W Poczdamie Tusk sprzedał/sprzedaje Polskę?

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

 

Poczdam, który tak się źle kojarzy Polakom, miejsce w którym w 1945 alianci przyklepali los Polski, znowu może będzie się źle kojarzył Polakom.

Dlaczego? Otóż jeżeli na zaproszenie Niemców wybrał się tam proniemiecki człowiek  udający Polaka o nazwisku Tusk, trzeba być czujnym.

Ale od początku. 1 września rząd po kilku latach badań komisja kierowana przez posła Mularczyka sporządziła bilans strat, które poniosła Polska po ataku hitlerowskich Niemiec na Polskę i jej okupacji do 1945 r, w czasie której mordowali, kradli, unicestwiali Naród Polski i dewastowali przemysł, infrastrukturę, co miało doprowadzić Polaków  do unicestwienia. 

Zespół wybitnych polskich profesorów, licząc bardzo konserwatywnie , wyliczył te straty na ponad 6 bilionów 300 miliardów zł.

I co się wówczas stało? Otóż następnego dnia, były szef PO Schetyna powiedział, że ależ skąd Polsce się nie należą żadne odszkodowania, bo sprawa odszkodowań została zamknięta w 1953, zrzeczeniem się onych przez agenta NKWD  Bieruta, którego Stalin zrobił prezydentem.

To, że oprócz notatki w Trybunie Ludu nie ma żadnych dokumentów poświadczających fakt zrzeczenia się odszkodowań , członkowi proniemieckiej partii PO nie przeszkadza. Następnie ponoć prawnik nijaki Kropiwnicki, właściciel 10 mieszkań w programie Woronicza 17 stwierdził, że żądanie odszkodowań to jest  ograbianie Niemców. Cała wierchuszka niczym falanga stanęła murem za Niemcami przeciwko Polsce.

Ale proniemiecka PO nie ma programu a kieruje się sondażami. Po kilku dniach i sprawdzeniu sondaży, okazało się, że prawie 60% Polaków jest za odszkodowaniem od Niemców a tylko ca. 20% przeciw  wówczas Tusk robi woltę albo fikołka  mówiąc że on , szef PO Donald Tusk oferuje  rządzącym pomoc w tej sprawie. Ale wierzyć  Tuskowi, to tak jakby wpuścić lisa do kurnika wierząc, że nie podusi kur.

Wkrótce okazało się, że obawy są uzasadnione, chcąc rozmyć odpowiedzialność Niemców, próbowali przeforsować projekt ustawy o odpowiedzialności również ZSRR, , którego zbrodnie wobec Polski i Polaków są niekwestionowane, ale wszystko po kolei.

W końcu sejm przegłosował bardzo dużą większością uchwałę. No ale Niemcy uważają, że sprawa jest zamknięta, tak im się wydaje.

Wracając do Tuska i Poczdamu, otóż kanclerz Scholz zasugerował w bardzo zawoalowany  sposób, że może dojść do próby rewizji granic z Polską, które traktatami  ustanowiły zwycięskie państwa.

Co zrobił Tusk? Ano w swoim stylu, uszy po sobie ruki po szwam, jak się sprzeciwić ręce, która karmi.

Przypuszczam, że Tusk obiecał, że jak Niemcy pomogą jemu i jego kamandzie wygrać przyszłoroczne wybory, to zrezygnuje z roszczeń  Polski w stosunku do Niemiec.

]]>https://sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/komunałęikat.xsp?documentId=320B5562E9925DBBC12588BD005B6276]]>

 

]]>https://polskieradio24.pl/5/1222/artykul/3032151,po-znow-zmienia-zdanie-ws-reparacji-politolog-w-tym-temacie-nie-beda-juz-wiarygodni]]>

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (19 głosów)

Komentarze

     Nienawidzący polskiego patriotyzmu łgarz i cynik Tusk - jako wierny przydupas sowieckiej agentki Merkel - łącznie ze zbolszewizowanym narcyzem Trzakowskim i ich postbolszewicką, mafijną PO-PSL, które latami rabowały i Polskę i Polaków - wykonują wszystkie antypolskie działania dyktowane im przez rosyjską agenturę w UE i w Niemczech.

     Mafiozi z PO i zbrodnicze mafie w UE opłacające antypolską propagandę na rzecz PO chcą „żeby było jak było” - czyli ponownej możliwości bezkarnego rabowania Polaków.

    Ponadto, istnieje poważny problem infiltracji UE i państw europejskich przez agentów służb rosyjskich - w tym sowieckich agentów jak Merkel i Scholz.

     A także wielu agentów wpływu działających na rzecz rosyjskich zbrodniarzy. Są to osoby, które ze względu na swoje przekonania polityczne lub powiązania ekonomiczne chcą, żeby zbrodnicza Rosja z sowieckim zbrodniarzem z KGB Putinem była traktowana jak normalny partner.

