Treści z tagiem: obywatelstwo

Obrazek użytkownika miarka
Idee

Ideologia rasizmu dotyczy traktowania jak zwierzęta wszelkich ludzi – i „podludzi”, i „gojow” też. Ale czy tylko? Czyż zwierzętami w tej ideologii nie jest i „rasa panów”?

Ponieważ to i nas też dotyczy, stawia przed nami wyzwania na które musimy odpowiedzieć.

 

Ludzie żyją w społecznościach – i to nie jak zwierzęta...

3.5
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.5 (głosów:12)
Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o ewidencji ludności, która przewiduje utrzymanie obowiązku meldunkowego i wprowadza od 2018 roku możliwości zameldowania się przez internet.

Przygotowana przez MSWiA nowelizacja utrzymuje obowiązek meldowania, chociaż obecnie obowiązująca ustawa o ewidencji ludności przewiduje zniesienie tego...

4.65
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:12)
Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Im więcej czasu upływa od ich rządów, tym więcej się dowiadujemy o politykach PO. Teraz przyszedł czas na "ujawnienie" się Nowaka, który został....Ukraińcem. Że dla niego kasa najważniejsza to wiedzieliśmy już wcześniej, drogie zegarki piechotą nie chodzą..Widać że Nowak postanowił iść w ślady Donalda, ten postanowił odejść z Polski na intratne...

4.85
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:17)
Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

Rumuński prezydent Traian Băsescu po zakończeniu swojej drugiej kadencji w przyszłym roku zamierza przyjąć obywatelstwo Mołdawii. Poinformował o tym dzisiaj w wywiadzie dla rumuńskiej gazety România Liberă.„Chciałbym, aby wszyscy Rumuni mieszkali w jednym kraju, aby mieli jedno obywatelstwo. Po wygaśnięciu moich pełnomocnictw prezydenckich...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Anonymous
Świat

Niegdysiejsza ojczyzna światowego proletariatu znowu odniosła sukces, wykazując po raz kolejny  wyższość post-sowieckiej kleptokracji nad demokratycznymi kleptokracjami tzw. Zachodu.

 

   Na początku stycznia prezydent Władimir Putin – z...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika reign_77
Idee

Obecnie Brytyjczyk Nigel Farage jest szefem Europejskiej Frakcji Konserwatystów. W PE mówi krótko, zwięźle, na temat i w ciekawy sposób. Tymczasem z Polski nasi europosłowie w większości należą do Frakcji Socjalistów. Dlaczego tak?

Możliwe, że sięga to zamierzchłych czasów średniowiecza. W potężnym skrócie: Chłopi w Polsce byli poddanymi...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Moim zdaniem sam pomysł Karty Polaka obraża Polaków za Bugiem. Zawsze byłem tego zdania. Im należy się obywatelstwo polskie, którego ich bezprawnie pozbawiono po oderwaniu ziem wschodniej Polski po 17 września 1939 roku.

  Karta Polaka to świadectwo upadłości Rzeczpospolitej Polskiej. Wymyślono ją z czystego wyrachowania...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Słusznie Białoruś powiedziała Warszawie, co myśli o tzw. karcie Polaka. Zawsze uważałem że dokumentem Polaka jest paszport lub dowód osobisty. Niech wreszcie rząd polski przywróci obywatelstwo RP biednym ludziom, ograbionym przez Stalina nawet z narodowości!

 

...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Akiko
Blog

Witajcie w ojczyźnie

Dialog (skecz?) opublikowany w 4 numerze Naszej Gazetki (Zurich), ilustrujący perturbacje na granicy, na które narażony jest Polak z więcej niż jednym obywatelstwem.

Obywatel: Dzień dobry!

Służba: Dzień dobry. Paszporcik poproszę.

Obywatel: Służę uprzejmie, serdecznie.

Służba: O,...

0
Brak głosów