Chmielewska Teraz Ukraińcy walczą również o naszą wolność

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Świat

„Protesty objęły wszystkie prócz dwóch obwodów na Ukrainie. Władze jednak się nie poddają i kontratakują. W Kijowie demonstranci zajęli gmach ministerstwa sprawiedliwości. „...(źródło )

„Na kijowskim Majdanie znaleziono powieszonego mężczyznę. Jego ciało wisiało wewnątrz metalowej konstrukcji, na której są plakaty z rewolucyjnymi hasłami oraz flagi Ukrainy i państw Unii Europejskiej. Tymczasem protesty przeciwników władz na Ukrainie rozszerzają się na wschodnie regiony kraju. „....(źródło)

Jadwiga Chmielowska” Teraz to właśnie Ukraińcy walczą również o naszą wolność. „...”Przez całe dziesięciolecia lewackie autorytety i "przekaziory" wbijały ludziom do głowy, że nie warto stawiać oporu. Nie warto się buntować, bo i tak ONI zrobią swoje. „...”Sowiecka agentura wpływu działała na zachodzie od początku lat 20. XX w. Sprawiła, że społeczeństwa stały się gnuśne i nie chciały już walczyć. Po zwycięskiej wojnie siadły na laurach. Przymykano oko na to, że Niemcy łamali umowy międzynarodowe i ich żołnierze ćwiczyli na poligonach Rosji Sowieckiej. Nie chciano umierać za Pragę czy Gdańsk. Miliony ofiar ...bo jakoś to będzie myślano w ogłupieniu pacyfizmu. Gdy kilkanaście milionów Ukraińców zagłodzono, pseudoautorytety piały z zachwytu nad ustrojem w Sowietach. „...” Już 5 osób poniosło śmierć ( stan na 22.01.14), przeszło 400 osób zostało rannych w starciach z Berkutem – odpowiednikiem polskiego ZOMO w stanie wojennym. Wielu rannych boi się zgłaszać na pogotowie dla opatrzenia ran. Milicja wychwytuje rannych ze szpitali i wywozi w nieznane miejsca. „...”Nie trzeba być wytrawnym politykiem, by widzieć, że Kreml od 2000r. próbuje nie tylko odzyskać wpływy w byłym imperium ale je odbudować. Bez Ukrainy tego nie zrobi „...”No cóż Ukraińcy wcześniej czy później zwyciężą. „...”Trzeba też o tym pamiętać, że przyjaciół poznaje się w biedzie. Pamięć historyczna trwa przez wieki. Kolejne pokolenia Ukraińców będą pamiętać kto był z nimi w trudnych chwilach.Polacy tyle razy zdradzeni przez „Zachód”, powinni wiedzieć, że w polityce nie liczą się sentymenty a jedynie interes. Dla utrzymania trwałej niepodległości potrzebny jest nam silny sojusznik mający te same interesy.....(źródło )

Antyrządowe protesty z Kijowa rozlały się na kolejne ukraińskie miasta. W niedzielę walki o siedziby lokalnych władz stoczono m.in. w Dniepropietrowsku i Zaporożu. W Winnicy (środkowa Ukraina) walka o budynek była wyjątkowo brutalna. Protestujący atakowali milicjantów, kopali w tarcze, bili drągami i prętami, udało im się przejąć milicyjne pałki, hełmy i tarcze. Opozycja wzywa do utrzymania barykad i zachęca do wychodzenia na ulice. ...(źródło)

W ulewnym deszczu tysiące osób wzięły udział w demonstracji przeciwko prezydentowi Francji Francois Hollande'owi zorganizowanej w Paryżu przez skrajną prawicę i konserwatystów pod hasłem "Hollande do dymisji!".....” Na demonstrację zwołaną przy aktywnym udziale działaczy skrajnie prawicowego Frontu Narodowego Mariny Le Pen i nazwaną przez jej inicjatorów "dniem gniewu", wielu uczestników przyszło całymi rodzinami. Wznoszono okrzyki przeciwko Unii Europejskiej i dokonanej we Francji legalizacji małżeństw osób tej samej płci - "Nie małżeństwom homo".W marszu protestacyjnym uczestniczyło też wielu zwolenników francuskiego komika Dieudonne, którego najnowszy spektakl został ostatnio zdjęty z afisza nakazem administracyjnym jako antysemicki.Tuż po zakończeniu marszu doszło do starć z policją. Kilkaset osób zaatakowało funkcjonariuszy butelkami, metalowymi prętami i racami. Policja użyła przeciwko nim m.in. armatek wodnych. Podczas starć rannych zostało 19 policjantów, w tym kilku ciężko. Aresztowano ponad 250 uczestników zajść.”...(źródło)

