Wy tam głosujta jak chceta, my wam później nie bujta się.

Obrazek użytkownika Andy51
Świat

Po raz kolejny okazało się, że UE ma tyle wspólnego z demokracją, co Chiny. W UE obowiązuje demokracja socjalistyczna to znaczy , że obowiązuje wówczas gdy uznają ją za demokratyczną urzędnicy z tej instytucji.

Tak było swego czasu w Austrii gdy UE nie chciała zaakceptować prawicowej partii w rządzie, tak było w sprawie referendum w Irlandii i trzeba było powtórzyć referendum, żeby wypadło tak jak sobie życzyła UE.

Obecnie sytuacja powtarza się, naciskany przez UE prezydent Włoch nie zaakceptował ministra finansów , który był sceptyczny wobec euro To nie ważne, że Włosi głosowali na partie prawicowe urzędnicy,  europejscy nie wybrani przez nikogo, wiedzą lepiej.

Unia staje się eurokołchozem , w czasach ZSRR w krajach demokracji socjalistycznej wiodącą siłą był ZSRR i kraje demoludu robiły tak jak chciała Moskwa.

Obecnie mimo tego, że stolicą UE jest Bruksela, to właściwie decyduje Berlin czego przykładem są słowa komisarza Gunther Oettinger z Niemiec. „Rynki nauczą Włochów głosować na kogo trzeba”

Przyspieszone wybory odbędą się we Włoszech z powodu postawy prezydenta tego kraju Sergio Mattarelli, który wbrew woli wyborców, nie pozwolił Ruchowi Pięciu Gwiazd i Lidze Północnej na sformowanie rządu. Stało się to po telefonach z Berlina i Brukseli; na prezydenta Italii naciskali między kanclerz Niemiec Angela Merkel, szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker i prezydent Francji Emmanuel Macron.

Czyli jest tak, suweren może głosować na kogo chce, ale my i tak wskażemy kto ma rządzić. Coraz bardziej UE stale się tworem, który nie ma nic wspólnego z demokracją, liczy się tylko interes Niemiec.

 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)

Komentarze

Nie bardzo wierzę aby UE wróciła do korzeni .UE powoli staje się tworem antydemokratycznym zmierzającym w kierunku totalitaryzmu z dominującą rolą Niemiec (testament Hitlera), pozbawionym jakich kolwiek wartości, multikulturowym narzucanym nawet wbrew woli większości społeczeństw ograniczających suwerenność zwłaszcza mniejszych państw. Manipulowanie informacją o walorach przynależności do UE służy wyłącznie biurokratom unijnym sowicie wynagradzanym nawet za ewidentnie szkodliwe decyzje. Nie wierzę, że nowe wybory coś zmienią, bowiem zbyt wielu w tym biurokratycznym tworze jest manipulatorów i zręcznych krętaczy, którzy zapewnią status quo. Pozostaje więc tylko ....PolexitNegocjacje z Komisją Europejską n/t praworządności w Polsce były fatalnym błędem, naiwnością żeby nie określić wyraźniej głupotą co udowodniły jednoznacznie ostatnie wypowiedzi Pana Timmermansa. Niestety ośmieszony został rząd i poniżona Polska. Skutki zresztą były do przewidzenia. Trzeba skończyć z fałszywą propagandą o korzyściach z przynależności Polski do UE funkcjonującej obecnie według zasad niezgodnych z traktatami, łamiących suwerenność poszczególnych mniejszych państw, stosując dyktat, szantaż i faktycznie realizując testament Hitlera. UE poprzez swoich komisarzy narzuca Europie zboczone lewacko - bolszewickie ideologie preferujące Marksa, a eliminujące Boga odrzucając wartości na których Unia była tworzona przez swych założycieli. Nie podaje się prawdziwej informacji o stratach i zyskach z przynależności do UE, a mami wyłącznie o korzyściach. A to nie jest prawdą. Uważam za konieczne, aby rzetelnie informować społeczeństwo o skutkach dalszej przynależności do tej organizacji, a następnie ogłosić referendum n/t jej opuszczenia. Jest to jedyne logiczne rozwiązanie. Perspektywy UE nie rokują istotnej zmiany w jej destrukcyjnym działaniu, a oczekiwania korzystnych zmian złudne. Dajmy Polakom wybór, ale tylko po tym jak uczciwie przedstawimy skutki i konsekwencje przynależności.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1564999

To wszystko słuszne co piszesz.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1565012