Panie Premierze pora oswobodzić Muzeum Auschwitz od dyrektora Cywińskiego

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Kolejna rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz i kolejny skandal. Dyrektor Cywiński będący dyrektorem Muzeum Auschwitz od 2006 r., kolejny raz pokazał, że Muzeum Auschwitz traktuje to muzeum jak własny folwark.

Przypomnę, że w 70 rocznicę wyzwolenia obozu, dyrekcja ( dyrektor Cywiński) nie był w stanie zaprosić na tą okrągłą rocznicę, rodzinę polskiego bohatera, dobrowolnego więźnia obozu Auschwitz rotm. Pileckiego.

Tłumaczenie tym, że zabrakło miejsc jest tłumaczeniem co najmniej naiwnym i nieprawdziwym, w sumie dyr. Cywiński bardziej reprezentuje stanowisko Żydów ( Izraela) , tak jakby w tym obozie nie ginęli Polacy, chociaż faktem jest, że większość zakatowanych to Żydzi.

Zakaz wnoszenia polskich flag jest co najmniej niezrozumiała a nie zaproszenie rodziny rotm. Pileckiego było napluciem nie tylko rodzinie ale i Polakom w twarz.

Jeden z zespołów śpiewał „ nie przenoście nam stolicy do Krakowa” , jeżeli chodzi o muzeum Auschwitz, to mimo, że muzeum jest w Polsce to wygląda na to, że muzeum przynajmniej mentalnie zostało przeniesione do Izraela przez dyr. Cywińskiego.

Z całym szacunkiem dla ofiar pochodzenia żydowskiego, trzeba pamiętać, że obóz najpierw był obozem dla Polaków,  w którym zginęło około 200 tys. Polaków, dopiero później niemieccy zbrodniarze zrobili z niego fabrykę śmierci dla Żydów, ale nie można zapominać o Cyganach, Rosjanach i innych narodowościach.

Pamięć o strasznych rzeczach, które miały miejsce w Auschwitz, nie może być zawłaszczona tylko przez Żydów, a zakaz wnoszenia polskich flag jest skandalem.

Wydaje się, że nadszedł czas, żeby po 13 latach dyrektorowania Cywińskiego, dokonać zmian w muzeum Auschwitz, tak  żeby ofiary poniesione przez różne narodowości a później ich rodziny, były jednakowo traktowane.

]]>https://wiadomosci.wp.pl/rodziny-rotmistrza-witolda-pileckiego-nie-zaproszono-na-uroczystosci-w-auschwitz-6027416110478465a]]>

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (22 głosy)

Komentarze

pierwszą osobą ,która porusza ten temat. Jestem też za tym aby na stanowisku dyrektor obozu zagłady Auschwitz była osoba , która na równi traktuje wszystkie ofiary tego obozu i nie tylko tego. Jestem również za aby wicepremier Gliński coś z tym zrobił a jak nie ma mocy to niech po prostu odejdzie i pozwoli zająć miejsce prawdziwemu Polakowi i Patriocie. Najwyższy czas aby o Cywińskim nie tylko dyskutowano ale go po prostu zwolniono.

Vote up!
13
Vote down!
0

lupo

#1579399

Wiem, że nie jestem pierwszą osobom poruszającą ten temat, ale mam również nadzieję, że nie ostatnią.

Vote up!
9
Vote down!
0
#1579410

  Witam! Grupy młodzieży z Izraela "ochraniane" przez uzbrojony Mossad w broń palną. Przed kim mają bronić, przed Polakami? Przecież tworzy się sztuczne fałszywe wrażenie, że przyjeżdżają do kraju wroga i oprawcy. Co robi w takim razie Polska dyplomacja...Pozdrawiam!

Vote up!
15
Vote down!
0

ronin

#1579402

To jest zastanawiające, dlaczego tak jest.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1579411

Zgadzam sięz tym, że powinni już lata temu odwołać tego antypolaka dyrektora Muzeum w Oświęcimiu - nazwałbym tylko to co piszesz bardziej dosadnie a nie w trybie przypuszczajacym i zmiękczajacym

No i podajesz link z 2015 roku, a coś świeższego?

Vote up!
11
Vote down!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1579407

Podałem ten link, bo to było wyjątkowe łajdactwo, na pewno podobnych przykładów jest więcej.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1579413

Że dalej dyrektorem muzeum w Auschwitz jest nadal Cywiński, bo jako minister kultury, to on decyduje.

To wielki strach PiS-u by wymienić ulubieńca Izraela dyrektora Cywińskiego i za razem słabość i niemoc państwa Polskiego, rządzonego przez Zjednoczoną Prawicę. .

I nie dziwi mnie to, skoro rząd Polski jedzie do Izraela i się tłumaczy z Polskich ustaw, a Kneset obraduje w Polsce. To co można sobie myśleć o takim strachliwym i usłużnym rządzie???

Izrael i prywatni darczyńcy dają jedynie 0,5%  w utrzymaniu muzeum w Auschwitz, a resztę daje Polska i jeszcze nic nie ma do gadania. 

Do takiego absurdu i wstydu doprowadził PiS, że nawet w Polsce pod ich rządami, nie mamy nic do powiedzenia.

Izrael, czy euro-burdel decyduje za rząd Polski, a strachliwy i usłużny PiS to wykonuje.

