Jestem ekstremistą, czyli spisek PiS przeciw "Gazecie Wyborczej"

Obrazek użytkownika Rybitzky
Kraj

Artykuły redaktor Beaty Maciejewskiej z „Gazety Wyborczej” na temat kwestii bulwaru Witolda Pileckiego początkowo zawierały jeszcze pewną dozę merytoryczności. Dziennikarka przedstawiała pogląd, iż park nad fosą to „Promenada Staromiejska” i średniowieczne centrum miasta, a tam nazw nie powinno się zmieniać.

Rzecz jasna, ta argumentacja nie była w stanie oprzeć się faktom. Jak udowodnili uczestnicy inicjatywy „Tak dla Pileckiego”, „Promenada Staromiejska” nigdy nie istniała, a nazwy ulic w centrum Wrocławia nadaje się rozmaite. Przykładem jest chociażby bulwar Tadka Jasińskiego, położony obok planowanego bulwaru Witolda Pileckiego.

Dlaczego w 2006 roku można było nadać fragmentowi „Promenady” za patrona obrońcę Grodna, a w 2009 roku nie można sąsiedniej alejki nazwać imieniem „Ochotnika do Auschwitz”? Rzecz jasna, na to pytanie nie ma logicznej odpowiedzi.

Niestety, red. Maciejwska nie należy najwyraźniej do ludzi zdolnych pogodzić się z brakiem własnych argumentów. A co robią takie osoby, gdy chcą uparcie trwać na swej pozycji? Oczywiście – porzucają dyskusję na rzecz awantury.

Tak właśnie uczyniła dziennikarka „Wyborczej”. W kolejnym tekście na temat bulwaru Pileckiego postanowiła zastosować metody rodem z pierwszych stron rozprawki Schopenhauera i bezwzględnie zaatakowała pomysłodawców uhonorowania we Wrocławiu rotmistrza Pileckiego.

W swoim artykule red. Maciejewska nazwała ich (a właściwe nas, chociaż ja oczywiście przyłączyłem się do inicjatywy kilka tygodni temu) realizatorami politycznych interesów oraz cynikami. Jak wiadomo, w spiski wierzą paranoicy, chyba, ze to spisek PiS. I red. Maciejewska wykryła właśnie taki spisek PiS – przeciwko „Gazecie Wyborczej”:

"W dniu, kiedy radny z klubu PiS Piotr Kuczyński przyniósł projekt wycięcia z części Promenady bulwaru i nazwania go imieniem rotmistrza Pileckiego, powinien usłyszeć od kolegów z RM: "To wbrew przyjętym przez nas zasadom. Ustaliśmy, że nazw historycznych nie zmieniamy, Pileckiego możemy uhonorować w innym miejscu".

Nie usłyszał (pewnie nikomu nadanie nazwy kolejnej ulicy nie wydawało się ważne), ale kiedy chciał wycofać projekt po publikacji na ten temat w "Gazecie", dostał od towarzyszy partyjnych instrukcję, że ma walczyć do końca. Bo nie będzie "Wyborcza" dyktować, co mamy robić. Pilecki ma być na Promenadzie."

Swoją drogą to ciekawe, że red. Maciejewska uważa, iż to akurat teksty z jej gazety skłoniły rzekomo radnego Kuczyńskiego do wycofania projektu. Tym bardziej, że jeden z radnych PiS z którymi rozmawiałem twierdził, że żadnego wycofywania nie miało być.

Akurat jako uczestnik wydarzeń muszę przyznać, że lokalni politycy – nie tylko z PiS, zachowują się w tej sprawie bardzo zachowawczo. To osoby z inicjatywy rozmawiają z nimi pragnąc nakłonić do realizacji tej szczytnej idei.

No, ale red. Maciejwska z pewnością wie lepiej, że to spisek PiS. Podobnie jak np. ludzie tropiący Żydów w Sejmie – oni też wiedzą lepiej.

W zakończeniu artykułu dziennikarka sięgnęła po jeszcze jeden mierny chwyt retoryczny:

"Lubię myśleć o moim mieście, że potrafiło dokonać wielkiej sztuki: znaleźć równowagę pomiędzy poszanowaniem dla obcej historii a budowaniem własnej tożsamości. Że jest tolerancyjne i umie wykorzystać walor przenikania się wielu kultur i narodowości. Że polityczni ekstremiści nie mają tu szans na karierę."

Polityczni ekstremiści to, jak sądzę, osoby zaangażowane w uhonorowanie Witolda Pileckiego we Wrocławiu. Jeśli tak, to przyjmuję to miano z dumą. Tak, jestem ekstremistą i chcę, by w moim mieście istniała ulica, której patronować będzie polski bohater.

