Sugestia kolejnej ofiary seryjnego samobójcy

Obrazek użytkownika reign_77
Kraj

Samobójstwa w naszej Polsce to nie nowość. Było już dużo przypadków, na których skupiać się nie będę gdyż zajmują się tym inni. Raczej pomyślmy teraz nad tym co będzie. Spójrzmy na ostatnie dni: Najpierw Petelicki, teraz Pronobis.
Generał padł ofiarą samobójcy w sobotę, do tego tuż przed wielkim wydarzeniem sportowym, więc sam fakt jego śmierci przeszedł bez echa. Zaraz potem jednak ludzie zaczęli drążyć temat. Ponoć prawicowe portale mają wyjątkowo dużo 'kliknięć' z jego powodu.
Jako że jest to kolejne 'samobójstwo' w ostatnim czasie, ludzie zobaczyli pewne punkty wspólne. Są nimi:

+Sporo samobójstw popełniono w weekend.
Oznacza to, że ekspertyza i sekcja były wykonywane dopiero później, więc stało się niemożliwe wykrycie ewentualnych substancji chemicznych w organizmie denata
+Samobójcy byli związani w jakiś sposób ze Smoleńskiem.
Władza strasznie nie lubi tego tematu, a wszelkie sugestie, że w Smoleńsku mogło być coś zaplanowane - nieważne czy przez Rosjan czy nasz rząd - od razu komentowane jest przez mainstream jako faszyzm, ciemnota, kaczyzm i zabobon.
+Osoba krytyczna wobec obecnej władzy.
Po rozbiciu się Tupolewa pod Smoleńskiem Generał Petelicki zaczął krytykować rząd w mocnych słowach. Nie będę ich przytaczał, gdyż dużo tego można znaleźć obecnie na wielu portalach. Podobnie jak np. Lepper, czy inni
+Kamery nie uchwyciły momentu odebrania sobie życia.
Cóż za przypadek..

Teraz zaś ofiarą seryjnego samobójcy stał się Pronobis - współpracownik PZPN. Cóż.. temat świeży, a ja nie mam szczegółowych informacji o tym człowieku. Na pierwszy rzut oka jednak rzuca mi się to, że odbiega on od przedstawionych wyżej 'regularności', tzn:

+Samobójstwo w tygodniu a nie w weekend. Sekcje i wszystko można zrobić od razu. Poza tym nie był to strzał ani powieszenie, tylko wpadnięcie pod pociąg
+Osoba w żaden sposób nie powiązana ze Smoleńskiem. Nie można będzie więc mówić, że jest to ofiara TEGO samobójcy
+Nic mi nie wiadomo, żeby ten człowiek miał kosę z władzą obecną. Ponoć nawet miał brać udział w korupcji (http://sport.dziennik.pl/pilka-nozna/artykuly/395034,nie-zyje-jerzy-pronobis-wspolpracownik-pzpn-odpowiedzialny-za-dystrybucje-biletow.html), więc można by przyjąć, że jest bardziej pro niż antyrządowy
+Nie wiem nic o monitoringu, ale na trakcji kolejowej czy peronie mogło coś moment śmierci uchwycić

Jest to poniekąd odstępstwo od dotychczasowej 'regularności'. Na razie nic nie wiadomo, ale może komuś zależy na tym, by nie widzieć powiązań z dotychczasowymi 'samobójstwami'? Może ktoś chce, byśmy uwierzyli, że osoby wysoko postawione, bogatsze wielokrotnie od zwykłego obywatela nagle popadały w depresję w tym samym czasie i popełniały samobójstwa?

Obym był złym wieszczem, ale możliwe, że niedługo usłyszymy o samobójstwie kogoś blisko związanego z ekipą rządzącą. Dlaczego? Aby uśpić czujność. Jeśli samobójca i jego support śledzą komentarze i przypuszczenia opinii publicznej (także tej prawicowej), będą chcieli zmylić trop i pokazać, że wszystkie te samobójstwa w żaden sposób nie są ze sobą powiązane. A samobójstwo kogoś z tych rządzących z pewnością nastawiłoby pewną część społeczeństwa na bierność i pozostawienie sprawy.

