Bitwa pod PKiNem: generał komornik atakuje

Obrazek użytkownika Rybitzky
Kraj

Warszawa to miasto o wspaniałej, heroicznej historii, ale bohaterska przeszłość oznacza dla niej brzydka teraźniejszość. Kiedy człowiek wychodzi z tuneli Dworca Centralnego (też niezbyt pięknych) trafia wprost do architektonicznego piekła. W zasięgu wzroku jest socrealistyczny gigant, gomułkowskie i gierkowskie bloki oraz kapitalistyczne drapacze chmur (jest też jeden wieżowiec z epoki Jaruzelskiego). A między tym wszystkim stoi jeszcze obrzydliwy blaszak KDT (do niedawna były takie dwa).

To jasne, iż na głównym placu stolicy dużego europejskiego państwa nie może stać kupa złomu. Z tym akurat zgadzają się wszyscy. Jasne jest również to (chociaż to już nie dla każdego), że warszawscy kupcy od wielu miesięcy wiedzieli o czekającej ich eksmisji. Dlatego trudno mi poczuwać się do jakiejś solidarności z nimi. Umowy podpisali? Podpisali. Mieli zniknąć w lipcu? Mieli. Zamiast tego wzięli dzieci oraz kobiety i zamknęli się w blaszaku.

Jednakże, przy moim braku sympatii dla kupców z KDT, nie mogę się zgodzić na sposób, w jaki zostali potraktowani podczas kierowanej przez komornika akcji. Dziesiątki ludzi wyglądających jak jakaś złożona z kiboli bojówka toczy w tej chwili regularną bitwę w centrum stolicy.

Najbardziej w tym wszystkim zadziwia postawa policji. Rzecznik stołecznej komendy podinspektor Mariusz Sokołowski udziela się na zmianę w TVP Info oraz TVN24 i… broni firmy ochroniarskiej. Sam sobie zresztą przeczy, twierdząc , iż firma ochroniarska może użyć środków przymusu bezpośredniego w przypadku zagrożenia życia i zdrowia ochroniarzy. Tymczasem, jak mogliśmy zobaczyć, ochroniarze zaatakowali gazem wnętrze hali – i to oni zagrozili życiu oraz zdrowiu.

Według Sokołowskiego ochroniarze mogą również używać siły, gdy zostanie uszkodzone chronione przez nich mienie. Tyle tylko, iż to oni zabrali się niszczenie mienia, wybijając szyby w KDT.

Cała bitwa odbywa się pod okiem policji, która – jak wyjaśnił podinspektor – czeka na polecenia komornika. Wygląda na to, iż komornik ma tam w tej chwili nieograniczoną władzę. Może nasyłać ochroniarzy z pałkami i gazem na kupców, potem może kazać to zrobić policji, a w rezerwie ma jeszcze straż miejską. A co z wojskiem?

Bardzo mnie ciekawi, co wykaże śledztwo, gdy ta awantura się zakończy. A jeszcze bardziej mnie ciekawi, czy w ogóle będzie śledztwo? Może komornik przegoni prokuratorów?

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)

Komentarze

WIELKIE ZAMAZANIE. Miał rację. Zastanawiam się jak nazwałby to, co dzieje się w tej chwili ? Wielkie Obłąkanie? A może Wielka Dekonspiracja?

Pozdrawiam, U.

Vote up!
2
Vote down!
0
#26369

jakie ma miejsce po stronie partii zewnętrznej. Równolegle, od jakiegoś czasu już mamy coś w rodzaju "pełzającego stanu wojennego".

http://www.abcnet.com.pl

Vote up!
2
Vote down!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#26372

ze zmianami w GRU z początku czerwca? Pytałam o to Darskiego na S24, ale było to na blogu Kataryny, przy okazji "antysemityzmu" M.Kamińskiego, więc pewnie nie zauważył.

Pozdrawiam,

Urszula

Vote up!
2
Vote down!
0
#26374

Pani Urszulo, jakie GRU...? Nie zapędza się pani za daleko...?

Vote up!
1
Vote down!
0
#26375

Lepiej się zapędzić daleko, nawet za daleko, niż za blisko. ŚP. Paweł Wieczorkiewicz mawiał: "w szalenstwie jest METODA".

