Komitet 39.09: Obronić historyczną prawdę!

Obrazek użytkownika Rybitzky
Kraj

Adolf Hitler zamierzał wysłać swoje wojska naprzeciw Polsce 25 sierpnia 1939 roku. Przesunął jednak datę ataku. Fuhrer nie miał pewności, czy otrzyma wsparcie ze strony swego nowego sojusznika – Sowieckiej Rosji.

Dopiero, gdy 23 sierpnia Niemcy i ZSRS zawarły traktat, przywódca Rzeszy mógł rozpocząć wojnę. Wojnę, która była wspólnym dziełem Hitlera oraz Stalina. Dziś, 70 lat po tragicznych wydarzeniach 1939 nie powinniśmy o tym zapominać.
Niemcy zdają sobie sprawę ze swego historycznego brzemienia. Tymczasem Rosja coraz mocniej je od siebie odsuwa. Rosjanie manipulują, czy wręcz kłamią, opisując wydarzenia z lat 1939-41. Ich inwazja na Polskę we wrześniu 1939 roku coraz częściej jest przedstawiana jako uzasadniona akcja.

Osobami bezpośrednio odpowiedzialnymi za fałszowanie historii są politycy oraz urzędnicy związani z Władimirem Putinem. Dlatego zdumiewa nas jego planowana wizyta z okazji 70. rocznicy rozpoczęcia wojny. Zwłaszcza w sytuacji, gdy rosyjski premier niemal otwarcie domaga się od polskich władz milczenia na temat niewygodnych dla Rosji aspektów wydarzeń z 1939 roku.
Polacy nie powinni godzić się z próbami zatarcia odpowiedzialności Sowieckiej Rosji za wybuch wojny. I nie godzą się.

Dlatego powstał Komitet Społeczny 39.09. 1 września przypomnimy, iż 70 lat temu wojnę wywołały nie tylko Niemcy, ale też Rosja. Bądźcie tego dnia z nami. Stańcie w obronie prawdy o naszej przeszłości.

Urszula Radziszewska
Paweł Rybicki

Brak głosów

Komentarze

Nie zakładam nowego konta dla Komitetu 39.09 na Niepoprawnych bo już bym sie pogubił w tych wszytskich hasłach i logowaniach. Będę na swoim blogu regularnie zamieszczał wpisy ukazujące sie na blogu 39.09. Równocześnie zapraszam do współpracy wszytskich Niepoprawnych.

Vote up!
0
Vote down!
0
#27922

oszołom z Ciemnogrodu

sam na pewno nie będę mógł być w Gdańsku, żeby zaprotestować, ale mam nadzieję, że znajdzie się wielu, którzy odpowiednio przywitają Putina i przypomną sowieckie zbrodnie w II wojnie światowej zapoczątkowane paktem Ribbentrop-Mołotow. Skoro rząd nie prowadzi polityki historycznej i pozwala na fałszowanie historii przez Niemców i Rosjan musi się tym zająć społeczeństwo. Bo za jakiś czas okazę się, że to Polacy wywołali wojnę, wymordowali Żydów i jeszcze wypędzili Niemców z Prus, Śląska i Pomorza. A przy okazji jeszcze oczywiście mordowali Ukraińców, którzy musieli się bronić przed terrorem Lachów.

Vote up!
0
Vote down!
-1

oszołom z Ciemnogrodu

#27924

+

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#27936

[quote=Gawrion]+[/quote]

Raczej konieczność. W przeciwnym razie wylądujemy w Tworkach.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#28037

[quote=Natusiewicz][quote=Gawrion]+[/quote]

Raczej konieczność. W przeciwnym razie wylądujemy w Tworkach.
[/quote]

Nic już więcej dodawać nie muszę.

Podpisuję się.

