NIE DRAŻNIĆ TYGRYSA, KTÓRY DZIAŁA ZESPOŁOWO.

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat
yes
To jest hasło, które doradza wszelkiej antypolskiej swołoczy, aby odczepiła się od PIS, bo ten wreszcie zareaguje jak tygrys. Jeszcze nie wiem, który wariant tego hasła wybiorę, ale ten jest już zastrzeżony. Myślę nie tylko o tych hasłach, ale przede wszystkim o strategicznej sytuacji w której znajduje się "dobra zmiana". Wiem tylko jedno, jeśli teraz, w czasie najbliższych miesięcy dobra zmiana zjednoczonej prawicy nie poradzi sobie i nie odniesie sukcesu, to Polska ma przechlapane na zawsze.
To jest powód dla którego powinniśmy się mocno zastanowić nad tym, co mamy do zrobienia. Jawni i ukryci wrogowie Polski, wszelkie schetynoidy i timmermansoidy mają w d... jakikolwiek nasz wspólny interes, mają w nosie Polskę, Polaków i wszystkich Europejczyków. Nie rozumieją i nie chcą rozumieć żadnej kultury, tradycji i aspiracji narodów Europy. Jednym słowem, ich imperialne "wielkie interesy" wywodzą się z archaicznych niemiecko-francuskich rojeń, rodem z ]]>kongresu wiedeńskiego 1815]]> roku, świetnie pasujących do ideologii globalnej komunistycznej międzynarodówki.
Jedno wielkie totalitarne cesarstwo Europy.

To co teraz robi Władimir Putin, to przykład żałosnej próby ratowania własnej skóry przez totalitarnych genseków. Ani Władimir Putin, ani Angela Merkel ani Emmanuel Macron za grosz nie rozumieją czym jest nowoczesność, bladego pojęcia nie mają o tym jakie wyzwania stawia przed nami globalna rzeczywistość. Cała ich .nowoczesność jest identyczna z lubnaueropodobnym światopoglądem ludzi, którym wydaje się, że cały postęp XXI wieku polega na wolności pieprzenia bez sensu.
Zwracam uwagę na to, że owo pieprzenie bez sensu jest głęboko intelektualną przenośnią literacką. Dotyczy całej filozoficznej i politycznej ideologii schetynoidalnych timmermansoidów, którym chodzi tylko o jedno.
 
Im zależy tylko i wyłącznie na jakości spawu pomiędzy ich tyłkiem,
a stołkiem, na którym siedzą.
 
Założę się o to, że żaden z tych szemranych timmersoidalnych schetynoidów nigdy nie czytał, ani nawet nic nie wie o opisywanych niedawno przez En passant przestrogach BIS (Bank for International Settlements) []]>link]]>] oraz []]>link]]>]. Oni nie tylko ani chwili nie myślą o ich odpowiedzialności za los narodów, które skutkiem ich decyzji są wplątywane w piekło. Tym ludziom realna przyszłość Europy po prostu wisi.
 
Dlatego w tej chwili musimy ograniczyć naszą strategiczną myśl o naszej przyszłości do racjonalnego programu naszej polskiej przyszłości, od której być może zależy późniejsza przyszłość narodów Europy. A aktualni europejscy przywódcy, jak do tej pory, grają sobie i dla siebie, w politycznego ]]>cymbergaja]]>
 
Od zaraz potrzebujemy przemyślenia i nowego zrozumienia rzeczywistości - to jest prosty fakt, wręcz elementarny i musi to dotyczyć wszystkiego co widzimy. Szczególnie starannie musimy zastanowić się nad każdym faktem, z którego próbujemy zbyt porywczo wyciągać przedwczesne wnioski, z ogromna szkodą dla polskiej sprawy. A szerokość frontu zdarzeń jest ogromna i dotyczy najprzeróżniejszych sytuacji.
 
