Polska, jak ujeżdżany przez wszystkich osioł – polityka zagraniczna względem USA i Izraela

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Czy powinniśmy iść na wojnę z Iranem, który, jak mówią nasi sojusznicy i minister spraw zagranicznych prof. Jacek Czaputowicz, stanowi śmiertelne zagrożenie dla Polski i Świata?

Powiedzmy naszym rządzącym, co myślimy o takiej polityce. Część z nas (ale jaka to część?), nie chce, aby Polska była ścierką do podłogi dla USA i Izraela - a może wielu Czytelnikom taka sytuacja odpowiada, ponieważ w obecnej polityce zagranicznej jest jakaś większa mądrość?

Powiedzmy prawdę i dajmy sygnał rządzącym, co myślimy o obecnej polityce zagranicznej. Proszę wybrać jedną, najbardziej właściwą dla siebie, odpowiedź:

tu link do ankiety gdzie można zagłosować: powiedzieć TAK lub NIE obecnej polskiej polityce zagranicznej.

1. Bezkrytycznie popieram politykę zagraniczną rządu oraz Jacka Czaputowicza - wojnę z Iranem oraz sojusz z USA i Izraelem

2. Izrael i USA to moja druga ojczyzna, więc jest oczywiste, że popieram obecną politykę zagraniczną

3. Całkowicie krytykuję obecną politykę zagraniczną rządu, ponieważ moją drugą (a może nawet pierwszą) ojczyzną jest UE

4. Kategorycznie nie zgadzam się z obecną polityką zagraniczną rządu i szefa MSZ Jacka Czaputowicza. Liczy się tylko Polska

5. Polityka zagraniczna i konferencja antyirańska w Warszawie to upadek na kolana, jest niebezpieczna dla Polski. To zdrada stanu

6. Nie wiem o co chodzi...

 

                    Polska - ujeżdżany przez wszystkich osioł


Z jednej strony mamy Izrael, który znieważa nas na każdym kroku, z drugiej USA – sojusznika – który w nagrodzę, że polscy żołnierze pójdą na irańską wojnę w interesie Izraela, zamierza obrabować nas na rzecz rzekomych ofiar holocaustu (chociaż to mienie bezspadkowe, a USA i Żydzi nowojorscy nie udzielili w czasie wojny polskim Żydom pomocy) na sumę 300 mld dolarów - act 447. Sojusznik, dla którego ryzykujemy ataki samobójcze ataki islamskich terrorystów.

 - tak proszę Państwa - mało kto wie o ogłoszonych alarmach bombowych w wielu polskich urzędach wojewódzkich. W Przeddzień antyirańskiej konferencji w Warszawie, w Iranie doszło do zamachu bombowego, gdzie samochód - pułapka kierowany przez samobójcę zabił kilkudziesięciu funkcjonariuszy Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej na południowym wschodzie Iranu. Oczywiście wielu Irańczyków za zamach oskarżyło Polskę i to, że u nas odbywa się zwołana przez władze USA - konferencja wojenne zwana bliskowschodnią. Wiecie co? Bantustan w RPA ma przynajmniej swoje terytorium, gdzie nikt się tubylcom nie wtrąca.

Czaputowicz, oskarżając IRAN jako zagrożenie międzynarodowe, zapewne myśli, że jest wielkim graczem, i szuka jednocześnie pretekstu to ulokowania na terytorium Polski tarczy antyrakietowej. Skończy się zapewne jak zwykle. Nie chcę był złym wróżbą, ale Warszawa powinna się przygotować na ataki bombowe.

Polacy bezmyślnie pokładają nadzieje w Opatrzności. Zapewniam, że krucjata różańcowa nas nie obroni, jeśli nasi rządzący, bo już nie przywódcy (przywódcą był Dmowski czy Piłsudski), będą zachowywać się jak najgorsi debile. Nawet warszawskie metro nie jest przygotowane do pełnienia roli schronów przeciwatomowych, czy przed bronią biologiczną bądź gazową - a co tam, jakoś to będzie.

Wdzięczność "izraelskiego sojusznika" nie zna granic. Oskarżany o liczne przestępstwa w swoim kraju Binjamin Netanjahu w ramach wdzięczność za popieranie jego agresywnej polityki zagranicznej oskarżył Polskę i jej ówczesne władze w latach 1942-1945 o udział w holocauście. Tylko, że władzę na terenie ówczesnej Polski sprawowali Niemcy, a Polski jako państwa nie było.

Nienawiść współczesnych Izraelitów – pretensje, że to oni na terenie Polski, w stosunku do swojej liczebności, byli liczną ofiarą ludobójczej polityki świrów: Hitlera i Himmlera oraz zdegenerowanego narodu, który demokratycznie wybrał ich do władzy – ta nienawiść odbiera im zdolność logicznego myślenia. Podłe emocje biorą górę. Żydzi względem Niemców przejawiają syndrom sztokholmski. Przydałaby się im ogólnonarodowa terapia, ale nie w postaci wyżywania się na wszystkich wokół.

