Socjalizmo o Muerte , we Francji socjalizm poniósł  muerte.

Obrazek użytkownika Andy51
Świat

Socjalizmo o Muerte , we Francji socjalizm poniósł  muerte.

Hasło  Fidela Castro Socializmo o muerte ( socjalizm albo śmierć) we Francji doznało spektakularnej klęski. Socjaliści francuscy w obecnych wyborach prezydenckich i parlamentarnych  w znaczeniu politologicznym ponieśli śmierć niemal zniknęli ze sceny politycznej.

Jeżeli w 2012 r socjaliści mieli 280 mandatów a razem z kilkoma lewicowymi partiami mieli większość w parlamencie, by w 2017 otrzymać kilka mandatów, to socjalistów spotkał armagedon tsunami, itd.

Ich prezydent Holland po pod koniec swojej kadencji cieszył się 4-5% poparciem , takim , że urzędujący prezydent nie stanął do kolejnych wyborów, co się nigdy we Francji nie zdarzyło.

Socjaliści takie wyniki zawdzięczają sobie. Promowanie towarzystwa z LGBT , walka z kościołem, poprawność polityczna , itd. przyniosła socjalistom opłakane wyniki.  W Wielkiej Brytanii partia konserwatywna otrzymała  18 mandatów mniej i cała lewacka prasa o tym się rozpisuje. Socjaliści Hollanda zostali razem z nim  niemal zmieceni ze sceny politycznej, ale  jakoś ten temat specjalnie  nie ekscytuje liberalno-lewackiej prasy.

Zastanawiam się, czy Macron to taki francuski  Ryszard Petru, twór wykreowany i czekam kiedy  Francuzi zorientują się , że Macron to forma bez treści.

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)

Komentarze

Proszę się nie entuzjazmować wydarzeniami takimi jak to że SLD nie wszedł do Sejmu. Czy to SLD czy UW czy PO czy Nowośmieszna to jest jedno i to samo - postkomuna. We Francji jest podobnie, tyle że oni są na wcześniejszym jeszcze etapie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1541958

Ja się nie entuzjazmuje, stwierdzam fakty. Partia socjalistyczna też startowała w wyborach z wynikiem wiadomym. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1541969

A więc wygrali komuniści i masoni, wrogowie Polski, czego prezydent Macron wcale nie ukrywał mówiąc o Polsce, że trzeba ją zdyscyplinować, by jadła z ręki i na kolanach.

Francja była córą katolicką, a teraz stanie się dziwką masońską na usługach, ale nie można winić karpia, że domaga się Wigilii.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1541977

faktem jest, że po socjalistach, we Francji wygrało szemrane towarzystwo.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1541980

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

(...) węc wygrl kmnśc msn, wrgw Plsk, czg przydnt Mcrn wcl n krywł mówąc Plsc, ż trzb ją zdyscyplnwć, by jdł z ręk n klnch.(...) Z t L Pn frwł dl krzystn dl Plsk...

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1541982

Zadzwoń na Berdyczów, tam dowiesz się całej prawdy.

Której ci ewidentnie brakuje, a potem pisz prawdę, a nie bzdury.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1541984

"Forma bez treści" bardzo trafne. 

Klęska socjalistów jest jednak połowiczna. Przy FPS pozostał tylko żelazny elektorat. Część elektoratu Hollande z 2012 roku zagłosowała na Macrona. Ciekawe jak on zamierza reanimować gospodarkę francuską. Liczy na pomoc Makreli, ale się rozczaruje, podczas pierwszego spotkania M-M w Berlinie Angela wyraziła nadzieję, że reformy które planuje Macron będą udane. He, he, he, już to widzę. Nieśmiałe zmiany które chciał wprowadzić Valls wywołały wielkie protesty. We Francji już niedługo będzie się gotowało. Pójdzie na ostro.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1541983

Jedyną szansą dla żabojada jest wysprzedać cały przemysł jak to zrobił Tusk. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1541994