Kilka przykładów, takich od Sasa do lasa, podam prawie od ręki, bez specjalnego wyboru, a nawet zastanowienia:
 • Sprawa oświadczenia „Specjalnej Sprawozdawczyni Narodów Zjednoczonych w dziedzinie praw kulturalnych” po wizycie w Polsce, ulepionego z najbardziej skrajnych i absurdalnych teorii środowisk liberalno-lewicowych. Polsce powinno bardzo zależeć na odkłamaniu koszmarnej gęby dorabianej w czarnej antypolskiej propagandzie. Wrogowie Polski robią wszystko, zwijają się jak w ukropie, wciskają się wszędzie, nie marnują żadnej okazji by jeszcze dorzucić choć naparstek antypolskiej trucizny. A tymczasem ekspert ONZ, pani Karima Bennoune może spokojnie napisać, że szef MSZ (Jacek Czaputowicz) oraz minister kultury (wicepremier Piotr Gliński) nie chcieli się z nią spotkać []]>link]]>]. Nic dziwnego, że pani Karima ma zwichnięty obraz rzeczywistości. 
 • RPO Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich czyli polski urzędnik państwowy współorganizuje antyrządowe szkolenie polskich sędziów - "W imieniu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka uprzejmie zapraszam Państwa do udziału w praktycznych warsztatach na temat formułowania pytań prejudycjalnych do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Warsztaty odbędą się w ramach II Kongresu Praw Obywatelskich organizowanego przez Rzecznika Praw Obywatelskich (14 grudnia 2018 r., 11.40-13.10, Muzeum Historii Żydów Polskich)" []]>link]]>].
 • Istota państwa teoretycznego już ujawniona przez pracę trzech komisji: Partyka Jakiego (warszawska dzika prywatyzacja), Małgorzaty Wassermann (afera AmberGold) oraz komisji Marcina Horały (afera wyłudzeń VAT - 250 miliardów). Istota i źródło polskiego nieszczęścia polegającego na zupełnym zaniku odpowiedzialności i równoczesnym rozproszeniu tej odpowiedzialności na całe zbiory urzędników, którym wszystko wisi i nic ich nie obchodzi. Bez serca, bez empatii, bez sumienia, bez zrozumienia celu pracy za którą biorą pieniadze. Każdy z nich może sobie pozwolić na drobny udział w powszechnej znieczulicy i obojętnosci na ludzką krzywdę, nikt z nich nie poczuwa się do żadnej odpowiedzialności za swój osobisty udział w bezczelnej grabieży naszego polskiego dobra narodowego.
 • Ktoś mówi, że polityka to gra na wielu fortepianach. Nieprawda! Nie można grać ani na kilku, ani na kilkunastu, ani nawet na bardzo wielu fortepianach. Trzeba grać na wszystkich. Musimy grać na wszystkich, żadnego nie pomijając. Ważne jest jednak co innego. Nie wolno stawiać wszystkiego co mamy, na żaden z nich, na żaden fortepian. Ani na Rosję, ani na Niemcy, ani na Amerykę, ani nawet na Europę. To błąd. Stawiajmy na Polskę i tylko na jej interes. Zauważmy, tak kiedyś robił Józef Piłsudski i Roman Dmowski. Mieli różne koncepcje, ale obaj stawiali na Polskę i jej suwerenność. I wygrali Niepodległość.
  W przeciwieństwie do schetynoidalnej opozycji, która stawia na jeden europejski fortepian, przeciwko polskiemu interesowi, nawet przeciwko polskiej suwerenności, stawiając na podległość.
  Podległość przeciwko Niepodległości!
  Przeciwko Polsce, tylko na swój interes grając, tak jak profesor Jan Grabowski []]>link]]>].
 • Ykanie przed mikrofonem. Pamiętam, że kiedyś podstawowym warunkiem dopuszczenia do publicznych wystąpień przed kamerą i mikrofonem była dykcja, ale przede wszystkim umiejętność mówienia bez ykania. Nie da się słuchać telewizora, w którym ktoś zamiast coś powiedzieć jąka się i nadaje: eeee sprawa yyyyy morza Azowskiego yyyyy, eeee przesmyku kerczeńskiego i jąka coś o tym moście nad cieśniną. Może i Adrian Stankowski ma coś do powiedzenia. Ale nie mogę słuchać jego yyyyyy... To jest sprawa jakości pracy i poziomu kompetencji. Na każdym stanowisku pracy.
 • Zespołowy charakter sprawowania władzy. Największy sukces zjednoczonej prawicy wywodzi się z zespołowej formy pracy zespołu kilkuset zapaleńców, którzy dali z siebie wszystko dla wspólnego celu. Teraz jest bardzo podobne wymaganie takiego samego zapału kilkudziesięciu tysięcy ludzi, którzy muszą być zaangażowani w sprawowanie władzy. To nadal musi być zespół... 
 • Strategiczna wizja przyszłości Polski widziana z każdego punktu widzenia, z racjonalnego planu każdego interesu - niezbędna od zaraz. Rządowe Centrum Analiz Strategicznych Waldemara Parucha nie wystarczy. Strategiczna polska myśl musi zawędrować pod strzechy.
 
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)

Komentarze

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1576111

... w innym kontrekście, "punkcie odniesienia" ,to nawet świntuch Mleczko może uchodzić za "herolda" w walce z genderowym szaleństwem . "Dosłowna przenośnia" :-) przechodzi w "dosłowną dosłowność" . 

???

Coś w tym

http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/zegar/

chyba jest. Jakby tu dopisać nowy wers  ,na "te okoliczność" ... :-)

Zdaje się , trzeba zachować rytm pralki , zmienność kalejdoskopu , funkcjonalność maszynki do mielenia mięsa , determinizm mechanizmu zegarowego ,zaśpiew silnika Disla , periodyczność sin(x) ... Brrrr ...

Zabieranie się do dopisania wersu jak do http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/stworzenie-swiata/

No nie , niemożliwe :-) ...

Tak w "nastroju" ( z góry przepraszam :-)

https://youtu.be/obvizJRnezA

http://janpietrzak.pl/uploads/piosenki/pod_egida_-_na_smolnej/13-porzucony.mp3

http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/testament-95/

:-)

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1576137

Cała ich .nowoczesność jest identyczna z lubnaueropodobnym światopoglądem ludzi, którym wydaje się, że cały postęp XXI wieku polega na wolności pieprzenia bez sensu.
Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1576112

Ducha nam potrzeba...

 

Ducha nam potrzeba 

On z martwego snu

może nas wybudzić

polskiego ducha wolności

nie jego namiastek

którymi obcy

chcą nas łudzić

 

 

 

Vote up!
1
Vote down!
0

jan patmo

#1576136