Krowy z Deszczna vs kozy z wyspy na Wiśle w centrum W-wy.

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Krowy z Deszczna vs kozy z wyspy na Wiśle w centrum W-wy.

Weźmy pod lupę dwa kejsy w podejściu Partii Zielonych do zwierząt. Partia Zielonych, która w założeniu ma się również, oprócz innych zadań zajmować losem zwierząt, pokazuje jak selektywnie zajmuje się nimi.

Już nie wspomnę zdechłej wiewiórki podrzuconej do ułamanego konara w W-wie, która miała być dowodem na straszną politykę min Szyszko.

To, że partia proekologiczna w swoich założeniach, jest partią stricte polityczną pokazują przykłady z Polski. Ponieważ Partia Zielonych jest w koalicji z PO, tp  ani słowem się nie zająknie o szambie wlewającym się tysiącami hektolitrów do Wisły w W-wie przez 10 dni,  czy szambie wlewającym się w ubiegłym roku również tysiącami litrów do Motławy w Gdańsku przez 3 dni.

Pytanie dlaczego się tak dzieje ? ano odpowiedź jest prosta, w tych miastach rządzą prezydenci z PO, bo zieloni i ekoterroryści protestują tylko przeciwko PiS, PO może rujnować przyrodę, ale protestowanie przeciwko PO, jest niepoprawnie politycznie.

Co innego kornik w otulinie Puszczy Białowieskiej, tam ekoterroryści szli na całość, przykuwając się do drzew czy do maszyn.

Zieloni interweniowali w sprawie zdziczałych krów w Deszcznie, ale kozami na ponoć proekologicznej wyspie koło Mostu Gdańskiego już nie.

W stadzie z Deszczna nie padła żadna krowa, natomiast na proekologicznej wyspie, na której było kilkadziesiąt kóz, z których połowa padła, z których część została wyrzucona do Wisły a część zakopana

Na dodatek tą proekologiczną wyspą miał zarządzać jakiś brodaty Abul, który wziął kilkadziesiąt tysięcy zł i o dziwo nikt go nie może znaleźć.

Koza, która zje wszystko, niestety na proekologicznej wyspie nie zdzierżyła i padła. Czy to taki klimat w W-wie, czy opiły się wody z Wisły, tego nie wiem.

Wiem jedno, że tą grandą nie zainteresował się żaden ekolog , co więcej na wyspie nie tylko nie było żadnego ekologa,  powiem więcej, nie było tam nawet cienia ekologa.

Po raz kolejny, widać, że polscy ekolodzy są od tego by walczyć z polskim rządem, a nie dbać o ekologię w tym zwierzęta.

]]>https://www.rp.pl/Kraj/190619769-Krowy-z-Deszczna-uratowane-Niekoniecznie.html]]>

]]>https://www.tvp.info/44625781/martwe-kozy-nad-wisla-tak-skonczyl-proekologiczny-projekt-ratusza]]> 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (30 głosów)

Komentarze

[link]

"W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie"

________________________________________________________
Antypolski antypis składa się z wrogich Polsce oddziałów, całych kompanii i batalionów spod czerwonej gwiazdy: PO, PSL, SLD, Nowoczesna Wiosna, Razem ze wszystkimi Zelonymi odmieńcami, strzygami i utopcami. Roją się i troją dla zmylenia normalnych ludzi, udają różne partie i stronnictwa, zasłaniają się LGBT, udają nowoczesność, a w rzeczywistości są wszędzie tam, gdzie można zrobić Polsce coś złego.
 
Vote up!
14
Vote down!
0

michael

#1604579

Niestety to smutne co piszesz, ale prawdziwe.

Vote up!
13
Vote down!
0
#1604581

Cały zarząd Greenpeace Polska to Niemcy. Działaja więc w interesie Niemiec i nigdy nie naruszą interesów PO zalozonej za niemieckie pieniądze.   Zarząd Greenpeace Polska:

Aleksander Egit - Prezes Zarządu

Gertrud Korbler - Członkini Zarządu

Heinz Reindl - Członek rady nadzorczej

Florian Faber - Członek rady nadzorczej

Karin Küblböck - Członkini rady nadzorczej

/dlaczego-w-zarzadzie-greenpeace-polska-nie-ma-polakow-ekolodzy-pod-ostrzalem-internautow-i-dziennikarzy/

Vote up!
15
Vote down!
0
#1604586

Ten zarząd wszystko wyjaśnia.

Vote up!
14
Vote down!
0
#1604587

Ten zarząd wszystko wyjaśnia.

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1604589

Dlaczego tyje partii i podobnych je organizacji nie zdelegalizuje się? a zarząd odda pod sady , to co wyprawiają obecnie wola o pomstę do nieba , zatrucie Wisły , Bałtyku ,środowiska naturalnego, zdechłe kozy .
Mozna by było cala litanie wypisać przestępstw i sabotażu jaki wykonują te organizacje i partia , lecz to nic nie da , należny stanowczo zabrać się za nich , sprawdzić finanse , i działalność , oraz powiązania z wrogami Polski i obecnego rządu

Vote up!
9
Vote down!
0
#1604592

Też się zastanawiam dlaczego?

Vote up!
4
Vote down!
0
#1604617

Też się zastanawiam dlaczego?

