Szaleństwo propagandy, czyli wp.pl

Obrazek użytkownika Muni
Kraj
Tak się na ogół kojarzy ludziom, że onet to Niemcy, interia też szwaby, ale za to wp.pl to taki "biało-czerwony" i na pewno polski portal. Jak pogrzebać w strukturze właścicielskiej, to już nie jest takie jasne, kto to właściwie ma, ale na pewno można powiedzieć, że niezależnie od tego, kto to ma zarabianie pieniędzy raczej nie jest tam na pierwszym miejscu.
Bo jak czasem redakcja się za bardzo rozgrzeje, to widać, że naczelną rzeczą, jak w każdej porządnej marksistowskiej bumażce jest praca propagandowa. Starają się maskować, ale co jakiś czas puszczają im hamulce jak jakiemuś zboczeńcowi, który nie wytrzymuje i raz na kwartał musi pokazać fiuta w bramie przechodzącym uczennicom i też im się pokazuje ten podkład spod lakieru.
No i  właśnie ostatnio też się pokazało, a tak to wyglądało:
Ach, co my tu mamy, a wszstko na samej górce! "Coś strasznego" po objęciu władzy przez "geniusza zła", "ludzie gotowi na wojnę z PiSem", możliwe jest nawet obalenie tego strasznego reżimu, a ich własne propozycję powodują w rządzie konsternację. Co tam zresztą rząd, skoro ma same absurdalne pomysły.
Wspominając gazety z wesołych czasów Gierka, a nawet Gomułki, oraz wertując stare numery Gońca Krakowskiego z epoki pierwszej Unii, czyli Generalnej Guberni, nie widać aż takiej koncentracji prymitywnej propagandy co tutaj. Czyżby funkcjonariusze wp.pl nie byli aż tacy subtelni jak ich poprzednicy z "frontu informacyjnego"?
Może rzeczwiście to tylko zbieranka chamów i mało lotnych tępaków - trzeba to jednak wziąć pod uwagę - nikt w miarę inteligentny nie zdecydowałby się na takie coś.
Czy to jakaś nowa jakość? Raczej nie, co jakiś czas zmienia się po prostu lider tego ruchu stachanowców propagandy:]]>http://xiezyc.blogspot.com/2012/09/co-sychac-w-sb-czyli-onetpl.html]]>
 
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)

Komentarze

Bacznie - prawie codzień - monitoruję wp, onet, interię. Głównie po to właśnie aby obserwować stopień desperacji i manipulacji. Pole tejże jest dość wieloelementowe i wielopłaszczyznowe. Zdjęcia, tytuły, cytaty, treści, komentarze, polubienia komentarzy. Od wielu miesięcy obserwuję stały proces prymityzowania się manipulacji na tych portalach. Robi się to na chama - czasami tak jakby faktycznie nikt nie panował nad tym, że po dzielnicy nagle zaczyna grasować nie jeden ekshibicjonista z Twojego porównania - ale cały, oszalały gang.

Każdy domorosły adept sztuki manipulacji i wywierania wpływu wie,  że na osobę manipulowaną, złowioną na haczyk, trzeba oddziaływać tak,  aby niczego nie podejrzewając, nie szarpiąc się zbytnio, wyłowić ją i wypatroszyć. Tym czasem ci ludzie robią to tak jakby nie czytali żadnej pozycji, żadnego podręcznika! Jak kompletni idioci. Jeśli ktoś postępuje jak idiota,  to albo ma za cel udawać, albo nim po prostu jest... Niebywałe! Jeśli to jest świadome działanie, to musi to źle świadczyć o czytelnikach, którzy widocznie muszą być jeszcze większymi idiotami. Jest bowiem inna prawda - manipulowany musi być przynajmniej o poziom mniej inteligentny od manipulującego. Tu mamy przepaść, biorąc pod uwagę to co zamieściłeś :) 

Czy to źle? Chyba dobrze - gdyby się głębiej zastanowić :) 

Vote up!
4
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1511479

Tak, to prawda. Jeżeli zastanowić się nad tym głębiej, to strzelają sobie w nogę, bo ich manipulacje są zbyt prymitywne.

Ale... patrząc na to co i jak mówią niektórzy posłowie w parlamencie, czyli ci "reprezentanci narodu", to aż mrozi myśl, na jakim poziomie jest ten przeciętny reprezentowany!

 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1511493