Akumulator, czyli co zamiast CBA?

Obrazek użytkownika Rybitzky
Kraj

CBA przechodzi stopniowo w ręce Platformy i obóz IV RP znów zostaje bez własnej służby specjalnej. Inna rzecz, iż CBA z pewnością nie spełniła pokładanych w niej nadziei. Niestety, ale szereg kluczowych akcji zakończyła się bolesnymi klęskami. Wystarczy przypomnieć aferę w ministerstwie rolnictwa, która ostatecznie przyczyniła się do upadku rządu PiS. Teraz też jest niedużo lepiej. Zamiast silnego ciosu w Platformę – który mógłby mieć miejsce w przypadku lepszego przygotowania – mamy ogólne zamieszania, z którego rządząca partia wychodzi obronną ręką.

Dlaczego obóz IV RP nie potrafi radzić sobie z tajnymi służbami? Cóż, moim zdaniem głównym powodem są względy osobowościowe. Wśród tego środowiska jest po prostu naprawdę wielu ludzi dobrych i uczciwych, a to nie pomaga w organizowaniu służb. Czasem trzeba założyć komuś akumulator w wiadome miejsce – niestety trzeba być na to mentalnie przygotowanym. Ludzie IV RP nie są.

A znowuż, jeśli znajda się jednak wśród nich jacyś gotowi do używania akumulatorów, to najchętniej podłączaliby je nie tym, co trzeba, lub nie wtedy, gdy trzeba. Niestety, ale używanie rozmaitych oferowanych przez tajne służby środków musi być profesjonalne i precyzyjne. Doświadczenie jest potrzebne, ale najbardziej niezbędna jest spora dawka cynizmu i zdrowego rozsądku. Brak zbędnych naleciałości etycznych również się przydaje.

Bez wątpienia własne, nowe służby będą obozowi IV RP niezbędne w razie zwycięstwa. Nie można popełnić tych samych błędów i próbować pokonać starych profesjonalistów harcerzami. Owszem, potrzeba ludzi nowych, lecz odpowiednio dobranych i nabierających doświadczeń wcześniej. Chociażby w prywatnych agencjach detektywistycznych i ochroniarskich. A najlepiej jednej, założonej specjalnie do celu szkolenia przyszłych kadr.

Bez odpowiedniej osłony działań obozu IV RP, dokonanie w naszym kraju nigdy nie będzie możliwe. Oczywiście, stworzenie od podstaw kolejnej własnej służby jest niezwykle trudnym zadaniem. A najcięższą jego częścią będzie znalezienie odpowiednich, godnych zaufania ludzi.

Ale albo chce się dokonywać w państwie poważnych zmian, wie jak to zrobić i posiada ogromna determinację – albo samemu kończy się z (metaforycznymi, lub nie) elektrodami umieszczonymi w bolesnym miejscu.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Obóz IV nie wygra, bo przeszkadza mu w tym - o ironio! - logika!!!!!

Na prawicy (skrót myślowy) ludzie myślą, że za pomocą logicznych argumentów da się przekonać ludzi. To nieprawda. Logiczne argumenty nie trafiają do większości ludzi.

Podobnie nazbyt wysoka kultura osobista w tym przeszkadza. Chamy nie mają takich oporów i rzucają gnojem w oponentów, a to lud kupuje.

-------

Jak na przykład spojrzę na portal o nazwie iskry.pl
Ukazują się tam prawicowe teksty i zgodne z rzeczywistością, ale co z tego jak nikt tego nie czyta?
Czytają to ludzie już przekonani.

 

Nie tak dociera się do ludzi z informacją. Dużo lepiej od pracy włożonej w owe iskry.pl byłoby włożyć pracę w rozwój jakiegoś serwisu informacyjno-rozrywkowego! Rozrywka jako podstawa a przy okazji rzetelna informacja i to rzecz jasna w odpowiedni sposób opakowana. Nie w nazbyt logiczny. (; To byłoby rzeczywiste działanie! Tak to to praca włożona w taki portal jest stratą energii i czasu.

 

Zresztą to wszystko co tutaj napisałem nie ma sensu. Na prawicy nikt nie łapie takich rzeczy. PiS jest skrajnie nieudolny i to łagodnie mówiąc, a jego elektorat wcale nie prezentuje się dużo lepiej. W tym wszystkim przeszkadza logika.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#34966

Dorn dzisiaj użył takiego porównania .
"Kierownictwo PiS - wolnomyśliciele ."
PiS w tej formie - idealnym przeciwnikiem dla PO .
:((((((
Ps.
Koniec działań na Pacyfiku ,perspektywa końca . Głównodowodzący do lotników "traktujcie dżepsów w sposób humanitarny "
zdziwiene-
"Zamias 8 km użyjcie 4 "

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#34969

W zasadzie na pytanie jak prowadzić kampanię wyborczą w Polsce dała odpowiedź mona  w swoim wpisie. Niestety Polacy  w swojej masie reagują jak stado baranów. A każde beczenie przyjmują za dobrą monetę. Nie są w stanie zrozumieć zależności między kręceniem lodów na świeczniku a coraz gorszym życiem.

