A co, jeśli Ukraina się rozpadnie?

Obrazek użytkownika matka trzech córek
Idee
Byłe przejście graniczne

 

 

Janukowycz stanowczo zapowiada, że nie ma zamiaru ustąpić ze stanowiska. Jego pozycja wzmacniana potęgą Moskwy wydaje się być mocno ugruntowana.

 Podpalane na wschodzie kraju biura opozycji mają być symbolem poparcia dla jego prezydentury o tak samo silnej wymowie, jak barykady z płonących opon, stawiane na Majdanie rękami  przeciwników.

 Obawiam się, że zdani na jednostronne relacje i medialne komentarze, tracimy z pola widzenia cały rzeczywisty obraz ogarniętej konfliktem Ukrainy.

 Przebijają się, co prawda, jakieś pojedyncze komunikaty o aktywistach działających na wschodzie kraju, ale najwidoczniej, ich obraz nie jest szczególnie imponujący, skoro dotąd nie zdobi czołówek polskich gazet.

 W Odessie próbowano powstrzymać wyjeżdżające do Kijowa kolumny czołgów, ale nie dano rady.

 To pewnie te pojazdy mają wzmocnić  nielekką już i tak rękę Janukowycza.

 

 Śledząc bacznie rozwój wydarzeń mam nieodparte wrażenie, że sprawy na Ukrainie wcale nie wymknęły się  spod kontroli, ale rozwijają się zgodnie z pewnym projektem, który docelowo ma za zadanie przesunąć granice na zachód.

 

 Bo co się stanie, kiedy Ukraina pęknie na pół?

 

 Każdy wróci do siebie. A potem?

 

 Czy rozbudzeni nacjonalistycznie zachodni Ukraińcy zadowolą się tym, co im przypadnie w udziale  i nie zechcą sięgnąć za miedzę?

 

 Widziałam dzisiaj fragment uroczystości w polskiej Szkole Ukraińskiej. Zwróciłam uwagę tym chętniej, że w nocy INFO nadało krótki wywiad z dyrektorką tej szkoły. Ciekawy materiał.

 Dowiedziałam się, że do szkoły uczęszcza ponad dwustu uczniów, z których większość jest miejscowa, ale uczy się też w niej młodzież z Ukrainy.

 Wszyscy bardzo przeżywają to, co dzieje się teraz na Majdanie, a z inicjatywy rodziców zorganizowana zostanie specjalna uroczystość z tej okazji.

 I widzę, a raczej słyszę pięknie śpiewany przez uczennicę hymn Polski i spoglądam na twarze zgromadzonej na sali młodzieży. Moją uwagę przykuła postać chłopaka z zaciśniętymi ustami, pochmurnie spoglądającego przed siebie. Jego „zasznurowane” wargi były niezwykle wymowne. Kiedy nagle, po chwili  rozległ się hymn Ukrainy, znieruchomiałam z wrażenia.

  Ten hymn zaczęła śpiewać cała sala. Aż huknęło!  I nagle koniec. Miałam odczucie, że bardzo gwałtownie ucięto tę relację…

 

  „19 powiatów” za miedzą. Ciekawe, czy w słowach, składanej przez neobanderowców przysięgi jest deklaracja o sięgnięciu po te ziemie?

 Nieraz warto zawczasu pochuchać i podmuchać, by znowu się nie oparzyć, bo jak widać na Majdanie, nie tylko krew mają gorącą Ukraińcy, ale i głowy.

 

 

 I jeszcze dygresja.

  Parę nocy temu, w TVP widziałam reportaż z 2013 roku o naszych, co za Odrę poszli na osiedlenie.

 Wyludnione tereny byłej NRD łakną każdej żywej duszy, gotowej zainwestować, osiąść i podtrzymać rozpadającą się gospodarkę przygranicznych gmin.

 Operatywni młodzi Polacy pokupowali sobie za niewielkie pieniądze stare domy od Niemców, a po remoncie zamieszkali w nich wygodnie z rodzinami.

 Ceny tych nieruchomości są znacznie niższe niż w Polsce, a od granicy zaledwie przysłowiowy „rzut beretem”. Doskonałe połączenia komunikacyjne zapewniają łatwy kontakt z Polską, czy to w związku z zatrudnieniem, czy innymi potrzebami.

