna polityka polega często na umiejętności przeciwstawienia się własnym sympatykom".

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://niezalezna.pl/340363-prof-andrzej-zybertowicz-trzaskowski-zdjal-owcza-skore-pokazal-ze-polska-jest-mu-obojetna

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1638640

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz pogratulował prezydentowi Andrzejowi Dudzie wygranej w drugiej turze wyborów i na gorąco dodał, iż jest to: „ważne w walce cywilizacji, dwóch zupełnie różnych wizji Polski”.

Jego zdaniem nadto do zwycięstwa sił patriotycznych, przyczyniły się także głosy narodowców. Nic dziwnego zatem, że teraz elektorat narodowy będzie oczekiwał od prezydenta realizacji kilku postulatów, w tym: „Po pierwsze, ochrona życia od poczęcia. Będziemy się tu starali z panem prezydentem współpracować, wspierać go. To jest ważny moment, by taką ustawę chroniącą życie od poczęcia w tej cwhili wprowadzić.”

Po czym dodał: „Druga rzecz to ochrona Polski przed roszczeniami organizacji żydowskich. Trzecia sprawa to wypowiedzenie konwencji stambulskiej, konwencji genderowej, zmieniającej zupełnie obyczajowość społeczeństwa.”. Źródło: TVP Info

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/prezes-marszu-niepodleglosci--andrzej-duda-zwyciezyl-dzieki-glosom-narodowcow,77182,i.html#ixzz6S8Wm4a45

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1638643

.....czyli bojkot Podkarpacia i polskiej żywności! Tak publicznie przeciwnicy Prezydenta RP Andrzeja Dudy mszczą się właśnie i chcą ukarać jego najwiernijeszych wyborców. Otóż w mediach społecznościowych trwa akcja przygotowana przez osoby, które nie zgadzają się z wynikiem niedzielnych wyborów prezydenckich, czyli z własną porażką. III RP Pomroczna wyje dosłownie z bólu! Wzywają mianowicie do bojkotu wszelkich wyrobów pochodzących z województwa Podkarpackiego i żywności produkowanej przez polskich rolników. Przygotowano również petycję z żądaniem odłączenia Podkarpacia od Polski.

Od dawna wiadomo powszechnie, iż Prawo i Sprawiedliwość (PiS) cieszy się b. dużym poparciem wśród mieszkańców Podkarpacia, dlatego też politycy tej partii mogli często liczyć na bardzo dobre wyniki w tym regionie. Naturalnie to b. mocno przeszkadza sympatykom i wyborcom Rafała Trzaskowskiego z innych regionów Polski. Po temu wynikła sprawa bez precedensu, rozpoczęli właśnie w mediach społecznościowych dość nietypowy bojkot, którym zamierzają objąć wszystkie wyroby oraz produkty pochodzące z tego województwa.

No dosłownie koszmar, cyrk na kółkach! Niech zatem wyjdą do nich teraz polscy biskupi, kapłani na czele z kard. Nyczem i Dziwiszem i zaczną ich dla przykładu nauczać, namawiać do czynienia Bożego miłosierdzia, wszak to środowisko z poparciem niemal 10 mln Polaków..... .

Oto owieczki spragnione słów miłosiedzia, odmienianiego zwykle w ostatnich latach przez wszystkie przypadki, czekają teraz zagubione, uwikłane w zaroślach, cierniach: walki, zawiści, zemsty, czekają oto na swoich miłosiernych Pasterzy! Do dzieła!

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/bojkot-podkarpacia-i-polskiej-zywnosci---przeciwnicy-andrzeja-dudy-chca-ukarac-jego-wyborcow,77215,i.html#ixzz6SGMG7VHn

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1638828

Podobno niejaka Manuela Gretkowska się wściekła! Chce wyjechać z Polski, więc nawet wystawiła dom na sprzedaż. Otóż wygrana Prezydenta RP Andrzeja Dudy doporowadzić miała przynajmniej, co niektórych celebrytów do głębokiego stresu, a nawet wściekłości. Tymczasem gdy szybko znalazł się kupiec, to nagle nie spodobał się on lewackiej "artystce". Miała powiedzieć: „To nie emigracja, a wybór czegoś łatwiejszego dla mnie.” I dodała żaląc się niezmiernie z nieszczęścia, które ją dopadło: „Godzinę po ogłoszeniu, że wyjeżdżam otrzymałam oferty od ludzi prawicy, z TVP, którzy chcieli mieszkać w tym domu. Piotr powiedział: ‘po moim trupie, nie będzie się prawica bawiła’. To wszystko jest na książkę”.