Tomasz Piechal „W stolicy Galicji władze centralne nie mają już nic 
do powiedzenia, podobnie jak w wielu obwodach kraju. „....”Pierwszy do walki dał sygnał Lwów. Mieszkańcy miasta, które przez wielu uznawane jest za bastion ukraińskiego nacjonalizmu, już w ubiegły czwartek zdobyli przedstawicielstwo władzy centralnej na region lwowski. Wiele doniesień medialnych łączyło z całą akcją środowisko związane z ultraprawicową partią Swoboda. Jednak na specjalnie zwołanej w ubiegłą sobotę konferencji prasowej przedstawiciele tymczasowej „administracji" budynku odcięli się od politycznych konotacji.Swobody tu nie ma– Potwierdzam, wśród nas nie ma przedstawicieli partii Swoboda – powiedział w rozmowie dla „Rz" Andrij Sokołow, który pełni obowiązki komendanta budynku. – Całe przedsięwzięcie od początku do końca zostało przeprowadzone przez zwykłych obywateli, którzy mają dosyć bezsilności naszej opozycji. To wyraz naszego nacisku nie tylko na władze, ale również na polityków z przeciwnego obozu.”...”Powstały punkty medyczne, kuchnia, miejsce do ogrzania się. Dba się o czystość i porządek. Kobiety i dziewczyny regularnie roznoszą posiłki po budynku, częstują z szerokim uśmiechem, żartują. Trzeba przecież pokazać swój profesjonalizm i odpowiedzialność za dobro wspólne. Do życia powołane zostały również oddziały samoobrony budynku, liczące już 300 mężczyzn. Chętnych było dużo więcej, ale koordynatorzy akcji postanowili ograniczyć liczbę osób na barykadach i w samym budynku. „...(źródło)

Jacek Protasiewicz. „...”Mówienie o tym, że wszyscy powinniśmy być na Majdanie i cała Polska powinna głosić "Bóg wie co", żałobę narodową... Pojechali tam, żeby uprawiać polską politykę i rozgrywać ukraińskie sprawy, które są najwyższej wagi, na potrzeby wewnętrznej wojenki, w której po uszach tkwią. No bo, czy Adam Hoffman wcześniej zajmował się sprawami ukraińskimi? No nie. Jest zagończykiem pisowskim do spraw kampanijnych. Pojechał na Majdan, żeby uprawiać polską politykę, a nie żeby pomagać Ukraińcom. Zdaje się, ze oni niekoniecznie tego oczekują.... Doradztwa ze strony PiS-i.... „...”Jeżeli pojechali tam po to, żeby dolewać oliwy do ognia, to kiedyś Pan Bóg ich za to pokarze. Bo naprawdę, to jak się zachowują, jest nieodpowiedzialne. A ja mam informację, że pojechali tam głównie po to, by namawiać opozycję ukraińską do zaproszenia jednego z liderów opozycyjnych do Kijowa. Czego ukraińska opozycja sobie nie bardzo życzy „...”Ja bym prosił: "Uważajcie, ale też miejcie świadomość, że odrzucenie tej oferty może usprawiedliwiać twardsze, ostrzejsze, radykalne kroki ze strony Janukowycza". Bo może powiedzieć: Proszę bardzo, złożyłem ofertę. Ale to nie są ludzie, którzy chcą rozmawiać, oni chcą przejąć siłą władzę, więc musimy tej władzy bronić, bo ona ma legitymację demokratyczną. „....”Być może z tego żądania ustąpią na rzecz innych rozwiązań, które będą wystarczające, żeby zawrzeć kompromis z prezydentem Janukowyczem „....(źródło)

