Kon-sty-tu-cja! Kon-sty-tu-cja! Kon...

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

http://wpolityce.pl/polityka/341428-ekspercka-debata-polityki-kwasniewski-i-komorowski-bronia-konstytucji-przed-zmianami-z-klamcami-nie-mozna-rozmawiac

Bardzo mnie to zdjęcie rozbawiło. Lisy debatują o porządkach w kurniku.

Kon - sty - tu – cja ! Kon – sty – tu – cja ! - skandują cwaniacy. Po tylu latach przypomnieli sobie, że coś takiego jest ?

Musimy pamiętać, że język postkomuny należy interpretyować odwrotnie. Jeżeli więc mają oni na ustach konstytucję, to faktycznie mają ją w d..., co wielokrotnie udowodnili. Faktycznie bowiem nigdy konstytucji nie stosowali, traktując ją jako atrapę, a uwagę swoją koncentrowali na bezustannie zmienianej i dostosowywanej do bieżących potrzeb legislacji.

Zatem naszym celem powinno być pozbawienie ich tej legislacyjnej broni masowego rażenia, za którą mogą się sprytnie ukrywać. Zachowujemy więc tylko konstytucję do bezpośredniego stosowania , co utrudni ukrywanie zakulisowych machlojek.

Jeżeli usuwamy legislację, to automatycznie modyfikować musimy pozostałe elementy ustroju.

Główna zmiana polega na radykalnej redukcji liczby posłów w Sejmie, bo Sejm zmienia funkcje rezygnując z legislacji, a jego zadanie ogranicza się do uchwalania budźetu, podatków oraz okresowego uchwalania lub nowelizowania konstytucji.

Ponadto Sejm zajmuje się, jako że żyjemy w demokracji, monitorowaniem przestrzegania konstytucji przez wszystkie instytucje i organizacje w państwie i raz do roku, w styczniu, omawia tę sytuację na sesji i wyciąga konsekwencje.

Druga poważna zmiana dotyczy sądów, które orzekają na podstawie wyłącznie konstytucji. Sędziowie są wybierani z grona doświadczonych i kompetentnych prawników– zależnie od typu sądu system może być mieszany, a ich praca jest, jak wskazałem wyżej, monitorowana przez Sejm.

Oczywiście są inne kwestie ustrojowe do ujęcia w konstytucji, ale te które wymieniłem są najważniejsze.

 

.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1540804

Bredzisz człowieku i wszyscy tu już o tym wiemy, więć jaki to może mieć skutek ?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1540822

"Patrz, Kościuszko na nas z nieba" -

Raz Polak skandował.

I popatrzał nań Kościuszko

I się zwymiotował.

(Konstanty Ildefons Gałczyński)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1540806

To prawda - zbyt wielu jest posłów, nikomu niepotrzebne tabuny radnych wojewódzkich i powiatowych tylko generują koszty, Ograniczenie liczby darmozjadów tylko pomoże Polsce...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1540812

Nie chodzi o zmniejszenie liczby posłów, lecz o zlikwidowanie zbędnej funkcji parlamentu. Redukacja liczby jest skutkiem zmiany funkcji.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1540823