Polacy i Brytyjczycy – dlaczego tak się różnimy?

Obrazek użytkownika reign_77
Idee

Obecnie Brytyjczyk Nigel Farage jest szefem Europejskiej Frakcji Konserwatystów. W PE mówi krótko, zwięźle, na temat i w ciekawy sposób. Tymczasem z Polski nasi europosłowie w większości należą do Frakcji Socjalistów. Dlaczego tak?

Możliwe, że sięga to zamierzchłych czasów średniowiecza. W potężnym skrócie: Chłopi w Polsce byli poddanymi pana. Było im obojętne przez wieki, komu służą, więc nie interesowali się zbytnio żadnymi wyższymi sprawami. Natomiast Anglicy byli chłopami wolnymi, nie stawali się poddanymi z urodzenia. Mają – w pewnym sensie – przewagę nad Polakami o kilka wieków, od dawniejszych czasów interesowali się i mieli swój interes w działaniach władców.

Efekty obecnie ? Brytyjczycy dzisiaj wybrali do rządu ludzi mądrych, którzy widzieli, że wspólna waluta jest ciosem dla narodu, pozostając przy funcie. Ludzi, którzy chcą unii gospodarczej, by ułatwić handel, a nie obecnego ZSRE, które mówi co i w jakich ilościach produkować, będzie promowało dewiacje i kiepskiej jakości ‚dzieła sztuki’ (chociażby wielka kupa odchodów słonia w wiadrze, którą za pieniądze z unii kupiono za bodajże kilkadziesiąt milionów euro). Tymczasem obywatele (w większości bez świadomości obywatelskiej) wybrali ludzi, którzy na siłę dążą do wspólnej waluty, do tzw. ‚integracji’ europejskiej, którzy nie dość, że nie działają w interesie swojego narodu, to działają jeszcze na jego szkodę. Zamiast rozwiązywać problemy – promują dewiacje i mordowanie nienarodzonych dzieci.

Pozostaje nadzieja, że w dobie szybkiego i łatwego dostępu do informacji, Polacy nauczą się być obywatelami i pilnować swoich interesów. W przeciwnym wypadku – naród po prostu wymrze.

Brak głosów

Komentarze

Nie do końca się zgodzę, bo w czasach, kiedy Rzeczpospolita kwitła, w Anglii miały miejsce krwawe rozgrywki. Pamiętasz Stuartów? Potem, gdy zostaliśmy rozebrani, Anglia bawiła się w kolonializm i niewolnictwo, rzeczy Polakom obce. Teraz mają nowe hobby - multi-kulti i dewiacje. Nie jestem pewny, czy taki kraj może być wzorem dla innych. A to, że potrafią liczyć... W Polsce problemem jest ukryta okupacja przez służby niemieckie i sowieckie i z tego najpierw powinniśmy się wyzwolić. Zdrajców pod sąd, wolne wybory bez prawa głosu dla zdrajców (czynnego i biernego) oraz weryfikacje wszystkich sprawujących funkcje od sołtysa wzwyż pod kątem przynależności do PZPR, PSL, PO, UW, SLD, SDRP, RP, Samoobrony, LPR oraz wszystkich tych partii i koterii, które były i są przykrywką dla obcej agentury. Żadnych negocjacji ze zdrajcami. Potrzeba NOWEGO ROZDZIAŁU, nawet jeżeli miałoby to oznaczać bolesną dla wielu operację.

Vote up!
0
Vote down!
0
#297103

zgadzam się. Z tym że do tej listy dodać trzeba także i PiS - agentura USrAelska

co do angolów - owszem, tyle że kto kwitł? Szlachta i państwo. Jeśli chodzi o przeważającą większość mieszkańców - chłopstwo - zbyt ogarnięte nie było. Brytyjczycy owszem, przyjęli to, ale mam takie wrażenie.. nie, nie jest to absolutnie to udowodnienia czy racjonalne - po prostu mam przeczucie, że Anglicy się za siebie niedługo wezmą i wrócą do dobrych wartości i zarówno multikulti jak i promowanie zboczeń znikną, albo zostaną mocno ograniczone. To drugie na pewno - jeśli staną się krajem muzułmańskim, to siłą rzeczy nie będzie się promować odstępstw ;)

Dominik C

Vote up!
0
Vote down!
0

Dominik Cwikła

#297328