 Ludzie ci bardzo sobie chwalą taki stan rzeczy i z zapałem zapuszczają korzenie w niemieckiej ziemi.

 

 

 Rzeczywista granica porosła chwastami, a resztki celniczych baraków i bramek  niszczeją w zapomnieniu.

 - Doczekamy się tu jeszcze polskiego burmistrza! –zapowiada roześmiany osadnik, wskazując na niemieckie miasteczko.

 

 Tyle dygresja.

 

A może to wcale nie jest dygresja?

 

 

]]>http://www.dw.de/polscy-osadnicy-w-niemczech-czujemy-si%C4%99-wy%C5%9Bmi...]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Zrobilam mala prasowke, ktora potwierdzila, ze USA przygotowywlo ten Majdan juz od dawna, poswiecajac na to mnostwo pieniedzy podatnikow, ze protestanci sa oplacani przez USA i Niemcy, ze maja bron i ze USA nie uwaza faszystow, ktorzy doprowadzili do krwawych zamieszek za groznych - a wiec USA jest gotowe ich wspierac, bez wzgledu na ideologie i zbrodnicza przeszlosc. USA i EU chca grabiezy, a dodatkowo najprawdopodobniej USA chce baz rakietowych na terenie Ukrainy do walki z Rosja.  Scenariusz jest bardzo podobny do Syrii, gdzie USA wspiera i dostarcza bron terrorystom z Al-Kaidy chcacym obalic prawowity rzad. Na Ukrainie tez moze miec to miejsce, ze terrorysci, ktorzy przejeli Majdan, a ktorzy nadal nazywani sa protestantami, beda wspierani przez USA, tak dlugo, jak dlugo bedzie to konieczne. Szykuje sie wiec nastepna wojna by proxy z Rosja. Znalazlam tez pare artykulow potwierdzajacych obawy Autorki co do konsekwencji ewentualnego przejecia wladzy przez odradzajacy sie na Ukrainie ruch faszystowski. Byc moze ludziom na Majdanie wydaje sie, ze walcza o niepodleglosc, ale ich przywodcy sa marionetkami oplacnymi przez Zachod, a na dodatek ludzmi o zbrodniczej ideologii.

Ogolnie rzecz ujmujac, nie jest dobrze. W wypadku wojny domowej konsekwencje dla Polski beda oplakane.

Vote up!
19
Vote down!
-15

Lotna

 

#417988

 

W nawiązaniu do Twojej informacji;

"robilam mala prasowke, ktora potwierdzila, ze USA przygotowywlo ten Majdan juz od dawna"

proszę o linki do tych artykułów, ewentualnie informację w których gazetach i kiedy się one ukazały.

Z góry dziękuję.

 

Vote up!
5
Vote down!
-6
#418021

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Lotna został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

http://orientalreview.org/2014/01/09/canvas-the-belgrade-us-financed-training-group-behind-the-carefully-orchestrated-kiev-protests/
http://www.boilingfrogspost.com/2014/01/07/us-ngo-uncovered-in-ukraine-protests/
http://12160.info/photo/photo/show?id=2649739%3APhoto%3A1376645
http://radtrap.wordpress.com/tag/optor/
http://www.altheadlines.com/us-and-eu-are-paying-ukrainian-rioters-and-protesters-13254294/
http://www.telegraph.co.uk/telegraphtv/10586629/Ukraine-protesters-make-catapult-and-throw-Molotov-cocktails.html
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/eu/10623664/Leaked-audio-reveals-US-official-swearing-at-the-EU.html
http://www.youtube.com/watch?v=LfAvizw4NF8
http://www.paulcraigroberts.org/2014/02/12/washington-orchestrated-protests-destabilizing-ukraine/
http://www.informationclearinghouse.info/article37599.htm
http://www.globalresearch.ca/ukraine-and-the-rebirth-of-fascism-in-europe/5366852
http://www.globalresearch.ca/obama-delivers-a-ukrainian-ultimatum/5369747
http://www.globalresearch.ca/us-european-union-threaten-sanctions-against-ukraine/5369744
http://www.infowars.com/exposed-ukrainian-protesters-backed-by-kony-2012-style-scam/http://www.youtube.com/watch?v=AsjDz_MJPk4&list=UUYv-5LsUyc_P8KMo7YGPFPA&feature=c4-overview

