Krew na rękach

Obrazek użytkownika Rybitzky
Kraj

Ta sprawa nie jest „newsem” nigdzie poza portalem dziennik.pl, a przecież od jej ujawnienia minęło już kilka godzin. Kierownictwo ABW zaszczuło jedną ze swoich funkcjonariuszek. A ta popełniła samobójstwo.

Podpułkownik Barbara P. popełniła samobójstwo z powodu wywierania na nią nacisku ze strony szefostwa ABW poszukującego dowodów „zbrodni” PiS. Motywacje pani oficer nie są spekulacją – osobiście wyłożyła je w liście pożegnalnym.

Tragedię ABW próbowała ukryć, a teraz wszystkiemu zaprzecza. Sądzę jednak, iż podpisani z imienia i nazwiska dziennikarze wiedzą co robią i mają dowody. Inaczej ich tekst byłby przecież wielką kompromitacją.

Mamy do czynienia nie tylko z tragedią, ale gigantycznym skandalem. Nastąpiło brutalne obnażenie sposobu działań nowego kierownictwa służb. Barbara P. nie była zapewne jedyną osobą prześladowaną w ramach histerycznej walki z domniemanym pisowskim zagrożeniem.

Niestety, już teraz można przewidzieć, iż nie powinniśmy się spodziewać nawet ułamka medialnego hałasu, który towarzyszył np. samobójstwu Barbary Blidy. A krew oficer ABW bez wątpienia spłynęła na czyjeś wysoko postawione ręce.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

Linki, namiary jakieś na sprawę! Trzeba to nagłośnić gdzie się da!

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#11404

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article301749/Podpulkownik_z_ABW_popelnila_samobojstwo.html

starsza wersja, która różni się jednym, ale za to kluczowym zdaniem:

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article301749/Oficer_ABW_odebrala_sobie_zycie.html

Vote up!
0
Vote down!
0
#11407

:(

Vote up!
1
Vote down!
0
#11410

Według oficera wielkopolskiej policji, która bada sprawę, kobieta w liście pożegnalnym oskarżyła obecne kierownictwo agencji o nagonkę na własną osobę. Miała być nękana w związku z pełnieniem ważnych funkcji w czasach PiS. Według informacji DZIENNIKA oficer odebrała sobie życie wkrótce po rozmowie ze zwierzchnikiem poznańskiego oddziału ABW. Szefostwo służb utrzymywało samobójstwo Barbary P. w tajemnicy

Vote up!
0
Vote down!
0
#11417

Np. tu:

http://www.wprost.pl/ar/151206/Samobojstwo-funkcjonariuszki-ABW/

Vote up!
0
Vote down!
0
#11408

i to jest właśnie notka z Dziennika w pierwotnym brzmieniu

Vote up!
0
Vote down!
0
#11419

Cholera, cholera, cholera!!!!

Vote up!
0
Vote down!
-1

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#11420