Danzig, Breslau und Stettin

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Niemiecki zespół Landser znam od kilku lat. Jako najbardziej betonowi naziści nienawidzący Polaków nie są zbyt popularni wśród polskich skinheadów. Teraz zespołem zainteresowała się ABW.
"Kiedy polska flota zatonie pod Gdańskiem, I niemiecka piosenka zabrzmi w Malborku, Wtedy do Wrocławia wkroczy Wehrmacht z oddziałami pancernymi. I wtedy w końcu Wschodnie Niemcy wrócą z powrotem do ojczyzny" - głoszą muzycy niemieckiego, neonazistowskiego zespołu rockowego Landser w utworze "Polacken Tango". W tekście mowa jest też o strzelaniu do Polaków, którzy nazywani są "gównianym narodem"; zapowiadane jest też zajęcie przez niemieckie wojska Malborka. napisała dziś "Rzepa", a temat Landsera wyskoczył w związku z działaniami ABW, która sprawdza, czy zespół nie łamie prawa. Chyba łamie, skoro w samych Niemczech Landser został uznany za organizację przestępczą, dwóch muzyków dostało wyroki w zawieszeniu, lider zaś skazany został na trzy lata więzienia - co było pierwszym takim przypadkiem w historii Niemiec.

Muzyków Landsera mi specjalnie nie szkoda, choć wydaje mi się, że takie sprawy powinny być raczej kwestią świadomości - po prostu nie wiem, jak Polak mógłby chcieć komuś płacić za podobny przekaz, czy podobnym przekazem handlować. Kasować z youtube? Czy dlatego, że godzi to w nasze narodowe interesy, czy też dlatego, że psuje wizerunek sielankowego pojednania polsko-niemieckiego? W Niemczech ktoś tego przecież słucha. A w Polsce?

Cóż, ścigamy niemieckich muzyków, tymczasem utrzymujemy partyjny think-tank Platformy Obywatelskiej, publikujący raporty o polskich miastach, które ciekawe i nowoczesne są tylko wtedy, gdy nawiązują do swojej niemieckiej tradycji, nudne zaś i bez pomysłu na siebie, gdy o niej nie pamiętają. Tak, jak Szczecin, który niewystarczająco skupia się na "odkrywaniu wspaniałych wielkomiejskich tradycji Stettin". Może zamiast angażować organa ścigania, prościej byłoby zaprosić Regenera z kolegami, by zagrali na jakimś pikniku integracyjnym Instytutu Obywatelskiego. Myślę, że znajdą wspólny język, wspaniałe wielkomiejskie tradycje Danzig, Breslau und Stettin przyjemniej będzie odkrywać w międzynarodowym towarzystwie.

http://www.rp.pl/artykul/182403,675606.html
http://wpolityce.pl/view/12035/Think_tank_Platformy__Szczecin_niedostatecznie_skupia_sie_na__odkrywaniu_wspanialych_wielkomiejskich_tradycji_Stettin_.html

PS. kwerenda w google przynosi wiadomość, że po wyjściu z więzienia wokalista Landser zakochał się w Polce i trochę zmienił swoje zapatrywania na kwestię polską, trudno mi jednak stwierdzić, czy to prawda ;)

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

A mniejszość niemiecka oraz RAŚ zapewne POkryliby koszty takiego koncertu!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#165200

Rosja i Niemcy wręcz nienawidzą Polski,tak było,tak jest,i tak będzie,1000lat państwa Polskiego POkazało stosunek tych zaborczych państw do Polski,a dziś nagła miłość Balzakowska,Rosji i Niemiec do Polski,to są krokodyle łzy PO zjedzeniu ofiary

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#165202

ale jeśli w Polsce podobny zespół o podobnej tematyce lecz śpiewający i wychwalający Polskę byłby. To dopiero wybuchła by afera
http://czerwonykiel.blogspot.com/2011/06/czy-warto-byo-tak-zyc-cz1.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska. Kto chce, ten może, kto chce, ten zwycięża, byle chcenie nie było kaprysem lub bez mocy.

