Głosowanie homeopatyczne

Obrazek użytkownika Muni
Kraj
Tak naprawdę, w natłoku powyborczej burzy polemik, pomysłów, ataków i obron ginie jeden prosty fakt:
Co oni właściwie liczyli przez tyle czasu???
Przecież system informatyczny, jaki by nie był, nie polegał na jakimś skanowaniu kart, na czytnikach, kodach paskowych, czy innym metodom informatycznego LICZENIA głosów. To był tak naprawdę jedynie rejestrator głosów już policzonych, które należało wbić w arkusz programu i wysłać do "centrali".
Jakie liczenie? Głosy przecież liczyło się tak jak zawsze - metodą, że tak powiem analogową!
Na jedną kupkę, na drugą, na trzecią... a potem się liczy, drugi raz przelicza i sumuje... W komisji powinno to zająć kilka godzin i tyle.
Co więc liczono przez kilka dni?
Skoro nawalił system, to co z tego, przecież głosy już były policzone, nie? Musiały być, skoro nie dało się ich przesłać. 
Czyżby przeliczano je wielkokrotnie? 
Może kopano teren wokół komisji na metr głęboko?
A może to głosy homeopatyczne? Tak się je długo płucze, że wychodzi czysty cud?
No, to właśnie wyszedł.
I znów nikt nie pójdzie siedzieć.
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:17)

Komentarze

Jest duża różnica pomiędzy liczeniem głosów i ogłoszeniem wyników a ustalaniem wyników i ich ogłoszeniem, to musi Potrwać.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1453245

Trafiłeś ! Nie ma : policzyli wywiesili ! Nie !  To nie tak. Wklepali do komputera, a on : error! Za trzecim razem zgadzają się wywiesić to co "ustaliła" komisja o szczebel (?) wyższa. Nawet jak zrobili notatki ze zliczania, to głosy "opieczętowane" pieczęcią którą zdali -  już są gdzie indziej - poza zasięgiem.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0


#1453296

Czyli to wygląda tak :  Co mi zrobisz jak mnie złapiesz ?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1453317

W przypadku miasta Szczecina podzielonego na 5 okręgów wyborczych i 201 obwodów, łapanie jest pracochłonne ! ;-)))

Kandydat , po uzyskaniu informacji że wywieszono wyniki - co robi ?! Wskakuje z kumplami w kilka samochodów, i robi objazd Szczecina. Trzeba fotografować na gorąco wywieszone wyniki. Wyniki cząstkowe, z komisji obwodowych, nie są potem udostępniane. Jak protokoły zostaną zerwane - po ptakach ! Komisji już przecież nie ma, pieczęcie zdane. Udostępniane są wyniki z podziałem na pięć okręgów.  Podstrona BIP niby jest gotowa, ale dostępna dla wtajemniczonych. Na stronie gł. ,wyniki poprzednich wyborów. Dlaczego ? Obowiązkiem  jest udostępnienie po skończonych wyborach, a jeszcze przed nami druga tura !  Taka wymówka.

To jest majstersztyk utrudniania dostępu do informacji. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0


#1453321

Też wielokrotnie wchodziłem na te strony PKW i faktycznie ciemnośc widze.Egipską ciemność.

Faktycznie majstersztyk

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1453322

Witaj

 

Ja tego kompletnie nie rozumiem i nie jestem w stanie pojąć.

Mówisz - komisja obwodowa policzy te swoje głosy, powiedzmy, średnio kilkaset, w porywach dwa tysiące, sprawdzi jeszcze raz, sporządza protokół, jak się wszystko zgadza i podaje do publicznej wiadomości. A potem on znika???!!!

Dlaczego nie wklepuje się do komputera, aby pozostał na zawsze? Co to za cyrki z porcjowaniem informacji!