;)

http://www.abcnet.com.pl

Vote up!
2
Vote down!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#26378

analitycy sceny politycznej: w tym wypadku Jerzy Targalski (Darski), Waldemar Łysiak, Aleksander Ścios i in. Wszelkie zmiany na scenie politycznej w Polsce są z reguły następstwem zawieruchy 'na górze' w Rosji (przedtem w ZSSR). Jeśli chodzi o służby, te jak w PRL mają bezpośrednie umocowanie w Moskwie, poza krótkim okresem rządów Olszewskiego i Kaczyńskiego, kiedy przynajmniej w części podlegały kontroli Państwa Polskiego, nic się pod tym względem nie zmieniło.

PS.Więcej szczegółów w odpowiedzi do Jaszczura.

Vote up!
2
Vote down!
0
#26384

ale na pewno ma związek z tworzeniem czegoś, co albo:
(a) będzie "ekipą zastępczą" dla PO,
(b) będzie (co moim zdaniem jest bardziej prawdopodobne niż a) przystawką dla PO i coś, co skrótowo i zbiorczo nazywamy "Ubekistanem". Warto brać nawet z zatrutych źródeł, odpowiednio ich zawartość odfiltrowując. Takim zatrutym źródłem jest na przykład niedawny artykuł Mistewicza, który twierdzi, że SD nie będzie "nową" PO, a jedynie wzmocnieniem lewicy takim, by lewicowy elektorat znalazł partię, an jaką może głosować. Coś jest na rzeczy...

Obracamy się w otoczeniu bardzo niejasnym i bardzo dynamicznym w tej chwili. A ja staram się zawsze rozważać kilka wariantów.

Zmian w GRU nie śledziłem, byłbym wdzięczny, gdyby podałaby mi Pani jakieś linki do materiałów źródłowych albo tytuły artykułów prasowych.

http://www.abcnet.com.pl

Vote up!
2
Vote down!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#26377

Warzecha pojechał ostro:

http://lukaszwarzecha.salon24.pl/116268,swiete-krowy-z-kdt

Faktycznie, budynek to szkaradziejstwo... Sprawę można by już dawno uregulować. ALE NIE W TEN SPOSÓB!

Warto ten tekst przeczytać uważnie, bo Warzecha zgadza się z red.Wybranowskim, że tam będziemy mogli genitalia na krzyżu podziwiać w nowoopowstałym muzeum.

Vote up!
2
Vote down!
0
#26376

Komornik - działał zgodnie z prawem,
Ochroniarze - w obronie życia i zdrowia - już trochę mniej, atakując broniących się gazem pieprzowym,
Policjanci - jak zwykle oberwali od wszystkich.

Ktoś komuś ofiarował Niderlandy za 40 baniek, które potem rzeczoznawca - w kryzysie - wycenił na 60.

W końcu przemówił Mąż Opatrznościowy in spe i wskazał winnego - jest nim Lech Kaczyński, właśnie dziwnym trafem pozbawiony Szefa Kancelarii.

Trochę za dużo tych wszystkich "zbiegów okoliczności".

Za wszystko zapłaci w sondażach "Słońce Andów". I chyba tak właśnie wyglądać miał scenariusz...

Vote up!
1
Vote down!
0
#26379

Gazeta Polska nr 22, 3 czerwca 2009r. Artykuł Antoniego Rybczyńskiego: "Zmierzch GRU"

Streszczenie odredakcyjne:
"Ostatnim bastionem zorganizowanego oporu przeciwko reformom pozostało GRU. Ale reformatorzy i tę służbę chcą dostosować do współczesnych wyzwań. Pod tym oficjalnym tłumaczeniem kryje się jednak chęć osłabienia, a nawet zniszczenia "wojskówki" - współcześni czekiści z Putinem na czele są najbliżej zrealizowania celu, który dla wielu ich potężnych poprzedników - od CzK, przez NKWD, po KGB - pozostawał w sferze marzeń".