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#28715

Cenna inicjatywa tym bardziej że nie mozna liczyć na stanowcze stanowisko rządu

hobo

Vote up!
0
Vote down!
-1

hobo

#29367

tego Rosjanina o mentalności głęboko mongolskiej 1 września.
Tusk , Sikorski i ta cąła ich profeso-matołkowa zgraja ciągle na Putinem na kolanach!
Żałosne polskojęzyczne tałatajstwo!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
-1

antysalon

#27932

a najlepsze, że Stalin tak naprawdę tę wojnę wywołał. Doprowadził najpierw do zwycięstwa Hitlera, nie zgadzając się na sojusz SPD i KPD. Potem paktem Ribbentrop-Mołotow podpuścił go do napadu na Polskę. Celem było uwspólnienie granicy. Niemcy mieli zrobić brudną robotę na zachodzie Europy, a potem Stalin chciał podbić Trzecią Rzeszę wraz z jej zdobyczami. Plan się nie udał, ponieważ Hitler uderzył pierwszy na ZSRR.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#27987

uważaj Kirker, bo Suworow nadal ma czapę ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#28000

[quote=Kuki]uważaj Kirker, bo Suworow nadal ma czapę ;)[/quote]

Ma "czapę" za sprzeniewierzenie się zasadom "firmy". Nic więcej! Chyba, że Kirker coś więcej znaczy...

Vote up!
0
Vote down!
0
#28036

a jak można wytłumaczyć to, że Stalin pozwolił Hitlerowi rozpocząć rządy w Niemczech? Mógł przecież doprowadzić do sojuszu KPD i SPD, a te były w trwałym konflikcie. No i jak to wyjaśnić?

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#28041

[quote=Kirker]a jak można wytłumaczyć to, że Stalin pozwolił Hitlerowi rozpocząć rządy w Niemczech? Mógł przecież doprowadzić do sojuszu KPD i SPD, a te były w trwałym konflikcie. No i jak to wyjaśnić?
Kirker prawicowy ekstremista[/quote]

Widać Stalin chciał, aby Hitler wygrał.
Nie ma sporu, więc nie widzę związku...

Vote up!
0
Vote down!
0
#28060

nie sądzę. znaczy się jak się nie jest z "firmy", to nic nie grozi... uuufff...

Vote up!
0
Vote down!
0
#28047

[quote=Kuki]nie sądzę. znaczy się jak się nie jest z "firmy", to nic nie grozi... uuufff...[/quote]

Grozi, a "czapa" to dwie różne kwestie. Na tym forum zapewne znajdzie się jeszcze kilku pretendentów...

Zaś w Polsce to zapewne jakieś 1 mln ludzi. I to nazywałoby się inflacją groźby - również "czap".

Vote up!
0
Vote down!
0
#28061

inflacja "czapy" byłaby wtedy, gdybym napisał, że Kirker może dostać "czapę" - jak Suworow. przecież doskonale wiemy, że Kirker tak się nie "zasłużył", a zatem "czapa" mu nie grozi - co najwyżej musi zachować trzeźwość podczas wypadu do Kaliningradu.

a tak w ogóle, to chyba masz co robić? ;)

EOT

Vote up!
0
Vote down!
0
#28065

Bardzo dziękuję administracji Niepoprawnych.

Vote up!
0
Vote down!
0
#27998

No problem...
Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#28007

Putinowi trzeba przyponmieć, że Rosja jest współsprawcą 2 wś, a w stosunku do Polski była takim samym agresorem jak Niemcy. Sama demonstracja, jeśli nie będzie licza to nic nie da, a jesli będzie liczna to jeszcze liczniejsze będą oddziały współczenego ZOMO.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#28256

jestem gościem z drogi...często dopisuję ..z drogi
do wolnej politycznie i niezaleznej gospodarczo POLSKI,
Naszej Polski,pozdr:)
cieszę się,ze mogę choc troszkę pomoc mojemu Krajowi
i ze są jeszcze LUDZIE
podobnie myslacy,wszak Rosja i Niemcy
znowu spotykają się i dogadują jak DAWNIEJ, a słuzby
rządzą nadal naszą gospodarką i naszymi UMYSŁAMI

Vote up!
0
Vote down!
-1

gość z drogi

#28334

największym kłamstwem sowieckim teraz powtarzanym jak mantra przez propagandzistów Putina jest twierdzenie że-zawierając z Niemcami pakt o nieagresji Związek Radziecki zyskiwał czas na przygotowanie się do wojny

w rzeczywistości
-w okresie od 23sierpnia 1939 do 22czerwca 1941 potencjał przemysłowy ZSRR powiększył się nieznacznie.W tym samym czasie Niemcy podporządkowały sobie przemysł niemal całej europy.zyskując miliony darmowych robotników i doskonałą kadre techniczną.
-w 1939 roku wehrmacht liczył ok 2mln żołnierzy w 1941 już 7mln a więc jego siły wzrosły trzykrotnie.
-w okresie od paktu do agresji Niemcy zyskały sporo sojuszników którzy poparli ich w agresji na ZSRR-Finów Węgrów Rumunów.

od sierpnia 1939 do czerwca 1941 Niemcy zwiększyli ale i zmodernizowali większość swojej broni oraz opracowali plan barbarossa czyli atak na ZSRR(w 1939r.go nie mieli!)