Cóż więc pozostaje? Spełnić oczekiwania baranów. Poprowadzić kampanię wyborczą tak aby ją wygrać. Obiecać wszystko co barany chcieliby i co sobie życzą usłyszeć. A po wygraniu zrealizować swoje zamierzenia. Pocichutku i spokojnie. Cynizm? Nie, polityka!

PiS może wygrać tylko w jeden sposób. W momencie kiedy słupki, ale przeprowadzone przez swoich powiedzą, że Kaczyński nie ma szans nawet na drugą rundę. Wycofać swojego kandydata na Prezydenta. Choćby ze względu na stan zdrowia. Poprzeć kandydata "niezależnego". Drobny niuans. Taką woltę należy zrobić na tydzień lub dwa przed wyborami. Cynizm? Nie. Polityka!

I takich to sposobów i sposobików należy używać aby pogonić tuskopodobnych. Nie da rady piąchą między oczy, wsadzić laskę dynamitu w odbyt. Liczy się tylko zwycięstwo, bo drugiego już gryzą psy.

_______________________________________________

"Strzeżcie się Wilki, strzeżcie się przynęty..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#34986

po pierwsze 

osmieszyć tych,ktorzy ssą  naszą krew,

czyli Platforme i jej druzynę,,,,,,,,,,

po drugie nie namawiać do głosowania....TAK

na glosowanie pojdą zwolennicy jednej czy drugiej opcji

niepewni zostaną w domu

po trzecie dawać przykłady na okrągło jak

emeryt np umiera z głodu i braku dostępu do służby zdrowia(bo jest za stary

i nie warto go leczyć) a jak się dobrze żyje ludziom POkroju senator MISIAK

on swoje zarobił i spi sPOkojnie a przegrani STOCZNIOWCY

zbierają złom ,by zapłacić ...czynsz

dalej

rosnąca ARMIA URZEDNIKOW,ktora ma zapewnione miejsca pracy i POdwyzki

a zwyczajny Polak spłaca kolejne kredyty wziete na opłatę zaległego czynszu,prądu,czy lekow dla DZIECI

i słowo KRYZYS

ale dla  kogo? 

 dla prezesow ktorzy zarabiają  PO 500 tysięcy zł,czy dla zwyczajnego Nowaka

ktory na kreskę w lokalnym sklepiku kupuje chleb i mleko....

przykładów typu KONTRAST ,mozna bez liku dawać.......i na OKRĄGŁO

tak jak "ONI" AFER nie ma,są I to JAKIE

a Najważniejsze ,TO dotrzeć do LUDZI,

zwyczajnych,nie piszących w necie,

bo Oni CZASU nie mają,ani ich na TO ich nie stać

i na KONIEC

 OPANOWAC ONET,-michnikowy salon,Salon

stosujący CENZURĘ,bardzo SKUTECZNĄ

bo nie wpuszczajacy postów NIEPOPRWANYCH politycznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#34994

nic ponad koniecznosc - motto z zajec etyki na kursie oficerskim UOP w 1993. Przyjacielu bardzo teoretyzujesz i przepraszam ale nie wiesz o czym piszesz.
Sluzby specjalne musza byc z zalozenia apolityczne, musi w nich panowac duch sluzby panstwu bez wzgledu na rzadzaca koalicje.
Jak i gdzie szukac kandydatow ??? Agencje ochrony/detektywistyczne ??? Kpisz czy o droge pytasz. Kandydaci na oficerow to glownie srodowiska uniwersyteckie; inne piony jak obserwacja czy technika mozna obnizyc standard wyksztalcenia ze wzgledu na szczegolne umiejetnosci lub predyspozycje kandydatow.
Maciarewicz wybral optymalny sposob doboru kadry do SKW w warunkach w jakich przyszlo mu pracowac.
Swego czasu AWS zasosowal fatalna metode doboru/wymiany kadr w UOP na zasadzie: ,,kto nie z nami, ten przeciwko nam'', ale to juz inna historia ...
Kaminski jako szef CBA pracowal naprawde dobrze. O ironio zostal odwolany, bo byl lojalny wobec Tuska. Hoover FBI byl lojalny wobec samego siebie, mial kwity na kazdego kto cokolwiek znaczyl w USA i dlatego rzadzil w FBI 30 lat, ale w Ameryce byly inne standardy etyczne niz w III RP, gdzie byle smiec, ktory byl TW moze byc ministrem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
Well …rozwój wydarzeń w Polsce nabiera tempa.
Opublikowanie raportu MAK-u gen. Anodiny czytaj rządu rosyjskiego i słaba reakcja rządu polskiego przy jednoczesnej aktywnej działalności komisji śledczej posła Maciarewicza czy publikow

#35032