Lemingi z PiS

Obrazek użytkownika Rybitzky
Kraj

Opublikowany w "Rzeczpospolitej" wywiad z Jarosławem Kaczyńskim ukazuje, iż prezes PiS nie zamierza zdejmować z partii moherowego beretu. Efekt takiego doboru garderoby może być tylko jeden - Prawo i Sprawiedliwość już nigdy nie wróci do władzy.

PiS szykuje wewnętrzną reformę, zmianę taktyki, wielką ofensywę - takie zapowiedzi słyszymy od ostatnich wyborów. Sam na wiosnę słyszałem posłankę Beatę Kempę zapewniającą, iż w najbliższym czasie dojdzie do kilku błyskotliwych posunięć. Oczywiście, żadnych się nie doczekaliśmy. Partia zdaje się żyć wyłącznie gospodarskimi wizytami prezesa w poszczególnych regionach. I niczym stadko lemingów podąża ku przepaści.

Sądzę, że należy przestać się łudzić jakimś "nowym otwarciem" w PiS. Bo kto miałby go dokonać? I tu nie chodzi nawet o brak zdolnych ludzi. Nie, tacy by się znaleźli. Lecz wszystkim im brakuje ideologicznego żaru. Prawo i Sprawiedliwość się po prostu mentalnie wykastrowało - Ludwik Dorn ma całkowitą rację nazywając obecnych liderów partii "eunuchami".

Już prawie zapomniano, że to właśnie PiS w 2005 roku wprowadziło marketing polityczny w Polsce na niespotykany wcześniej wysoki poziom. Słynna konwencja PiS w Sali Kongresowej z lutego 2005 pozostaje niedoścignionym wzorem politycznego widowiska. Te tabliczki z logo partii, setki flag, występujący znani artyści - tam się to wszystko zaczęło. Potem był m. in. film z pluszakiem i cała serie prefekcyjnie zrealizowanych reklamówek. PiS wtedy nie był obciachowy. PiS był trendy. I zdobył władzę.

A co mamy teraz? Żałosną stronę zawierającą pościągne z sieci filmiki, wyglądające, jakby je zrobił ośmiolatek. Oraz Kaczyńskiego, zapowiadającego prowadzenie kampanii w oparciu o parafie. Żywiącego się sukcesem PiS w wyborach uzupełniających na Podkarpaciu - a przecież jest to najmniej reprezentatywne ze wszystkich województw.

Poza tym mamy jeszcze posła Górskiego, który nawet nie potrafi być konsekwentny i odważny w swoich poglądach. Posła Kurskiego, który ostatnio zachowuje się, jakby mimo młodego wieku popadł w demencję starczą. I posłankę Kruk, która chyba postanowiła, że mediom nalezy dodatkowo pomóc w kompromitowaniu PiS.

Oczywiście lemingi z PiS powiedzą, że to wszystko spisek mediów, sondaże kłamią, a politycy PO zachowują się jeszcze gorzej. Może to i racja. Czy jednak takie przekonanie pozwoli w zdobyciu czegoś ponad 20 procent głosów?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Kondycja PO też nie jest zadowalająca - PO wykłada się na ideach liberalnych, do tego zawarła pakt z diabłem, stawiając na elektoraty antypisowski w 2007 roku, sympatia tych osób szybko przeniesie się na coś innego.

Niestety, szykujmy się na desant nowolewicowców i Polski XXI w perspektywie dwóch następnych kadencji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#7896

to co, PiS ma się do PO upodobnić czy do Polski 21? Ja tam nie sądzę, by po wywiadzie z J. Kaczyńskim szanse PiS-u malały. Wzbraniałbym się też przed tak kategorycznymi stwierdzeniami jak to, że nigdy PiS nie wróci do władzy. Możemy się nawet założyć, że wróci.

Pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#7899

Cały problem polega na tym, że w Polsce nie istnieje centrum. Raczej mamy do czynienia z grupami interesów czy specyficznymi tworami demograficzno-ekonomicznymi, np. emeryci, mieszkańcy starzejącej się wsi, czy słynnych "młodych, wykształconych z wielkich miast".

Mówiąc krótko, nie ma u nas miejskiej, umiarkowanie konserwatywnej, klasy średniej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#7902

Dlatego PiS nie może sobie pozwolić na zakładanie, iż taka klasa istnieje i pod nią układać swój program. Postulaty Rybitzkiego to mrzonki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#7935

Żenujący artykuł. Ciekawe co zrobi ten pan jak będzie zupełnie odwrotnie niż on napisał. Czy odszczeka to wszystko? Oj służalcze pismaki. Ciekawe czy taki człowiek może spokojnie patrzeć na siebie co rano w lustrze? To jeszcze jeden dowód na to jakich mamy dziennikarzy dyspozycyjnych. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#7961

Rybitzky nie jest dziennikarzem, tylko bloggerem; prosze to mieć na uwadze, wysuwając swoje sądy..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#7962

:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#7963

No tak. :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#7966

Niewykluczone, że to po prostu prezentacja prywatnych poglądów Rybitzkiego do których ma prawo. Tak samo jak my mamy prawo je krytykować. Jednak pozostańmy w ramach wysokiej kultury dyskusji (teza, a zaraz potem argument).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#7969