Kiedy, pytam, kiedy wreszcie...

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Blog

Jestem w szoku patrząc, co się dzieje. Byłbym pewnie w jeszcze głębszym stanie szoku, gdyby nie wcześniejsze sygnały, sprzed wielu tygodni, że Kurski z Ziobro spiskują, liczą szable w Sejmie, knują coś. Teraz wydarzenia potoczyły się w filmowym przyśpieszeniu i według wyraźnie skalkulowanego planu. Ale na jak długo jest ten plan obliczony? Wbrew optymistycznym opiniom telewizyjnych komentatorów nie widzę w tej intrydze żadnego sensu, poza przysporzeniem dodatkowych punktów PO. "Buntowników" czekają teraz cztery lata do wyborów, a to jest długa, bardzo długa droga przez pustynię. Nie udało się wcześniej innym partiom tworzonym na czas dłuższy niż rok przed wyborami, nie uda się też i Kurskiemu z Ziobrą. Ale już wczoraj pomogli wybrać Nowicką na wicemarszałka Sejmu wystawiając Kempę jako kontrkandydatkę. I będą pewnie jeszcze nie raz tak pożyteczni!

Kiedy "patrioci" PIS-u okazują się nie solą tej partii, według słów zadufanego w sobie Mularczyka, ale solą w oku nas wszystkich... Kiedy w Sejmie z mówinicy padają perwersyjne seksualne aluzje i sieje się zgorszenie.... Kiedy powstaje jednak obawa, czy nowi posłowie nie przegłosują usunięcia krzyża z Sejmu... Kiedy jednym podpisem jakiegoś sędziego przekreśla się tysiące głosów oddanych na posłów i pozbawia ich mandatu... KIedy paru działaczy PZPN usuwa arbitralnie z koszulek reprezentacji Polski symbol orła białego... Kiedy z programów nauczania usuwa się przedmiot taki jak historia ojczysta...

Co jeszcze nastąpi, czego więcej trzeba? Kiedy wyczerpie się cierpliwość Polaków, kiedy zamiast szeptać tchórzliwie po kątach przemówią pełnym głosem?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Zgadzam sie zupełnie z pana wypowiedziami. Myślę,że trzeba teraz uznać winnych za to co się dzieje na prawicy. To Ci Trzej z Brukseli Ziobro,Kurski,Cymański narobili chaosu. bo soda uderzyła im do głowy, i reszta jak ćmy poszli za nimi. My im wyborcy tego nie wybaczymy, to są zwyczjni oszuści,oni mają w czterech literach wyjaśnianie tragedi smoleńskiej. My wyborcy dawaliśmy im nasze głosy bo byli w PIS, a oni nas zdradzili. Brzydzę się nimi,poznaliśmy ich ,co to za zdrajcy,teraz powinni jak mają honor to oddać te mandaty poselskie,ale to smaciarze i tego nie zrobią. Pozdrawiam wszystkich patriotów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#198880

Bo wrzód nabrzmiały i zaczyna śmierdzieć.
Ale nie to ważne, jak szybko zaczniemy.
Ważniejsze znacznie, czy znów, jak 20 lat temu, nie zatrzymamy się przed "grubą kreską".
Wtedy, nie wycięliśmy rdzenia wrzodu, dlatego dziś się odnowił i znowu boli.
Czy tym razem skorzystamy z nauki, czy znowu zagłaszczemy problem?
Czy można być tylko samym spolegliwym dobrem, kiedy walczy się ze spersonifikowanym szatanem?
Patrzeć biernie, kiedy widzimy pacyfikację uczciwych i dobrych ludzi?
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#198884

Obawiam się,że będziemy trwali w takim w układzie jeszcze bardzo długo.Tragedia wybitnych Polaków nie spowodowała
opamiętania.Wybrali zdrajców.Sytuacja może się zmienic,
kiedy tragedia zacznie dotykac osobiście,każdego podłego
tchórza.
http://www.youtube.com/user/janolsza?feature=mhee#p/u/0/gCoV5tRXSxY

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

JAN OLSZEWSKI

#198899

Chyba cierpliwość Polaków jest nieskończona. Ważniejsze dla nich jest śmierć bohaterów serialu niż sprawy ojczyzny.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#198900

