Ale obciach! Są tacy, którzy zaglądają jeszcze do GW i TVN :)))

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Mam częsty kontakt z młodymi ludźmi w wieku 18-30 lat...

Gdzie te czasy, kiedy Gazeta Wyborcza była jedyną wyrocznią poprawnych i światłych poglądów oraz osądów. Gdzie te czasy, kiedy TVN była jedyną telewizją informującą poprawnych i światłych obywateli o wszystkim, co dzieje się w świecie i w Polsce. Gdzie te czasy, kiedy lewicowe i demoliberalne idee były wyznacznikiem intelektualizmu, wykształcenia, inteligencji i nowoczesności. Gdzie? Minęły bezpowrotnie ;)))

Dziś zobaczyłem młodego człowieka kupującego w moim kiosku Gazetę Wyborczą. Ja akurat zaraz po nim nabyłem papierosy (niestety) i ostatni numer wSieci. Uśmiechnąłem się do tegoż młodzieńca, on odwzajemnił mój uśmiech i... lekko zaczerwieniony szybko umieścił tabloid w swojej torbie.

Przypomniały mi się czasy, kiedy jako student w 1990 roku z dumą czytałem i okazywałem wszem i wobec moją miłość do Gazety Wyborczej oraz całego środowiska dawnej Unii Demokratycznej. Nigdy wówczas tej gazety ze wstydem nie chowałem gdzieś w teczce a wprost przeciwnie: ostentacyjnie ją czytałem w pociągu, autobusie czy też na jakimś przystanku a w domu sterty GW zajmowały poczesne miejsce. Byłem dumny, że jestem w owy sposób w gronie osób oświeconych i postępowych, jestem jakąś elitą...

Nie docierały wtedy do mnie przestrogi rodziny, która próbowała mi wytłumaczyć, iż ta polskojęzyczna gazeta jest syjonistycznie antypolska a jej celem jest zniszczenie naszej polskości i dumy narodowej oraz, że jej autorzy wraz z naczelnym są mistrzami żydo-komunistycznej manipulacji i piewcami trockistowskiej demagogii. Oprzytomniałem dopiero po Nocnej Zmianie w 1992 roku i od tego czasu jakoś zawsze z życzliwym politowaniem traktowałem osoby, które dalej tę gazetę czytały lub się na nią powoływały.

Z wielką satysfakcją więc stwierdzam, że dziś Gazeta Wyborcza stała się dla młodych ludzi pewnego rodzaju obciachem a jej czytanie lub kupowanie powodem do zaczerwienienia czy też wstydu.

Utwierdziło mnie w tym mniemaniu stwierdzenie - niejako usprawiedliwiające - owego młodego człowieka spod kiosku, który oznajmił mi, że GW kupuje dla taty. No cóż... w sumie mógłbym też być jego ojcem i niestety moje pokolenie jest w dużej mierze całkowicie stracone i one stanowi trzon dzisiejszych otumanionych i prostackich zwolenników KOD-ów, PO, Nowoczesnych i innych. I tylko to moje pokolenie 35-50 latków a nawet 60 latków jeszcze kupuje lub czyta GW lub prosi o jej kupienie swoje dzieci lub wnuki. Ogólnie zaś dziś GW w rękach młodych ludzi to jest ewenement.

Identyczna sytuacja występuje w przypadku TVN oraz jej sztandarowego programu informacyjnego Fakty. O ile jeszcze niektóre programy tej stacji (szczególnie w obszarze rozrywki) są oglądane przez młodych ludzi to już indoktrynacja i manipulacja sączona przez Fakty jest dla nich nie do strawienia i jest powodem szyderczej pogardy. Zresztą też unikają Wydarzeń Polsatu czy też Wiadomości TVP. Wolą internet i stamtąd czerpią informacje o Polsce i świecie.

Czasy się zmieniły. Już żadne medium - jak niegdyś GW - dla młodych ludzi nie ma monopolu na prawdę. Jest wiele źródeł informacji i wszystko można sprawdzić, ocenić, porównać. Każda manipulacja lub zafałszowanie rzeczywistości są natychmiast zauważone przez młodych internautów i od razu jednoznacznie wskazane, wyśmiane lub "zmemowane".

Niestety większość mojego pokolenia jest odporna na wiedzę, odporna na informację i strasznie toporna oraz dalej jest zaczadzona lewacką i demoliberalną ideologią. Piszę to z żalem, ale jest to efekt inżynierii społecznej całego środowiska michnikowszczyzny, czyli tak naprawdę III RP. Fałszywe i antyludzkie wtłoczone w mózgi przez te 27 lat informacje oraz wdrukowane prostackie postawy stały się integralną częścią tych ludzi. Jakże przykre dla mnie jest obserwowanie i słuchanie moich rówieśników na marszach KOD-u... i na szczęście równie przykre jest dla młodych ludzi :), co napawa optymizmem na przyszłość.

Więc w sumie nie ma sensu narzekanie i krytykowanie straconego oraz odmóżdżonego pokolenia. Niech dalej czyta ono GW i ogląda TVN. Ważne, że dla nowego pokolenia Polaków te media są obciachem i nie stanowią żadnego autorytetu, nie są dla nich ani opiniotwórcze, ani opinionośne...

Oj... jak to boli "michnikoidalne" "elity" III RP i światowe lewackie oraz demoliberalne antyludzkie zbiorowiska...

Pozdrawiam

P.S.

Powtórzę jeszcze raz fragment jednego z moich ostatnich postów. Tak ku refleksji też mojego pokolenia.

