Siwiec kłamie

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj

Marek Siwiec kłamie. Nic zaskakującego, ale dla porządku odnotujmy.

Ten weteran postkomunizmu, goszcząc w Radiu Zet i reprezentując tam tym razem Ruch Palikota, uprzejmy był powiedzieć, cytuję za Frondą: „Wszyscy posłowie Ruchu Palikota są po raz pierwszy w Sejmie, więc mówienie o ich braku doświadczenia parlamentarnego jest błędne.”

Gdyby wypowiadał się w ten sposób powiedzmy Dominik Taras, złożyłbym to na karb pewnych cech osobowości, na które nie mamy wpływu. Trudno jednak starego wyjadacza traktować jak zwykłego, za przeproszeniem, głąba. Gdy Siwiec mówi nam, że wszyscy (słowo klucz) posłowie Palikota są w sejmie po raz pierwszy, wciska nam po prostu kit, zgodny zresztą ze strategią tej partii, ale już nie z prawdą.

W zbiorze „wszyscy posłowie Ruchu Palikota” mieszczą się takie osoby, jak Janusz Palikot, i Sławomir Kopyciński. Wszyscy zasiadali już w sejmie, zadając kłam śmiałej i bezczelnej wypowiedzi Siwca. Wanda Nowicka startowała zaś chyba we wszystkich możliwych wyborach, doświadczenie zaś zdobyła w sejmiku wojewódzkim.

Oczywiście Ruch Palikota próbował, częściowo skutecznie, sprzedać się starym hasłem Samoobrony, że inni już byli, a oni jeszcze nie byli. Tak się jednak składa, że większość polityków pierwszego szeregu już właśnie była, czasem nawet była dość dawno, jak Bęgowski-Grodzka.

Za chwilę Marek Siwiec ogłosi się zapewne polityczną dziewicą. Dawno, dawno temu na prośbę Aleksandra Kwaśniewskiego polityk całował ziemię kaliską. Poprosiłbym, by teraz pocałował nas wszystkich w d…, jednak wobec działaczy tego akurat stronnictwa takie propozycje są dość ryzykowne.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

10/10

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#329847

piękna i znacząca jest ta anegdotka, jak to kwachowego dworaka Siwca powitali miejscowi menele i obszczymurki, gdy ten pojawił się w drugiej połowie lat 90-tych, jako minister Kancelarii Prezydenta Kwacha z "oficjalną wizytą" na GreenPoint'cie w Nowym Jorku...
świetnie, moim zdaniem, "pozycjonuje" to Siwca, jako człowieka i polityka...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#330026

 Siwiec to taki co wszystko wie i na każdy temat . Ktoś napisał że oni nam coś szykują , czy to  przejście Siwca do Palikota czegoś nie oznacza ? 

Jakiś nowy wielki okrągły stół albo tylko podział ról i nowe rozdanie . Co do kłamstw kto tam nie kłamie. Ale łapać na każdym kłamstwie ich trzeba . 

 

Pozdrawiam . (10 ) 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#329867

Siwiec kłamie. Ha. Gdyby było inaczej, tzn gdyby wyrwało mu się ziarenko prawdy, pierwszy sugerowałbym aby umieścić go w słoju z formaliną jako szczególny przypadek niekłamiącego bolszewika.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#329888

 Wszystkich ich natychmiast umiescic w formalinie. Lepiej by sie zakonserwowali niz Lenin. 

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#329894

Ale najpierw długoletnia odsiadka. Nie ma tak łatwo. Aby zostac przeniesionym do wieczności trzeba sobie na to zasłużyć. Lenin zasłużył - oni muszą jeszcze poczekać...

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#329922

 to taka tania kurewka z pigalaka... On za pieniądze daje się dymać, nie tylko całuje...;-))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#329989

Masło maślane ; )

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#330014

„Wszyscy posłowie Ruchu Palikota są po raz pierwszy w Sejmie, więc mówienie o ich braku doświadczenia parlamentarnego jest błędne.”

Zdanie nielogiczne, gdyby było prawdziwe - powinno być "Nie wszyscy ..."

Siwiec to chytry lis jakich mało. Wie gdzie sięgać po konfitury

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#330025

...Siwiec kłamie...

A który komuch mówi prawdę.
To ya.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

To ya.

#330346