Blogosfera polityczna.pl - Projekt badawczy. Pyt. 8: Agresja

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj

Może to być trudne, ale chciałbym poprosić o spróbowanie wyjścia z kontekstu lewo/prawo i zastanowienie się nad kwestią agresji w blogosferze. Wiele osób uważa się za ofiary takiej agresji (w tym kontekście jako jej główny przejaw uważam chamstwo, nie znane mi są - na szczęście - przypadki przemocy fizycznej). Przeglądam sobie swoje archiwum, znajduję choćby pożegnanie z Salonem Krzysztofa Leskiego, znajduję bardzo wiele wpisów osób, uważajacych się za pokrzywdzone. Przypominam też sobie, choć mam wrażenie, że to raczej zarzucony zwyczaj, blogi wymierzone w konkretne osoby, pisane często pod obraźliwymi nickami parafrazującymi oryginalne pseudonimy i nazwiska (Gaweł Waligrucha, Zesrael, katamaryla - kto pamięta historię tego bloga, pytam raczej dla rozluźnienia atmosfery...). Pamiętam też smutną historię bloga kulinarnego z powszechnie dostępnym hasłem ;) Chciałbym poprosić swoich czytelników o odpowiedzi na następujące pytania:

8.1 Czy spotkałeś się z przejawami agresji (w tym werbalnej)/chamstwa wobec siebie lub innych osób? Jakie to były przejawy?

8.2 Czy uważasz, ze jest to problem blogosfery?

8.3 Czy znane są Ci przypadki osób, które zrezygnowały z blogowania z tego powodu?

Wiem, że w tym kontekście łatwo przekroczyć linię między opisem sytuacji a skarżypyctwem, zdaję się na umiar respondentów.  Z góry dziękuję.

data p. 30IX@danz.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

8.1 TAK. TAK. W miejsce merytorycznej dyskusji wycieczki osobiste
8.2 TAK, ale również całej debaty publicznej w Polsce
8.3 TAK, Kataryna co najmniej raz odchodziła z S24

Ceterum censeo Moskwa delendam esse
Andrzej.A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#187302

Witam

wiem jakie męczarnie trzeba przechodzić nad projektem... Sam przygotowuję takowy z ekonomii/zarządzania.

Mam prośbę: prześlij mi cały kwestionariusz. Postaram sie odpowiedzieć Ci od razu na całość... choć to może potrwać. Podaj termin a mam nadzieję, że zdążę..

Pozdrawiam
Krzysztof Jaworucki

krzysztof.jaworucki@gmail.com
kjahog@gmail.com

krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

#187312

8.1 Zdarzało mi się pisać spadaj na onet palancie.Zdarzało mi się używać niecenzuralnych słów.Dziś nie tykają mnie anonimowe obelgi pod adresem moich przedstawicieli czy to polityki czy innych dziedzin.Spór Golf czy BMW, Jagger czy Lennon stracił walor . Po pierwszych błędach i okrzepnięciu moim sposobem niezgody jest nieobecność , omijanie.Nawet na tym portalu mam swoją listę piszących których odrzucam a priori -nie wchodzę , nie czytam.Uważam że nieklikanie ma swoje znaczenie.W pańskich zapytaniach jest brak definicji.
Czy portal reklamujący się jako wolny, niezależny, szeroka nawa dysputy ukrywając stronniczość w preferowaniu określonych poglądów i rygorystycznym wycinaniu uwag niepoprawnych politycznie nie wypełnia znamion chamstwa. Nigdy nie odwiedzałem portali partyjnych PO,SLD czy PSL natomiast na portalach tzw. obojętnych byliśmy znieważani przez masowy atak bojówkarzy pełoskich(od mośka do komucha) przy aktywnej pomocy moderatorów i braku jakiejkolwiek reakcji właścicieli. Postawię śmiałą tezę chamstwo zakwita na załganych z założenia forach. Proszę spojrzeć na NP - pełna kultura, brak wulgaryzmów; jasne zasady i prawie zero banów. Agresja rodzi się w momencie gdy Lisa nazywają wzorem obiektywizmu a Pospieszalskiego pisowskim bojówkarzem. Chamstwem jest podawanie przez opłacanych trolli "prawd objawionych do wierzenia". Następujące w odpowiedzi wulgaryzmy to skutek. Przyczyna tkwi w kłamstwie założycielskim. Na razie tyle, bo się zagotowałem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#187321