Vote up!
1
Vote down!
0
#1604618

Vote up!
10
Vote down!
0
#1604628

Pijaczka i złodziejka jak mówiła o niej śp. Anna Walentynowicz.

Vote up!
9
Vote down!
0
#1604631

A cóż to za dziwoląg "dwa kejsy" / Pewnie z angielskiego "two cases -dwa przypadki".

Chroń Panie Boże przed taką błazeńską nowomową!!!

Vote up!
5
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#1604653

miłość do kóz

 

to warszawski raj

wyspa zielona

tam kwitnie miłość

do kóz szalona

 

 

Vote up!
4
Vote down!
0

jan patmo

#1604684

dzięki

super robota

/zgodnie ze starą zasadą,podaj dalej/

pozdr

Vote up!
6
Vote down!
0

gość z drogi

#1604686

Nie zauważyłeś Andy że jak mawiał mój szef - zaczynasz tutaj szukać skwarków w d...e?

Też uważam większość zielonych za usłużnych idiotów, ale w wymienionych przez ciebie przypadkach chyba przesadziłeś. Pomijając że nawet zielonym czasami zdarza się zrobić dobrą robotę, to nie możesz nikogo winić za to że nie protestują w przypadku awarii. Awaria ze swojej natury nie jest działaniem intencjonalnym. Jak mówią Anglicy - shit happens. Intencjonalne było wybudowanie oczyszczalni za grube zresztą pieniądze, ale chyba tego nie ma powodu oprotestowywać? Protestować dlatego że się zepsuła? Protestować to można jeśli nikogo nie będzie się chciało pociągnąć za to do odpowiedzialności. Ale protest przeciwko awarii...? 

Drugi kejs (jak sam to określiłeś): Zieloni powinni byli interweniować że umieściło sie kozy w ich semi-naturalnym środowisku? Naprawdę? To kozom lepiej być zamkniętym w stodole, albo ze sznurem na szyji przywiązanym na polu do kołka? Czy to nam mówisz? Nawet swojemu psu bym tego nie zrobił. Obaj zdajemy sobie sprawę że monitorowanie stanu zdrowia kóz na wyspie racznj było niewykonalne więc cieżko o pretensje. Sama idea umieszczenia tam kóz chyba jednak nie była całkowicie pozbawiona sensu. Zakładając oczywiście że woda w Wiśle nie jest niczym skażona :-)

Myślę że poszedłeś w swojej krytyce opozycji o krok za daleko. Nie, nie jestem przeciwnikiem PiSu, ale na Boga - trochę rozsądku. 

Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
-2
#1604759

Ale co sobie Abdullah z kozami naużywał na wiślanej wyspie, to sobie naużywał. A że przy tym pozdychało ileś tam kóz... No cóż, to z miłości do zwierzat!   

Vote up!
5
Vote down!
0

jan patmo

#1604769

To z tego Abdula niezły kogut pardon tryk.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1604841

O co właściwie chodziło z tymi kozami? Takie przypadki, przynajmniej na obszarze Polski chyba nie mają miejsca? Kto i jak wymyślił że wypasanie kóz na wyspie na Wiśle ma wymiar "ekologiczny"? Rozumiałbym gdyby człowiek zechciał taką wyspę użytkować jako pastwisko, ale co ma do tego natura, biologia i ekologia? I jakie znaczenie ma zgryzanie trawy do gniazdowania ptaków? To przecież jakaś paranoja. Zwłaszcza, że na Wiśle bywają powodzie zalewające "wyspy"

Honic

Vote up!
5
Vote down!
0
#1604827

Są gatunki ptaków  wymagające krótkiej trawy do zakładania gniazd.

Dlatego w wielu miejscach - np. w rejonie Puszczy Białowieskiej - na terenaach chronionych trawy są koszone przed okresem gniazdowania.

Vote up!
4
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1604838

nie jestem znawcą tematu ale swoją wiedzę posiadam. Ekosystemy Puszczy Białowieskiej są dość odległe od doliny Wisły. Wiem, że w obrębie doliny Wisły gniazdują różne ptaki w sąsiedztwie wody; czasem duże straty ponoszące właśnie w wyniku powodzi. Ale one są w tym systemie częścią natury. A co mają do tego kozy? Nie widzę powodu do jakiegoś konfliktu, ale po prostu jestem ciekaw czy aby argumenty dotyczące hodowli kóz na "wyspach" Wisły nie są zwykłym oszustwem. Może ktoś ma jakieś bardziej konkretne informacje? O jakie gatunki ptaków chodzi? Kozy mnie nie przekonują.

Pozdrawiam

Honic

Vote up!
2
Vote down!
0
#1604860

Nie sądzę, by ktoś normalny wpuścił duże stado kóz pomiędzy gniazdujące ptaki...

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1604868

Jakby opozycja totalna rządziła jeszcze te ostatnie 4 lata, to skończylibyśmy, jak te kozy nad Wisłą!

Vote up!
2
Vote down!
0
#1604869

Dlaczego trawa musi być przystrzygana wytłumaczył to Andy-andy, ale mnie zastanawia, skąd sie wziął ten Abdul i dlaczego 100 tys zł za wypas kóz.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1604840

odpowiedź na to pytanie jest akurat prosta: chodzi o opłatę ryczałtową za rozrywki wszelakie zgodne z wyobraźnią plus VAT.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1604865