Na koniec już prostowała krzywą swego losu: „Muszę złapać oddech i pozbierać myśli.”

Cały wpis jest dostępny na stonie: https://prawy.pl/109541-manuela-gretkowska-wsciekla-chce-wyjechac-z-polski-wiec-wystawila-dom-na-sprzedaz-oto-kupiec/

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639123

Stanisław Tyszka (Kukiz ’15) podzielił się na Facebooku historią odrzucenia kandydatury ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego do parlamentarnej komisji mającej zająć się problemem pedofilii. Sama kandydatura kapłana do tej szczególnej komisji była pomysłem klubu parlamentarnego Kukiz ’15, na którą kapłan wyraził zgodę. Zgłoszenie kandydatury umożliwiło także poparcie pięciu posłów Konfederacji. Najpierw Prawo i Sprawiedliwość (PiS) przesuwało w czasie termin ogłoszenia składu komisji. Gdy trudno już było zwlekać, jego zdaniem zmieniono taktykę gry: „A potem zaczął się ostatni etap kampanii prezydenckiej i PiS spanikował. Przestraszyli się po prostu biskupów. Dlatego odwołali też w ostatniej chwili powołanie członków komisji ds. pedofilii i przesunęli to na czas po wyborach prezydenckich.”

I dodaje jasno i klarownie jak to działa: „W tym tygodniu, na pierwszym posiedzeniu Sejmu po wyborach prezydenckich dzwoni do mnie jeden z szeregowych posłów PiS i mówi, że dobrze by było, gdybyśmy poparli dwóch członków proponowanych przez PiS w zamian za poparcie kandydatury księdza Isakowicza-Zaleskiego.”.

Co najciekawsze, zdaniem cytowanego przez Tyszkę posła, na kandydaturę kapłana nie zgodził się biskup. W tej sytuacji Stanisław Tyszka (Kukiz ’15) zareagował stanowczo: „No to ja na to, że to nie biskupi wybierają członka komisji ale Sejm i sam Ksiądz, który się przecież zgodził. Ale słyszę, nie ma dyskusji.....”.

Po czym konkluduje jednoznacznie: „Sejm wybiera ostatecznie trzech członków rekomendowanych przez PiS, z bardzo wątpliwymi kompetencjami, ale gwarantujących, że Komisja będzie atrapą, która nic nie zrobi bez zgody partii władzy i Kościoła, który ewidentnie nie chce się oczyścić. A to Polska właśnie”.

Zdaniem Posła Tyszki odsunięcie ks. Isakowicza-Zaleskiego, walczącego od lat o transparentność i czystość Kościoła kapłana jest zzatem wynikiem umowy jaką Episkopat zawarł z partią rządzącą. Szok! Zgroza! I to w sytuacji, gdy wielu duchownych dopuściło się obrzydliwych czynów na nieletnich. Mega zgorszenie! Źródło: Facebook.com / Stanisław Tyszka-Kukiz ‘15

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/stanislaw-tyszka-zdradza-kulisy-odrzucenia-kandydatury-ks--isakowicza-zaleskiego,77315,i.html#ixzz6SoJOEymY

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639308

Dzieli się Tomasz Rowiński w rozmowie z Pawłem Chmielewskim, a także o relacjach PiS-u z Konfederacją. Nie mogło też zabaknąć gorącego tematu ostatnich dni, mianowiecie dlaczego Sejm RP, głosami KO, Lewicy i PiS, zdecydował się uciszyć ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego i uniemożliwił mu zajęcie się sprawą pedofilii w specjalnej komisji? Wywiad opublikowany 21 lipca 2020 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639322

Trzaskowski oficjalnie żąda powtórzenia wyborów! Jaka ambicja, jaka zapekłość! Teraz jak na dłoni widzimy, co działoby się gdyby ten facio został glową państwa. To było do przewidzenia, choć „trzaskający się na lewicy i liberałach” zaskoczył swoim uporem, swoją zacietrzewieniem nawet mnie samego. Bogu dzięki, że udało się kopnąć facia i jego krameczek w garniturowy zadeczek.

