Walter przegrał

Obrazek użytkownika gw1990
Kraj

Proszę, jaki ten los przewrotny. Kiedy tylko Jarosław Kaczyński przegrał proces sądowy z Ludwikiem Dornem w sprawie problemów "alimentowych" posła, rozgorzała dyskusja również na łamach TVN, gdzie wyłapuje się wszystko, co związane z PiS i Kaczyńskim przed eurowyborami. W mediach natomiast cicho o przegranej batalii prezesa ITI Mariusza Waltera, który wytoczył proces Macierewiczowi i nie usłyszy przeprosin.

Sytuacja o tyle ciekawsza, że były likwidator WSI stwierdził w raporcie jasno - służby wojskowe PRL chciały i podejmowały wysiłki do stworzenia medium telewizyjnego. Co więcej, według raportu Macierewicza, Grzegorz Żemek, były agent wojska PRL, podjął z Walterem i Wejchertem rozmowy w latach '80. Właściciel TVN skierował więc sprawę do Sądu Okręgowego w Warszawie, ale ten uznał, że Macierewicz nie musi przepraszać biznesmena. Ciekawe jest zresztą tłumaczenie samego zainteresowanego, który nie zaprzecza "jakimś tam" rozmowom jako dziennikarz i ewentualnego wykorzystania wiedzy. Zapowiedział też, że będzie walczył jak lew. Problem w tym, że chyba przegrał z faktami.

Dlaczego o procesie piszę? Bo to sensacja. Szef poważanej telewizji jest oskarżany o związki ze służbami PRL i stworzenie dzięki wpływom wojskowym telewizji i nic się nie dzieje w Polsce. Żadnych czerwonych pasków, raport Macierewicza spotkał ten sam los jak książkę Zyzaka - został ośmieszony i wyrzucony do kosza przed jego przeczytaniem, choć na szczęście nie przez wszystkich. Wiadomości o przegranym procesie Jarosława Kaczyńskiego z Dornem, czy o małpeczkach, kupionych przez Kancelarię Prezydenta, wisiały całymi dniami na stronach internetowych onetu i tvn24.pl, dając pożywkę dla internetowych kretynów na bluzgi. Dzisiaj o tym wydarzeniu jakoś podejrzanie cicho.

Brak głosów

Komentarze

Publicznośc wiele wybaczy Walterowi i Tuskowi. A to dlatego, bo wybornie spełniają jedno kryterium, którego rząda publika: świętego spokoju.

Vote up!
0
Vote down!
0
#18270

Chciałeś powiedzieć, grobowego spokoju.

Vote up!
1
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#18278

Sąd Okręgowy uznał, że Antoni Macierewicz nie musi przepraszać współtwórcy TVN Mariusza Waltera za słowa, które padły w wywiadzie dla "Rz".
http://www.rp.pl/artykul/92106,294304.html

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam. Bacz

#18294

mając sądy po swojej stronie można się sądzić az do zwyciestwa...

Vote up!
0
Vote down!
-1

andygo

#18296

... może nie jest dobrze, ale też nie do końca jest tak źle. Przez jedną kadencję w latach 2004-2007 byłem ławnikiem i sporo z sędziami rozmawiałem. Niechętnie oni mówią o swoich przekonaniach, ale jeśli mówią to ezopowym językiem, a ja ich rozumiem, jako nieodrodny syn, wnuk i prawnuk prawników i sam prawnik. Otóż podczas rządów min. Ziobry u wielu sędziów zauważyłem skrywane wsparcie dla tego ministra. Tak jakby z napięciem czekali na moment, kiedy ktoś zrobi porządek w wymiarze sprawiedliwości. Nawet byłem zdziwiony taką ich reakcją, ale widziałem, że oni się doskonale orientują, że w korporacjach prawniczych i sądach nie dzieje się dobrze i trzeba by to zmienić. Jedna z sędziów ze uzasadnioną złością mnie pytała, dlaczego ci Kaczyńscy wojują naraz ze wszystkimi, prawnikami, lekarzami, profesorami, a nie po kolei. Najpierw powinni uporać się z jednym środowiskiem itd. Była bardzo zawiedziona i powiedziała, że w takiej sytuacji PiS nie ma szans. I chyba miałą rację.

Piotr W.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Piotr W.

]]>Długa Rozmowa]]>

]]>Foto-NETART]]>

#18298

.. polegał na tym, że chciał wszystko od razu. A jak się łapie sto srok od razu, to ile w ręku zostaje? Dotychczas nie wiem czy to było pospolite chciejstwo, przeliczenie sie, głupota czy założenie.

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#18326

Otóż to, chciał wszystko naraz bez wykoncypowanego gry-planu. Nie sądzę, aby nim kierowały jakieś nieczyste intencje, bowiem jego diagnoza III RP była absolutnie słuszna i wręcz przenikliwa, a wizja IV RP była z kolei uczciwa i całkiem obiecująca (mnie ona przekonuje). Zawiniła zbyt wielka pewność siebie, nieostrożność i brak przebiegłości w przeprowadzaniu akcji oczyszczających przegniłe elity. Niestety - brak umiejętności, oto chyba przyczyna główna. Nawet środowisko dziennikarskie można podejść sposobem, wiedząc na co jest najbardziej łase i co kupi niemal w ciemno (sensację, podaną apolitycznie i bardzo umiejętnie). Na żer też trzeba umieć wystawiać. No, krótko mówiąc, trzeba myśleć.

Piotr W.

Vote up!
1
Vote down!
0

Piotr W.

]]>Długa Rozmowa]]>

]]>Foto-NETART]]>

#18330

A ja myślę że tak na prawdę nie chciał nic zmieniać a jedynie zrobić odpowiednio dużo szumu że on taki dobry i tak dużo chce dla polski zrobić a oni tacy źli i tak mu ciągle przeszkadzają.
Socjalista z socjalistą raczej będą się dogadywać a nie zwalczać.

---------------------------------------
-Wolnościowiec / Prawicowiec / Ateista-
=____W wszystkich trzech radykał____=
==============================

Vote up!
0
Vote down!
0

--------------------------------------- -Wolnościowiec / Prawicowiec / Ateista- =____We wszystkich trzech radykał___= ==============================

#18334

Z sądami jest źle i to nie dlatego że są tam w większości świnie (choć to prawda) ale dlatego że sędziami są ludzie tchórzliwi którzy nie robią nic by pozbyć się nieuczciwych z tego zawodu tym samym odbierają sobie prawo do wydawania wyroków. Sędzią nie może być ktoś kto ze względu na chęć awansowania nie sprzeciwi się przełożonym nawet za cenę rezygnacji z zawodu. Jak taki człowiek który ze strachu nie potrafi publicznie określić swoich poglądów politycznych sprzeciwi się woli tłumu żądającego linczu (nawet słusznie)?

---------------------------------------
-Wolnościowiec / Prawicowiec / Ateista-
=____W wszystkich trzech radykał____=
==============================

Vote up!
0
Vote down!
0

--------------------------------------- -Wolnościowiec / Prawicowiec / Ateista- =____We wszystkich trzech radykał___= ==============================

#18362