Państwo zaczęło działać, nareszcie kontrola Fundacji Otwarty Dialog.

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Lepiej późno niż wcale chciałoby się powiedzieć. Jak długo można trzymać żmije na własnej piersi. Fundacja Otwarty Dialog, wprost nawołuje do obalenia rządu, przecież w demokratycznym kraju , nie można tolerować organizacji nawołującej do obalenia rządu.

Organizacje pozarządowe są niezbędnym elementem krajobrazu politycznego, w każdym demokratycznym państwie.  Ale są organizacje pozarządowe , które swoje organizacje traktują jako oręż do walki z rządem, albo do bogacenie się tak jak to było z organizacją Jakuba Śpiewaka, która służyła onemu do zakupu luksusowych rzeczy.

Fundacja Otwarty Dialog, nie wiadomo z kim jest  powiązana, wydawała instrukcje jak obalić rząd, niejasny jest skład osobowy zarządu fundacji ani jej finansowanie. Zapewnie należałoby sprawować większą kontrolę nad niektórymi organizacjami w tym Fundacja Otwarty Dialog.

Nie przypadkiem w dniu protestów, pojawiają się setki takich samych plakatów czy identycznych świec. Większość fundacji działa na rzecz pożytku publicznego, dzieci, zwierząt, przyrody, zabytków, itd.itd.  Ale to nie przypadek , że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki na niektórych manifestacjach pojawiają się identyczne plakaty, świece, itd.

Warto sprawdzić również Fundacje Batorego i przekonać się ile pieniędzy pompuje w nią Soros, któremu Polska stoi kością w gardle.

W czasie „ spontanicznych” wieców na budynku SN pojawił się napis „ Sąd Jest nasz”, oni chcą żeby sąd był ich a nie należał do narodu.

 

]]>https://wpolityce.pl/polityka/350545-nasz-news-koniec-samowolki-organizacja-ktora-namawia-do-puczu-zostanie-skontrolowana-jest-wniosek-ministra-kaminskiego-do-msz-o-przeswietlenie-fundacji-otwarty-dialog]]>

]]>https://wiadomosci.wp.pl/pis-bierze-sie-za-organizacje-pozarzadowe-wniosek-o-kontrole-6148721464006785a]]>

]]>http://niezalezna.pl/103030-nawolywal-do-awantur-i-wylaczenia-rzadu-sluzby-sprawdza-fundacje-otwarty-dialog]]>

 

 

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

"Otwarty Dialog" jeszcze w kwietniu współpracował z Fotygą. Przykład:

http://odfoundation.eu/a/8172,zaproszenie-na-konferencje-moldawia-na-rozdrozu
Cytuję:
Zaproszenie na konferencję „Mołdawia na rozdrożu”
12.04.2017
Autor:Tomasz Kłosowicz
EN UK RU
"W imieniu Fundacji Otwarty Dialog i deputowanych do Parlamentu Europejskiego Anny Fotygi (ECR, Polska), Ramony Nicole Mănescu (EPP, Rumunia), Renate Weber (ALDE, Rumunia) i Rebecci Harms (Zieloni/EFA, Niemcy), mamy przyjemność zaprosić na konferencję na temat aktualnej sytuacji politycznej oraz sytuacji w dziedzinie praw człowieka w Republice Mołdawii"

Więcej "kwiatków" na stronie http://odfoundation.eu/ 
O sobie piszą tak:
Kim jesteśmy?
Fundacja Otwarty Dialog powstała w Polsce w 2009 roku z inicjatywy Lyudmyly Kozlovskiej, pełniącej obecnie funkcję Prezesa Fundacji. Do celów statutowych Fundacji należą obrona praw człowieka, demokracji i praworządności na obszarze postradzieckim. Szczególną uwagę Fundacja skupia na największych krajach regionu: Kazachstanie, Rosji i Ukrainie.
Fundacja realizuje swoje cele poprzez organizację misji obserwacyjnych, w tym obserwacji wyborów i monitorowanie stanu przestrzegania praw człowieka w obszarze postradzieckim. Na ich podstawie powstają raporty i sprawozdania dystrybuowane następnie wśród instytucji UE, OBWE i innych organizacji międzynarodowych, resortów spraw zagranicznych i parlamentów krajów UE, ośrodków analitycznych i mediów.
Obok działalności obserwacyjnej i analitycznej, Fundacja prowadzi aktywne działania we współpracy z parlamentarzystami zaangażowanymi w sprawy zagraniczne, prawa człowieka i relacje z krajami postradzieckimi w celu wsparcia procesów demokratyzacji i liberalizacji ich polityki wewnętrznej. Do istotnych obszarów działalności Fundacji należą także programy wsparcia więźniów i uchodźców politycznych.
Fundacja posiada swoich stałe przedstawicielstwa w Warszawie, Kijowie i Brukseli.