Vote up!
10
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1647055

Dla mnie wręcz przerażające , że tylu obywateli mieszkających na terenie Polski Polaków i udających Polaków wierzy temu folksdojczowi. Moim zdaniem duży wpływ miał PAD na którego głosowałem dwoma głupimi posunięciami,  pierwszy powołując się na  Babcie Romaszewską, zawetował 2 z trzech uchwał tzw. sądowych, ale nie mniejszy babol było zawetowanie uchwały ograniczającej a wręcz zakazującej działalności WSI 24,

Vote up!
8
Vote down!
0
#1647056

Nie tylko Pan głosował na Prezydenta Dudę... wielu Polaków ma podobne odczucia i wyciąga odpowiednie wnioski. Mam wielki żal. 

Serdecznie pozdrawiam. 

Vote up!
6
Vote down!
0
#1647058

  Witam! Niestety postawiono nas pod ścianą i musieliśmy wybrać mniejsze zło. Niestety, "starsi bracia" mają u nas duże wpływy. Widzimy patologię w sądownictwie, a to się samo nie dzieje, bo wielu wrogów w ukryciu podkłada szczapy, aby w tyglu wrzało.

Vote up!
6
Vote down!
0

ronin

#1647059

Wtedy był komoruski, więc Polacy głosując wybrali mniejsze zło. POPa - P ełniącego O bowiązki P olaka Andrzeja Dudę.  To mniejsze zło jak widać wyewoluowało, i zrobiło się polin skim agentem, którego na smyczy wodzi inny agent, niejaki JD, agent żydowskiego mossadu. Zapytam, jak kiedyś pytał expert mniemanologii stosowanej - Jan Profesor  Stanisławski. On pytał ile cukru w cukrze. Ja zapytam ile Polski w Polsce? Widać wciąż coraz to mniej. czaskoskie i tuskie siły zła rosną w siłę.

KIEDY WRESZCIE JAKIŚ POLAK ZOSTANIE POLSKI PREZYDENTEM???

Nie POP, nie agent ruski, niemiecki czy jakiś polin ski, co świeczki jarać będzie w POLSKIM SEJMIE z niepolską mycką na głowie!!!

A niżej gwoli przypomnienia - POPy czyli przefarbowani na Polaków prezydenci naszej Polski

:

1. Lech Wałęsa POP Lejba Kohne

2. Aleksander Kwaśniewski POP Izaak Stolzman

3..Lech Kaczyński POP Lewi Kalkstein

4. Bronislaw Komorowski POP Berek Szczynukowicz

5. Andrzej Duda POP Aaron Fejgenbaum

Wszędzie dobrze ale w Polin najlepiej.

TAK od 33 lat wybierają Polacy.

Czy blisko 40 milionowy naród Polski istniejący od 4 tysięcy lat nie stać na wybór prezydenta POLAKA?!

 

Vote up!
3
Vote down!
-4
#1647061

 

czaskoskie i tuskie rosną w siłę dzięki Panu i innym osobom wierzącym w podobne kłamstwa. Chyba Pan widzi do czego ten "ultraprawicowy" nurt doprowadził Rosję. Na bujdach z palca wyssanych i rozsiewaniu nienawiści niczego się nie zbuduje. Jest mi niezmiernie przykro, gdyż mam dla Pana wiele sympatii, ale inaczej powyższego wpisu ocenić nie mogę.

-1

Vote up!
3
Vote down!
-2

AgnieszkaS

#1647062

bujdą Pani nazywa? 

Ciekawe, ja nie wstydzę się nazwiska mego Ojca, Który Był POLAKIEM. POLSKIM BYŁ Żołnierzem, Ułanem Wrześniowym. Pod Modlinem trafił do niemieckiej niewoli. Wrócił z wojny i mogłem się urodzić. Polska po Bogu jest dla mnie NAJWIĘKSZĄ WARTOŚCIĄ. I tak pozostanie do końca.....

Vote up!
4
Vote down!
-2
#1647063

Oskarżając obecną władzę sprawowaną przez PIS/ZP o sprzyjanie niepolskim interesom, nie bierze Pan pod uwagę warunków geopolitycznych w jakich Polska się znalazła od 1939 roku i które z różnymi zmiennymi okolicznościami determinują możliwości wybijania się na niepodległość.

Przegrana II RP w 1939 roku i brak pomocy ze strony zachodnich "sojuszników"(Francji i Wielkiej Brytanii), była wynikiem ich kalkulacji i interesów, zgodnie z twierdzeniem W.Churchilla: UK nie ma przyjaciół, UK ma interesy).

