Odwołajmy Prezydenta RP i rząd – potrafimy!

Obrazek użytkownika Wiktor Smol
Idee

Referendum to narzędzie, którym społeczeństwo ma możliwość kontrolować władzę i wygasić jej mandat przed upływem kadencji szczególnie wtedy, kiedy władza (rząd) nie wypełnia woli narodu lub, posługując się mandatem, działa na niekorzyść tego narodu.

 

Trzeba powiedzieć wprost i bez ogródek – ślepa wiara w demokrację jest czymś fałszywym. Należy porzucić powszechne przekonanie, że ten [amerykański – przyp. red.] system rządzenia chroni obywateli przed niesprawiedliwością, korupcją, spiskami, które mogą mieć miejsce w innych, głównie słabiej rozwiniętych krajach.

 

Na przykładzie rządu Donalda Tuska społeczeństwo wreszcie się przekonało, doświadczyło na własnej skórze, czym jest demokracja w wykonaniu tej partii i jej koalicjanta.

Nie ma sfery politycznej, nie ma sfery gospodarczej, nie istnieje sfera społeczna, której nie dotknęłaby patologia skorumpowanej i spiskującej Platformy Obywatelskiej.

 

Niech informacja o referendum w Bytomiu będzie tą pierwszą jaskółką – zwiastunem oczekiwanych i koniecznych zmian w kraju. Wielki ogień powstaje z jednej małej iskry.

 

Link: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Mieszkancy-Bytomia-odwolali-prezydenta-miasta-i-Rade-Miejska,wid,14581940,wiadomosc.html?ticaid=1ea67

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

ale czy istnieje jakaś szansa ,żeby mogło to zadziałać w skali państwa?
Nie znam się na tym , ale może ktoś to ma taką wiedzę i wypowiedziałby się na ten temat.

No i jeszcze trzeba wziąć pod uwagę, jak bardzo ta władza jest zdeterminowana , aby jej nie oddać .

Pozdrawiam z 10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266679

Obecna Waaadza już pokazała przy proponowanym referendum w sprawie wieku emerytalnego gdzie ma wolę społeczeństwa, po prostu wypięła d...ę na społeczeństwo.
Dokąd będą mieć większość parlamentarną to nie dopuszczą do żadnego referendum a tym samym nie pozwolą na oderwanie się od koryta.
Pozbawienie ich władzy to nie tylko strata finansowa, to także odpowiedzialność karna za przekręty i afery jakich dokonała a jedynym sposobem aby tego dokonać są wybory.
To ya

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

To ya.

#266686

Tryb powoływania Rady Ministrów i składania dymisji Rady Ministrów wyczerpująco reguluje Konstytucja RP, która nie przewiduje "odwołania" Rady Ministrów w drodze referendum.To samo dotyczy Prezydenta RP
bialogwardzista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266713