Zabójstwo urzędnicze

Obrazek użytkownika hobo
Kraj

Chyba już najwyższy czas wprowadzić do obiegu to pojęcie

Bo czym tak naprawdę różni się operator drona odpalający rakietę pomiędzy kolejnymi łykami Coca Coli od urzędnika NFZ-tu obcinającego dofinansowanie do leczenia chorych na raka?

I tu i tam giną anonimowi ludzie a ci którzy do tego doprowadzili po skończonej pracy udają się do domów w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Można oczywiście mówić że tam likwidujemy nieprzyjaciela , jakiegoś taliba , ale tu?

Może to być dziecko, może to być samotna matka z dwójką dzieci, moze być starzec. Nie wiem być może są jakieś wewnętrzne, tajne okólniki komu należy dać sznsę a komu nie. Na razie jak widać demokratycznie im wszystkim odbiera się nadzieję na życie i na wyzdrowienie.

Choroby nowotworowe mają to do siebie że czynnik czasu jest niezmiernie ważny i że po kilku miesiącach przerwy w drodze łaski jakieś leczenia będą mogły być wznowione , może nie mieć żadnego znaczenia. Piszę to po informacji o problemach bydgoskiego szpitala , ale mieliśmy taką sytuację w CZD i ciągle słyszy się że są choroby których urzędnicy nie przewidują leczyć w kraju w którym każdy obywatel ma konstytucyjnie zpewnioną ochronę zdrowia.

Ja wiem ze pacjenci chorują nie patrząc na zakładane w ministerstwie zdrowia plany, jestem tylko ciekaw czy sumienie czasem nie zaszczypie pana ministra i jego urzędników.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

boldandcharm
To stary jak świat sposób: pieczątki, druki, okólniki - nie ma ludzia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

boldandcharm

#323055

Nie zaszczypie iCh „zaszczyt” zatrudnienia przy POurzędNiczym UTRUDNIANIU życia Podatnikom Polski ( i przy 'politycznym' ukatrupianiu pacjentów Polski)...

- POlitycznie koOrdynowanym okradaniem społeczeństwa ludzkiego, z kapitału kapitałoTwórczych inwestycji Polski…

„OBYWATELE” funkcyjni obozu „władzy”- ZAGŁADY sumiennego obywatelstwa Polski...

PReDysPOzycje do POurzędniczego okradania Suwerenów Polski -> mają wszczepione POideoLogiczną SZCZEPIONKĄ ...
( przeciw moralności- SŁUŻBOWEJ normalności )

:( „POurzędnikowi nie wolno być Człowiekiem”…

Pozdrawiam + "10"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#323109

Każda błędna decyzja urzędnika państwowego powinna być zaskarżana, a urzędnik powinien być (po udowodnieniu błędu) ukarany. To jedyny sposób, żeby nie obsadzać na odpowiedzialnych stanowiskach kolesiów ze względu na koligacje i aparycję. To się im przestanie opłacać, a perspektywa ponoszenia kary, ukróci zapędy niekompetentnych, choć "zasłużonych", do przyjmowania na siebie odpowiedzialności za sprawowanie danej funkcji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Anka1

 

#323112

Słuszne spostrzeżenie.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#323113

służba zdrowia działałaby świetnie i była przyjemnym miejscem pracy dla lekarzy, gdyby nie ci pacjenci

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#323205