Chciałbym usłyszeć od polskich władz, jakie to zagrożenie Iran niesie dla Polski, Brazylii, Urugwaju, Meksyku, Senegalu, RPA, Japonii, Indonezji, i innych państw świata. Jakie? Bo oprócz pustosłowia nie słyszę żadnych argumentów. Obecnie nie czuję się zagrożony Iranem, ale polityką USA i Izraela względem Polski.

A może planowana wojna z Iranem to czyszczenie pola przed poważnym konfliktem USA z Chinami, ponieważ USA zajęte Chinami, nie będzie miało czasu na obronę Izraela przed krajami muzułmańskimi? 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.7 (głosów:9)

Komentarze

Do tego spotkania. Ot starzy pieczeniarze znaleźli frajerów do zorganizowania im darmowej wyżerki. Posypały się delegacje itp itd. Za tydzień lub wcześniej wszyscy o tym zapomną znajdą sobie innych frajerów.

Poadrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1580970

że do wypowiedzi tak ważnych polityków i dziennikarzy nie przywiązywałbyś wagi? To może ty przywiąż się do wagi.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1580973

alternatywnej

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1580975

No dzisiaj jestes po prostu rewelacyjny, usmialem sie " po pachy"

:-))))))))))))))))

pzdr.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

chris

#1580980

jjr?

Pan tak naprawdę sądzi czy ironizuje?

Żeby dobrze zjeść nie trzeba z Tel Avivu lecieć do Warszawki! W ciepłych i czystych wodach  Ha-Jam Ha-Tichon ośmiorniczek jest  pod dostatkiem. Wystarczy spróbować: falafele, hummus, szakszukę, czulent, bajgle, macę, malabi wiele rodzajów ryb z sola włącznie, warzywa, warzywa, warzywa i niebiańskie owoce by docenić jakość izraelskiej kuchni! Znajdziemy tam potrawy rodem z Grecji, Turcji, ale także z kuchni arabskiej i... polskiej! Poza tym żarełko tam koszerne, a w Polsce takie jest trudno dostępne... dla goji!

Pieczeniarz to nie tylko pasibrzuch,  próżniak  czy francuski piesek, ale także:

- arcyleń,

- leser,

- nierób,

- obibok,

- pasożyt,

- wałkoń,

- wygodnicki,

- hedonista,

- sybaryta,

PS

"Goje jak zwierzęta pociągowe - mają służyć Żydom"

https://www.wprost.pl/214629/Szokujace-slowa-rabina-Goje-jak-zwierzeta-pociagowe-maja-sluzyc-Zydom

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

casium

#1580976

A mnie sie wydaje, ze jjr moze i wie co pisze, ale mu na tym nie calkiem zalezy...

:-))))

Isnieja ludzie, ktorzy maja taki ostry kat widzenia, ze w koncu nie wiedza czy sa wewnatrz tego kata, czy juz na zewnatrz...

zreszta podobnie jest z ludzmi, ktorzy maja kat za bardzo rozwarty...

Natomiast osoby starsze zadaja sobie czasami na ten przyklad pytanie czy jakiekolwiek katy sa potrzebne ;-))))))

pzdr.

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

chris

#1580979

Jak czasem się z nim nie zgadzam, to tutaj popieram go w całości

(Morawiecki) 8-mcy temu: Uznajemy udział Polaków w Holokauście

https://www.youtube.com/watch?v=ZMfTPGKcKiM 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Romuald Kałwa

#1580978

Szanowny panie redaktorze Maxiu Kolonko!

Jak pan mówisz "A" należy dopowiedzieć "B"!!!

Pan mówisz cyt. (...) "mamy takich durnych polityków (...)"!

A ja się z panem nie zgadzam!

To wcale nie są durni politycy!

To są osobniki z korzeniami żydowskimi o czym nawet ten i ów mówi tekstem otwartym nie biorąc pod uwagę połajanek tatusiowych!

Tacy wyselekcjonowani i namaszczeni przez I Sekretarza KC Partii są właśnie do takiej roboty najsprawniejsi!

Czy pan uważa, panie M. Kolonko, że taki hetman został postawiony na stolec przypadkiem?

Czy pan uważa, że pani Beata Szydło postąpiła by symilar?

Nie panie M. Kolonko bo to Polka i prawdziwa chrześcijanka! Dlatego jej strzelać nie kazano... wstąpiła do poczekalni.

PS

Oboje z Mateuszem jesteśmy pomazańcami Jarosława Kaczyńskiego.

Autor: Beata Szydło, „Jesteśmy oboje pomazańcami Kaczyńskiego”, tvn24.pl, 29 września 2016.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

casium

#1580982

że pani Beata Szydło postąpiłaby symilar?"  Oj ccassiumm7, czy było konieczne wtrynianie tego "symilar" w polskie zdanie, jaki to ma sens? Takie "popisywanie" się świadczy tylko o braku szacunku dla polskiego języka i nie jest dowodem na znajomość angielskiego.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1580985

Słuszna uwaga. Zamiast spać sprzeczam się z Kolonko, z USA. 

similar - podobny 

similarly - podobnie 

Z tym szacunkiem to przesada.

