The Sandals w hołdzie dla poznańskiego Czerwca

Obrazek użytkownika Budyń78
Historia
Nakładem niezależnego wydawnictwa Olifant Rec. ukazał się singiel zespołu The Sandals, będący hołdem dla wydarzeń Poznańskiego czerwca. Jak powiedział w rozmowie ze mną reprezentant zespołu - Wiącas - Płyta ta jest hołdem dla robotników, którzy walczyli na ulicach miasta o „wolność, prawo i chleb” oraz przypomnieniem młodszym pokoleniom czym był „czarny czwartek” i ukazanie znaczenia pierwszego generalnego strajku w PRL w historii miasta. Na płycie znajdziemy trzy utwory - "Czerwiec '56", "Poznań" i kower szwedzkiego Perkele - "Biało-czerwoni". Na stronie myspace zespołu, a od weekendu również w Niepoprawnym Radiu będzie można posłuchać utworu tytułowego.
The Sandals to poznański zespół punkrockowy, grający od 2004 roku. Debiutował na składance "Świeża krew vol.1". Ma na koncie jedną pełnowymiarową płytę "Muzyka przeciwko Tobie", pojawił się też na składankach z kowerami zespołów Ramzes&The Hooligans i Rezystencja.

Singiel "Poznań '56" dostępny jest na stronie Olifanta.

Kontakt z zespołem:

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Wspaniały pomysł!

...Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną.
K.Wierzyński

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną. K.Wierzyński

#24445

słuchać już w aktualnej (środowej) audycji Niepoprawnego RadiaPL. Jest uzupełnieniem materiału jaki otrzymaliśmy od Radia Pomost z Arizony dotyczącego Poznańskiego Czerwca.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#24586