Ja chcę mieć cały czas dostęp do materiałów źródłowych, a nie do przetworzonych rezultatów! To zawsze będzie obszar do machlojek.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1453332

Chciałbyś !  Po poprzednich wyborach zlikwidowano nawet podział kategorii głosów nieważnych. Pomyśl : darmowe badanie socjologiczne, badanie na całej dorosłej populacji !

Za przechowanie głosów przez miesiąc i potem ich likwidację odpowiada MINISTER KULTURY ! działalność tego pionu podlega zupełnie innym przepisom o ochronie danych, o kwalifikacjach i dopuszczeniu do dostępu (archiwalia).

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0


#1453348

TO SIĘ Q... W PALE NIE MIEŚCI !!!

 

Opisz dokładnie całą procedurę w komisji obwodowej. Może byś dał wipis, jak to się dzieje. Bo ja dopiero zauważyłem, że zlikwidowano kotary.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1453351

Mnie najbardziej intryguje róznica między sondażem a wynikami wyborów. Tego nie da się prosto wytłumaczyć.
 
Jak to jest, że przeciętnie komisjom wystarczyła jedna noc, aby to wszystko zliczyć i zatwierdzić? I od poniedziałku rana już nikt z komisji nie maczał w tym palców, a dopiero w następnym tygodniu pojawiły się jakieś unieważnienia, niezgodności, błędy i przedłużenia? 
 
Głosy ważne zamieniły się w nieważne, a nieważne w ważne? Czyja to jest wina? Komisji? Która w poniedziałek rano rozeszła się do domów?
 
Efekt ostateczny to cudowny przyrost głosów na PSL o 7 procent. Ten przyrost jest dobitnym sygnałem dla jedynej autentycznej dziś opozycji: nie możecie wygrać bardziej, nie możecie wziąć sejmików. Tego nie da się nawet zatuszować.
 
Jestem pewien, że fałszerstwa były, i to te najbardziej ordynarne, nie wynikające ze źle ułożonej książeczki wyborczej czy mylących instrukcji telewizyjnych. Dosypywano jednej partii, a odbierano innej. W najbliższym numerze „wSieci” postaramy się ten mechanizm pokazać.Obawiam się jednak, że dowody w rękach partii będą słabe, pośrednie. Nie zawsze da się złapać fałszerza za rękę. Ludzie, którzy obserwowali wybory w krajach o nieugruntowanej demokracji, wiedzą to najlepiej. Same nieprawidłowości i kiksy wystarczą aby nabrać podejrzeń. Na 68 kryteriów OBWE dla wyborów w pełni praworządnych Polska nie dopełniła aż 37!
 
http://wpolityce.pl/polityka/223897-prof-staniszkis-nie-ma-racji-bez-krzyku-bez-protestow-nastepne-wybory-beda-rowna-farsa-jak-te-obecne
 
Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1453271

Zaczęły się jakieś korowody, jakieś zamykanie komisji na noc i ranne powroty... Co takiego się działo, że kilkoro dorosłych ludzi potrzebowało 3-4 dni, żeby policzyć kilkaset, no może czasem ponad tysiąc, kartek???

Jeżeli pracowali na przykład 20 godzin w 4 osoby, to gdyby nawet "policzenie" jednego głosu zajęło każdemu 20 sekund, to w ciągu tego czasu mogli przerzucić prawie 15 tysięcy kartek! Chyba byly tam inne moce zaangażowane w to płukanie:)

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1453316

HomeoPOci z sitwy "miłości i postepu" od lat ćwiczą się z płukaniu kieszeni Polaków i mają na koncie wiele sukcesów. Są w stanie wymysleć nie tylko "książeczki" do głosowania, nieuzyteczny system informatyczny. Przeciez przez lata udowodnili to - autostradami z podłożem z surowców odpadowych, najdroższymi inwestycjami w świecie, "basenem narodowym", korupcją woków imprez sportowych , Amber Gold i tysiącami mniejszych i większych afer. Gdyby chciaż "fachowcy" z Po byli towarem eksportowym - bylibyśmy potęgą...ot, tak rozmarzyłem się...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1453272