"Ale walczą, nawet trupem Kiszczaka",

Obrazek użytkownika Janko Walski
Kraj

rzekł był Lech Wałęsa. Kto, mógłby ktoś zapytać. No cóż, na razie nie widać nikogo poza... ]]>Marią Kiszczak]]>.
]]>]]>
Współpraca Wałęsy z SB (i WSW) nie jest nowością. Także głębokość tej współpracy ("wsadźcie mnie bo coś podejrzewają") i jej odpłatność (podpuszcza kolegów z którymi pracuje do działań, które następnie denuncjuje, gdy nic się nie dzieje i przestaje dostawać kasę od SB), która przebiła się nawet do książki Danuśki, gdy mówi że mąż miał szczęście w totolotku i często wygrywał... Wszystko opisane jest szeroko w książkach Pawła Zyzaka oraz Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka i przypieczętowane świadectwami dawnych kolegów ze Stoczni i innych osób z którymi się stykał, a także obecnością w materiałach SB informacji, które tylko Wałęsie przekazywali. Tak więc o tej współpracy z lat 70 wiemy praktycznie wszystko. Ważne jest to na co ]]>pierwszy zwrócił uwagę 8 lat temu Paweł Zyzak]]>, a ostatnio ]]>Sławomir Cenckiewicz]]>:

"fakt współpracy agenturalnej L. Wałęsy z SB odgrywał później istotne znaczenie w okresie działania w okresie Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, w Sierpniu ’80, w sposobie kierowania przez niego ruchem NSZZ „Solidarność”, a także wpłynął na kształt reform ustrojowych po 1989 r. Jednym z faktów potwierdzających stopień uwikłania Wałęsy we współpracę z SB i konsekwencje tego w wolnej Polski jest zorganizowany zabór i kradzież dokumentów „Bolka” przez wysokich urzędników państwowych z MSW, UOP i urzędu prezydenta RP w latach 1992-1995. "

Kompromaty zebrane przez Kiszczaka po 89 roku mogłyby wiele dziwnych wydarzeń i zachowań wyjaśnić. 

]]>Kropkę nad "i" stawia Krzysztof Wyszkowski]]> - współzałożyciel Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża - jednego z najważniejszych krystalitów przyszłej "Solidarności", osoba która mimo własnych obaw i zastrzeżeń grupy zaufała nieokrzesanemu młodemu robotnikowi, podejrzewanemu o bycie nasłanym i dopuściła do niektórych działań WZZW.

"Prezes Kamiński mówił, że było prowadzone śledztwo w sprawie archiwum Kiszczaka. To nie było żadne śledztwo! To była procedura ochrony zbrodniarzy komunistycznych, ich interesów, ich agentury przed opinią publiczną. Za tą ochronę sprawowaną przez tyle lat prezes Kamiński i szef prokuratury IPN-owskiej powinni odpowiedzieć karnie - za zaniechanie obowiązków służbowych. Powinno dojść do natychmiastowych dymisji tych urzędników.

Cały układ III RP był zainteresowany tym, żeby Kiszczak milczał, a Kiszczak był zainteresowany tym, żeby siedzieć na archiwum i szantażować całe otoczenie aż do śmierci, by nie trafić do więzienia. I rzeczywiście udało się to jemu i Jaruzelskiemu. W pogrzebie Jaruzelskiego uczestniczył Komorowski, prezydent. To pokazuje skalę uzależnienia władz III RP od tych ludzi. To pokazuje też siłę tej bomby"


Jak czytamy na portalu niezalezna.pl zdaniem Wyszkowskiego nerwowa atmosfera panuje w IPN-ie i wśród elit III. Jego zdaniem nie można dopuścić, aby z tymi dokumentami "coś" się stało. - Coś wyparuje, będzie pożar, pękną rury, dojdzie do zalania... Wszystko jest możliwe. Opinia publiczna powinna być o tym ostrzegana z góry - dodaje.

 

WARTO zobaczyć


"Wałęsa - Człowiek z Teczki" - Cenckiewicz, Macierewicz, Lichocka, osoby na które donosił Wąłęsa

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (10 głosów)

Komentarze

Cudowne wydarzenia w III RP często pomagały elycie. A zawsze w odwodzie był Seryjny....