#165211

 

http://video.yandex.ru/users/dieman7ich/view/67/

Na najwiekszym rosyjskim serwerze Yandex piosenka miala ponad 20 000 wejsc, ciekawe czy z Niemiec, Polski czy z Rosji ???
 

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#165229

marszałka Piłsudzkiego :

Lać niemieckie ku...y !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#165233

Cóż, w to pojednanie polsko- niemieckie nie wierzyłam od początku. To po prostu niemożliwe, oni podobno mają zaszczepianą od dziecka nienawiść do Polaków. Aczkolwiek najlepsi, najbardziej troskliwi ludzie w stosunku do mnie pochodzą właśnie z Niemiec. Więc sama już nie wiem.
Moim zdaniem nie możemy mieć pretensji do Polaków, którzy nie lubią Niemców. Niektórych z nich dziadkowie jeszcze żyją i pamiętają co się działo. Przez te wszystkie wydarzenia historyczne mamy prawo nie lubić ani Niemców ani Rosjan, to naturalne :)
Zastanawia mnie tylko jedno: co by się działo, gdyby w Polsce powstał zespół, którzy tworzy anty-niemieckie i anty--rosyjskie utwory, oraz wychwala polskość? Ojoj :)
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#165250

Dzisiaj w Dzienniku TV pokazywali filmiki nakręcone na Litwie ze zrywania tablic z dwujęzycznymi nazwami ulic w miejscowościach zamieszkałych głównie przez Polaków.

Podobnież ktoś umieścił na YT utwór sprzed bodajże 17 lat nagrany przez zespół Diktatura, który aktualnie występuje, ale z innym repertuarem, nawołujący wprost do rozprawiania się z Polakami, ale nie tylko.

"Powieszono już wszystkich Polaków,
Rosjanie zarżnięci już leżą pod płotem,
Powieszeni Żydzi palą się w piecach,
I tylko prawdziwi Litwini wszyscy są żywi."

Wymieniono wszystkich zainteresowanych, ale wydaje mi się, że to dawne służby dziłają wg. zasady dziel i rządź.
Czekamy jeszcze na odzew NYT lub(J)WSJ.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#165274

są specfundacje i "zespoły" do wykrywania języka nienawiści, a pan Sikorski rewelacyjnie skutecznie potrafi ścigać takie portale, strony i osoby, które go używają.
Ten niemiecki zespół nie może już być pewien dnia ani godziny, bo jeśli interesuje się nim ABW, to lada dzień, o 6.00 rano, wpadną do niego, rzucą na glebę, skują i zawloką do więzienia.

Kto wie, czy nie tajnego, nawet. Jeśli rządu polskiego nie wolno j***ć, to cóż dopiero całej Polski !!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#165314

... koniecznie musimy każdego podłączonego do prądu szmirusa nazywać "muzykiem"?

Nie słyszałem wprawdzie dotąd tej wspaniałej kapeli, ale sądząc z tego, co się ogólnie lemingom serwuje w sferze popkultury, nie widzę większego ryzyka, bym się mylił nazywają ich szmirusami i odmawiając prawa do określania się jako muzycy.

Nie bierz tego do siebie, ale chyba jednak powinniście (z Toyahem i spółką), jakąś co najmniej specjalną czcionką pisać o "muzyce", bo inaczej to po prostu profanacja.

Mówię to z głębi serca - jakem wielbiciel np. Bucka Owensa - żeby nie było, że chodzi mi o Frycka i podobne smętne filharmoniczne śnobizmy dla lemingów. Choć oczywiście Monteverdi jest od Bucka większy. O Frycku i i Twoich szkopskich szmirusach nawet nie wspominając.

Sztuka to, panie, sprawa niuansów, a my chyba tutaj żadnych niuansów byśmy się nie doszukali, po najdłuższym życiu. Prawda? ;-)

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#165278