obława augustowska

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj

                 PRAWDA O OBŁAWIE AUGUSTOWSKIEJ

NAJWIĘKSZA ZBRODNIA DOKONANA NA POLAKACH PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ

               72 ROCZNICA ŚRODA 12 LIPCA 2017 ROKU

 

 Złożeniem kwiatów pod pomnikiem Armii Krajowej uczczono w środę w Białymstoku 72. rocznicę obławy augustowskiej, największej po II wojnie światowej niewyjaśnionej dotąd zbrodni dokonanej na Polakach. Kwiaty złożyli wojewoda podlaski...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika matka trzech córek
Idee

 

  Los zrządził, że nie wzięłam udziału w tegorocznych warszawskich obchodach ku czci Ofiar Rzezi Wołyńskiej. Są w życiu sprawy ważne i jeszcze ważniejsze, które tym pierwszym, każą stanąć pokornie za sobą. Taka właśnie sytuacja dopadła mnie 11 lipca.

  Nie mogłam jednak pozostać bierna tego dnia i chciałam uczcić pomordowanych rodaków tam, gdzie zastała mnie rocznica ich śmierci.

 I tu...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (20 głosów)
Obrazek użytkownika matka trzech córek
Idee

  Pogrzeb "Łupaszki", "Zapory" i innych Bohaterów Podziemia

    Dlaczego uroczysty pogrzeb, zidentyfikowanych już Ofiar z powązkowskiej Łączki, ma się odbyć dopiero jesienią przyszłego roku?

   Jaki związek z planowaną uroczystością ma obwieszczony ostatnio brak środków na prowadzenie dalszych ekshumacji na wspomnianym miejscu?

  Jak się ma przerwanie prac ekshumacyjnych do zapowiedzi wspólnego...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika Jacek Trzaska
Blog

Dwa tytuły do wyboru, to w zasadzie luksus, jak na dzisiejsze czasy przystało, a do tego dwa linki do artykułów na oba tematy, też jakby w „promocji”. No ale do rzeczy: otóż 12 grudnia 2012 toku, w wieczornym wydaniu „info” niejaki Dariusz Szwed, „dzielny ekolog”, dzielił się z widzami wiadomością o zatwierdzeniu nowego projektu autostrady omijającej dolinę Rospudy. Nie ukrywał przy tym swojej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika sosenkowski
Historia

kopia artykułu poświęconego rekonstrukcji Obławy Augustowskiej, którą Sowieci skierowali przeciwko dominującym w tym regionie oddziałom AK właśnie równo 66 lat temu - 12 lipca 1945r.

wiele o tym pisano, ale w zasadzie nie powstał na ten temat żaden film dokumentalny, poza amatorskimi materiałami na YT:

[video:http://www.youtube.com/watch?v=VhQjT8kH-js]

zapraszam więc do czytania. wybrałem notkę...

0
Brak głosów