Brak głosów

Komentarze

[quote=Rybitzky]

W zakończeniu artykułu dziennikarka sięgnęła po jeszcze jeden mierny chwyt retoryczny:

"Lubię myśleć o moim mieście, że potrafiło dokonać wielkiej sztuki: znaleźć równowagę pomiędzy poszanowaniem dla obcej historii a budowaniem własnej tożsamości. Że jest tolerancyjne i umie wykorzystać walor przenikania się wielu kultur i narodowości. Że polityczni ekstremiści nie mają tu szans na karierę."

[/quote]

Szkoda że owa pani red. nie drążyła nieco "głębiej" w kwestii owej "tolerancji" ...w szczególności poszanowania nie tylko dla obcej ale nade wszystko dla własnej historii której korzenie sięgają niemalże upadku Cesarstwa Zachodnio-Rzymskiego w początkach tworzenia się zrębów obecnej Europy .. Wcale nie tej forsowanej na modłę francuską opartą o ideologię stricte laicką , namiastki owej wielkiej i potężnej a odchodzącej jak się wydaje niektórym przynajmniej - do lamusa historii , chrześcijańskiej Europy.

Tak sobie myślę że prędzej "powróciłby" do Krakowa "Smok Wawelski" niż Wrocław stałby się na powrót miastem przyjaznym wyżej wspomnianym ideom ...

Nie bez powodu to znów Wrocław i jego XIV LO wytoczyło "armaty" przeciw krzyżowi..( hmm )
O uhonorowanie Rotmistrza Pileckiego nawet w tak skromny sposób trzeba wręcz staczać batalie ..

Jakby na potwierdzenie owej "szczególnej" roli tego miasta niech posłuży fakt "kto" taki wywodzi się z niego i Kto zacz ? Jakby na "złość" ów gość umoczony jest w aferę "hazardową" ...wraz z dużą częścią "świty".

Osobiście wolę trzymać się od tego miasta z daleka ..
Ktoś pomyśli że jestem przewrażliwiony bądź uprzedzony ..czy ja wiem , wyciągam owe wnioski ( jak najbardziej subiektywne ) na podstawie własnych obserwacji...

pozdrawiam
............................
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#41065

Istotnie dziwne to miasto. Brakuje miejsca dla Pileckiego.. Nich ci co podejmują decyzję pamiętają, że ten brak miejsca jest też decyzją z jasnym przesłaniem dla młodego pokolenia..

Vote up!
0
Vote down!
0
#41078

Cichcem do Wrocławia wracają Niemcy, a wraz z nimi niemieckie nazewnictwo.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#41082

Ale Rada Miasta składa się z Polaków? To oni podejmą decyzję.

Vote up!
0
Vote down!
0
#41083

Jak spisek to zaraz musi być PiS-owski, a to zwykła
PiaS-towska zmowa jest.

 

Piastowskie drzewo genealogiczne z katedry św. Krzyża w Opolu

Vote up!
0
Vote down!
0
#41110

To był spisek na Linię Opolskich Piastów ...

To za przyczynkiem spisku możnych wrocławskich w tym biskupa wrocławskiego Jan IV Rotha w 1497 ścięto w Nysie Mikołaja II Księcia Opolskiego brata Jana Dobrego gdyż naraził się owym z powodu jakoby miał poranić sztyletem kilku z nich w tym Księcia Cieszyńskiego Kazimierza II i samego Jana IV Rotha. Odsyłam bardziej dociekliwych do źródeł..

Źródła dalej podają że wszystko odbyło się w niezgodzie w ówczesnym prawem bo potraktowano osobę księcia jak zwykłego mieszczanina miast postawić go przed sądem królewskim sądzono go przed sądem ławniczym w Nysie po czym osądzono skazując na śmierć i w konsekwencji ścięto 27 czerwca tego samego roku na rynku w Nysie należącej wówczas do Księstwa Wrocławskiego .

I owszem było to dawno ale takich zniewag się nie zapomina ..

pozdrawiam
............................
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#41115

nie podpieram swoimi pieniedzmi,tego kosorcjumKŁAMCUF"

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#41148

niedawno byłam na pewnym urokliwym cmentarzu,połozonym niedaleko

tego "dziwnego miasta"

Cmentarz młody,bo najstarsze groby,to powojenne

ale uderzyła mnie jedna rzecz  ROK 1981,wręcz jakaś
"plaga smierci młodych ludzi,wiek od 30 do 40 lat"

umierali jak obserwowałam..prawie w jednym CZASIE,

ponieważ byłam przejazdem,nie było więc kogo spytać

DLACZEGO......?

ale pamięć moja sięga tamtych okrutnych lat...i COS

zaczęło mi switać........

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#41149

To miasto upodobał sobie pewnie i sam "Lucyper" ..
Jego to królestwo jest właśnie z "tego" świata ..
Jego zaś prawą ręką jest nie kto inny jak szef Administracji "kraju nadwiślańskiego".