Otóż komitet wyborczy Rafała Trzaskowskiego złożył w Sądzie Najwyższym protest wyborczy, znalazło się w nim żądanie powtórzenia wyborów prezydenckich. Upór! Zawziętość! Szaleństwo! Wytoczono zarzuty wobec TVP dotyczące: "przygotowywania oraz finansowania ze środków publicznych Telewizji Polskiej S.A. materiałów wyborczych kandydata Andrzeja Dudy". Co więcej pojawiły się nawet zarzuty wobec rządu Mateusza Morawieckiego, że włączył się w kampanię wyborczą i rzekomo "nachalnie promował" Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Podniesiono także temat niszczenia kart wyborczych oraz "dopisanie podczas liczenia oddanych głosów dodatkowego znaku X na szkodę” Rafała Trzaskowskiego.

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://prawy.pl/109586-trzaskowski-oszalal-oficjalnie-zada-powtorzenia-wyborow/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639417

.....poparła właściwie połowa Polaków! Dlaczego mamy czelność zatem biadolić, że nam źle, że się nam nieszczęści. Przecież jak se pościelesz, tak się wyśpisz, dlaczego potem wołasz jeden z drugim na lewo i prawo, skamlesz: ratujcie mnie!

Po pierwsze ten facio, niedoszły Prezydent RP, już dzień po sprofanowaniu pomnika Chrystusa Pana na Krakowskim Przedmieściu przekonywał, że nic nie wiedział o skandalicznym zdarzeniu. Po drugie nie dostrzegł także wulgarnych prowokacji podobnych grup gendrystów na trasie Marszu Powstania Warszawskiego. Oto co mu przeszło przez gardło: „Ja chcę jasno powiedzieć, że nie ma w Warszawie miejsca na faszyzm, nie ma w Warszawie miejsca na brak tolerancji. Zawsze będę walczył o prawa słabszych i że nawet jeżeli czasami możemy wyrażać swoje opinie na temat trafności jednego czy drugiego happeningu, trzeba jasno powiedzieć, że wszyscy, którzy walczą o równe prawa, którzy walczą o słabszych, mogą liczyć na nasze wsparcie; nie pozwolimy na to, by w jakikolwiek sposób byli prześladowani.”

I jeszcze dodał, bo na to właśnie go stać: „Niestety czasami ta władza, która dzisiaj w Polsce rządzi, ma taką tendencję do tego, żeby prawa nadużywać, do tego żeby gnębić ludzi, którzy na pewno mają dobre intencje i którzy powinni być chronieni.”.

Po czym odkrył się raz jeszcze całkowicie jednoznacznie: „To chciałem państwu jasno zapowiedzieć. Tęczowa flaga nie powinna nikogo obrażać. Na pewno nie może dochodzić w demokratycznym państwie do tego typu incydentów, które obserwowaliśmy, czyli do tego, że policja wkracza do prywatnych mieszkań. Miejmy nadzieję, że policja dokładnie wyjaśni czy naprawdę miała ku temu jakiekolwiek powody.”

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/trzaskowski-widzi-tylko-na-lewe-oko--kuriozalny-komentarz-prezydenta-stolicy,77622,i.html#ixzz6U6SGikdF

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1640507

Sprawę obscenicznego, wulgarnego zachowania działacza LGBT na trasie Marszu Powstania Warszawskiego w stolicy skomentował w TVP Info redaktor naczelny "Do Rzeczy" Paweł Lisicki: „To się komentuje samo. To było zetknięcie z dziczą, z ludźmi, którzy są wyzbyci kompletnie wrażliwości, nie rozumieją tego, na czym polega polska wrażliwość. To są barbarzyńcy i dzikusy. Niestety stykamy się z tym coraz częściej.”

I dodał stanowczo ostrzegając każdego z nas: „Chcą za wszelką cenę pokazać, że są ofiarami. Jeśli to pokażą, prowokując i naruszając kolejne granice polskiej wrażliwości oraz znajdzie się ktoś, kto nie wytrzyma nerwowo, odpowie im, jak tego oczekują, to będą wtedy mogli obnosić swoje rzekome cierpienia i pokazywać, że są prześladowani. Element prowokacji jest wpisany, ale myślę, że sprawa jest szersza. Drugą rzeczą jest chęć oswojenia. To pokazanie Polakom, że nie ma takich świętości, których nie jesteśmy gotowi naruszyć. Po pewnym czasie nasza wrażliwość zaczyna się tępić.”

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://prawy.pl/109770-lisicki-ostro-o-prowokacji-lgbt-barbarzyncy-i-dzikusy/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1640508