Vote up!
4
Vote down!
0

Yagon 12

#1507265

że ostatnia aktywność seryjnego samobójcy powinna w najwyższym stopniu niepokoić.

Vote up!
6
Vote down!
0

JW

#1507277

sądzę że takich było więcej, oczywiście - "nielegalnych". Patrz książki Wojciecha Sumlińskiego, "postrzelonego" celnie ostatnio przez postkomunę. Ciekaw jestem czy kiedyś dokumenty które mieli w rękach, wypłyną. Dopełniają obrazu stopnia zakłamania naszej rzeczywistości. 

Osobiście, ciekawa jest dla mnie też postać wdowy po Kiszczaku. Sądzę, że jako żona tak wysoko postawionego funkcjonariusza miała swoją rolę do odegrania i odegrała ją. Załóżmy nawet, że fakt ujawnienia wymienionych materiałów właśnie teraz to przypadek. Musiała mieć świadomość, że przechowywanie ich przez Czesława Kiszczaka jest przestępstwem. Próba sprzedaży ich IPN-owi byłaby naiwnością o jaką jej nie posądzam. Czy nie znała losu małżeństwa Jaroszewiczów? Moim zdaniem, ujawniła te materiały bo bała się, że ktoś może usiłować je uzyskać, mająć pewność, że w komplecie. Więc ujawniając je, walczy o własne życie. Jakakolwiek inna forma pozbycia się ich czy nawet zyskownej sprzedaży nie gwarantowałaby tego. A to znaczy że wie wiele i o seryjnych samobójcach i o zabójcach którzy nigdy nie zostaliby wykryci, a istniejące ewentualnie ślady zaginęłyby. 

 

Vote up!
5
Vote down!
0
#1507268

Inny to ostrzeżenie przed spodziewaną akcją prokuratury po przyjęciu nowej ustawy o prokuraturze: rewizji w domach esbeków z podejrzeniem posiadania dokumentów państwowych. Tym, na który chciałbym jeszcze zwrócić uwagę to wymimana kukieł. 

Otóż, od chwili gdy Trzymający Najwięcej Smyczy (TNS)  zorientowali się, że brygada Wałęsa, Tusk, Komorowski i reszta zużyła się postanowił przyspieszyć ich wymianę na nowoczesnych palikotów i innych "obrońców demokracji". Tusk to wyczuł i sam odleciał, a pozostali, w tym Bul z Bolkiem łudzili się, że nadal mogą być przydatni. Nie wiem czy taśmy z Sowy były elementem przyśpieszającym, ale nie da się inaczej wytłumaczyć zdjęcia Wałęsy i Komorowskiego trzymających koszulki z napisem "bull" w ramach reklamy kantorów sieci cinkciarz.pl  jako sponsora druzyny koszykarskiej Chicago Bulls.

 

Vote up!
5
Vote down!
0

JW

#1507276

Tak, to bardzo prawdopodobne i w zasadzie jedyne rozsądne rozwiązanie w jej sytuacji. Nie sądzę, żeby Kiszczakowa nie miała z czego żyć, raczej mogła się obawiać, że nie zdąży wydać zgromadzonych pieniędzy bo, tak jak sugerujesz, zna casus małżeństwa Jaroszewiczów.

pozdr...

/benjamin

Vote up!
4
Vote down!
0
#1507298

stanie. Tyle, że na pewno Wajda jej nie nakręci. Choć powinien by mieć komplet...

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1507286

 Witam! Pulkownik D.ginie,dokumenty Kiszczaka  wyplywaja? Moim zdaniem,wyglada to na zaslone dymna,ze cos, ktos pilnie probuje  przykryc! Moze tak lista pracownikow IPN?. Ktos tam pracuje,czy udaje ,ze chce pracowac? Moze obawa przed marcowym poczatkiem dzialalnosci Pana Ziobry! Pozdrawiam! 

Vote up!
3
Vote down!
0

ronin

#1507295