Znakomity polski literat, który jako jedyny w ostatnich kilkudziesięciu latach zasłużył na literacką Nagrodę Nobla (której niestety nie dostał wyparty przez Cz. Miłosza i W. Szymborską), śp. Zbigniew Herbert tak wyraził się o A. Michniku:

"Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli. Kłamca, oszust intelektualny. Ideologia tych panów to jest to, aby w Polsce zapanował socjalizm z ludzka twarzą. To jest widmo dla mnie zupełnie nie do zniesienia. To jest potwór, który powinien mieć twarz potwora. Ja nie wytrzymuję takich hybryd, ja uciekam  przez okno z krzykiem". (dostępne m.in.: https://youtu.be/XgsJbcXuauk)

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:23)

Komentarze

Stopień zaczadzenia liberalno-lewicową ideologią był potworny u całego pokolenia wchodzącego w życie dorosłe we wczesnych latach 90-tych... Przeszedłem przez to również. Na szczęście w obecnym układzie politycznym po wyborach w 2015 r. widać pokoleniową zmianę, i jest to zmiana względnie trwała.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0
#1526870

Wszyscy na przełomie lat 80-tych i 90-tych byli pod wrażeniem GWna, bo nie miało konkurencji...podobnie było z TW Bolkiem...ale to już przeszłość...

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1526880

Moja intuicja i chyba Opatrzność Boża ostrzegła mnie przed tą gazetą. Od jej powstania przeczytałem dwa numery, trzeciego i następnych nie wziąłem już do ręki. Ale z radością przeczytam ostatni numer który zapowie jej likwidację. Mam nadzieję, że nastąpi to w 20017 roku, życzę tego sobie i Polsce, dla naszego dobra!

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1526882

Mam nadzieję, że likwidacja GW nastąpi 18000 lat wcześniej, choćby ze względu na  globalne ocieplenie :-)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1526893

Ja tylko raz kupiłam "Wybiórczą" i tylko dlatego,że nie było już innych gazet codziennych,a ja nudziłam się czekając na tramwaj. Przejżałam kilka stron i więcej szmatławca nie kupiłam.Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1526971

..."oprzytomniałem dopiero po Nocnej Zmianie" i "chwała Panu" a ilu jeszcze jest takich - co nie zauważają "Dobrej Zmiany" ...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ke-fas

#1526885

Rzeczywiście początek lat 90-tych to ogólnonarodowe zaczadzenie niby wolną Polską. Oczywiście - co tylko sie chwali - niektórzy niemal od poczatku wiedzieli, że to wszystko fikcja a OS był jednym wielkim oszustwem i dogadaniem się komunistów z ich agentami. Symptomatyczne jest też, że ogólnie po obu stronach aż 70% uczestników obrad OS było pochodzenia żydowskiego (chazarskiego) i oni stanowili grupę decydującą.

Na szczęście - tak jak ja - wielu ludzi dość wcześnie oprzytomniało i dołączyło do krytyków nowej III RP.

Jakże smutne jest to, że jednak wielu żyje dalej w tym oszukańczym matrixie, zwłaszcza ci z mojego pokolenia, którzy w dorosłość wkraczali własnie na poczatku lat 90-tych. Ich dzieci to już inne pokolenie, w wiekszości patriotyczne. I w tym nadzieja i to cieszy. Żeby tylko tego nie zmarnować... co niestety w wielu przypadkach już ma miejsce. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#1526888

ale nie wolno nam popadać w zbyt wielką euforię ponieważ szatan nigdy nie przestanie kusić. Takie "merdia" obrzydlistwo, które się ciągle wylewa musi być zwalczane, nie tylko ignorowane ponieważ zrazi znowu. Trzeba być czujnym i nie sluchać słodkich słówek różnych idiotów i sk........w podczas wyborów. Czyny się liczą bardziej niż słowa.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

spider

#1526890

Oczywiście, że trzeba cały czas być czujnym bo szatańskie zło będzie walczyło cały czas i to coraz bardziej strasznie. Tym bardziej trzeba zacząć egzekwować prawo od tych KOD-arzy, Michników, PO-wiaków czy Nowoczesnych. Pisałewm o tym.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1526891

 osób oświeconych i postępowych, jestem jakąś elitą."

Skąd my to znamy:)!  Ja też czułem się antykomunistą oświeconym, takim cywilizowanym, czułem w sobie wyższość nie tylko wobec tych co kupowali "trybunę", ale także wobec tych co mówili ówczesną "gazetą polską". Tych co mówili o złodziejstwie, złodziejskiej prywatyzacji, traktowałem jak jakichś mało rozumnych komuchów i dziwiło mnie gdy zajadle potępiali np. bolszewizm/sowietyzm/komunę - taki dysonans poznawczy:)

Oburzony też byłem, gdy kioskarz skomentował moje zamówienie (tj. gw) słowami "Tel Awiw Zeitung":). Cóż, chłop był bystrzejszy wtedy niż ja (mam nadzieję, że ja w tamtych czasach, nie teraz), z całą pewnością:))

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1526917

katorżniczej i odważnej pracy dla Polski gabinetu cieni PO.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1526920

Jutro w Wyborczej aktualny wywiad z Castro podobno.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1526921

z Hadesu? :-)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1526931

A jeszcze tak plująca jadem gazeta pejsata, zwana gównianą nie wchodzi w rachubę.

Nawet nie na daję się do WC, bo użycie grozi śmiercią i to w mękach.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1526979