W Radzie Fundacji m.in. Andrzej Wielowiejski, a także Bogusław Stanisławski. Piszą o Stanisławskim:
Jako inicjator i członek wielu organizacji pozarządowych jest nestorem polskich obrońców praw człowieka. Współtworzył m. in. oddział Amnesty International Polska, najpierw stając na czele jego warszawskich struktur, a w latach 1999-2001 pełniąc funkcję prezesa zarządu. W okresie PRL związany z opozycją solidarnościową. Za swoją działalność został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Gosiewska też współpracowała z Otwartym Dialogiem, o czym też piszą na stronie internetowej fundacji:

http://odfoundation.eu/galeria#801,raporty-odf-i-m-gosiewskiej-zaprezentowane-w-parlamencie-europejskim

Ewaryst Fedorowicz znalazł też to:
http://blog.wirtualnemedia.pl/wp-content/uploads/2017/07/Romaszewska-i-Kozlovska-1024x575.png

A więc Fotyga, Gosiewska, A. Romaszewska współpracowały z lewą Fundacją? Co je tak oczarowało w tej organizacji?

Vote up!
8
Vote down!
0
#1545379

Ależ tutaj jest wiele nazwisk:
http://odfoundation.eu/zespol

Oprócz Wielowiejskiego, Stanisławskiego - Szymanderski.

I mnóstwo młodych ludzi z Polski i zagranicy.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1545380

Czerep Jędrzej

Info: https://pulaski.pl/member/czerep-jedrzej/

KOORDYNATOR PROGRAMU POKÓJ I STABILIZACJA

Niezależny badacz i publicysta. Absolwent Master In Euro Mediterranean Affairs (MEMA), międzynarodowego projektu akademickiego łączącego m.in. nauki polityczne i ekonomię.

Specjalizacje: AFRYKA SUBSAHARYJSKA, AFRYKA PÓŁNOCNA, BIAŁORUŚ, NARZĘDZIA WSPÓŁCZESNEJ PROPAGANDY, RADYKALNE RUCHY ISLAMSKIE, UKRAINA

Badacz, analityk i komentator wydarzeń międzynarodowych. Ukończył Master In Euro Mediterranean Affairs (MEMA), projekt akademicki z zakresu polityki, ekonomii i kultury krajów basenu Morza Śródziemnego, organizowany wspólnie przez 16 uniwersytetów z 7 krajów tego regionu. W Instytucie Politologii Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego prowadzi badania nad kulturą polityczną Afryki Subsaharyjskiej, oraz współczesnymi Bałkanami. Współpracował z wieloma instytucjami międzynarodowymi oraz grupami medialnymi, wśród nich z Culture Action Europe, Amnesty International, telewizją Al-Jazeera English i The Guardian. Organizator cyklu konferencji Rady Europy i Fundacji Pułaskiego dotyczących kondycji białoruskiego społeczeństwa obywatelskiego. Jako analityk Fundacji Otwarty Dialog uczestniczył w wielu misjach monitorujących procesy sądowe m.in. w Kazachstanie, Bułgarii; współprowadził kampanię na rzecz reformy systemu Interpolu. Specjalista w dziedzinie procesów i ruchów ekstremistycznych w Afryce, a także wydarzeń międzynarodowych dotykających nowych procesów społecznych i zjawisk kulturowych. Ekspert w cenionych think tankach, publikuje w wydawnictwach akademickich, analitycznych, a także skierowanych do szerszego grona odbiorców. Częsty komentator wydarzeń międzynarodowych.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1545381

się promować. Spece od wojny hybrydowej.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1545390

Niepoprawni nie chcą tego widzieć. Małgorzata Gosiewska im patronuje.

Wreszcie biorą się za Fundację Otwarty Dialog! Szkoda jednak, że szef MSZ Witold Waszczykowski, jako minister mający z urzędu sprawować kontrolę, to wszystko tolerował - napisał na swoim profilu na Facebooku ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
Dlaczego? Czy tak jak w Amber Gold jacyś politycy roztaczali „parasol ochrony” nad tą organizacją? - pyta duchowny.
Najbardziej szokujące są indywidualne „darowizny”. Dla przykładu, Bartosz Kramek, bardzo młody człowiek, wpłacił w ciągu dwóch lat lat 175 tys.! Skąd miał taką fortunę? Czy to jakiś Rothschild z USA czy Kołomojski z Ukrainy? Inna sprawa, że wśród „darczyńców” co druga osoba to Ukrainiec. Przypadek? Z pewnością nie - zauważa autor wpisu.
Podobnie jest z „darowiznami” od instytucji. I znów forma Kramka wpłaca ogromną. Gdzie były urzędu skarbowe? Miały zakazane? - pyta ks. Isakowicz-Zaleski.
Co do reakcji ministra Mariusza Kamińskiego, to jest ona bardzo słaba. Czegoś się boi?
Pytań jest ogromnie dużo. Także o rolę w tym wszystkim poseł PiS Małgorzaty Gosiewskiej, która matkowała temu towarzystwu i nawet wprowadzała je do Sejmu - dodaje.
Duchowny ilustruje swój post screenami dokumentów, które potwierdzają jego słowa.

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=20736&Itemid=100

Vote up!
7
Vote down!
-4

Verita

#1545393

tropy prowadzące również do działaczy PiSu zapewne nie pomogą w szybkim i dogłębnym wyjaśnieniu sprawy. Mogą za to rzucać nieco światła na zdumiewającą opieszałość naszych służb w podjęciu jakichkolwiek konkretnych działań.