Urbański nie ma wątpliwości, że gdyby przy sterze polskich rządów był Lech Kaczyński, to sytuacja na Ukrainie nie rozwinęłaby się w tak dramatycznym kierunku. „...”Andrzej Urbański „ To, co zrobił minister Sikorski, jak rozumiem, przy wsparciu premiera i prezydenta, to jest działanie na rzecz rozmontowywania jakichkolwiek działań wobec Ukrainy. Dziś Ukrainę opuściła także Polska „..”Być może w ogóle by nie doszło do tego, co dziś dzieje się na Majdanie, ponieważ on pojawiłby się tam dużo wcześniej. Wtedy, gdy prezydent Ukrainy wykazywał coraz słabszą wolę do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską, a Unia Europejska nie wiedziała jak go przeciągnąć na swoją stronę. Nie zostawiłby takie sprawy na ostatnią chwilę. A teraz przypomnijmy sobie rzecz skandaliczną wypowiedź obecnego szefa MSZ....(źródło)

Polska nie porzuci Ukrainy”…” – Prezydent Kaczyński prowadził bardzo aktywną politykę, której celem było utrwalenie sojuszu polsko-ukraińskiego”…”I zapowiada, że Lech Kaczyński będzie chciał jak najszybciej spotkać się z nowym przywódcą Ukrainy, niezależnie od tego, kto wygra wybory. – Sojusz strategiczny Polski z Ukrainą nie opiera się na osobistych relacjach polityków, ale na wspólnocie wartości i tej samej wizji przyszłości – zapewnia prezydencki minister.” ...(więcej )

Sprawa francuskiego komika M'bali M'bali Dieudonne znanego z antysemickich i rasistowskich wystąpień i cieszącego się popularnością wśród młodych francuskich muzułmanów, przykuła uwagę wszystkich mediów. W czwartek Rada Stanu Francji zakazała jego występów.”....”M'bala zasłynął też z propagowania prowokacyjnego gestu zwanego odwróconą swastyką i negowania Holokaustu. „...”wśród jego sympatyków są np. gwiazdy sportu, jak piłkarz Nicolas Anelka i obrońca z piłkarskiej reprezentacji Francji Mamadou Sakho. Obydwaj dali się sfotografować, gdy wykonywali odwróconą swastykę, którą wymyślił i spopularyzował Dieudonne. „...”Pozdrowienie to, zwane po francusku "quenelle", ma zdaniem licznych krytyków Dieudonne konotację antysemicką i neonazistowską oraz nawiązuje do powitania "Heil Hitler". „....”książkę "Galaktyka Dieudonne", by wytłumaczyć kim są fani komika.”Negacjoniści (Holokaustu), zwolennicy teorii konspiracyjnych, lewicujący neonaziści, skrajna prawica, muzułmańscy fundamentaliści"- wyjaśniają autorzy książki.....”"Le Monde" zwraca uwagę, że M'bala stał się ulubieńcem i kimś na kształt guru młodych Francuzów arabskiego pochodzenia."Dzieje się tak z wielu powodów, (...) ale popularność komika wśród muzułmanów wynika głównie z jego +antysyjonizmu+" - wyjaśnia "Le Monde"......”"Figaro" przytacza wypowiedź M'bali na temat jego stosunku do Żydów:"Nie jestem antysemitą. Nie musiałem wybierać między nazistami a Żydami. Nie wiem, kto kogo sprowokował, kto kogo okradł ... ale mam na ten temat swoje przemyślenia".....”"Le Figaro" również postanowił zbadać, kim są fani M'bali, którego filmiki na portalu YouTube mają czasem 2 mln wejść internautów. Ze śledztwa "Le Figaro" wynika, że za komikiem przepadają też nastolatki, które uważają, że jego występy są po prostu "antysystemowe i antyestablishmentowe". „...(więcej )
------
Mój komentarz

Jadwiga Chmielowska” Teraz to właśnie Ukraińcy walczą również o naszą wolność. „...”Przez całe dziesięciolecia lewackie autorytety i "przekaziory" wbijały ludziom do głowy, że nie warto stawiać oporu. Nie warto się buntować, bo i tak ONI zrobią swoje.”