Vote up!
6
Vote down!
-10

Lotna

 

#418051

Ostatni link mi się nie otworzył, trzeba samemu poszukać na stronie
http://www.infowars.com/

Vote up!
8
Vote down!
-8

Lotna

 

#418052

Też czasem mam, a czasem nie mam opcji edycji. Co się dzieje?

PPzdr.

Vote up!
5
Vote down!
-6
#418056

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Mała Mi nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Czy problem pojawia sie w jakichś określonych przypadkach? Dla przypomnienia - należy pamiętać, że nie ma możliwości edycji komentarza w momencie kiedy już zostanie do niego utworzona odpowiedź.

Vote up!
3
Vote down!
-7
#418062

No właśnie nie, jakoś tak dziwnie jest. Czasem się loguję, i mam opcję edycji przy pierwszych 2 czy 3 komętach, a przy późniejszych już nie. A czasem odwrotnie - pierwsze komęty nie mają tej opcji, a następne już tak. Albo opcja mieszana - na przemian komęty są edytowalne i nie. Odświeżanie strony nie pomaga.

PPzdr.

Vote up!
4
Vote down!
-3
#418067

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika PP nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

powyższy komęt nie jest edytowalny (stąd muszę użyć opcji "odpowiedz"), a inny, pod wpisem Kokosa - tak.

Vote up!
2
Vote down!
-6
#418068

nie ma to ani związku z ocenami przy komęcie (czy jakieś są czy nie) ani z tym, czy komentarz dotyczy samego wpisu, czy też jest odpowiedzią na inny komęt.

Vote up!
5
Vote down!
-3
#418070

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#418075

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

KTÓRA WŁAŚNIE ZNIKNĘŁA  :(((((((((((((((((

Vote up!
4
Vote down!
-6

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#418081

A w tym komentarzy ponownie się  pojawiła . Czyli być może funkcja edytuj ustawiaona jest jak kuchenny minutnik do gotowania jaj na mięko na jakieś 5 min. i wciagu tych kilku minut można edytować a potem już nie.

Genialne............ale czy prawdziwe ? Tylko Gawrion to wie. :)) 

Vote up!
5
Vote down!
-4

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#418084

nie zamieściłam zdjęcia. ;p

Po co Ci opcja edytowania komentarzy - te najbardziej kąśliwe i tak dublujesz. ;)))

PPzdr.

Vote up!
5
Vote down!
-5
#418086

Jestem dysortografem. Czasami muszę poprawić jakąś literówkę, błąd lub  nie oddające w pełni treści zdanie.

Po prostu to jest bardzo przydatna funkcja dla mnie.

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
-4

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#418096

Znikające edytowanie to niedoskonały kod mojego patcha - czegoś mu najwidoczniej brakuje. Prawdopodobnie brakuje jakiegoś dodatkowego warunku. W weekend coś pokombinuję ale nic nie obiecuję. 

Vote up!
6
Vote down!
-4

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#418087

Dzięki. Nie ma pośpiechu,  ostatecznie da się żyć i bez edycji...........jakiś czas. :))

Vote up!
6
Vote down!
-4

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#418099

Inni też będą wdzięczni. :))

Vote up!
8
Vote down!
-6

Lotna

 

#418102

Wczoraj udało mi się usunąć błąd. Nie tkwił on w patchu, a  błędach migracji komentarzy. Powinno działać na zasadzie - dopóki nie ma odpowiedzi na komentarz, dopóty możesz go edytować :-) 

W razie czego piszcie  PW :-) 

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1422206

Vote up!
5
Vote down!
-4
#418155

thx, za prasówkę dobra robota, 

będę omijał te strony szerokim łukiem :)

najciekawsza była reklama na którą wlazłem oglądając materiały http://rt.com/on-air/rt-america-air/ po przekierowaniu z ostatniej z podanych przez Ciebie strony:

http://rt.com/on-air/privet-russia/

Vote up!
5
Vote down!
-8
#418116

Na drugi raz czytaj Wyborczą i nie marnuj mojego czasu.