Jeśli miałbym zgadywać to sprytnie wykorzystano słabość polegającą na tym, że na hasło "niepodległość Ukrainy" PiS kompletnie traci czujność i leci jak ćma do ognia. Już samo nazwisko Wielowiejski (tatko pani Wielowiejskiej z Wyborczej) powinno zapalać czerwoną lampkę i włączyć alarm, a tu nic nikomu nawet nie zaświtało.

Jest pytanie ile jeszcze działa u nas takich "fundacji" bo raczej trudno przypuszczać aby ta była akurat jedyna.

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1545467

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Agata75 został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

J będę spkjn, jżl którklwk włdz śml sę skntrlwć &qt;Lx Vrtts&qt;, fnnswn jst trtyczn czywst, bdn dzdk... fnnswn nczywst  SKK. Njlpsz byłby kntrl tg mnstrstw d którg skłdją sprwzdn rczn, j mm wszystk wrzę w czcwść zngżwn ldz.

Vote up!
1
Vote down!
-8
#1545412

Ty byś nie przeżyła tylu kontroli, ile ta fundacja miała za czasów rządów PO-PSL!!! I co? - Nie znaleźli ani jednego "haka"!!! 

O czym ty bredzisz?

Satyr

Vote up!
11
Vote down!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1545417

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Agata75 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Wystarczy zbieranie pieniędzy od biednych ludzi... Dotacje z UE, która jest taka zła...(jeśli ktoś nie zgadza się z polityką UE, to nawet nie myśli, żeby napisać projekt z wykorzystaniem funduszy tego czegoś...)

Vote up!
1
Vote down!
-4
#1545594

Gdybyś tak jeszcze skontrolowała u najbliższego psychiatry aktualny "stan zdrowia" i zapytała czy są jeszcze szanse na powrót do normalności.

Vote up!
8
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1545419

znów się uaktywnił. "A nie mówiłam?"

Vote up!
7
Vote down!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1545439

Skończy jak Kosiur,JSC,Pers czy SL

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1545452

Niebywałym świństwem i bezczelnym chamstwem z pani strony, jest sugerowanie, że mam coś wspólnego z "Agata 75", dodatkowo używając w tym celu mojego nicka.
Przypadkiem jest to, że używa pani SB-ckich metod dyskredytowania porządnych ludzi ?. Stare nawyki, a może rodzinne tradycje ?.
Gdyby działania pani wynikały wyłącznie z głupoty, proszę skorzystać z rady Pana "Zawiedziony", dla "Agata 75". Warto jak najszybciej rozpocząć terapię...

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1545470

Uderz w stół... Niczego nie sugerowałam odnośnie Pana. Czy sądzi Pan, w związku ze swym nickiem, że ów popularny zwrot jest, od momentu gdy Pan go użył, absolutnie dla wszystkich zakazany?

To pańskie sformułowania i sugestie są obraźliwe i wysoce niestosowne. A ostatecznie warto zauważyć, że mój zwrot jest  rodzaju żeńskiego, a pański nick posiada rodzaj męski. 

A ja odniosłam się jedynie do mego wcześniejszego wpisu na temat Agaty - gdzie już zarzucałam jej trollizm. 

Co do mądrości "na odwyrtkę" - to rzeczywiście - radę Zawiedzionego powinien Pan jak najszybciej wdrożyć sobie samemu.

Spodziewam się jedynie, że zdobędzie się Pan na małe słówko "przepraszam".

 

Vote up!
5
Vote down!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1545510

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Powiem wprost... "nie rżnie pani głupa". Ujęła pani ten "popularny zwrot" w cudzysłów i w "odpowiednim" kontekście, co jednoznacznie świadczy o pani intencjach. Trochę honoru...

Vote up!
1
Vote down!
-4
#1545513

A jakby się Pan przyjrzał wielu moim poprzednim wpisom na blogu, to byłby Pan zapewne w stanie zauważyć, że często używam cudzysłowu i nie z zamiarem (intencją) "dokopania" komukolwiek. Że powtórzę "Uderz w stół..."

"A kto chce psa uderzyć..."

Bez pozdrowień, tym razem - "Lepiej z mądrym zgubić..."

Vote up!
5
Vote down!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1545519

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Tłumaczenie...żenada.
Pozostawiam to do oceny innym...

Vote up!
1
Vote down!
-3
#1545560

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Agata75 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Czym sobie zasłużyłam na zapamiętanie, choć tak spychana w zapomnienie tego forum, zresztą niesłusznie moim skromnym zdaniem. Trollem nie jestem, na potrzeby forum możecie nazywać mnie naszym Słoneczkiem.

Vote up!
1
Vote down!
-3
#1545592

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

uznam, że Państwo zacznie działać kiedy zacznie na poważnie kontrować takie sprawy jak:
- skok na SKOKI (półtora skoku stulecia Mołdawii)
- kulisy kariery Misiewicza
- Wacława "To ja wykończyłem Caracale" Berczyńskiego

Vote up!
1
Vote down!
-3

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1545608