Kara doktora Chazana i zyskowne umowy oszustów

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Kraj
 Podobał mi się bardzo ostatni program "Sprawa dla Reportera", przepełniony pozytywnymi emocjami, szlachetnością, szacunkiem dla ludzi biednych, chorych, starych, głupio naiwnych...  W tym programie podziwiałem dzielne starsze panie z Tarnobrzega i okolic, które zostały naciągnięte na zakup "magicznych" garnków po 3-4 tysiące. Za sprezentowanego szampana i parę kapci podpisywały "w ciemno" oszukańcze umowy, nie spodziewając się późniejszych gróźb, naliczanych horrendalnych odsetek karnych. Tusk pouczyłby je pewnie, jak klientów Amber Gold, że za takie decyzje należy brać odpowiedzialność... Nie poddały się jednak, znalazły siłę, by walczyć z oszustami. Zainspirowały publikacje prasowe, zawiadomiły prokuraturę i redaktor Jaworowicz. Udało im się uzyskać pomoc, wygrywają. Okazało się, że nękający biedne kobiety oszuści to firma pośrednicząca w bankowych kredytach ratalnych. Ciekawe, na jakiej zasadzie jakiś bank podejmuje ryzyko współpracy z podejrzanym pośrednikiem - tu ktoś chyba znowu uległ jakiejś pokusie, chciwości? Co wobec takich, podobno mnożących się jak plaga, oszukańczych firm finansowych robi Komisja Nadzoru Finansowego? Wygląda na to, że ukazał nam się jedynie wierzchołek góry lodowej, że jesteśmy wymarzonym rajem dla takich oszustów, których się nie ściga, ani nie karze. Oszustwo jest tu nagradzane.
 Inna historia - prokuratura umorzyła sprawę, dotyczącą odpowiedzialności zamkniętego szpitala psychiatrycznego w Częstochowie za dopuszczenie do samobójczej śmierci młodego pacjenta. Rodzice chorego psychicznie Pawła nie mogą zatrzymać łez. Nie ma odpowiedzialnych za zawiedzione zaufanie, swoistą umowę rodziców z lekarzami, oddających dziecko pod ich opiekę. Paweł był zdolnym dzieckiem, zdobywającym sportowe nagrody, był wielką nadzieją dla rodziców. Jego choroba była jednak wrodzona, uwarunkowana genetycznie... Tak sobie wyobrażam, że w szpitalu dyrektora i doktora Arłukowicza czy Neumanna rodzice zostaliby tak ukierunkowani, że nie zdecydowaliby się na danie życia Pawłowi, nigdy by nie przeżyli tych radości i cierpienia, takiej trudnej, ale pięknej miłości. 
 To skojarzenie samo się narzucało, bo we wszystkich wcześniejszych programach podawano informację o nałożeniu kary 70 tysięcy na warszawski szpital im. Świętej Rodziny, po inspekcjach Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, Rzecznika Praw Pacjenta, Krajowego Konsultanta do spraw Ginekologii, prezydent miasta Hanny Gronkiewicz-Waltz. Nota bene, to państwo działało tu nielegalnie, bo jest sprzeczne z prawem, by w jednym czasie w jednym podmiocie odbywało się tyle kontroli, nie może być więcej niż jedna. To nie wszystko, za błędy zarządców tego chorego systemu grozi się lekarzowi prokuratorem. Bowiem to do aparatu państwa - ministra albo szefa NFZ, nie do lekarza, należało przekazanie pacjentkom informacji o tym, gdzie mogą przeprowadzać badania prenatalne i zabiegi aborcji. Wyraźnie potwierdziła to prof. Irena Lipowicz, Rzecznik Praw Obywatelskich. Teraz usiłuje się odgórnie "cywilizować" tych lekarzy, naginać do "prawa ludzkiego", nazywając ich fanatykami religijnymi, w domyśle - talibami. Prawo do zdrowia nie oznacza prawa do bezwarunkowej aborcji, ani prawa do egzekwowania tej aborcji od wierzących lekarzy. Dzisiaj chore maluchy się ratuje, przeprowadza się nawet operacje serca dziecka jeszcze w łonie matki. 
 Zupełnie przeciwstawna wobec poprzednich jest więc ta historia umów MZ, NFZ z lekarzami, prof. Chazanem i jego szpitalem, który za uparte chronienie życia, wiarę, za pokorę lekarza, który nie czuje się bogiem... musi płacić karę finansową i karę psychicznego terroru, straszenia zbankrutowaniem szpitala czy prokuratorem. Proszę, przypomnijcie mi, który to z posłów PO powiedział kiedyś w Sejmie, że szkoda, by państwo łozyło na niepełnosprawne dzieci, dzieci z zespołem Downa...?
 
