On was obraża!

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Poseł Hofman naraził mi się wielokrotnie, głównie jako zwolennik zbliżenia z SLD. Wielokrotnie, ale nie teraz.

Jest naprawdę przerażające, że naszym mediom ta sama, szyta grubymi nićmi sztuczka, za każdym razem udaje się tak samo. Choć niby każdy śmieje się z krążących później jako żarty krzykliwych tytułów "Faktu" czy "Super Expressu", prawie wszyscy politykę odbierają na takim właśnie poziomie. I na takim poziomie media "opiniotwórcze" i "poważne" dostarczają przekaz.

Schemat zawsze jest ten sam. Wyrwać wypowiedź z kontekstu, maksymalnie poszerzyć grono osób w niej skrytykowanych, wypuścić wiadomość, zbierać głosy oburzenia i potępienia. I pójdzie - Staniszkis obraża harcerzy! Kaczyński obraża Ślązaków! Hofman obraża chłopów.Chciałbym napisać, ze media obrażają inteligencję widzów, ale skuteczność każdej tego typu wrzutki świadczy niestety o tym, że wręcz przeciwnie - doskonale ją rozpoznały.

Wyobraźcie sobie taką scenkę:
Do grupy przeciętnych mężczyzn przemawia facet, który mówi: "Mężczyzna, który współżyje z dzieckiem jest niegodnym społecznej akceptacji zwyrodnialcem". Pozostali zaczynają klaskać, oprócz dwóch, którzy mówią: "Zaraz, zaraz, słyszeliście co on powiedział? "Mężczyźni to zwyrodnialcy, nie zasługują na społeczną akceptację.". A że obaj cieszą się wśród sporej części grupy autorytetem, reszta zaczyna mieć wątpliwości, czy faktycznie czegoś nie przegapiła. "On was obraził" - włącza się w dyskusję trzeci. W końcu grupa, w której każdy jest szczerym przeciwnikiem pedofilii bierze kamienie i wypędza z placyku pierwszego mówcę.

Niemożliwe? To poczekajcie.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

No właśnie. W 10-kę.

A tę narrację dla ubogich intelektem kupują i lemingi, i zakamieniali lewacy, i ci "cywilizowani" pisowcy (bo trzeba wizerunek łagodzić).

Tu nie ma nic do łagodzenia, prawda w oczy kole. Hofman ruszył świetą krowę, to i krzyk jest.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#179512

Mnie już też wkurza to ciągłe nabieranie się na tę samą chamówę pt "obrazili nas".

To uginanie się przed nagonką i przepraszanie za zmyślone "zbrodnie" zawsze kończy się tak samo - że po miesiącu media ćwiczą PiS w przepraszaniu Gabonu.

Tym razem Kaczyński zareagował znacznie lepiej niż zwykle - powiedział, że nie ma za co przepraszać i już. (Może to pozytywny efekt tego, że nie ma już przy nim ciągłych rozmiękczaczy pokroju Kluzik i nie ma go kto namawiać do kolejnego przepraszania Gabonu).

 

ps: Zadziwia mnie, że wciąż pojawiają się opinie takie jak Ufki, która nabiera się na te sztuczki i uważa, że "PiS popełnił wizerunkowy błąd".

 

ps 2: I tak uważam, że Hofmana powinno się wywalić z PiS. Dla takich bezideowych karierowiczów nie powinno być miejsca w partii.

Wszyscy prawicowi blogerzy powinni ostrzegać przed głosowaniem na niego i jemu podobnych.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#179514

Dzisiaj było co nieco o tym w radiowej Trójce, wraz z zacytowaniem słów Hofmana w których jak byk stoi, że mowa jest o chłopach którzy wyjechali do Warszawy.
Skoro jest mowa o tych, którzy wyjechali do Warszawy, zatem jakim cudem obraża tych któzy nigdzie nie wyjechali, tylko cały czas mieszkają na wsi?!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#179534

Otóż to OHV, tylko, że do tego potrzeba jeszcze odrobiny logicznego myślenia.

A w Polsce z tym biedniutko.

Pozdrawiam.

Ps. Mnie już jasny szlag trafia, gdy okazjonalnie włączam tv.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#180694