Wściekłość i wrzask reżimowej sfory

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Znalazłem na portalu "wpolityce" artykuł Jacka Karnowskiego poświęcony mentalności środowisk proreżimowych i wydaje mi się,że autor nie do końca trafnie interpretuje zachowania proreżimowych mediantów i aplogetów, dziwiąc się ich dążeniu do zniszczenia opozycji. Tej chęci pozbycia się opozycji nie należy brać za objaw siły, jest ona wręcz objawem ich słabości wynikającej z psychicznych powikłań, będących efektem świadomości tej słabości.

Oni wiedzą, że naciągają fakty lub że kłamią, a to nie pozostaje przecież bez wpływu na psychikę, a nawet niewielka ilość wolnych głosów im to przypomina i niszczy z trudem zachowywany nawet nie komfort, ale choćby pozór równowagi psychicznej. Niezależne głosy wywołują dysonans poznawczy, dyskomfort, naruszają pewność co do spójności ich wizerunku jaki odbierają inni. A wiadomo, jak ważą roę odgrywa obecnie wizerunek - wizerunek dla siebie i wizerunek na zewnątrz. Warunek więc powrotu do niezakłóconego dobrego samopoczucia jest jeden i cel jaki im przyświeca jest oczywisty - zlikwidować opozycję, zlikwidować niezależne źródła informacji, zakneblować oponentów i kontestatorów systemu a wtedy nie trzeba będzie nieustannie konfrontować się z nieprzyjemną rzeczywistością i dobre samopoczucie powróci.

Oni są jak ta czarownica z bajki, ktora nieustannie odwoływała się do magicznego lustereczka, by potwierdzało jej bezkonkurencyjną urodę. Tymczasem oponenci wciąż podsuwają im pod nos niespreparowane zwierciadło i stąd ten wrzask i ujadanie.

Trzeba też wziąć pod uwagę kolejny element, ktory ich napędza, podsycając ich wściekłość. Ci ludzie czasem
wspierają się na czymś w rodzaju substytutu wiary, wiary w postęp, w "europejskość", w globalizm, ale ta wiara ma krótkie nogi i co jakiś zas dostaje w łeb od niesfornej rzeczywistości, co wzmaga ich wściekłość, bo zamiast winić swoją bezmyślność,przypisują swe niepowodzenia aktywności Ciemnogrodu.

W sferze publicznej pojawił się ostatnio, wraz z publikacją "Resortowych dzieci", nowy element i jestem ciekaw jaki wpływ to wywrze na wymienione środowiska.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ich wscieklosc wynika z takze tego, ze tenze ciemnogrod okazuje sie byc bardziej wyksztalcony nie ichnie "laltorytety" po szkolach partyjnych i kursach prelegenckich, ciagle ich zagina i osmiesza!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#398933