Orban postawił się i ma w dupie co mówią i myślą inni i robi swoje co dla Węgrów jest najważniejsze. I tego samego bym oczekiwał od PiS-u, a nie nastawianie drugiego policzka.

 

Vote up!
12
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1579412

Pytań jest dużo tylko odpowiedzi brak.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1579459

Dzięki rozpanoszonym w polskiej polityce żydolubom, narzucającym nam syjonistyczną retorykę coraz więcej jest w Polsce sektorów zawłaszczonych przez żydów, w tym także prawda o cierpieniu Polaków, o milionów ofiar polskich zamordowanych przez niemieckich nazistów, w tym także w niemieckim obozie koncentracyjnym w Auschwitz!

Ale także miliony ofiar polskich na kresach - na Wołyniu, we wschodniej Małopolsce, pomordowanych przez ukraińskich zbrodniarzy narodowych, jak również przez niemieckich nazistów i ruskich komunistów, przy bardzo licznym i aktywnym udziale żydowskich donosicieli, morderców, złodziei i współpracowników niemieckich i ruskich najeźdźców!!!

Zbrodnie na kresach do tej pory nierozliczone, a wprost przeciwnie, przy udziale obecnie rządzących narzuca się Polakom obcą, wrogą retorykę, że to Polacy kogoś mordowali - hańba kłamcom, spolegliwym manipulantom i zdrajcom!!!

Boże miej nas Polaków i naszą kochaną Polskę w nieustającej opiece - będziemy pamiętać o waszej nikczemnej postawie pamiętać we trakcie nadchodzących wyborów!!!

Vote up!
11
Vote down!
0

Tantum nudam veritatem

#1579422

Cywiński w Auschwitz i ludobójstwo na Wołyniu, dwa tematy może różnej wagi, ale wydają się przerastać Ministerstwo Kultury.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1579460

ma długa historię. Ale ten Namiestnik jest widać nie do ruszenia. Nie tylko nie cofa się, ale jeszcze usilniej judzi (od słowa jude), bo takie mu wyznaczono zadanie w Izraelu.

Poczytajmy sobie odpowiedź Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z czasów Tfuska w sprawie starań o odwołanie dyrektora "Auschwitz", dra Piotra Cywińskiego, bo to nie pierwszy jego antypolski wyczyn w tym miejscu – tej najstraszniejszej dla naszego narodu kaźni przygotowanej przez Niemców.

"...wnioski Fundacji Paradis Judaeorum o usunięcie p. Piotra M.A.Cywińskiego ze stanowiska, kierowane do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dwukrotnie w roku 2010 i poparte przez wiele społecznych instytucji i środowisk, zostały skwitowane listem przedstawiciela MKiDN z którego wynikało, że dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau nie podlega ministrowi kultury i dziedzictwa narodowego, a choć utrzymywany jest z kieszeni polskiego podatnika, nie jest polskim urzędnikiem państwowym... [wytł. moje – ZK]."

Więcej tutaj: https://naszeblogi.pl/49551-gubernator-ekspozytury-w-oswiecimiu

Vote up!
7
Vote down!
0

Zygmunt Korus

#1579432

Wygląda na to, że Żydzi umieścili w Auschwitz swojego człowieka i jest on nie do ruszenia.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1579461

"(...) jako polscy podatnicy w ciągu 70 lat wydaliśmy jakieś 0,8-  1,0 miliard zł na utrzymanie Muzeum Martyrologii Polskich, Żydowskich i innych  Ofiar III Rzeszy Niemieckiej  to teraz róbmy z tego „strefę eksterytorialną” z wyłączeniem Polaków.  Bo Lauder z Danielsem ( a po cichu Niemcy) mają takie genialne pomysły."

http://www.polishclub.org/2018/03/03/niepokorni-cywinscy-finanse-muzeum-kl-auschwitz-strefa-eksterytorialna/

PS

Jedna szósta brytyjskich dzieci uważa, że nazwa Auschwitz to nazwa...parku rozrywki. 

Vote up!
8
Vote down!
0

casium

#1579443

A kto go zwolni? - Premier namaszczony na to stanowisko przez sierżancinę  MOSSADu J. Danielsa wychowujący swoje dzieci w szkole żydowskiej?

Vote up!
7
Vote down!
0

antyleming

#1579454

Wydaje mi się, że z lekka przesadzasz.

Vote up!
4
Vote down!
-2
#1579462

... że PiS, a więc i Polska przegra nadchodzące wybory przez niepohamowaną miłość do Izraela i do wielkiego "brata" zza Atlantyku. Polacy nie chcą u siebie Polin, chcą Rzeczypospolitej. Żal serce ściska, jak nieroztropnie postępujemy wobec Persów. Złość wzbiera na postawę klęczącą przed Waszyngtonem. Nie za taką Polskę umierali nasi ojcowie i dziadowie. Jest mi smutno.

Vote up!
6
Vote down!
0

...

#1579485

Temat niesłychanie ważny zignorowany jak repolonizacja a Cywiński zachowuje się od lat jak  agent obcych wpływów. Czas uświadomić że dla Polaków cała Polska to było Auszwitz gdzie nie było zasad prucz Terroru. 

Vote up!
6
Vote down!
0

Zakamarnik

#1579572