Dziewięć rąk w jednym nocniku

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Jeśli nie stanie się to początkiem szerszego procesu potwierdzi się moje przeczucie, że przejście 9 działaczy Ruchu Palikota do SLD nie jest sprawą godną pisania tekstu na blogu. Czemu więc piszę?
W pierwszej chwili wydawało mi się - pułapka myślenia życzeniowego - że czytam o posłach. Później okazało się, że tylko o lokalnych działaczach. Niezbyt lotnych zresztą. Cóż bowiem rzec o inteligencji ludzi, którzy w lutym 2012 odkrywają, że Palikot jest pacynką Tuska, zaś cała partia powstała w gabinecie byłego premiera, by odwracać uwagę od jego kłopotów? Trochę to niepoważne. Może więc SLD wzmocniło się ilościowo, ale na pewno nie intelektualnie.

Portale prawicowe przy tej okazji powtórzyły (więc pułapka wspomniana wyżej zadziałała tam jeszcze skuteczniej) stare patenty TVN i Wyborczej, malując tę sytuację jako rozłam u Palikota na wzór tych wszystkich "końców" i "rozłamów" w PiS, których i przed PJN było 18 529, nie licząc tych sprzed 2005 roku. Stąd też nabrałem się trochę i uznałem, że odeszli jacyś ważni posłowie. I wtedy właśnie wymyśliłem tytuł, którego nie chcę zmarnować. Chyba, że doczekamy się kolejnych nagłych olśnień wśród członków Palikota.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

celna uwaga. Przemieszczenie się czerwonej hołoty z jednego miejsca parkowania na inne miejsce parkowania, powinno nam wisieć i powiewać.

Nie nasz cyrk, nie nasze małpy.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#229810

 Gdyby nie Ty,też bym tak napisał.Moze nie uzyłbym tak celnej metafory,ale też bym

określił to jednoznacznie.

Pozdrawiam poprawnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#229844

"I wtedy właśnie wymyśliłem tytuł, którego nie chcę zmarnować."

Ja w takich sytuacjach zapisuje sobie pomysł i czekam, aż dostosują się do niego okoliczności...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#230026