 W tym kraju nie draństwo, lecz cnota jest karana, wszystko jest postawione na głowie! 
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)

Komentarze

to czemu nie ukarac matki Tuska?

Ja tam domagam sie kary dla matki Tuska i Arlukowicza i ogolnie matek PO.
Czemu profesor ma placic, ze sie czlowiek urodzil a matki politykow PO nie?
Niech placa, ze przez nie urodzili sie ludzie.
 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1430121

wszystkie czuby, które się zaangażowały w bandycki atak na prof. Z. Chazana - zaczną się wycofywać.

Nie przewidzieli, że pan profesor ma tak duże wsparcie opinii społecznej.

Moje również.

Jestem przekonana, że arłukowicz wycofa swoją skandaliczną decyzję.

Zresztą to  nie jest pierwszy jego wygłup.

Czy on podjął jakąś mądrą  inicjatywę,która służyłaby Polakom?

Czy rozwiązał jakiś problem związny z lecznictwem?

Na te pytania niech każdy sam udzieli sobie odpowiedzi.

 

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1430129

mowia, ze dziecko bylo poczete metoda in-vitro

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1430131

Też o tym słyszałam.

Jeśli tak jest - powinno to być powiedziane.

TYLKO PEWNIE NIKT NIE ZDOBĘDZIE SIĘ NA TAKĄ ODWAGĘ.

Zastanawia mnie, że nie wypowiada się ta kobieta - "poszkodowana".

Przecież Alicja Tysiąc nie ukrywała się przed kamerami.

Pomimo, że ogólnie nie popieram jej, to za to należy jej się uznanie.

Widocznie co do swej postawy była przekonana.

Latała z jednego do drugiego studia.

Występowała w różnych audycjach.

 

Tutaj sytuacja jest co najmniej dziwna.

Jest "poszkodowana", której nikt nie widział i nie słyszał.

Nawet nie ma odwagi wypowiedzieć się pod zmienioną osobowiością  i ze zniekształconym głosem.

Coś tutaj nie pasuje.

Pozdrawiam.

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1430133

oszust

 

ależ na każdy numer

oszust się zdobędzie

więc niech mu ziemia

zawsze ciężką będzie! 

 

Podobieństwo uderzające!

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1430130

zarówno resort zdrowia jak i NFZ istnieją po to, by leczyć a nie zabijać. Jeżeli minister tego nie rozumie, nie powinien być ministrem a raczej właścicielem prywatnej kliniki aborcyjnej. Nakłanianie lekarza do zabijania jest przestępstwem i za to Arłukowicz powinien odpowiadać karnie a nie "obdarowywać" karą szpital. Jeżeli idę do lekarza, to idę po to by mnie leczył, bo on jest od tego i za to bierze pieniądze. Myślę, że każdy powinien się zastanowić idąc do urny wyborczej i nie marnować głosu na mafię od zabijania. Od tego trzeba zacząć.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1430140

Skompromitowana podsłuchami machina Tuska rzuciła się na doktora w odwecie za baty oraz  by "aferą Chazana" przykryć własną.

"Afera Chazana" to taka mama Madzi, tylko że o wiele większego kalibru.

Poza tym - Tusk w styczniu wybronił Arłukowicza od wotum nieufności, w marcu miał być gotowy program rządu odnośnie skrócenia kolejek do specjalistów, w rezultacie którego kolejki się wydłużyły! Mało tego  - Arłukowicz kazał sobie właśnie 10 mln zł na reklamę kolejnego gniota swego resortu, a np. na "zreformowanej"  liście leków refundowanych znalazły się leki, których ceny  z 3-4 zł (na ubezpieczenie) skoczyły na 80. Też na ubezpieczenie...

To trzeba czymś przykryć, a najłatwiej to zrobić wynajdując sobie chłopca do bicia i rzucając go na pożarcie opinii publicznej. Gdyby nie było pod ręką dra Chazana, tuskoidy wymyśliłyby kogoś innego i coś na niego spreparowały. 

 

Autor pisze:

"Co wobec takich, podobno mnożących się jak plaga, oszukańczych firm finansowych robi Komisja Nadzoru Finansowego?"

Ano... Przytoczę co znalazłam wczoraj :

"Szef NBP Marek Belka narzeka, że władze oddały pole w sektorze bankowym i nie kwapią się, by odgrywać tam aktywniejszą rolę. – Minister finansów nie ruszy palcem. Dla szefa KNF najważniejsze jest, żeby jego d... była kryta – mówi w kontekście sprzedaży dużego polskiego banku. "

http://www.rp.pl/artykul/1110041,1122483-Polska-oczami-VIP-ow-z-afery-tasmowej.html

 

Wytłuszczenie moje i co to znaczy raczej nie budzi wątpliwości, te słowa można odnieść do całokształtu działań KNF. I nie tylko.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1430148