Czas działał zdecydowanie na korzyść Niemiec.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#28812

+

popieram,

pozdr

Vote up!
0
Vote down!
-1
#29124

 

Wyrażam swoje poparcie dla Komitetu Społecznego 39.09.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#29331

Ogólnie pochwalając inicjatywę - zebrałbym siły i środki, lecz wstrzymywał reakcję do optymalnego momentu. Terapia szokowa miewa dobre strony. Niecodziennie zdarza się taka okazja do przebudzenia z letargu chocholego tańca naszych bliźnich.
Kreowana przez Rosjan wersja wydarzeń pomija agresję bolszewików na Finlandię - co połączone z udziałem w rozbiorze Rzeczpospolitej czyni z Sowietów współsprawców II WŚ. To ZSRR złamał traktat o nieagresji z Rzeczpospolitą z 1932 roku.
Od odpowiedzialności uratowała ich polityka Churchilla. Tenże najpierw usiłował wesprzeć Finów przeciw sowietom (to z tego okresu pochodzi powiedzenie "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last" czyli: "Każdy liczy na to, że jeśli będzie dokarmiał krokodyla, to zostanie zjedzony na końcu."). Planował także naloty na pola naftowe Baku.
Jednak po upadku Francji - Stalin stał się naturalnym i cennym: potencjalnym sojusznikiem. Tak cennym, iż wartym zapomnienia o gwarancjach i długu wobec Polaków.

A prawda...
Prawda obiektywna i ponadczasowa nie przejmuje się ani Nami, ani Rosjanami. Zwłaszcza, że u Nas chochołów dostatek taki, że wszelkim statystykom przeczy.

Ja o swoją przeszłość się nie lękam. Mam jednak wątpliwości czy należy chochołom na siłę ratować prawdę o Ich przeszłości.
I zastanawiam się czy szok nie jest tu wskazaną terapią.

Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
0
#29496

No nareszcie !

Niech żyje prezydent Kaczyński !!

 

Ktoś w końcu odpowiedział tym bezczelnym kagiebistom na ich stek kłamstw.

I może to będzie też odpowiedź na żałosne tchórzliwe kłanianie się ruskim w pas przez Donka, Radka i znerwicowanego dziadunia.

Donku ! W Polsce jeszcze żyją nie dobici przez komunę Polacy (choć są w mniejszości w porównaniu ze stadami postsowieckich wykształciuchów)

I dlatego w Polsce są jeszcze ludzie którzy nie znają pojęcia uśmiechu za wszelką cenę.

 

Z przemówienia prezydenta:

"Gruzja jest jak Monachium"

"Polska potrafi przyznać się do swoich grzechów, ale porównanie Katynia do śmierci sowieckich jeńców to nie droga do pojednania" - podkreślił prezydent.

- Między honorem a hańbą wybrano hańbę - powiedział Lech Kaczyński o pakcie w Monachium, przytaczając słowa Winstona Churchilla. - Nie byliśmy w Monachium - podkreślił.

Vote up!
0
Vote down!
0
#29895

byłem przez pół godziny na demonstracji (dłużej nie mogłem zostać). Niska, niestety, frekwencja, trudna do oszacowania - sporo mediów, Polsat, TVN... Tym bardziej szkoda, ze uczestnicy nie dopisali. Putina pod hotelem ponoć witały tłumy... Kto był? Był Stefan Melak z Komitetu Katyńskiego, był Tomasz Sakiewicz, był Jerzy Targalski... Przemawiał głównie pan Melak, czasem wspomagany przez Rybickiego. To chyba tyle. Gdybym miał pisać o tym wydarzeniu samodzielną notkę, byłaby ona smutna.

Vote up!
0
Vote down!
0
#29898

a może by się tak zintegrować?

Vote up!
0
Vote down!
0
#29901

Polakom nie powiem co...
Rzeczywiście powiało smutkiem.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#29902

warto zawsze. Czasem (z historii znamy) protest jednej osoby jest ważny. Były relacje TVN i Polsatu. Może "świat się dowie". Kilka fotek u mnie.
Pozdr

Vote up!
2
Vote down!
0
#29907