Ludobójstwo na polskich jeńcach wojennych w Katyniu, Miednoje, Ostaszkowie, czy Starobielsku  w 1940 roku, było z inicjatywy Ławientija Berii, szefa NKWD w latach 1939-1945 i brytyjskiego agenta we władzach Rosji o0d 1917 roku.

Brytyjczycy od kilku wieków prowadzili i nadal prowadzą politykę równowagi sił na kontynencie europejskim(tego przykładem jest ich obecna pomoc dla Ukrainy, bo przegrana Ukrainy w wojnie z Rosją sprawiłaby, że Rosja z Niemcami/niemiecką UE zagroziłaby statusowi UK w Europie) i wtedy po przegranej Polski nie chcieli dopuścić, by polscy jeńcy nie byli wykorzystani przez Rosję i Francję do pokonania Niemiec(a Francja o taką antyniemiecką  koalicję ze ZSRR zabiegała), bo  wtedy też status UK  byłby sprowadzony do kraiku na peryferiach Europy).

Gdy tylko Niemcy pokonały Francję, to zbrodnie na polskich jeńcach ustały, bo Wielka Brytania zaczęła dążyć do powołania z Rosją antyniemieckiej koalicji.

Tak się potem stało i ZSRR oraz UK wykorzystały polskich jeńców, którzy jeszcze żyli do utworzenia armii w ZSRR i armii gen. Andersa , do wojny z Niemcami, jedni i drudzy w swoim interesie, bo interes Rzeczpospolitej był tu wynikiem interesów obu tych mocarstw.

Tej polityki i interesów ówczesnej  Wielkiej Brytanii nie znał generał W. Sikorski i kiedy trwały negocjacje UK ze ZSRR w sprawie powołania koalicji antyhitlerowskiej, on zamierzał ujawnić dokumenty, które pozyskał a które dowodziły faktowi, ze to nie Niemcy, jak głosił ZSRR a właśnie ZSRR dokonał tych zbrodni na polskich jeńcach wojennych.

Ujawnienie tych faktów pogrzebałoby szansę na powołanie takiej koalicji i dlatego tymi zamiarami wydał na siebie wyrok śmierci, co stało się w zamachu w Gibraltarze 4 lipca 1943 roku ok. godz. 23:06 czasu lokalnego.

Paralelną sytuację mieliśmy w dniu 10.04.2010 roku, gdyż przyczyną zamachu na śp. Prezydenta L. Kaczyńskiego i Delegację na Uroczystości 70 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej było to, że stał on na drodze projektowanej i realizowanej w czasie polityki resetu USA-Rosja, eurazjatyckiej przestrzeni od Władywostoku po Lizbonę(przestrzeni UE/niemieckiej UE i Rosji) mającej być wg USA sojusznikiem w konfrontacji z szybko rosnącą potęgą Chin a wg ukrywanych interesów rosyjsko niemieckich potęgą w konfrontacji z USA i Chinami.

To dlatego, że po klęsce tej polityki resetu USA-Rosja w 2013 roku, USA zaoferowała J. Kaczyńskiemu pomoc w odzyskaniu władzy w Polsce(D.Tusk i koalicja PO-PSL jako agentura Niemiec i Rosji, stała się tej nowej sytuacji geopolitycznej szkodliwa dla interesów USA i UK. To było też przyczyną Brexitu, bo UK nie chciały być częścią federalnej, niemieckiej UE, do czego coraz mocniej Niemcy dążyły), J. Kaczyński zobowiązał się nie ujawniać prawdy o roli zachodnich "sojuszników w tej zbrodni, tylko oskarżać Rosję z pomocą Tuska w tuszowaniu przyczyn i sprawstwa w tej zbrodni, nie ujawniając udziału rzadu Tuska w przygotowaniu, przeprowadzaniu tej zbrodni.

W negocjacjach USA z J.Kaczyńskim  dotyczących możliwości powrotu PIS do władzy, USA postawiły warunek by kandydatem PIS na prezydenta był Pan A.Duda(miał zadanie poprzez weto, ograniczać J.Kaczyńskiego, gdy ten zanadto daleko posunie się z reformami, niekorzystnymi z punktu widzenia interesów amerykańskich a tak naprawdę interesów  firm żydostwa amerykańskiego (patrz weto w sprawie ustaw sadowych i TVN).

 

 

Vote up!
0
Vote down!
-2
#1647069

Czy szerzący fake news przepraszają?