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Możemy jeszcze trochę poczekać i niestety dość długo,rzeczywiście musi zabraknąć na przysłowiowego już grilla,obywatele naszego kraju zostali już poszufladkowani, a przede wszystkim został im narzucony styl życia i ważniejsze ,że sposób myślenia jako imperatyw został skierowany na zaspakajanie potrzeb nazwę je gadgetowe,czyli nie istotne do przetrwania a do nie odstawania chociaż ilością gadgetów od innych,bo najgorsze by dziecko nie czuło się gorsze bo nie ma telefonu ,adidasów czy wielu jeszcze innych bzdur,nie ważne że podróby czy gorsza firma czy starszy model ,ale mam i to ten strach ,że "pod bramami zakładów" stoją coraz większe ilości wyrobników za "pensję?"1000 zł na rękę,pozbawią ich dzieci margaryny i najtańszego chleba na co dzień i na tym tle reszta bardziej uposażonych cieszy się że są lepsi od tych pariasów,nie widząc ,że ich pensyjka 2000-3ooo to nawet nie zasiłek w Niemczech,ważne że są lepsi i jak "salon "przegra to się skończy poczucie relatywnej różnicy w poziomie życia.Znam rodziny gdzie nie byli nigdzie nawet na weekend od 10 lat,ale gadgety muszą być.mógł bym sypać tu przykładami i się bardziej mądrować,ale nie lubię pisać i poza tym wolę rozmowę bezpośrednią i to z tymi właśnie pariasami oraz tymi niby lepiej ustawionymi.Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#198901

Żadne kobiety tak nie dbają o wygląd zewnętrzny, jak polskie. Wystarczy pojechać do Niemiec czy Norwegii. Tam kobiety nie muszą się tak bardzo prześcigać w zawodach "która ładniejsza, ładniej ubrana i pomalowana".

Niektórzy żyją tak jakby wygląd zewnętrzny wszystko załatwiał. Nie ważne, że w domu piec kaflowy. Ważne, że jest grill i się dobrze wygląda.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#198903

Bo nie zgadzam się z opinią o Ziobrze, Kurskim i Cymańskim. Mało tego, bardzo lubię słuchać wypowiedzi Kurskiego. Bardzo dobra polszczyzna, jasno formułowne zagadnienia o których mówi. Zresztą chyba dlatego jest jednym z najbardziej atakowanych polityków opozycji, bo potrafi odważnie i czytelnie wypowiadać swoje kwestie. Można się z nim nie zawsze zgadzać, ale nikt nie ma patentu na racje. Jednak jak występuje np. Błaszczak, czy Kuchciński, to i tak nikt nie pamięta o czym mowili. Są zupełnie bezbarwni i nie potrafią się przebić przez ścianę tendencyjnych pytań prowadzącego redaktora, ani być zapamiętani przez widzów lub słuchaczy. Jeżeli PiS ma być kojarzony wyłącznie z Kaczyńskim, to tak jak dotąd, wystarczy skoncentrowany atak na jednego człowieka, żeby wyeliminować całą partię. Wystarczy przypisać jednemu Kaczyńskiemu najgorsze wady, a przenoszą się na cały PiS. Moim zdaniem, jast to ogromne ułatwienie dla przeciwników i tylko wykreowanie wielu znaczących polityków, może rozproszyć siłę tych ataków. Zresztą jak się będą powtarzały takie same krytyczne opinie o każdym członku PiS, to spowszednieją i staną się śmieszne, jak epitety S. Niesiołowskiago, który już się "zgrał" i budzi jedynie politowanie, bo każdy z góry wie co usłyszy. Kaczyński jest znakomitym strategiem i politykiem, ale czasem robi wrażenie zakompeksionego faceta. Moim zdaniem niesłusznie boi się konkurencji w partii. Na razie lepszego od niego nie ma.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Anka1

 

#199019

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Tu nie onet i tym podobne,tu można mieć swoje zdanie i jak się sensownie argumentuje to tylko ten portal wzbogaca,ma pani swoje zdanie to bardzo dobrze,trzeba tylko mieć trochę samokrytyki i dystansu do siebie,a na pewno znajdzie się pani w panującym tu odczuwaniu rzeczywistości.Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#199064

Dzięki.
Miło nam widzieć takie komentarze.
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#199073