Sprawa Turowskiego - zamiast polskiego Wiki Leaks?

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj

Na forum Rebelya.pl trwa arcyważna dyskusja na temat sprawy Turowskiego. Dużo nowych wątków, odgrzebanych archiwaliów, linków i cennych uwag. Układanka zaczyna tworzyć wyjątkowo paskudny obrazek.

Początkowo planowałem napisać o tym notkę, ale w trakcie pisania zorientowałem się, że po prostu wklejam obszerne fragmenty wpisów innych użytkowników Rebelii. Tak więc chyba lepiej będzie, jeśli wszyscy zainteresowani sami zapoznają się z całością dyskusji. Niektórzy liczyli, że czegoś ciekawego o polskiej władzy dowiemy się z Wiki Leaks. Owszem, dowiedzieliśmy się rzeczy ciekawych (wystarczy przejrzeć wpisy na ten temat na blogu Ludwika Dorna), lecz jednak niespecjalnie spektakularnych. Być może jednak mamy swoje własne Wiki, choć pojawiające się z zupełnie innej strony. Pytania mnożą się z minuty na minutę. Czy pojawienie się tego tematu jest związane z nagłą zmianą stanowiska Tuska w sprawie raportu MAK? Czy mamy do czynienia z jakimś konfliktem między stronnictwem niemieckim i stronnictwem rosyjskim na polskich szczytach władzy? I wreszcie - czy za tydzień ktoś będzie o tym jeszcze pamiętał?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

gdzie się nie spojrzy to one patrzą, podsłuchują i knują.

PS
Tu też są jako, że są wszędobylskie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#117512

Właśnie preparują pierwszego kozła ofiarnego.
Specjalnie dla Nas ...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#117571

który niczym Maverick nacechował swą podbydgoską nieruchomość
tabliczkami o rzekomej strefie zdekomunizowanej ma w swej służbie jeszcze niejednego takiego Turowskiego, niezastąpionego fachowca.
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#117532

Jeżeli potwierdziłoby się, że to Turowski wskazywał rosyjskim służbom, kogo pozostawić, a kogo usunąć z miejsca tragedii; jeżeli celowo dezinformował dziennikarzy; jeżeli pełnił w ambasadzie specyficzną funkcję, której dziś mu się odmawia; jeżeli pozostaje w zażyłych stosunkach z Komorowskim, Sikorskim, a także z Putinem - to jest to ktoś więcej, niż "jeden z wielu"

Na stronie Arcanów pojawił się ciekawy wywiad z Cenckiewiczem - kolejny trop:
http://www.portal.arcana.pl/,314.html?utm_source=atom&utm_medium=atom&utm_campaign=atom

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#117539

"Można okłamywać kilku przez cały czas, można okłamywać wszystkich przez jakiś czas, ale nie można okłamywać wszystkich przez cały czas". W dzisiejszym świecie niczego nie można ukrywać w nieskończoność. To co twierdzę o "wypadku" rządowego Tu-154 od 10 kwietnia każdego dnia zostaje systematycznie odkrywane...

Pozdrawiam serdecznie
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#117541

Takich ludzi jest na pęczki na bardzo wielu szczeblach.

Ceterum censeo Moskwa delendam esse
Andrzej.A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#117610

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101220&typ=po&id=po01.txt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#117632