"To nie pierwszy raz, kiedy Andrzejowi Dudzie przypisuje się w internecie ukraińskie korzenie. W niektórych przekazach twierdzono, że jego dziadkiem był działacz UPA, Mychajło Duda. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w tekście opublikowanym na portalu Gloria.tv w 2021 roku Andrzej Duda „w swoim oficjalnym życiorysie chlubi się polskojęzycznym teściem, a zrezygnował z przedstawienia znacznych »zasług « dziadka i rodziców biologicznych”. W fałszywych przekazach podawano, że dziadek prezydenta był „zbrodniarzem i nienawidził nas Polaków”, nie mógł zatem „wychować ojca Andrzeja Dudy w duchu patriotyzmu i miłości do Polski”. Dokładnie nie wiadomo, w jaki sposób powiązano Andrzeja Dudę z jego rzekomym „dziadkiem” Mychajłem. Mężczyzn łączy jedynie – zupełnie przypadkowa – zbieżność nazwisk. Google błędnie indeksuje tę postać na pierwszym miejscu po wpisaniu frazy „dziadek Andrzeja Dudy”.  Fałszywej informacji na temat swojego rzekomego ukraińskiego pochodzenia zaprzeczył sam Andrzej Duda już w 2015 roku. Napisał na Twitterze, że jego dziadek od strony ojca nazywał się Alojzy Duda. „Mieszkał w Starym Sączu, był kuśnierzem i zmarł 01.07.1992 roku” – dodał."

https://demagog.org.pl/fake_news/nasz-prezydent-to-aaron-feigenbaum-i-pochodzi-z-ukrainy-fake-news/

 

Vote up!
2
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1647075

Andrzej Duda z swoim dziadkiem Alojzym Dudą

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1621325,1,rod-dudow.read 

 

Vote up!
1
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1647079

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika KontRRa został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

człwk jkch flksdtschch ty mjczysz ?, kt c mózg szkdzł?
Vote up!
0
Vote down!
-6
#1647068

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika KontRRa został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

tn kmntrz t jdn wlk błkt rdm z tvp
Vote up!
0
Vote down!
-6
#1647067

Jesteś ruską onucą podesłaną przez POlszewickich bandytów!

Won za Don albo za Ren szmato!

Vote up!
3
Vote down!
0
#1647071

Ten typ od 4 godzin "wlazł" na portal, aby bruździć i ruskie brednie nam wciskać...

Serdecznie pozdrawiam. 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1647076

"Impra" w Poczdamie zorganizowana została na rynek polski i miała za cel dopompowanie Tuska. Warto zwrócić uwagę, że Tusk przemawiał po polsku. Posłużono się w tym bokserem ukraińskim dając mu nagrodę i zadaniując Tuska do wygłoszenia laudacji, w której Tusk przedstawił siebie jako wielkiego wroga Rosji i obrońcę Ukrainy (od kiedy?).
Wydaje się prawdopodobne, że wciąż realizowany jest projekt Dugina - Euroazji. Dla współpracy rosyjsko - niemieckiej niezbędne jest zwycięstwo Tuska w wyborach i zmiana UE w federację pod niemieckim przywództwem.
Amerykańsko - "soroszoska" frakcja z Brzezińskim chyba stawia na Trzaskowskiego. W jednym wszyscy są zgodni - trzeba pozbyć się PiS-u.

Vote up!
5
Vote down!
0

Leopold

#1647070

"Amerykańsko - "soroszoska" frakcja z Brzezińskim chyba stawia na Trzaskowskiego. W jednym wszyscy są zgodni - trzeba pozbyć się PiS-u."

 

To jest w strategicznym interesie tej frakcji, bo to ona stała za zbrodnią z 10.04.2010 roku(w ramach polityki resetu USA/Zachód - Rosja) wraz z Niemcami/niemiecką UE i Rosją i teraz chce by ta prawda nie została ujawniona.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1647072

"Amerykańsko - "soroszoska" frakcja z Brzezińskim chyba stawia na Trzaskowskiego. W jednym wszyscy są zgodni - trzeba pozbyć się PiS-u."

 

Neoliberałowie amerykańscy prowadzili wojnę z PiS od zawsze. Wojna ruso-ukraińska zmieniła tę sytuację tylko pozornie. Jednak nastroje w USA są wyjątkowo antybidenowskie i antydemokratyczne. Widać to nawet po reakcjach w Internecie. Dlatego pod większością artykułów nie można komentować, jest tylko łapka w górę, nie ma łapki w dół. Demokraci przeznaczyli ogromne sumy na propagandę, a mimo wszystko myślę, że tzw. primary election w listopadzie przyniesie wygraną Republikanom. Gdyby jeszcze udało się Trumpowi przejąć władzę za dwa lata, byłoby to dobre dla Polski. 

Vote up!
6
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1647077

Co do ostaniego zdania, to przypuszczam, że nie musiał nic obiecywać. Jego hojność wszyscy świetnie znają na zachodzie i na wschodzie.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1647117