Turcja atakuje, a świat milczy – Kurdowie zostali sprzedani jak Polacy w 1945 r.

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Historia kołem się toczy. Wojna na Bliskich Wschodzie trwać będzie w nieskończoność. Prawdopodobnie jej celem jest zapewnienie spokoju w bezpośrednim sąsiedztwie Izraela. Inną prawdopodobną konsekwencją, będzie kolejny kryzys migracyjny w Europie.

„Syryjskie siły kurdyjskie, wspierane przez Amerykanów, oświadczyły w poniedziałek, że pododdziały armii USA rozpoczęły wycofywanie ze strefy na północy Syrii, przy granicy z Turcją. Kurdowie ostrzegają, że ofensywa turecka doprowadzi do powrotu Państwa Islamskiego". Źródło: RMF FM

 Turcja nie czekała długo. W nocy z poniedziałku na wtorek uderzyła w Syryjskie Siły Demokratyczne (tworzone głównie przez Kurdów) na granicy Syrii i Iraku. Zginęło 9 osób, nazywanych „terrorystami”. Komentarze internautów nie pozostawiają złudzeń. Turcja atakuje Kurdów, którzy dopóki byli potrzebni, byli finansowani przez administrację USA. Wycofanie amerykańskiego poparcia traktują, jako wbicie „noża w plecy”.

Za tę decyzję Donald Trump jest krytykowany również w USA. Oczywiście w Ameryce dobrze wiedzą, jakie będą dalsze konsekwencje tych posunięć: nieustanna wojna na Bliskich Wschodzie, ale zwróćmy uwagę na konsekwencje dla Polski:

- NATO z Turcją przechodzi do Historii. To faktyczny upadek tego sojuszu. Chyba nikt rozsądny nie będzie wierzył, że USA jest gwarantem bezpieczeństwa Polski.

- Biorąc pod uwagę powyższe, polityka w Polsce musi stać się ostrożna i makiaweliczna.

- Silna Turcja oznaczać będzie wyzwanie dla Rosji, a kłopot dla Grecji, której wspólne uczestnictwo w NATO przysłoniło odwieczne zatargi (z Winy Turcji), względem Grecji.

- Kwestią czasu jest kolejny kryzys migracyjny w Europie.

- USA nie są wiarygodnym sojusznikiem Polski i cały czas (m.in. akt 447), grają na nasze osłabienie. Wystarczy zsynchronizować medialną, jak dotąd, akcję odszkodowań od Niemiec, i roszczenia żydowskie wzmocnione aktem 447. 

- Kurdowie mają rację - to próba reaktywacji państwa islamskiego, który nigdy nie zagrażał Izraelowi, a wręcz przeciwnie, był przez niego wzmacniany, o czym powszechnie wiadomo. Szykuje się dalszy kryzys migracyjny w Europie. 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3 (głosów:6)

Komentarze

- to kto jest czy był - stalin ? - lenin ? - hitler ?

To nie państwa są przyjaciółmi tylko ludzie którzy te państwa w danym czasie reprezentują a taką osobą jest teraz Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej - Pan Donald Trump który do Polski wysyła 30 tysięcy żołnierzy abyśmy razem ćwiczyli obronę.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1605553

Celem- spisek żydowski. No tak, bo co innego. Kij aż tym, że chodzi o granice Turcji z płn Syrią a Kurdowie nie kochają Assada. Ważne, co na oszolomskich stronkach piszą, czesto z ruskiej inspiracji.

A wycofanie Amerykanie to już nie tylko zdrada, ale "nóż w plecy". Naprawdę? Nikt tu nie zwariował? Może jeszcze napisz, że USA przeprowadza holocaust.

To już nawet nie świat równoległy, to jakaś gonitwa myśli z oszolomskimi tezami

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1605599

"Dla Kurdów Amerykanie byli ważnym militarnym sojusznikiem. To dzięki nim amerykańskie wojska pokonały ISIS i w Waszyngtonie pozwolono im myśleć, że są wspaniali, bezpieczni i mogą liczyć na wsparcie. Teraz mają dowód czarno na białym, jak sojusz wygląda naprawdę. "Zdrada" – tak dziś jednoznacznie ocenianie jest to, co właśnie Kurdom zrobił prezydent USA." ~ Redaktor Paweł Kalisz.