[quote=]
„Dlaczego premier Donald Tusk milczy w sprawie afery związanej z senatorem PO Tomaszem Misiakiem, którego firma miała podpisać wielomilionowy kontrakt z rządową agencją - zastanawiał się na blogu dawny polityk Platformy Paweł Piskorski i swe wątpliwości powtórzył w rozmowie z TVN24. Sugerował, że winne są powiązania z tą sprawą wicepremiera Grzegorza Schetyny i jego żony.

.Piskorski w blogu pisze: "Może wpływ na milczenie premiera ma fakt, że jednym z podwykonawców firmy senatora Misiaka jest firma należąca wcześniej do żony wicepremiera Schetyny, a obecnie do szefa klubu koszykarskiego Śląsk Wrocław z czasów kiedy jego właścicielem był obecny wicepremier?" (7)

Chodzi o agencję reklamową Effectica, której właścicielem - do grudnia 2006 r. - była Kalina Schetyna, żona wicepremiera.

- „Niemieckie interesy Schetynów” - „Oprócz miasta klientami firmy Kaliny Schetyny są wielkie firmy inwestujące we Wrocławiu. Szczególnie upodobały ją sobie te związane niemieckim koncernem Ece. W 1998 roku Ece wygrało we Wrocławiu przetarg na tereny na Placu Dominikańskim. W centrum miasta powstał supermarket Galeria Dominikańska. Dziś Galerię Dominikańską obsługuje firma Kaliny Schetyny. Koncern Ece zbudował też „Galerię Łódzką”. Także ona postanowiła skorzystać z usług „Effectiki” Wśród swych sukcesów z 1998 Effectica wymienia fakt, że obsługuje firmę Roben Ceramika Budowlana. Jak ustaliśmy, firma Roben budowała elewację Galerii Dominikańskiej. W 2000 roku na Effectikę stawia Telefonia Dialog. U władzy jest rząd Buzka, a właścicielem Dialogu jest spółka skarbu państwa KGHM Polska Miedź. Przyglądając się liście firm, z którymi robi interesy Effectica można dostrzec jeszcze jedną prawidłowość – roi się wśród nich od takich, które powstały bądź zostały sprywatyzowane w czasie, gdy Polską współrządziło KLD. Na współpracę z niemiecką firmą stawia także w Śląsku sam Grzegorz Schetyna. W 2004 roku firma WPO Alba z Berlina zostaje strategicznym sponsorem piłkarzy Śląska” (8)

źródło : http://bezdekretu.blogspot.com/2009/10/czas-odejsc-panie-schetyna.html
[/quote]

To tylko fragment większej całości jaka znajduje się na blogu Aleksandra Ściosa ..
Warto naprawdę zapoznać się z tą porażająca lekturą ..włosy dęba stają jak się to czyta ..
To iście człek z piekła rodem ..

pozdrawiam
............................
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#41152

coś mi się przypomina i kojarzy:)

"olek miał sen" a ja na jawie widziałam skutki "siatkarzy" czyli zapomnianych

dzisiaj nfi i białych kołnierzykach..........to ich "klub"(klub koszykarzy"

produkował" niszczycieli  POLSKIEGO Majątku......

czas" Przeklętej Prywatyzacji"wprowadzania OBCEGO KAPITAŁU

i Inwestorów Strategicznych i ........jeszcze te spotkania w sądach,gdy prawnicy z Kancelarii Prawnych typu KNS w twarz się nam smiali,gdy

mowiliśmy,ze przyjdzie jeszcze CZAs,ROZLICZENIA nfi

I MIELI racje.

to NAS SIĘ ROZLICZA,A NIE ich,RYSKOW,MISKOW,ZBYCHÓW

BEAT I IM po-DOBNYCH,CZAS,......buzkowych rządów,a naprawdę

TO rządow Unii Wolnosci i KLD,czas KOLEGOW Tusku

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#41157

Jak napisałaś tak i mnie się wydaje że wszystko to jedna "układanka" owych "szpec-jalistów" ds. "pozyskiwania dobra publicznego"...sama widzisz że są w tym mistrzami ..

Żyję i ja już jakiś czas na tym Bożym świecie ale czegoś takiego jak obecnie się dzieje w naszej Ojczyźnie nie widziałem ..W czasach mojej młodości dostęp do wszelkiej tego typu wiedzy był dość ograniczony czy wręcz praktycznie niemożliwy ...to i praktycznie człek był ciemny jak tabaka w rogu ..Wówczas wszelki monopol na informację miała wszechwładna SB-ecja ..miała i wcale się to nie zmieniło.

Przecież i dziś "Służby" kreują wręcz namaszczają tych spośród swoich którzy zagwarantują im dalszą prosperitę ...
Zaś całą resztę traktują jako "nawóz" na swoje "poletka" ..

pozdrawiam
............................
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#41232

 Wrocław pozwolić sobie na zniemczenie.To byłaby hańba dla wrocławian.Nie może niemiec pluć nam w jedzenie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#41499