I jeszcze fragmenty artykułu A.R.
"Pod koniec kwietnia prezydent Dmitrij Miedwiediew zdymisjonował gen.Walentina Korabielnikowa, kładąc kres jego 12-letnim rządom w GRU.Oficjalny powód to 'podeszły wiek' 63-letniego generała wywiadu.Sęk w tym, że nowy szef GRU, gen. Aleksandr Szlachturow, jest zaledwie o rok młodszy od poprzednika. Potwierdza to tylko nieoficjalne doniesienia, że Korabielnikow 'poleciał' za sprzeciw wobec reformy armii i GRU, a nowy szef jest tylko tymczasowy - na okres niepopularnych w wojsku zmian."

"W kwietniu zdymisjonowano także dwoje wysokich urzędników ministerstwa obrony: v/min.ds. budżetu i finansów Ljubow Kudelinę oraz szefa kadr gen.Michaiła Wodzakina. Wraz z dymisją Korabielnikowa oznacza to koniec 'czyszczenia' ministerstwa i armii przez Serdiukowa".

Vote up!
2
Vote down!
0
#26382

pzdr

Vote up!
1
Vote down!
0

antysalon

#26386

oszołom z Ciemnogrodu
jak gadała, że akcja pod KDT pokazała, ze prawo jest jednakowe dla wszystkich. Bo chciałbym nieśmiało przypomnieć, że jak sama naruszyła prawo nie składając w terminie oświadczenia wymaganego ustawą, to dla niej towarzysze prawnicy prawo naciągnęli, by nie straciła prezydenckiej fuchy. Dla innych samorządowców towarzysze prawnicy nie byli tak łaskawi i tracili oni swoje funkcje za podobne uchybienia.

Vote up!
1
Vote down!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#26393

Falandysz wyciągnął ją z jakiegoś kółka różańcowego* i przekonał Bolka aby z bufetowej zrobić szefa banku centralnego!
pzdr
* nie mam nic do kółek nawet różańcowych ale hgw to wyjątkowe
indywiduum!

Vote up!
1
Vote down!
0

antysalon

#26395

a ta cyniczna baba podawała się za katolicką prawicę.
Jeśli chodzi o NBP, to nie wiem czy nie zdecydował fakt posiadania przez w/w małżonka, pana Waltza, ale może się mylę.

Pozdrawiam, U.

Vote up!
1
Vote down!
0
#26399

jeśli chcemy mieć państwo prawa to po pierwsze to prawo powinni respektować sami jego przedstawiciele.w tym zdarzeniu doszło do rażącego złamania prawa ale niestety przez jego przedstawicieli w tym komornika.bo po pierwsze od kiedy to komornik jest od usuwania ludzi którzy co prawda w świetle prawa nielegalnie zajmowali hale KDM ale przecież nie mieli żadnych zaległości wobec zus-u czy urzędu skarbowego.po drugie od kiedy to ochroniarz to"święta krowa"który psika gazem i bije ludzi kiedy mu się żywnie podoba?przecież ustawa mówi wyraźnie że środków przymusu bezpośredniego można użyć tylko w celu odparcia bezpośredniego ataku.po trzecie od egzekucji wyroków sądowych jest policja a nie prywatna firma byłego esbeka.najbardziej żenujące w tym wszystkim było to że gdy trwała regularna bijatyka między pseudoochroną a kupcami policjanci z głupawymi minami przyglądali się jej.a ich rzecznik oświadcza że wkroczą dopiero jak im komornik wyda takie polecenie.ciekawe jakby ktoś zginął czy by wtedy wkoczyli czy też by czekali na polecenie komornika.nie wiedziałem że w Warszawie komendantem policji jest komornik.

Vote up!
2
Vote down!
0
#26434

Komornik nie jest straszny jeżeli ktoś ma sprzęt w leasingu http://firkas.waw.pl/fenomen-leasingu/ albo towar w komisie który może sprzedawać i uzupełniać sprzedane rzeczy. Albo mieć wszystko na osobę trzecią, formalnie. Komorników szlag trafia w takich sytuacjach, miło popatrzeć. Nie pochwalam nie płacenia zobowiązań, ale masa wyroków jest przekręconych.  

Vote up!
2
Vote down!
0
#1556600