Co do znajomości języka angielskiego - nie napisałam TU ani razu, że znam język angielski ?

PS

Warto walczyć o szacunek dla języka polskiego. Tu ma pan całkowitą rację. 

Nie zgadzam się natomiast z używaniem języka rynsztokowego!

Zadziwia mnie też brak reakcji mężczyzn, w tym pana, na ordynarne,  uogólnione ataki na kobiety!

Kiedy brakuje argumentów łatwiej rzucać qrwami?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

casium

#1580989

“Nie znajduję w historii drugiego takiego rządu, który by wciągał swój naród do wojny z państwem odległym o kilka tysięcy kilometrów, niemającym do nas żadnych pretensji terytorialnych ani sprzecznych interesów, przeciwnie – wykazującym i w przeszłości i obecnie życzliwe nastawienie, nadto, mimo swojego odmiennego wyznaniowo ustroju pozwalającego chrześcijanom żyć w spokoju i praktykować swoją religię, natomiast w interesie prawie tak samo odległego, jawnie rasistowskiego państwa plemiennego, którego klasa polityczna i zdecydowana większość ludności żywi do nas nieskrywaną nienawiść, systematycznie uprawia wobec nas przemysł pogardy, używa wszelkich możliwych środków nacisku, żeby ograbić nas pod pozorem rzekomych należności, i od którego jedyną rzeczą, jaką możemy spodziewać w “podzięce” za to, że staniemy po jego stronie będzie zepchnięcie nas w oczach świata w metafizyczne inferno ludobójców współwinnych (jeśli nie wręcz głównych sprawców) mordowania ludzi tej rasy kilkadziesiąt lat temu.

To jest postępowanie tak bezrozumne, tak irracjonalne, że nie sposób tego nawet określić w kategoriach zwykłego zdrowego rozsądku.”

za: https://www.facebook.com/jacek.bartyzel.7

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1581026

Polska ma szansę wziąć udział w krucjacie przeciw Iranowi, tak nadrabiając zaległości ze średniowiecza. Wówczas piastowscy władcy notorycznie wymigiwali się od wypraw krzyżowych. Często robiąc to w bardzo bezczelny sposób. Tak, jak Leszek Biały, który dociśnięty przez papieża Honoriusza III, w przesłanej mu wiadomości tłumaczył, iż na krucjacie wraz z wojskiem się nie zjawi z powodu: złego stanu zdrowia, nadwagi, a „zwykłej wody pić nie może, przywykłszy do picia jedynie piwa lub miodu” – odnotował Honoriusz III. Polski książę spożywania powszechnego w Ziemi Świętej wina stanowczo odmawiał. Aby uniknąć śmierci z pragnienia Leszek Biały pozostał w kraju, zaś papież jakoś to przełknął. Dziś tak asertywna odpowiedź polskiego rządu byłaby rzeczą nie do pomyślenia. Przez kilka wieków  zawieraliśmy sojusze z innymi narodami... Nadal  brak przekonującej diagnozy dlaczego, gdy Polska wybierze sobie najbliższego sojusznika, to nawet wrogowie zaczynają wydawać się od niego sympatyczniejsi.

https://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/591463,sztuka-dyplomacji-przyjazn-usa-polska-zazylosc.html

PS

https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/591509,iranski-minister-ryzyko-wojny-z-izraelem-jest-duze.html

https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/591318,iran-mike-pompeo-usa-izrael.html?utm_source=powiazane-w-art&utm_medium=link

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

casium

#1581047

Bajki z 1001 nocy zostaną u nas zakazane, nie jestem pewien czy już nie zostały. Właściwie to może wystarczyłoby tylko zrobić taki gest. Szkoda naszych wnuczków. Stary już jestem ale pamiętam jak Warszawa entuzjastycznie witała na drodze z lotniska Szacha Perskiego. Miał ładną żonę bodajże jej prapradziadek ("starzec z gór")demonstrował posłowi francuskiemu oddanie swoich żołnierzy karząc im skakać przy nim do przepaści. Ten jej dziadek to rezydował na jakiejś górze nad brzegiem morza Kaspijskiego utrzymywał się z organizacji na całym świecie zamachów za pieniądze na ówcześnie ważnych ludzi. Tradycja organizacji tych zamachów ciągnie się do dzisiaj.

Jeśli mogę coś doradzić to zachowanie więcej ostrożności w stosunkach z Iranem. może też i Moskwą, strzeżonego Pan Bóg strzeże.

Pozdrawiam

P.S. Ciekawe kogóż to wtedy chciał "sprzątnąć" Król Francji??? Poco przysyłał tych posłów???

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1581090