Vote up!
7
Vote down!
-8

Lotna

 

#418119

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Wojciech z Wrocławia nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

bo ja czytam tylko Gazetę Polską i ogladam telewizję Trwam 

a nie takie antyamerykańskie i prorosyjskie szmatławce.

Czas natomiast to ja zmarnowałem przeglądając te lewackie linki które zaproponowalaś.

 

Vote up!
4
Vote down!
-8
#418124

Ja niczego nie zaproponowałam. Prosiłeś o linki, więc je podałam.
Może i je przeglądałeś, ale cóż z tego? Jest wiele osób, które patrzą, a nie widzą i ty najwyraźniej się do tej grupy zaliczasz.
Gdybyś faktycznie przeglądał ich treść, to nie wygadywałbyś głupot, że są lewackie, bo są lewackie w takim samym stopniu jak TV Trwam, a nadto są równie antyrosyjskie co antyamerykańskie. Oczywiście nie wszystkie, bo część to mainstream, a video jest relacją z oficjalnego spotkania, a więc informacja o urabianiu od lat Ukrainy za bajońską kwotę na potrzeby amerykańskie pochodzi z ust przedstawicielki rządu amerykańskiego. No ale to zapewne jakaś lewacka manipulacja kazała jej powiedzieć to, co powiedziała, bo jakżeby inaczej. W Ameryce przecież wszyscy są święci, a na czele z ich dyktatorem.

Vote up!
7
Vote down!
-8

Lotna

 

#418133

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Wojciech z Wrocławia nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ja też czarno widzę obecną prezydenturę USA

Wolałem Regana który trzymał sowietów krótko za mordę. A dzisiaj wolę aby Ukraina realizowała potrzeby amerykańskie niż ruskie lub niemieckie.

Vote up!
3
Vote down!
-8
#418143

Pax.
Ja natomiast wolę, żeby Ukraina była niezależna i żeby panował tam święty spokój, ale niestety twoje życzenia się właśnie spełniają, a nie moje.

Vote up!
7
Vote down!
-6

Lotna

 

#418158

JUż kilka lat temu minister spraw wewnętrznych Ukrainy zapowiedział, że w razie problemów z zachodnią Ukrainą uruchomi kanał przerzutowy bezpośrednio na Syberię. Ale do rzeczy. W momencie podziłu Ukrainy, nie wchodzą w grę żadne dywagacje, Nacjonaliści ukraińscy nie zawahają się przed "odebraniem" swoich prastarych ziem tj Zakerzonskoho Kraja, a mają czym, bowiem armia polska nie istnieje, i jeśli Ukraińcy oprą się na linii Wisły, to będziemy mogli uważać się za szczęśliwców. Z drugiej strony do akcji ruszy RAŚ ze swoimi fraikorpsami. Jakie możliwości obrony? ŻADNE!  Dzięki komu? Wszyscy pokażą palcami na Tuska i Komorowskiego. Ale czy aby napewno? Niestety ktoś ich wybierał, i to nie byli marsjanie. Niestety tak wygląda nie widzenie dalej własnego nosa. Nie chodzi o tych co głosowali na PO. Ich już dawno skreśliłem! Chodzi o tych co to mają poglądy i nie będą głosowali. Czasy były takie, że trzeba było myśleć propaństwowo, a nie według własnego widzi mi się. No cóż, na to to już chyba zbyt późno, pospolite ruszenie w ostatniej chwili nic nie da, o ile oczywiście uda się wogóle jakiekolwiek pospolite ruszenie zebrać.

Vote up!
13
Vote down!
-7

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#418005

Widaomo, tylko USA i UE chcą rabować, na szczęście matiuszka rassija na to nie pozwili i przygarnie w swe ramiona. Ramiona gwarantujące wolność i dobrobyt.

A te złe USA.... oj bandyci chcą nas okraść, okradli już Polsze, teraz Ukrainę.