Na koniec oświadczam, że mimo nie najlepszej sytuacji finansowej oraz kilku innych drobnych trudności, nie zamierzam w żadnym przypadku popełniać samobójstwa

Brak głosów

Komentarze

ręki, wprowadził innowację. Może na jakimś dokształcie był (ustawiczne szkolenie jest prowadzone w wielu zawodach)? A może to rzeczywiście nawet nie pospolite samobójstwo tylko zwykły wypadek (np. po pijaku kolo wpada pod pociąg, a przecież te z PZPN-u wypić lubieją). Co by to nie było w obecnej sytuacji każdy zgon, każdego na stanowisku wyższym niż kierowca miejskiego autobusu będzie podejrzany.

HdeS

Vote up!
0
Vote down!
0

HdeS

#267306

są dobrze uchwycone i za to podziękowania. Może się to przyda na czasy, gdy prawdziwe śledztwa będą możliwe oraz dla tych niewygodnych, co powinni się na weekendy lepiej zabezpieczać.

Mimo wszystko, mam wrażenie, że Smoleńsk nie jest - przynajmniej dla części "samobójstw" - wystarczającym wytłumaczeniem. Myślę, że watek biznesowo-korupcyjno-mafijny z udziałem b. pracowników służb specjalnych naszych i byłych naszych sojuszników, a dziś adwersarzy, powinien być poważnie brany pod uwagę. Zleceniodawcy najwyraźniej zorientowali się, że temat smoleński, który dociekliwych zajmuje najbardziej, może być dla ich działań dobrym elementem odwracającym uwagę. Mogę się mylić, bo mam wiedzę tylko z netu, ale przypadku ś.p. Michniewicza nie widzę w tym samym szeregu, co ś.p. Leppera, czy Pronobisa, a nawet gen. Petelickiego. O ile śmierć pierwszego od dawna wydaje mi się związana ze Smoleńskiem, podobnie jak następcy bp Pilcha, czy szefa grupy archeologów (sorry nie pamiętam nazwiska), to pozostałe już wywołują wątpliwości. Natomiast wykonawcy "wyroków" mogą być ci sami, podobnie jak grono zleceniodawców.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#267476

Co da monitoring ?

Osobiście byłem torturowany przez funkcjonariuszy wielokrotnie, z premedytacją i mimo pouczeń hańbiących polskie mundury, między innymi, 2009-09-04 w suterenie VI komsiaratu polciji (błędy ortograficzne - replika wcześniejszych protokołów) przy ul. Ćwiklińskiej w Krakowie. Dewianci rejestrowali swoje "zabawy" conajmniej dwiema kamerami CCTV - zabezpieczenia materiału z których NATYCHMIAST odmówiła zarówno krakowska prokurwatura (w budynku której znajdują się również biura krakowskiego obozu koncentracyjnego, gdzie obywatele likwidowani są całkowicie poza systemem polskiego bezprawia, nawet bez zarzutów) jak i ssąd !!!

Dodam, że ta sama ekipa transportując mnie nocą do aresztu przy agencji bezpieczeństwa wewnętrznego na ul. Mogilskiej gdzie kontynuowano, tym razem już bez trwałych okaleczeń, tortury i prowokacje, przyjęła drogą radiową wezwanie do likwidacji innego mieszkańca Krakowa, którego zwłoki znaleziono następnego ranka przed jednym z krakowskich szpitali.

Po ostatnich PUBLICZNIE wykonanych na mnie 2011-07-20 torturach i trwałych okaleczeniach (wstrzymano nawet ruch uliczny i usiłowano aresztować świadków) t.zn. dnia 21 lub 22 lipca "w jednym z krakowskich komisariatów zmarł aresztant" - przecieki na ten temat NATYCHMIAST usunięto z mediów.

http://sbb.w.interia.pl

ŁAPY PRECZ OD ŚLĄSKA, AFGANISTANU, IRAKU, TYBETU, PALESTYNY... i własności prywatnej !!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#272331