Zapowiada się rzeź Kurdów!

PS

Chris Murphy✔@ChrisMurphyCT

The U.S. convinced the Kurds to destroy ISIS for us, causing massive Kurd casualties.

Then we conned the Kurds into dismantling their defenses, promising to protect them.

Now Trump invites the Turks into Syria, green lighting them to wipe out the Kurds.

69,4 tys. serduszek - 15:42 - 7 paź 2019

"Amerykanie zmusili Kurdów, by dla nich zabijali bojowników ISIS, co przyniosło masowe straty po stronie kurdyjskiej. Potem zachęciliśmy ich, by rozmontowali swój system obronny, obiecując, że będziemy ich chronić. Teraz Trump zaprasza Turków do Syrii, dając im zielone światło, by wytępili Kurdów" – napisał na Twitterze wzburzony senator z Connecticut, demokrata Chris Murphy."

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

casium

#1605617

Skoro "pozwolono im myśleć, że są wspaniali"...

No zaorane. 

Nie wątpię, że jakieś antytrumpisty to piszą jeszcze o faszyzmie itp.

Płacz za swoimi arabskimi księciuniami a  nawet maoistami, byle przy okazji straszyć hołotą z Isis, holocaustem Kurdów i niewiarygodnością usa wobec Polski. Nie wiem tylko, czy już ktoś straszy 3. wojną światową.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1605619

cyt. " No zaorane. 

Nie wątpię, że jakieś antytrumpisty to piszą (...).

W kontekście życiowych dokonań Chrisa Murphy jesteś zerem.

https://en.wikipedia.org/wiki/Chris_Murphy

PS

František Josef I ukończył 65 rok życia, ale czując się dobrze osobiście kierował manewrami bo sytuacja polityczno-militarna w Europie nie rokowała pokoju.

Podległe wojska czeskie sforsowały Łabę i dzielnie nacierały w kierunku Mlada Boleslav – Nachod.

Herr jajore czyli kontrik, jak to u politruków w zwyczaju, uzbrojony jeno w rakietnicę i mapnik człapał za wojskami aż całkiem pobłądził.

Słoneczko szło już ku zachodowi, kiedy herr jajore przedarł się przez ostępy leśne i wyszedł na pola uprawne blisko wioski Zajakury.

Patrzy i widzi… zgrabny tyłeczek w szczerym polu, gdzie Zajakurzanka zbierała kartofle.

Herr jajore poczuł jak kuśka staje a najądrza pulsują . Przeżegnał się, zmówił zdrowaśkę w celu odpędzenia natrętniactwa, nawet siku zrobił i… NIC.

Kuśka stała jak lufa Steyr-Hahn: krótka, cińka, ale.. no własnie Hahn czyli z kurkiem, który stanowił tą istotna różnicę hahhha

Herr jajor uczynił kilkakrotnie znak krzyża, ale ani dziewoja nie zniknęła ani kuśka nie opadła.

Niech się dzieje wola nieba z nią się zawsze zgadzać trzeba - pomyślał i co by zbuków nie wyhodować ruszył do ataku. Wykonał manewr okrążający i wyszedł na rubież zagonu ziemniaczanego po czym zbliżył się do kuszącego tyłeczka wieśniaczki, która nadal kartofle zbierała.

Herr jajore dotknął palcem tyłeczka a kobiecina tyłeczkiem zakręciła w prawo i w lewo.

Ośmielony herr jajore pogłaskał całą dłonią a tyłeczek zatańczył sambę!

Herr kontrik przełknął nerwowo ślinę i kolejny raz przyłożywszy rękę poczuł słodycz na dłoni.

Nie zdzierżył dłużej, zrzucił mapnik i kaburę z rakietnicą, opuścił spodnie mundurka polowego, zarzucił spódnicę kobiecie na głowę i… sapnął dwa razy.

Niestety, abstynencja spowodowała, że nasz dzielny żołnierz wystrzelił zanim zaczął.

Nie zdołał podciągnąć spodni, gdy niespodziewanie od kiecki uwolniwszy się wieśniaczka podniosła się z kolan, odwróciła głowę a tu zgroza …. Osiemdziesięcioletnia , bezzębna babinka wysepleniła:

„Aaaalem ci kontriczku dogodziłaaaaa”

Amen

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

casium

#1605621