Rozpoczyna się Wiosna Ludów w Europie . Demokracja lichwiarska ,demokracja fasadowa , generalnie ustrój socjalistyczny Unii Europejskiej raczej szybko zakończy swój żywot .
Ustrój demokratyczny nawet w formie fasadowej w państwie socjalistycznym z milionami urzędników, bezrobotnych, emerytów , zasiłkobiorców jest nie do utrzymania .

Kto wie , czy magnateria prusaka , jak stanowią rody posiadające koncerny , czyli posiadają ce Niemcy nie postawia tak jak kiedyś na nowego Hitlera. A w reszcie Europy na autorytarne, kontrolowane przez Niemcy rządy kolaboracyjne . Bo osóby identyfikujących się ze wspólnotą narodową narodową i ludzi wierzących maltretowane , szykanowane i poniżane przez butne lewactwo , homolobby , obłąkanych genderystów podnoszą głowę Proszę zwrócić uwagę ,że we Francji do szło do zjawiska wspólnej walki muzułmanów i chrześcijan z policją ochraniającą lewacki rząd francuski .

Tusk i jego ferajna trzęsą teraz d... ze strachu ,że Polacy zrobią to samo . Pokojowo zajmą budynki rządowe i samorządowe we wszystkich miastach i zmuszą kolaboracyjny rząd i kolaboracyjna partię do ustąpienia .

W Polsce toczy się dyskusja , czy powstania to przykład głupoty , czy mądrości narodu . Ukraińcy pokazali ,że zdecydowany opór , walka wobec kolaborantów Moskwy , czy Berlina świadczy o mądrości narodu . Dotychczasowa bierność i skomlenie Francuzów . Niemców , Anglików może się skończyć unicestwieniem ich narodów i społeczeństw. Pojawienie się oporu wobec lewicowych bandytów być może jest już spóźnione, gdyż substancja narodowa, struktura społeczna , przybycie mas imigrantów , innowierców, jest w proszku .

W Europie Środkowo Wschodniej sytuacja jest inna . Najlepszym przykładem są Węgry, czy zbudowanie przez Kaczyńskiego potężnego Obozu Patriotycznego . Sytuacja na Ukrainie pokazuj jeszcze coś innego. Mianowicie ,że polityka prorosyjska i antyukraińska „pożytecznych idiotów „ z Ruchu Narodowego jest groźna dla polskiej racji stanu , dla której Wolna Ukraina jest fundamentem suwerenności Polski .

„Lech Kaczyński opowiedział się za Europą współpracy, wolną od dominacji państw. W takiej Europie Polska i Ukraina mogłyby być jednym z ważniejszych sojuszy dużych państw. Jego zdaniem, nasza współpraca powinny dotyczyć gospodarki, kultury, a przede wszystkim kwestii politycznych. Polski prezydent ponownie zadeklarował poparcie dla unijnych i NATO-wskich aspiracji Ukrainy.” .( http://mojsiewicz.salon24.pl/552656,kaczynski-stanie-sie-bohaterem-narodowym-ukrainy )

Węgrzy pokazali ,że są zdolni do postawienia się lichwiarstwu i Niemcom , ale Orban z góry przestrzega, że aby Węgrom zapewnić suwerenności i wyrwanie się ze statusu koloni gotów jest wprowadzić rządy autorytarne

„„- Mamy nadzieję, że, z Bożą pomocą,nie będziemy musieli w miejsce demokracji wymyślać innych politycznych systemów, które należy wprowadzić, aby nasza gospodarka przeżyła - powiedział Orban już na konferencji Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników. „....”Zgromadzenie narodowe to nie jest kwestia woli, tylko siły. (...) To, co być może funkcjonuje w państwach skandynawskich, jednomyślność,u nas, w narodzie na pół azjatyckim, dokonuje się siłą.To nie wyklucza konsultacji, debaty czy demokracji, ale centralna siła jest konieczna - cytuje słowa Orbana agencja AFP. „...(więcej )

Lech Kaczyński „Jaka to koncepcja? Federacyjna?”.....”większość z tych krajów znajduje się na terenie dawnej Rzeczypospolitej.”.....”To Rosjanie się tego boją. Przez swoich przyjaciół w Unii Europejskiej pytali mnie, czy przypadkiem nie chcę odbudowywać takiego wielonarodowego tworu.” ...(więcej)