Czytałem cały ten propagndowy bełkot jednego pana na usopał i mdli mnie, jak ktoś teraz ten bełkot powtarza. Bo działa w interesie Rosji.

Mam jednak nadzieję, że faktycznie USA i UE dadzą tak dużo pieniedzy opozycji, by Ukraina wyrwała sie objęć matiuszki rassiji. To dobrze zrobi Polsce. mam nadzieję, że USA wesprze finansowo polską opozycję, bo polski rząd jest finansowo wspierany od 10 lat przez niemiecką Fundację Adenauera sumami rzędu 50 mln. euro rocznie.

Co do artykułu, to obawa o nasze wschodnie powiaty jest sprawą drugorzędną, bałbym sie raczej o Polaków na Ukrainie. Pytałbym czy rząd Polski szykuje jakieś formy pomocy, lub zabezpieczenia przed nacjonalistami ukraińskimi, by mordy 1943 roku nie miały dziś powtórki ? Rumunia już kreśli plany ewentualnego wkroczenia na Czerniowce w celu ochrony ludności rumuńskiej zamieszkującej te tereny.

Na co stać Donalda i Bronisława ? Na ewentualne potępienie zbrodni w studiu TVN ?

Vote up!
14
Vote down!
-7
#418022

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Slater nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

z Wietnamu czy Syrii.
Dobra Rosja chce pokoju na całym świecie.
Tylko amerykańscy imperialiści ciągle przeszkadzają.

Vote up!
10
Vote down!
-12
#418025

W sieci krąży mnóstwo teorii dot. rozpadu Ukrainy:
-albo wzdłuż Dniepru
-albo podział na federacje (obydwa tu: http://maciwoda.salon24.pl/562789,rozpad-ukrainy-jest-nieunikniony)
-albo na trzy różne państwa (http://www.kresy.pl/volgal,publicystyka-3?zobacz/ukraina-rozpadnie-sie-na-trzy-czesci)

A jak sama Pani pisze, nic jeszcze nie wiadomo. Także jeszcze nic nie jest przesądzone. :)

PS Pan Prezydent ogłosił, że za tydzień zwoła Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Już wtedy wszystko będzie jasne! :)

Pozdrawiam ciepło z zachodniego Mazowsza.

Vote up!
10
Vote down!
-4

Nie odwracaj się za siebie, bo się przewrócisz!

#418023

Lepiej książkę poczytać ,albo iść do lasu
Manipulacja ma na celu ogłupienie
By ludzie zatracili Te swoje korzenie
Są ciemniacy co nie wierzą w mordy PRL
Taki jest właśnie dziś mediów ogłupiania cel
Wojny są dla nich potrzebne dla zbycia broni
Zmniejszenia populacji ludzkiej ,bez ironi
Jesteśmy wystawieni jako te króliki
Nawet nie ma komu czynić ekskomuniki
Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-6

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#418094

Bardzo ładnie to ująłeś. Znaczymy tyle co króliki właśnie. Króliczki doświadczalne rozgrywane przeciwko sobie nawzajem.

Vote up!
8
Vote down!
-7

Lotna

 

#418159

....nikogo nie chcę urazić - ogólnie wszystkie Panie Są Piękne I Powabne - proporcjonalne to jest od wlanej w siebie wody ognistej, ja mogę dodać coś ze sweg środowiska morskiego, nawet procentów nie trzeba - wystarczy długi rejs jakieś 6 miecha - wtedy też nie ma brzydkich Pań a pierwsze kroki na lądzie to i tak do pubu - wystarczy sobie tylko wyobrazić że wtedy to już wogóle same naokoło Piękności:):)

Vote up!
1
Vote down!
-1

ardawl

#1422231

pomiedzy Pieknymi Paniami a Panami: naogol Paniom, a zwlaszcza Pieknym, ani "dlugie rejsy" ani ilosc wody ognistej (nawet w polaczeniu), nie przeslania brzydoty niektorych "Pieknych Panow". :):)

Vote up!
1
Vote down!
-1

Lotna

 

#1422244

ja nie napisałem wogóle że Panie są brzydkie - ale że  proporcjonalnie piękniejsze...

Vote up!
1
Vote down!
0

ardawl

#1422248