Pierwsze pozytywne efekty Kongresu PIS

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Kraj

Po Kongresie PIS szalenie uaktywnili się i sam Tusk, i jego ministrowie. Głównie przed kamerami i na Twitterze, jak zwykle. Najżywiej zareagowali działacze PSL. Stary dobry prezes PSL-u, Kalinowski, wrzeszcy, że program PIS-u jest niebezpieczny, cytuję:

Program PiS jest propozycją powrotu do IV PR. To bardzo niebezpieczne - uznali politycy PSL. Jarosław Kalinowski, europoseł i przewodniczący Rady Naczelnej partii, podkreślił, że PiS proponuje "wszechobecne państwo, z jeszcze silniejszymi służbami kontrolnymi".

PSL-owcy mają rację, bowiem faktycznie PIS chce silnej kontroli państwowej, ochrony prawa i obywatela, rzetelnej statystyki państwowej, służb służących obywatelom i po prostu uczciwego państwa. Tak oto mówił o tym premier Jarosław Kaczyński:

  (...) Chcemy umocnić system kontroli, który został przez Donalda Tuska osłabiony. NIK musi wrócić do dawnych uprawnień, chcemy wzmocnić pozycję RPO, chcemy uniezależnić GUS (...) Trzeba będzie powtórzyć do programów modernizacyjnych i umocnić specsłużby, by służyły państwu, a nie komuś innemu. W szczególności musi być umocnione CBA, dlatego że walka z korupcją pozostaje ważnym zadaniem. Korupcja jest prawdziwym nieszczęściem, tragedią Polski. Musimy z nią walczyć."

PSL-owcy mają rację, dlatego też, że mają niejedno na sumieniu. Dlatego to wydaje im się takie "niebezpieczne". Na złodzieju czapka gore... Może byłoby warto powrócić do spraw umów gazowych i Agencji Rezerw Materiałowych premiera Pawlaka, do taśm Serafina i spółki Elewarr, brukselskich "negocjacji" Sawickiego i Kalemby, tego ile przez PSL-owskich ministrów będzie trzeba kasy, setek milionów, zwracać do UE, do rozdzielania unijnych środków przez PSL-owskich marszałków, pomocy "klęskowej" dla rolników,  nepotyzmu i kumoterstwa w rolniczych agencjach... Tak, PSL ma z pewnością powody do obaw. I dobrze, że te słowa Kaczyńskiego wstrząsnęły kolesiami z PSL, partyjką - co jest rzeczą notoryjnie znaną - przeżartą do cna korupcją. Może przyhamują trochę do wyborów... Dobrze, że to towarzystwo wzajemnej pomocy zaczęło się bać, wszyscy skorumpowani urzędnicy i politycy niech się boją. Tak powinno właśnie być. A nie tak, by bali się uczciwi, kompetentni, ale spoza "zielonej" rodziny...

 

]]>http://wpolityce.pl/wydarzenia/74304-tylko-u-nas-pelne-przemowienie-jaro...]]>

]]>http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Politycy-komentuja-nowy-program-P...]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (8 głosów)