Nie ważne , czy Janukowycz ustąpi , czy wprowadzi rządy silnej ręki . Ukraińcy maja szanse na zwycięstwo . Naród który nie walczy o swoja wolność z kolaboranckim rządami wcześniej czy później zostanie zmieniony w niewolników

W każdym razie musimy zdawać sobie sprawę że żyjemy w ciekawych czasach , a kiedy się one się skończą to już nie będzie ta Europa , która znamy.

vide KIev 22.01.14
video Powstanie Styczniowe. Zryw wolnych Polaków. - dr Jarosław Szarek
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitte

Piłsudski „Ja was przepraszam, panowie, ja was przepraszam – to miało być zupełnie inaczej” – powiedział marszałek Piłsudskido ukraińskich żołnierzy w 1921 roku podczas wizyty w obozie w Kaliszu,po podpisaniu w Rydze traktatu pokojowego.” …..(więcej )

2010 rok Z listu Jarosława Kaczyńskiego „ Polska jest najbardziej wytrwałym sojusznikiem USA w Europie. Jest nieustannie zaangażowana we współpracę polityczną i militarną z Waszyngtonem. Świętej pamięci Prezydent Polski Lech Kaczyński, a także mój rząd partii Prawo i Sprawiedliwość, konsekwentnie budowały sojusz dużych i mniejszych państw Europy Środkowo-Wschodniej. Jego osią były kraje bałtyckie (Litwa, Łotwa, Estonia) oraz kraje Grupy Wyszehradzkiej (Polska, Czechy, Słowacja i Węgry). Zrobiliśmy wiele, aby do struktur europejskich i NATO przybliżyć dawne republiki ZSRR, takie jak Ukraina, a także Gruzja, Azerbejdżan i Armenia oraz Mołdowa. Realizując interesy narodowe i regionalne, zderzaliśmy się z polityką zagraniczną Rosji, która systematycznie odbudowuje swoją strefę wpływów - fakt często pomijany przez amerykańskich i europejskich polityków.”…” Dzisiaj sytuacja jest całkiem inna w okresie poszerzenia UE w 2004 r. Niemniej, nasz priorytet powiększania roli Europy Środkowo-Wschodniej pozostaje niezmienny i wierzymy, że działa on w interesie sojuszu transatlantyckiego. Kraje, które niedawno odzyskały wolność i zerwały z Moskwą - także dzięki fenomenowi polskiej „Solidarności” - oczekują partnerskich i poważnych relacji z Waszyngtonem. Relacje pomiędzy Europy Środkowo-Wschodnią i USA muszą być ulicą dwukierunkową. Kraje naszego regionu również są zaniepokojone polityką Teheranu czy sytuacją na Bliskim Wschodzie niemniej, nasz region musi mięć zapewnioną ochronę i bezpieczeństwo”…” Europa w 2010 roku jest zdominowana przez największe państwa członkowskie UE w dużo większym stopniu niż to miało miejsce w roku 2004. Traktat Lizboński nie pomógł zrealizować obietnicy znacznego zwiększenia roli Europy w polityce międzynarodowej. Ten instrument nie załagodził także skutków światowego kryzysu finansowego.”…” Obecnie jesteśmy świadkami prób pomniejszania roli naszego regionu w Europie. „ ….(więcej )

