Pani Magdo, pani pierwszej to powiem

Obrazek użytkownika Budyń78
Blog
O wieczornej zmianie na stanowisku szefa Trójki napisano już sporo. Co ciekawe, poza etatowymi funkjonariuszami PO w rodzaju pewnego marcowego duchem profesora, raczej malo kto przywitał odwołanie Skowrońskiego entuzjazmem. Sama zaś bohaterka wydarzenia zaczęła swoją działalność w bardzo oryginalny sposób - kasujac ze swojej strony internetowej zdjęcia, wskazujące na zażyłość z Donaldem Tuskiem.
Jak zauważył w komentarzu na blogu Gipsona Ab Extra, pani Magda napisała kiedyś, ze marzy o czasach, gdy pokazanie się na zdjęciu z odpowiednią osobą gwarantuje uzyskanie stanowiska, teraz zaś jej marzenie zostało spełnione. Ponieważ jednak niektórzy lubią się czepiać, na wszelki wypadek zdjęcia zostały usunięte. Podejrzewam, że w roku 1990 wielu posłów OKP bardzo wstydziło się swoich zdjęć z Wałęsą (wówczas pełniącym obowiązki Jarosława Kaczyńskiego), trudno wiec pani Magdzie się dziwić.

Zdjęć na stronie już nie ma nie ma, pozostał za to link do strony Marka Niedźwieckiego. Kiedyś przeprowadziłem dość żmudne badania zawartości Listy Przebojów Programu Trzeciego pod kątem obecności szeroko pojętej muzyki alternatywnej. Niedźwiecki w miarę swojego zdziadzienia zaczął preferować w radiu tzw. muzykę środka, wycinając większość muzyki ambitnej czy nowej, firmował też zalanie Trójki papką identyczną prawie z zawartością stacji komercyjnych za czasów p. Laskowskiego. Skowroński odwrócił i ten trend, w Trójce pojawiło się więcej muzyki punkrockowej i metalowej, a radio, nie tylko na płaszczyźnie muzycznej, złapało nowy oddech. Pani Jethon odeszła z radia właśnie w proteście przeciwko zmianom w redakcji muzycznej. To pozwala zgadnąć, w jakim kierunku program trzeci pójdzie teraz, jeśli chodzi o muzykę. W sprawach politycznych trudno mieć wątpliwości, w sprawach muzyki, niestety również. Na kolejny "dzień punk rocka" czy "dzień Jarocina" zapewne przyjdzie nam znów poczekać, aż władzę obejmie ktoś z nadania ekipy rzekomo nienawidzącej muzyki rockowej. Prywatne antypatie pani Magdy pozwalają mieć pewność, że szybko pożegnamy się z Mannem i Wassowskim. W związku z podpisaniem protestu w sprawie Skowrońskiego, może nawet zniknie z anteny Turnau, jednak nawet to mnie specjalnie nie pociesza. Nowa dyrektorka zapowiada już, że wie, skąd wziąć oszczędności. Ja też wiem i podejrzewam, że wiemy to samo. Puszczanie muzyki z komputera i z rozdzielnika koncernów płytowych (późny Niedźwiecki) jest tańsze, niż jakieś fanaberie prowadzących. Koncert w radiu dla trzydziestu osób też można sobie chyba odpuścić. Skoro wg Wijasa pani Jethon jest najlepszą osobą na obecne czasy, zapewne oznacza to, że podziela ona zaproponowane przez niego pomysły na oszczędności w rodzaju przeprowadzki na Malczewskiego. Przenosiny te będą symbolicznym zamknięciem historii Trójki. Witaj trUjko.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Wracaja media ktorych charakter ludzie pamietajacy komune juz znaja.Czym sie rozni Platforma O od komuny?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pat

#14648