Andrzej Talaga „Stowarzyszenie Ukrainy z UE to nie misja cywilizacyjna, ale ofensywa geopolityczna. Litwini mają rację, trzeba mieć Kijów po swojej stronie, nawet oligarchiczny i niedemokratyczny, nie ma czasu na subtelności. „....”Za półtora miesiąca Litwa obejmie przewodnictwo Unii Europejskiej. Jest duża szansa, iż za jej kadencji UE podpisze umowę stowarzyszeniową z Ukrainą. W Komisji Europejskiej, w Niemczech, a i w innych krajach słychać tymczasem krytykę, że Wilno prze do niej, nie patrząc na łamanie przez Kijów praw człowieka. To niepokojące głosy, nie można bowiem chwilowych słabości ustroju ukraińskiego kłaść na szali w kontrze do geostrategicznego usytuowania Ukrainy. To sprawy z dwóch różnych kategorii wagowych. „.....”Polska powinna w tym wypadku stanąć murem za Litwą, odnowić tym samym, choćby na chwilę, nieformalny sojusz Międzymorza, jak górnolotnie by to nie brzmiało; jeśli mamy gdzieś żywotny interes, to właśnie w trwałym wyrwaniu Ukrainy Rosji, niezależnie, czy przestrzega ona standardów unijnych czy nie. Umowa stowarzyszeniowa będzie znaczącym krokiem w tym kierunku. „...”Ukraina nie jest w stanie utrzymać długo niezależnej pozycji. Rosja wywiera na nią ogromną presję, by przystąpiła do organizowanej przez Moskwę unii celnej, a w przyszłości unii eurazjatyckiej. Bez wsparcia UE Kijów prędzej czy później ulegnie. Strefa przejściowa w ciągu dekady przestanie istnieć. „.....”Warto przypomnieć, że w czasach Stalina najsilniej kolektywizacja i w konsekwencji głód uderzyły właśnie w Ukrainę, Związek Sowiecki nie mógł bez niej przetrwać, trzeba więc było ją spacyfikować, tak by ewentualną secesję uczynić niemożliwą.Podobnie myślał Hitler, który nie wyobrażał sobie swojego kontynentalnego imperium bez Ukrainy, a bez Rosji owszem. Dlatego Niemcy włożyli większy wysiłek militarny w jej zdobycie i potem utrzymanie oraz zabezpieczenie niż w marsz na Moskwę.”....”Paweł Kowal w artykule opublikowanym w „Nowej Europie Wschodniej” zgłosił kontrowersyjny, ale wielce uzasadniony postulat, by uprawiać politykę nie tyle z siłami politycznymi na Ukrainie, ile z ich rzeczywistymi mocodawcami, czyli oligarchami. To klasa swingująca, raz patrząca w kierunku wschodnim, raz zachodnim, w zależności od doraźnych interesów, czego najlepszym przykładem najsilniejszy współczesny magnat Ukrainy Rinat Achmetow, mocno usadowiony w „ordynacji” donbaskiej „.....”Długofalowym gospodarczym oraz politycznym interesem czołowych sił oligarchicznych jest utrzymanie niezależności Ukrainy i najlepiej jej neutralności cywilizacyjnej pomiędzy Wschodem oraz Zachodem, ale jeśli okaże się to niemożliwe – marsz na Zachód. „...(więcej )

Grupa akademicka, która oparła swoje badania na danych dostarczonych przez pedofilów, otrzymała właśnie akredytację przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. „....”Chodzi o Instytut Kinseya, utworzony na bazie niesławnego raportu Alfreda Kinseya, czyli badaniu na temat seksualności ludzi, przeprowadzonym w latach 50. ubiegłego wieku. Raport, choć sporządzony z pogwałceniem zasad metodologii naukowej, stał się podstawą wielu programów edukacji seksualnej, a nawet prawa dotyczącego przestępstw seksualnych w USA „....”Dane do raportu Kinsey zbierał głównie wśród więźniów odsiadujących kary za przestępstwa seksualne: kazirodców, pedofilów, gwałcicieli (stanowili oni 25 proc. respondentów), i homoseksualistów. Do wielu badanych docierano za pośrednictwem prostytutek (kobiet i mężczyzn). Z kolei jako małżeństwo kwalifikowano konkubinaty, przelotne związki oraz układy stręczycieli z prostytutkami. Na tej podstawie stwierdzono, że aż 95 proc. ludzi popełnia jakieś mniejsze lub poważniejsze przestępstwa seksualne. W związku z tym postulowano zredefiniowanie „normalnych” zachowań seksualnych i kar za przestępstwa na tle seksualnym. Jeszcze w latach 90. ubiegłego stulecia Narody Zjednoczone unikały za wszelką cenę powiązywania z pedofilią, w 1993 r. akredytację cofnięto homoseksualnej grupie ILGA, właśnie ze względu na powiązania jej członków z promocją pedofilii. „...(źródło)

vide KIev 22.01.14
video Powstanie Styczniowe. Zryw wolnych Polaków. - dr Jarosław Szarek
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitte

Ocena wpisu: 
Brak głosów